Reklama

Obřízka

Tonda Vlas (Po, 24. 2. 2020 - 01:02)

*Pár slov o obřízce závěrem
Obřízka představuje účinný způsob k léčbě mnohých zdravotních problémů. Pokud vám tedy byla doporučena, rozhodně se jí bát nemusíte. Samotný zákrok vůbec neucítíte a po operaci se rychle zotavíte. Většinou je obřízka naprosto bez komplikací a bez většího zásahu do sexuality daného muže. Sexovat navíc můžete už 4 týdny po zákroku.*

Rozhodně nemohu s autorkou v tomto souhlasit. Vím totiž o spoustě mužů, kterým ta obřízka zničila jejich sexuální život a kteří teď proklínají dané urology, že na jejich doporučení kývli a až pozdě se dověděli, že bylo jiné řešení. Obzvláště jsou takto rozhořčeni muži, kteří byli obřezáni jako malé děti, mnozí to vyčítají svým rodičům a mnozí za to své rodiče dokonce nenávidí.

Já, když jsem před měsícem četl tento článek, tak jsem byl na jeho autorku hodně naštvaný, teď však vím, že jsem byl na ní naštvaný neprávem, neboť jsem se mezitím přesvědčil o její dobré vůli. Jsem jednou tak starý a v jejím věku jsem měl na tuto věc prakticky stejné názory jako ona. Teprve před 6 lety jsem se za zahraničních zdrojů dověděl o skutečnostech, kteří mne donutili změnit mé názory o celých 180°. Jsem rád, že jsem své výhrady napsal až teď, kdy mi už vychladla hlava.
.......................................................................................................................
Teď na úplný závěr něco ze zcela jiného článku, kde není místo na psaní komentářů:

https://zerex.cz/priznaky-poruch-erekce

*Poškozené cévy či tkáň v okolí penisu, může také způsobit dočasnou absenci erekce. Je všeobecně známo, že muži s obřízkou mají menší pravděpodobnost výskytu impotence.*

Pravý opak je pravdou, vešlo ve známost, že u obřezaných mužů jsou poruchy erekce až pětkrát častější.

Tonda Vlas (Po, 24. 2. 2020 - 00:02)

*Zvýší nebo sníží se citlivost obřezaného penisu?
Muži se často obávají, že se jim po obřezání penisu zvýší nebo výrazně sníží citlivost penisu. To by samozřejmě znamenalo obrovský zásah do jejich intimního života. Ovšem toho se bát nemusíte. Snížení či zvýšení citlivosti penisu po obřízce je velice výjimečné a spíše záleží člověk od člověka, jak tento nový stav bude vnímat.-------------------------

„Snížení či zvýšení citlivosti penisu po obřízce je spíše mýtus. Vzácně se setkáváme s pacienty, kteří popisují změnu citlivosti penisu po výkonu. Jedná se však o individuální případy a stezky těchto pacientů se výrazně liší. Někteří popisují zvýšení citlivosti penisu, jiní zase její snížení. Dle sexuologických průzkumů se však výskyt pohlavních poruch u obřezaných a neobřezaných mužů nijak významně neliší. Obřízka a plastika uzdičky žaludu byla dlouho považována za prospěšnou léčbu u pacientů s předčasnou ejakulací. Ani u těchto pacientů však nebyl benefit ve větších studiích statisticky prokázán,” říká MUDr. Tomáš Hradec.*-------------------

Trvalé zvýšení citlivosti penisu po obřízce je opravdu velmi vyjímečné jako je opravdu velmi vyjímečné jeho snížení po obřízce. Časté je však snížení citlivosti v dlouhodobém horizontu v důsledku nadměrné keratinizace trvale odkrytého žaludu. Tomu se však dá naštěstí správnou péčí o obřezaný penis předejít, popřípadě, když už k tomu dojde, se to dá léčit. Léčebné možnosti jsou tři, předkožková protéza SenSlip, penisový návlek ManHood a obnova, především nechirurgická, předkožky. Dle některých sexuologických výzkumů se výskyt poruch liší významně. Dle dánského výzkumníka Mortena Frische jsou erektilní dysfunkce u obřezaných mužů až pětkrát častější. Komentáře uvedených odborníků svědčí o bídě české urologie, sexuologie a andrologie a o zastaralých znalostech ve o skutečnostech, které se obřízky týkají.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 23:02)

