Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Miluna (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Mě už je z toho všeho zle a už bliju z nervů.Nevim jak už si pomoct,na tohle Ad.nezabíraji.Jestli se chci vypnout tak mi nezbyde než se nasypat Rivotrilem.Sergeje z firmy poslali pro něco služebnim do Rakouska a teď taky čtu že už to tam je taky.A s lidma co se člověk setkává tak neví jestli nebyli v Itálii.Je to hrůza,nevyšiluju,děje se mi to samo.Prostě si dam dvě a dvě dohromady a vydim situaci předem.K tomu Sergej nesnáší když o tom doma mluvim a nechce abych o tom mluvila.A mě nejde být v klidu a dělat že nic a dusit to v sobě.A musela sem zvládat jeho výpady.Sám nad sebou ztrácí občas kontrolu a mlátí se a mě z toho všeho hrabe.Přiklánim se k Biance a anonymovi a děkuji anonymovi 8:58 že má na mě takhle pěkný názor a je mi líto jak to všechno je ted a jak jsme bezmocný:'(

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Anonyme, až ten vir bude kolem tebe kroužit a lidé budou sedět doma, hrdě vyjdi do ulic a bez roušky.

bianko (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Až ... proč jsi napsala takovou absurditu? Netvrdím, že o k-viru nevím, nebo že dělám, že neexistuje. Jediné, co může člověk teď v tuto chvíli udělat, je zachovat klid ( virus nerespektuje hranice, takže i kdyby, tak ho nevyhostíš ), posilovat imunitu ( ne oslabovat strachem ) a udržovat čistotu svou ( nejen těla, i mysli ) a svého okolí.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 14:02)

Reaguji také na to, čím nás bombardují v tisku. Snažím se hledat, jak jsem před chvíli psala, to co hlásají, jak se bránit. Jenže tohle je vir. To není obyčejná chřipka. A když máš tohle 50km od hranic, posilovat si imunitu dobrým myšlením nejde. A když se více obrním čistotou než běžně dělávám, své okolí mimo svůj domov neočistím. Můžu ti jen závidět tvůj klid.

bianko (Út, 25. 2. 2020 - 15:02)

Tvé okolí je tvůj domov. Ostatní mají taky možnost zachovat klid, nerozmnožovat chaos a tragické vyhlídky. Divila by ses, jak strach dokáže člověka ochromit do té míry, že na něj vleze cokoliv. Věř, že ať se stane cokoliv, všechno dobře dopadne a tato myšlenka tě posílí. Miluna všechno hrotí až do stavu, že jí kolabuje psychika i tělo. Ona má hraniční poruchu a není nikdo, kdo by jí uměl zklidnit. Sdělovací prostředky chrlí dramata, je in vytáčet emoce do nejvyšších otáček a pak psát o tragediích, které takové emoce vyvolaly. Vše máme ve svých rukou

Milunko (Út, 25. 2. 2020 - 08:02)

Jo, pamatujeme si tvoje zazitky a vsechno. Milunko,ty jsi hvezda! jsi zajimava a urcite to bavi cist tvoje zazitky. A dokazes udelat vsechno zajimavejsi

Fernando (Po, 24. 2. 2020 - 23:02)

Mělo se hned radikálně omezit cestování (mezistátní, letecké). Ví se to už dva měsíce a nic. Neboť hlavní je kšeft! Zrovna dneska se děsili Francouzi, že jim poklesne příliv turistů o 40 %. No a co? -- Na těch ukázkách dávných příspěvků, co nám sem poslal Aleš (leden 2012) mě zaujalo, jak se všichni pisatelé poctivě podepisovali :)

Miluno (Po, 24. 2. 2020 - 18:02)

Měla bys přestat vyšilovat. Vzpomínáš jaks to měla s africkými migranty nebo iránskou střelou až k Písku? Si v tom nějak libuješ

Návštěvník (Út, 25. 2. 2020 - 12:02)

Miluna má pravdu.Ty nečteš jak to vypadá v Itálii, jak se to svinstvo rozlézá? Ještě když tam Češi jezdí lyžovat.Kvůli nezodpovědným blbcům,kteří musí pořád někde trajdat a berou to na lehkou váhu se to svinstvo rozleze všude a pak budem sedět zavřený v karanténě a koukat na prázdný obchody a bát se o krk.Souhlasím také s Die a Fernandem.

bianka (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Poslouchala jsem dnes rozhovor s ministrem zdravotnictví. Vyjádřil se, že nejde na hranicích každé auto zastavit, kontrolovat, že by vznikl kolaps. Že nejsme prozatím v takové situaci, aby se kontolovaly hranice. Jenže ten vir už je v Rakousku i Chorvatsku a rozšiřuje se velkou rychlostí. Možná bude zítra mluvit jinak. MILUNO NEŠIL!!!!! Věřím tomu, že už jsou v plánu zabezpečovací práce. Píše se o tom, ale nechci to rozvádět. Je to třeba číst, nejen číst to špatné.

tak (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

když myslíš, že smrt z vyděšení je lepší než smrt na koron. tak jo. Zahlcuj se podloženými i nepodloženými zprávami, děs se jak bude co bude, až k nám něco dorazí a nezapomeň dodat " Bude hůř ". Tímhle si sám snižuješ imunitu a zvyšuješ tlak. Jsi dobrý adept na návštěvu z Číny.

Návštěvník (Út, 25. 2. 2020 - 13:02)

Přirozený strach a respekt z neznámé nemoci na kterou nejsou léky.Mám kolem sebe lidi s oslabenou imunitou nebo po zákroku takže velký strach především o ně.To co je v okolních zemích může být brzy zde.Svůj strach neovlivním a proto se nedivím ani Milče.

zajímavý je (Po, 24. 2. 2020 - 19:02)

že HIV se nebála a šukala první ligu.

Návštěvník (Po, 24. 2. 2020 - 17:02)

Ano Die máš pravdu měli cestování zastavit.Z Číny nepouštět vůbec nikoho ven ani nikoho tam.Kašlali na to a pokračuje to dál.A nám nezbývá nic než čekat.

die (Po, 24. 2. 2020 - 13:02)

S tím vírem to vypadá špatně, nikdo neví ale možná je to už i u nás. Ale co my můžeme dělat skoro nic. Četla jsem že někteří lidé už si dělají zásoby potravin. Myslím že by to měla řešit EU, ti tam jen chrápou za velké peníze a zatím nic neřeší. Už dávno se mělo zakázat na určitou dobu cestování, tím se to nejvíc šíří.

Návštěvník (Po, 24. 2. 2020 - 12:02)

Češi si do Itálie ještě zajedou zalyžovat a za chvíli je to rozlezlý i tady.Prý to poškozuje i orgány.Taky je mi Milčo z toho ouzko jak jsme bezmocní.

Miluna (Po, 24. 2. 2020 - 13:02)

Jo jak naschvál.Jezdí tam lyžovat a inkubační doba je u toho dva týdny i dýl takže už to může být rozlezlý i tady.To aby ty lidi co tam tyhle dny byli tak aby je dali do karantény protože už to můžou roznášet.Fakt na piču všechno! Už pojedu za chvíli na odpolední a vůbec se mi nechce mít nikoho ve své blízkosti.

Návštěvník (Po, 24. 2. 2020 - 13:02)

promluvila žena matka

.. (Po, 24. 2. 2020 - 13:02)

A co? Vždyť má pravdu.

Návštěvník (Po, 24. 2. 2020 - 13:02)

Ne úplně. Ale to není důležité. Horší je její slovník. Když v příspěvku není hovno, srát tak je tam aspoň piča

Reklama

Přidat komentář