Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

Trochu záhadná odpověď , nicméně pokud chápu, tak si myslíš, že dostatek peněz ti vyřeší všechny problémy. Ale tak není a nebude ani ve tvém případě. A nejen proto, že peníze přinášejí problémy. My, kteří nepotřebujeme restart mozku, to víme.

dv (Čt, 13. 2. 2020 - 07:02)

To je mi jasné. Proto to "snažím se věřit". Realita pochopitelně bude hodně o utrpení, jež bude završeno nevyhnutelnou smrtí, nevykoupenou jakýmikoli pomazanci. Nicméně aby byl člověk motivován k dožití, nesmí stále myslet na utrpení a smrt.

Rakato (So, 8. 2. 2020 - 21:02)

Kdo umí - umí, kdo neumí - čumí, prázdná nádobo.

děs to číst (So, 8. 2. 2020 - 19:02)

Bože, tady zase žvaní nemocní. Bible je ještě zlatá proti těmto blábolům, co zde píšou pat a mat.

dv (So, 8. 2. 2020 - 15:02)

Pokud by se duch evangelijního Jezáji "JezuKrista" Pomazance zjevil biskupským delegátům Koncilu efezského, asi by se vyjadřoval i k otázce, zda má být Marie vnímána jako Matka Boží, nebo pouze Matka Kristova. A jistě by se k této otázce vyjádřil natolik vágně a enigmaticky, aby o smyslu takovéhoto jeho vyjádření mohli diskutovat dokonce ještě i dnešní čajologové.

Rakato (So, 8. 2. 2020 - 16:02)

Také myslím, protože to byl kalibr na vytváření přihlouplých mýtů o své osobě. ------- Také je ovšem možné, že by využil toho, že se jeho ideologie už usadila v hlavách lidí, on by zapřel dvou matku (stejně jako zapřel taťku Pepana) a prohlásil by se za božího avatara. Účel světí prostředky. --------------- V tom pátém století ovšem mohl také tvrdě narazit, protože když by po něm lidi chtěli zázrak, byl by bezmocný, neboť by kolem sebe neměl svou podpůrnou ekipu.

dv (So, 8. 2. 2020 - 16:02)

To jeho zjevení (spojené pravděpodobně s opětovným zmizením) by pro ty koncilní biskupy nebyl dostatečný zázrak?

Rakato (So, 8. 2. 2020 - 19:02)

Jistěže - kdyby vyfičel zase do nebe za přítomnosti značných pyrotechnických efektů a silným hlasem shůry. Ale co by z toho měl jen sem zaskočit a hned zmizet? Ješita má rád obdiv davů a zlatoústé disputace. --------------------------------------------------------------------------------
Samotné zjevení by měl být zázrak? Těžko. Snad kdyby měl koncil přestávku a účastníci by se procházeli venku, pak by to byla dobrá platforma pro nějaké představení. A jak jsem psal - když nemá sebou své nohsledy, ani Ježíš nedokáže nemožné. (Mimochodem - Šimon kouzelník byl stejně větší borec než Ježíš, protože lítal veřejně před lidmi (kdežto Ježíšův odchod do nebe byl trapný konspirační útěk skoro bez svědků).

Steve (Pá, 7. 2. 2020 - 17:02)

Docela by mne zajímalo co by asi tak říkal Kristus na Islám a muslimáky. Taky co na papeže Františka.

Rakato (Pá, 7. 2. 2020 - 22:02)

Ježíš a islám? Byl by jako ryba ve vodě, protože byl ze života zvyklá ideologický boj, na farizeje, kteří mu házeli klacky pod nohy. Islám by zcela určitě odsoudit, možná slovy byzantského císaře Manuela II. Paleologa: „Ukaž mi, co nového přinesl Mohamed, a nalezneš tam pouze věci špatné a nelidské, jako je jeho rozkaz šířit jeho víru mečem“. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Papež František? Ten by byl pro Ježíše jen satanova obluda, člověk propadlý peklu, které zneužil jeho panenskou víru ke svým mrzkým účelům.

dv (So, 8. 2. 2020 - 00:02)