Vynechám jako vždy předoperační, operační a pooperační technikálie a budu pokračovat dál:--------------

*Jaký je život s obřezaným penisem?--------------------
Na světě je celkem 33 % obřezaných mužů. Nejvíce je jich ve Spojených státech amerických, ovšem ani v našich krajích není výjimkou, že se s obřezaným mužem setkáte. Obřízka se téměř vůbec neprovádí ve Středomoří, Jižní Americe, Skandinávii a nemuslimské části Asie.----------------

Po odstranění předkožky je to samozřejmě jiné. Žalud je najednou obnažený a při pohybu se tře o prádlo. To je naprosto nový stav, na který si každý muž musí zvyknout. Avšak je to jen otázkou několika dnů, maximálně týdnů.--------------------

MUDr. Tomáš Hradec doplňuje: „Těsně po operaci může být obnažený žalud přechodně citlivý. Tato zvýšená citlivost však v průběhu jednoho až dvou týdnů pomine a muži nečiní žádné obtíže. Vysušování kůže žaludu je také přechodné a pozorujeme ho spíše u pacientů, kteří před operací trpěli opakovanými záněty žaludu. Kůže je spíše poškozená tímto mechanismem, než samotnou obřízkou.”*--------------------

V drtivé většině případů je to tak, jak píše MUDr Hradec ale je to značně individální. Vím o mužích, kteří se nezbavili nepříjemného pocitu po obřízce do konce života. Četl jsem to před dlouhými lety v knize od nestora české sexuologie profesora Josefa Hynie (*1990 - +1989)-----------

Závažnější omyl je, že MUDR Hradec popírá vysušování pleti žaludu a jeho nadměrné keratinizaci, která vede ke ztrátě citlivosti penisu.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 23:02)

*Obřízka přináší svému majiteli řadu benefitů. Náboženské, lékařské, kosmetické a hygienické důvody.*

O nesmyslnosti hygienických benefitů jsem tu už napsal, stejně nesmyslné jsou v našem klimatickém pásmu benefity lékařské uměle vyrobené lékařské mýty, které v tomto glogu ani nejsou uvedeny tu rozebírat nemíním, stejně diskutabilní jsou benefity kosmetické a tak tu podrobně rozeberu nesmyslnost benefitů náboženských, protože to je ohledně toho, co jsem na VŠ vystudoval mou parketou.

Už jsem tu zmínil, že Nový Zákon obřízku odmítá, hlavní důvod je, že ta OBŘÍZKA VEDE K DUCHOVNÍMU NADÝMÁNÍ. Není povinná ve všech školách islámu a jsou dokonce i muslimové, kteří ji odmítají. K tomu bych tu dal dva linky, že text je pouze v angličtině.
https://www.quranicpath.com/misconceptions/circumcision.html
https://www.quranicpath.com/misconceptions/intact_sex.html
-------------------------------
Psal jsem tu již, že kromě orthodoxních a ultraorthodoxních tu obřízku odmítají i mnozí náboženští židé. Dám tu jeden příklad:---------------------------

A ještě jednu věc k obřízce náboženské. Pan profesor Weiss není ani historik ani teolog ani religionista, proto tu napsal něco, co nesedí.---------------

