Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Andrea (Út, 11. 2. 2020 - 20:02)

Milu, držím palce

Miluna (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Lallo škoda že taky nepíšeš jen aspoň malinko o svém životě a píšeš to jen na email Sany a Pils.Miu tak to je dobře že se vám osvědčil právník.A s tou knihovnou to tak je ale kdo má přehled a umí poradit tak to musí být skvělá a čistá práce.Tak Sergej si vzal prášek a leží a já sedim a všechno mi přestalo bavit.Celkem mam strach jak ráno tak brzy pojedu sama a ještě i určitě zase ve větru.

Lalla (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Jééé, Milu,my si píšeme o politice, se Sany o zařizování bytu nebo domu a různých akcích, neboj o nic jsi nepřišla. Můj život je plný práce a rodiny, dvě domácnosti, zahrada...A hlavně teď jsem už dlouho nemocná, tak jsem z toho strašně nervozní, spím jen s práškem :(. ….Ráda čtu, že to s tou tvojí prací vypadá nadějně, moc hezky jsi to napsala, tak si to nepokaž

Lalla (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Sany a Pils jsem poslala aktuální zprávu z mého života:)

Miluna (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Bianko nejlepší by bylo vydržet do té doby dokuď budou potřebovat na šest hodin.Ale se mi teď chce brečet.To je fakt pořád jenom smůla.Byla sem pro Sergeje a přiivezla sem ho a neni mu dobře.Má teď 38,0 a že ho bolí svaly a usíná v křesle.Tak je jasný že zítra do práce nepujde.Zrovna tohle ho chytne po jednom dni v práci.Tak se o něj bojim vzhledem k tomu co oba máme:'( A taky je mi jasný že zítra budu muset jet ráno brzy sama a k tomu abych to nenachytala od něj mam strach:'( Chytaj mi nervy z toho i přes prášky.Miu co si mívala ty za práci to by mi možná bavilo a tim jak píšeš o tom pohybu,je to tak no.Ale myslim si že je plno pěkných prací na co se každej nedostane.Třeba taková knihovnice musí být hezká práce.No ale já nevim jak si teď pomoct,mam zas strach a nervy.

Mia 22 (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Milu, já jsem byla ekonomka střediska. S tím Sergejem, to je teda pech, to ti řeknu. Proč myslíš, že práce knihovnice je těžká?

Lalla (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Ahoj Mio, vše se zklidnilo, viď? Nic se nejí tak horké...však víš

Mia 22 (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

No zklidnilo, jak se to vezme. V pátek přijede majitel a kámošema, nechají přivézt kontejner a bude se vyklízet jeden neobydlenej byt a sklepy a kotelna a bývalá sušárna. Pak se uvidí co dál, asi sem začnou jezdit na obhlídku zájemci o koupi objektu. Zatím mě to nechává v klidu, zatím.

Lalla (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Mio, co takhle vzít tu smlouvu co máš a poradit se s nějakým právníkem? já bych to udělala. Podle mě je platná a na dobu neurčitou a tím, že ti nový majitel nedal novou, platnosti nepozbyla

Mia 22 (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Asi to tak udělám, výhoda je, že mladší syn má osvědčeného právníka. Nedávno řešil nepříjemný problém, tak mu ho někdo doporučil a je s ním spokojený.

Lalla (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

No tak skvělé, Mio, nemáš co ztratit. A pak napiš, jak to dopadlo

Mia 22 (Út, 11. 2. 2020 - 15:02)

Milu, tak to máš dobrý, pokud se ti občas práce mění. My, s našimi stavy potřebujeme trošku víc pohyb, nedovedu si představit, že bych pracovala u pásu. Sice jsem měla sedavé zaměstnání, ale jsem se i dost naběhala. S papíry do patra na vedení, na druhý konec střediska něco vyřídit, skáknout za kuchařkama s objednávkou a tak. Tohle by ti mohlo vyhovovat. Zde je chvílemi hodně větrno, i chvíli sněžilo. Ani jsem moc ven nelezla, copak mě by to neodneslo, ale pes by mohl ulítnout a navíc, ani ven nechtěla. Když viděla ten vítr, tak si odplivla a šla domů na gauč. Tak at ti pracovní elán vydrží co nejdýl. Třeba se tam s těma ženskejma skamarádíš.

no (Út, 11. 2. 2020 - 14:02)

hlavně si dej pozor jak se budeš chovat ke kolegům a nadřízeným

Miluna (Út, 11. 2. 2020 - 14:02)

Nadřízený se zdál v pohodě tak uvidíme dál a kolegové jak byli většinou cizinci tak nikdo mi nic špatnýho neříkal.Jen ukrajinky vyzvídaly když zjistily že Sergej patří ke mě tak se dost vyptávaly a ptaly se mě jestli nemam třeba volnýho bráchu:-)

bianka (Út, 11. 2. 2020 - 14:02)

Možná to znamená: To se uvidí :-), jak dlouho ti to nadšení vydrží. Ale podle mě, je to práce, která by ti mohla vyhovovat. Není stereotypní, tak jak píšeš, že je práce u kasy. Aspoň si myslím. Jenže u tebe je vše jen na chvíli a pak myslíš jinak. Ale vydrž co nejdýl Miluno a bez průšvihů, možná se ti to zalíbí na delší dobu.

Miluna (Út, 11. 2. 2020 - 14:02)

Horší je že na 6h potřebujou jen na pár měsíců pak podle práce a lidí buď tyhle zkrácený potřebovat nebudou nebo budou muset přejít na plný úvazek a to bych asi nezvládla.Těch 6h je pro mě docela strop.A na 4h neberou.Ta stereotipní práce s jednim pohybem je vyvolávač těch stavů.Tohle stereotipní bylo ale u kasy je to ještě víc.Tady záleží jakou zrovna člověk dostane činnost.Nejvíc mi bavilo zboží převážet a i to balení když to zrovna člověk nebalí v kuse několik hodin.To sezení čtyry hodiny a koukat do jednoho místa tak třetí hodinu už to začlo být namáhavý a byla sem ráda za změnu.Mě baví něco vytvářet ale musí to být se změnou pohybu,proto píšu těch šest hod je tak akorát.Budu brát jako úspěch jestli vydržim aspoň několik měsíců.

Miluno (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

první den v práci je vždycky náročný. Postupně získáš zručnost a půjde to líp. Hlavně že celou dobu neděláš jednu monotónní práci a po několika hodinách se mění. To ber jako plus. Taky se setkáš s jinými lidmi a budeš si mít o čem povídat, nebudeš dřepět doma a z nudy utíkat ven, nebo jen koukat na Sergeje a čekat až půjdeš spát. Jestli budeš pravidelně brát AD a snažit se, tak bys mohla práci dobře zvládat

Miluna (Út, 11. 2. 2020 - 17:02)

Já vim že máš pravdu ale teď mi chytl strach ze Sergeje.Nevim co dělat jak si mam pomoct.A Miu já myslela že práce v knihovně je dobrá.

Mia 22 (Út, 11. 2. 2020 - 18:02)

Milu, práce v knihovně je rozhodně dobrá, ale musíš mít přehled o autorech i knihách, které nabízíš. Musíš umět poradit.

no jo (Út, 11. 2. 2020 - 15:02)

pro tebe je holka problém pracovat, je jedno co. Stejně tak učit se

Reklama

Přidat komentář