Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 21:02)

To sem taky přemýšlela jak je to možný že v Německu neni slyšet o tom že by se to tam rozjíždělo jako v Itálii.Tak co je jinak? Nemaji to Italové ještě i z vody? Vir prý našli taky v kanalizacích a jestli Italové tam nemaji problemy s vodou a pak by se jim ta nákaza šířila rychleji.

bianko (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

Moji blízcí chválabohu nepanikaří, moc dobře ví, že směr šíření viru neovlivní. Ale svůj zdravotní stav ( tělesný i psychický ), který může čelit nákaze, ovlivní a v tomhle jsou rozumní. Máme výhodu, že nejsme v Číně a že máme náskok zařídit se podle nějakých pravidel, které vytváří naše zdravotnictví. A že lidi nevylezou z domu a zásoby ... ber to pozitivně, aspoň opráší recepty babiček, když už zlenivěli různými fastfúdy :)

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

Kéž by to tak bylo. No ohledně zdravotnictví... raděj nebudu komentovat, ale dnes se svolává na večer rada moudrých ohledně onoho viru, tak něco snad vymyslí. Jinak vám přeji i Andrejce stále pesimistický pohled a názor.

-Aleš- (Út, 25. 2. 2020 - 16:02)

Optimistický, bianko, optimistický pohled. Tomu se říká freudovské přeřeknutí :-)

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

Přečetla jsem si teď článek : U koronaviru je to teď i otázka štěstí a náhod, říká epidemiolog. Co k tomu dodat. Doopravdy posílit imunitu po přečtení takového článku dobrým myšlením nedokážu. Jdu si uvařit kysané zelí a pustit dobrý film. Možná to zabere.:-)

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Miluno, tohle tak brát nemůžeš, píšou teď o opatřeních, čti si to. A kdyby se to objevilo u nás, jsou věci, jak zabránit šíření. A jak se Sergej mlátí?
Má nějakou poruchu?
Na to jsou léky! Nějak se mi nezdají ty jeho měnící se nálady. Měl by si zajít také pro pomoc. Hele a ty jsi na odpolední ???

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Mě už je z toho všeho zle a už bliju z nervů.Nevim jak už si pomoct,na tohle Ad.nezabíraji.Jestli se chci vypnout tak mi nezbyde než se nasypat Rivotrilem.Sergeje z firmy poslali pro něco služebnim do Rakouska a teď taky čtu že už to tam je taky.A s lidma co se člověk setkává tak neví jestli nebyli v Itálii.Je to hrůza,nevyšiluju,děje se mi to samo.Prostě si dam dvě a dvě dohromady a vydim situaci předem.K tomu Sergej nesnáší když o tom doma mluvim a nechce abych o tom mluvila.A mě nejde být v klidu a dělat že nic a dusit to v sobě.A musela sem zvládat jeho výpady.Sám nad sebou ztrácí občas kontrolu a mlátí se a mě z toho všeho hrabe.Přiklánim se k Biance a anonymovi a děkuji anonymovi 8:58 že má na mě takhle pěkný názor a je mi líto jak to všechno je ted a jak jsme bezmocný:'(

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Anonyme, až ten vir bude kolem tebe kroužit a lidé budou sedět doma, hrdě vyjdi do ulic a bez roušky.

bianko (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Až ... proč jsi napsala takovou absurditu? Netvrdím, že o k-viru nevím, nebo že dělám, že neexistuje. Jediné, co může člověk teď v tuto chvíli udělat, je zachovat klid ( virus nerespektuje hranice, takže i kdyby, tak ho nevyhostíš ), posilovat imunitu ( ne oslabovat strachem ) a udržovat čistotu svou ( nejen těla, i mysli ) a svého okolí.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Reaguji také na to, čím nás bombardují v tisku. Snažím se hledat, jak jsem před chvíli psala, to co hlásají, jak se bránit. Jenže tohle je vir. To není obyčejná chřipka. A když máš tohle 50km od hranic, posilovat si imunitu dobrým myšlením nejde. A když se více obrním čistotou než běžně dělávám, své okolí mimo svůj domov neočistím. Můžu ti jen závidět tvůj klid.