I Jezája "JezuKrist" Pomazanec ovšem podle evangelijního podání vyslal své učedníky ke službě světu s meči: «35 Pak jim ještě řekl: „Posílal jsem vás za lidmi bez peněz, bez zásob a bosé. Můžete říci, že jste měli v něčem nedostatek?“ Oni odpověděli: „Ne, ani v nejmenším.“ 36 Ježíš pokračoval. „Teď se situace mění, přijde pro vás těžká doba. Dobře se na ni vybavte a vyzbrojte. 37 Brzy budu souzen jako zločinec, jak to bylo předpověděno. Prorocká slova o mně se plní.“ 38 Řekli: „Pane, máme tu dva meče.“ Ježíš odpověděl: „To stačí.“» (Lukáš 22:35-38)

Rakato (So, 8. 2. 2020 - 16:02)

Pravda, Ježíš měl během své toxoplazmózy i jasnou chvilku, ale protože byl jednostranně ideologicky zaměřen a v jiných ohledech hloupý, nenapadlo ho nic lepšího než se ve třinácti lidech postavit na ozbrojený odpor farizejům. Každý máme slabší chvilky. Nicméně svými slovy o mečích navždy znehodnotil svou ideologií lásky a míru, a my teď vidíme, že to byl stejný militantní štváč jako jeho současníci a následovníci, kteří se pak krvavé řezali skoro dva tisíce let.

dv (Pá, 7. 2. 2020 - 18:02)

A taky co na Pavla z Tarsu, Origena či Tertuliána. O Barthovi, Tillichovi či Gogartenovi vůbec nemluvě.

Rakato (Pá, 7. 2. 2020 - 22:02)

Já myslím, že těm by Ježíš dal šanci očistit se novým křestem, pokud mu budou líbat roucho a mýt nohy. Byl slitovný.

Rakato (Pá, 7. 2. 2020 - 12:02)

Já myslím, že Ježíš by ten současný život na Zemi vůbec nezvládl - auta, internet, televize, letadla ... Na nic z toho není zvyklý a tak by ho to u nás rychle bralo na migrénu. Skončil by jako hromádla neštěstí u nějakého psychologa, kde by fňukal, že je toho na něho moc.

Rakato (Čt, 6. 2. 2020 - 13:02)

Doufám, že sis přichystal lepší svá poslední slova. Něco jako: "Haničko, musím se ti přiznat, měl jsem kromě tebe padesát milenek." "Vydědil jsem vás všechny, hajzlíci!" "Na hrob chci zvoneček s provázkem - co kdybych se probudil." "Stará, budu tě strašit, co budeš na světě."

dv (St, 5. 2. 2020 - 19:02)

Podle informací Otakara Antoně Fundy, jak je uvedl ve své knize "Víra bez náboženství", prý mladý, ale významný německý protestantský teolog Dietrich Bonhoeffer v hodinu své popravy oprávněně zapěl "Buď Tobě sláva, jeeenž jsi z mrtvých vstal, smrt jiiž nemá práva, vítěz Tys a Král!"

Rakato (St, 5. 2. 2020 - 23:02)

Znám lepší poslední slova: --------------- 1.
Poslední věta před smrtí: "Tak takhle se drží škorpión!"

2.
Jdou dva ožralové v noci po kolejích a srazí je vlak, v nebi říká jeden druhému: "Já říkal, že sova houká jinak."

3.
Poslední slova před smrtí: "To je ale dobrá houbovka."

4.
Poslední slova před smrtí: "Neboj, pojistky jsem vypínal."

5.
Poslední slova před smrtí: "Hele, tamhle je malý medvíďátko."

6.
Poslední slova před smrtí: "Tady je led dost tlustej, tady tu řeku přejdeme."

dv (Čt, 6. 2. 2020 - 08:02)

Ano. A umírají-li lidé v překvapení a stresu, jejich poslední slova bývají často "kurva!", "do piči" nebo "Jéžiši Kriste!".

Rakato (St, 5. 2. 2020 - 13:02)

Křesťané se zoufale drží své iluze: "On také vše řídí a má s tímto světem, včetně člověka, své plány. Bůh je tedy myslící a dokonalá bytost, které se nic a nikdo ve vesmíru nevyrovná." --------------------------------------------------
Ovšem má někdo pocit, že bůh vše řídí? Já tedy ne. A pokud někdo ten pocit dostane, hned se před ním vynoří zlověstná otázka: Když bůh všechno řídí, proč to řídí tak špatně? (Viz ty masakry za dvětových válek, hladomory, náboženské války.) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bohužel - je to tak. Křesťan je mezi Skyllou a Charybdou, nemá kde uhnout, lživost jeho doktríny je očevidná.

Reklama

Přidat komentář