Mluvčí intaktivu Dr. Jérôme Segal, člen židovské náboženské obce ve Vídni, který též vyučuje historii na pařížské Sorbonně, jinak i novinář a esejisa o tom píše:---------------
„Děti jsou jedinci a mají práva, včetně práva na fyzickou integritu. Náboženská svoboda platí, pouze pokud nikdo není porušen, pokud nikdo není zraněn. Amputace předkožky dítěte je zmrzačením, naštěstí často bez závažných následků pro život, ale bohužel způsobuje dost často závažné následky jak fyzické nebo psychologické a proto ji nevidím jako přípustnou bez závažných zdravotních důvodů.-------------
Piercing a tetování jsou v různých zemíchod 14, 16 nebo 18 let, tak proč byste měli mít právo upravovat genitálie dítěte po 8 dnech nebo 5-7 letech? Dospělí v zásadě v zásadě v tomto co rozhodovat o genitáliích svých dětí a to ani z náboženských důvodů. Pokud jde o přivítání dítěte do určité kultury nebo náboženské komunity, lze to udělat nenásilně bez použití nože.
Jako žid a historik jsem přemýšlel, proč kolem roku 1830 židé v Německu přestali obřezávat syny. Bylo pro mne vzrušující na a toto téma jsem publikoval věci v němčině a francouzštině. Znovu a znovu mám příležitost vysvětlovat že můžete být židy, aniž byste mrzačili pohlaví svých synů. Proto rád podporuji inaktivisty ve všech zemích.“--------------------

A na závěr tu dám ještě jednu starozákonní pasáž:-----------------

Kniha proroka Jeremiáše; kapitola 9; versus 24 + 25------------

24„Hle, přicházejí dny, je výrok Hospodinův, kdy potrestám všechny, kteří se obřezávají, a přesto jsou neobřezaní:
25Egypt, Judu, Edóma, Amónovce, Moába a všechny, kdo si vyholují skráně a sídlí na stepi, neboť všechny tyto pronárody jsou neobřezané. I celý dům izraelský má neobřezané srdce!“-----------------

Pro pravého monoteistu obřízka nepřináší vůbec žádný duchovní užitek, naopak je mu na škodu. Naopak, existuje kolerace mezi vykonáváním obřízky a patologickým fanatickým náboženským fundamentalismem.

No (Po, 24. 2. 2020 - 14:02)

Kopčím z Tvého příspěvku “ ....náboženských, protože to je ohledně toho, co jsem na VŠ vystudoval mou parketou”. Ty jenom lžeš, ty jsi žádnou VŠ nevystudoval, ty ses jen o to pokoušel a pak tě vyhodili, zrovna tak i z řádu ! A navíc nejsi žádný odborník na obřízku , jak se tu předvádíš , ale jen opisuješ výňatky z kontextu a škodíš.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 21:02)

*„Mužská obřízka je v Česku velice raritní. Provádí se v zásadě ze dvou důvodů. První důvod je náboženský, ten se vyskytuje u muslimů a u židů. A druhý důvod je hygienický, ten se vyskytuje u Američanů nebo u Angličanů. V České republice jsou oba tyto důvody výrazně menšinové,” dodává Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., DSc., renomovaný český sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut, žijící a působící v Praze.*-------------

O důvodech náboženských jsem tu už psal, vrátím se k tomu v příštím komentáři. Novodobá obřízka v anglosaském světě nebyla kolem roku 1870 zavedena z důvodů hygienických ale proto, že tehdejší puritánská viktoriánská společnost dostala panický strach z masturbace, v níž viděla příčinu různých nemocí, například tubekulozy, ochnutí a jiných. -------------------