bianko (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

Tvé okolí je tvůj domov. Ostatní mají taky možnost zachovat klid, nerozmnožovat chaos a tragické vyhlídky. Divila by ses, jak strach dokáže člověka ochromit do té míry, že na něj vleze cokoliv. Věř, že ať se stane cokoliv, všechno dobře dopadne a tato myšlenka tě posílí. Miluna všechno hrotí až do stavu, že jí kolabuje psychika i tělo. Ona má hraniční poruchu a není nikdo, kdo by jí uměl zklidnit. Sdělovací prostředky chrlí dramata, je in vytáčet emoce do nejvyšších otáček a pak psát o tragediích, které takové emoce vyvolaly. Vše máme ve svých rukou

Milunko (Út, 25. 2. 2020 - 08:02)

Jo, pamatujeme si tvoje zazitky a vsechno. Milunko,ty jsi hvezda! jsi zajimava a urcite to bavi cist tvoje zazitky. A dokazes udelat vsechno zajimavejsi

Fernando (Po, 24. 2. 2020 - 23:02)

Mělo se hned radikálně omezit cestování (mezistátní, letecké). Ví se to už dva měsíce a nic. Neboť hlavní je kšeft! Zrovna dneska se děsili Francouzi, že jim poklesne příliv turistů o 40 %. No a co? -- Na těch ukázkách dávných příspěvků, co nám sem poslal Aleš (leden 2012) mě zaujalo, jak se všichni pisatelé poctivě podepisovali :)

Miluno (Po, 24. 2. 2020 - 18:02)

Měla bys přestat vyšilovat. Vzpomínáš jaks to měla s africkými migranty nebo iránskou střelou až k Písku? Si v tom nějak libuješ

Návštěvník (Út, 25. 2. 2020 - 12:02)

Miluna má pravdu.Ty nečteš jak to vypadá v Itálii, jak se to svinstvo rozlézá? Ještě když tam Češi jezdí lyžovat.Kvůli nezodpovědným blbcům,kteří musí pořád někde trajdat a berou to na lehkou váhu se to svinstvo rozleze všude a pak budem sedět zavřený v karanténě a koukat na prázdný obchody a bát se o krk.Souhlasím také s Die a Fernandem.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Poslouchala jsem dnes rozhovor s ministrem zdravotnictví. Vyjádřil se, že nejde na hranicích každé auto zastavit, kontrolovat, že by vznikl kolaps. Že nejsme prozatím v takové situaci, aby se kontolovaly hranice. Jenže ten vir už je v Rakousku i Chorvatsku a rozšiřuje se velkou rychlostí. Možná bude zítra mluvit jinak. MILUNO NEŠIL!!!!! Věřím tomu, že už jsou v plánu zabezpečovací práce. Píše se o tom, ale nechci to rozvádět. Je to třeba číst, nejen číst to špatné.

tak (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

když myslíš, že smrt z vyděšení je lepší než smrt na koron. tak jo. Zahlcuj se podloženými i nepodloženými zprávami, děs se jak bude co bude, až k nám něco dorazí a nezapomeň dodat " Bude hůř ". Tímhle si sám snižuješ imunitu a zvyšuješ tlak. Jsi dobrý adept na návštěvu z Číny.

Návštěvník (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Přirozený strach a respekt z neznámé nemoci na kterou nejsou léky.Mám kolem sebe lidi s oslabenou imunitou nebo po zákroku takže velký strach především o ně.To co je v okolních zemích může být brzy zde.Svůj strach neovlivním a proto se nedivím ani Milče.

zajímavý je (Po, 24. 2. 2020 - 19:02)

že HIV se nebála a šukala první ligu.

Návštěvník (Po, 24. 2. 2020 - 17:02)

Ano Die máš pravdu měli cestování zastavit.Z Číny nepouštět vůbec nikoho ven ani nikoho tam.Kašlali na to a pokračuje to dál.A nám nezbývá nic než čekat.

Reklama

Přidat komentář