Přemýšlel jsem, zda mám k tomuto něco napsat a nakonec jsem se rozhodl, že ano. K odpovědím pana profesora mám několik výhrad. To, co vám odpověděl, není nic jiného, než všeobecně rozšířené mýty. K tomu tření jsem tu už psal. Ohledně Angličanů také, tam je to zastaralé, na rozdíl od USA se tam s novorozeneckými obřízkami přestalo před rokem 1950 a nebylo to z důvodu hygieny ale bylo to z důvodu HYGIENOVÉ HYSTERIE, jak o tom píše Dr John Travis:---------------
„Lékaři muži, kteří se narodili mezi rokem 1930 – 1980 v USA byli téměř bez vyjímky obřezaní už při narození. V důsledku toho nemají žádnou osobní zkušenost s předkožkou – normální a vysoce specializovanou složkou mužské anatomie. Záleží tedy jaké informace získali během svého vzdělávání od stejně tak obřezaných profesorů. Mnoho amerických lékařských učebnic /na které jsou německé po celá desetiletí orientovány, redakce BVJ/ ( po revoluci je to u nás prakticky to samé.gin) bylo napsáno obřezanými muži a ty pak byly vyvezeny do Austrálie, často vůbec neobsahuje vůbec žádný obrázek normální mužské anatomie. Je nepravděpodobné, že by takto vyškolení lékaři byli schopni poskytnout přesné informace o správné péči o části těla, kterou sami nemají, nebo kterou vidí jen občas.---------------Někdy to bereme v DOC aneknoticky, že předkožka je prvkem psychologického nátlaku. Intaktní chlapci jsou novinkou pro lékaře v některých anglosaských zemích zvláště v USA, pro lékaře, kteří jsou sami obřezaní nebo mají obřezaného partnera. Touha po vyšetření a prozkoumání toho, co doktor sám ztratil nebo co jen sotva vidí je neodolatelná a to i v případě, že nejsou žádné známky nemoci nebo infekce.
Lepší hygiena versus hygienová hysterie“--------------------------

Kdo je to Dr Travis?--------------------

Dr. med. John Travis absolvoval své medicínské studium v Bostonu a dále odbornou přípravu ve všeobecné preventivní medicíně na universitě Johna Hopkinse. V roce 1975 založil v Kalifornii první wellness centrum na světě. Vytvořil první návod pro wellness a je též autorem mnoha knih o wellnessu. V roce 1991 si uvědomil, že způsob jak děti vyrostou má větší vliv na jejich pozdější tělesné a duševní zdraví než jiné faktory v jejich pozdějším životě a tak rozšířil zaměření své práce o wellness kojenců. Byl spoluzakladatalem aliance pro Transformaci života dětí a byl též autorem článku: „Proč mizí tatínkové“ (Proč muži odcházejí, epidemie mizejících otců), který byl poprvé zveřejněn v časopise Byronchild a později byl rozšířen na celou knihu. V současné době žije v Mullumbimby v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Před dvěma a čtvrt rokem měl přednášky v Brně a Praze.------------------

Mimoto je další mýtus, že obřízka v dětství neovlivní sexualitu. Obřezaní v dětství pouze neznají rozdíl před a po.--------------
Známý, před 6 lety zesnulý americký židovský pediatr, který si po 30 let lámal hlavu s tím, zda obřízku z hygienických důvodů ano či ne, nakonec došel k závěru:-----------------

Má zkušenost pediatra mě přesvědčila, že obřízka je velmi špinavá záležitost, což bylo nedávno též popsáno v British Journal of Urology. První týden po obřízce má dítě velkou otevřenou ránu, která neustále přichází do kontaktu s močí a výkaly! Toto může být sotva hygienickou výhodou. Mimoto obřezaný penis je po celý život nechráněný a přichází do styku se znečišťujícími látkami všeho druhu. V záhybech a vráskách, které se často tvoří v oblasti obřízkové jizvy se zůstávají všelijaké nečistoty a bakterie.-----------------------------

Díky své předkožce je intaktní penis velmi dobře chráněn před všelijakými nečistotami a bakteriemi. To je důležité obzvláště ve věku, kdy dítě nosí pleny. Předkožka chrání po celý život citlivý žalud a citlivé ústí močové trubice. V každém věku udržuje žalud jemný, citlivý a čistý.-------------Po celé dětství neexistuje žádný důvod provádět pod předkožkou hygienu. Matky byly kdysi nabádány, aby dítěti každý den přetahovali předkožku a umývaly pod ní. To byla velmi špatná rada. Pouze tehdy, když je předkožka plně přetahovací a to mnohdy bývá až na konci puberty, může váš syn denně stáhnout svou předkožku a umýt ji ve sprše teplou vodou.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 18:02)

Agresivní cirkumfetišisto, prudíš tu ty. V těch procentech sis přidal celou desítku. To je tvůj sen. Stejně to má drtivá většina z důvodu náboženského tmářství.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 15:02)

Já to netvrdím, to tvrdí MUDr Hradec a podle takového Steváka to musí být 100% pravda, protože to tvrdí odborník. Jinak jsi mi tu podsunul více všcí, které netvrdím. Ďábel je jako obvykle skryt v detailu.

Antoníne (Ne, 23. 2. 2020 - 18:02)

ty jsi normálně totálně pomatenej a to asi nejen ve svých názorech! Někdo to tu výstižně napsal : JURODIVÝ! 40% světové mužské populace je obřezané, nevím kde ty se jako “gin” pohybuješ , ale nezažil jsem jediného obřezaného ať Amíka , Araba, Asiata Latinoameričana nebo i Čecha , který by se neudělal nebo měl problémy se sexem ! Ano při jakémkoliv zákroku může dojít k jatrogennímu pochybení lékaře, s tím se počítá a kvůli tomu se nezavřou nemocnice a neobnoví báby mastičkářky na jakou si hraješ i ty! Už toho nech jsi horší než štěnice a jestli máš, a to že ano , úchylku na předkožky se sejrem tak si to úžívej kde chceš se stejně zaměřenejma a nepruď ostatní ty obřezané a ani ty cirkumfetišisty .

Martin (Ne, 23. 2. 2020 - 15:02)

Tondo, tak když je to mýtus, znovu se ptám o co ti tedy jde? Ty vůbec nevíš co chceš. Na jednu stranu tvrdíš, že muži s obřízkou se skoro vůbec nikdy nemají šanci udělat a pak tvrdíš, že s prodlouženou výdrží je to mýtus - tudíž je tedy úplně jedno, jestli muž obřízku má, nebo nemá. Tak proč to tak řešíš? není to úplně jedno? Někdo obřezaný prostě je, někdo (většina) není.

Tonda Vlas (Ne, 23. 2. 2020 - 13:02)

To byl nějaký MUDr Obřezávač. I tam jsou mezi doktory černé ovce. Ani jsem nekoukal, zda nemáme dotyčného v jejich seznamu.

gin (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Okopíruju tu výrok jiného odborníka--------------------------Plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer každopádně varuje před snahou řešit předčasnou ejakulaci právě obřízkou. "Myslím, že efekt prodloužené výdrže je velmi individuální," podotýká lékař z Perfect Clinic..

Návštěvník (Pá, 21. 2. 2020 - 18:02)

Fážaná Gine, Vy nebýt frajer ! My německý odborníci fíme jak na to: Complete Removal of the Foreskin – Why?

Miernik A. · Hager S. · Frankenschmidt A.
Author affiliations

Department of Urology and Pediatric Urology, University of Freiburg, Freiburg, Germany

gin (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Já du dal odkaz na článek, kde je rozhovor s odborníkem.

Steve (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Já se nepotřebuju ptát nějakého odborníka jak to údajně je ...

Návštěvník (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Źádná lékař ---už z toho Německa blbnu.

Járo (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Konečně přínosná otázka do diskuze!

Jára (Pá, 21. 2. 2020 - 16:02)

Je zde někdo, kdo má zkušenost s kompletním odstraněním předkožky během obřízky u dospělého ? Je to totiž nový směr k definitivní léčbě předčasné ejakulace! potřebuji se poradit

Zkoumal (Pá, 21. 2. 2020 - 17:02)

Ano, správná obřízka zná jen 1. techniku = úplné odstranění vnitřní části, dále odstranění podstané vnější části předložky a úplné odstranění uzdičky . Je dokázáno, že částečné obřízky často vedou k funkčním komplikacím a neuspokojivým kosmetickým výsledkům, které vyžadují opětovnou operaci. Tedy recirkumcisi a a vyhození peněz. “Problém ilustruje řada obrázků pořízených z našeho vlastního vzorku pacientů. Přehled literatury rovněž svědčí o vyšší míře komplikací po částečné obřízce. Z lékařského hlediska je výhodnější kompletní obřízka.”

Tonda Vlas (So, 22. 2. 2020 - 00:02)

Zkoumale, typický blábol agresivních cirkumfetišitů

Reklama

Přidat komentář