Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

tak (St, 12. 2. 2020 - 22:02)

to je od ní moc hezký, že jako češka umí Česky. To jen tak někdo nezvládne.

jistě (Čt, 13. 2. 2020 - 12:02)

ale u Romek převládá romština, slovenština nebo zkomolená čeština. A vzdělanější člověk není tolik zabedněný a leccos pochopí, když se mu řekne. Vlasta chtěla poukázat i na jinou tvář romů, že se někteří umí přizpůsobit a vzdělávat

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 12:02)

Ale to je snad obecně známo...

no (Čt, 13. 2. 2020 - 13:02)

Odpověď patřila : " to je od ní moc hezký, že jako češka umí Česky. To jen tak někdo nezvládne. " Umět hezky česky u Romů není úplně obvyklé :-)

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 13:02)

Aha takže žert na neobratně napsaný koment. Jinak vzdělaní Romové existují, jen je jich v jejich populaci menší procento než u bílých, v tom se asi shodneme

nerozumím ti (Čt, 13. 2. 2020 - 15:02)

Lallo, Vlasta napsala příspěvek obratně, jen kdosi se chytnul češtiny a ironicky jí to vpálil. Žertu tam není ani gram. Nevím, co řešíš ty? Máš rýpací den?

Lalla (Čt, 13. 2. 2020 - 15:02)

Proč mi to píšeš, návštěvníku? Měla jsem dojem, že jsme se nepochopili s nickem, který na mě reagoval. A chtěla jsem se vyjádřit k příspěvku o vzdělaných Romech. Ale možná jsem nepochopila já. Víš, já se občas rýpu v záhoně, v komunikaci to není můj styl, to bys mi křivdil

Vlasta (St, 12. 2. 2020 - 21:02)

Romové tu snami žijí a já jako Češka s několika přáteli Romy vím že jsou tu i slušní Romové.
V dětství jsem měla kamarádku

bianka (Čt, 13. 2. 2020 - 06:02)

Vlasto, to že umí člověk několik jazyků neznamená, že musí být slušný. Jsou i lidé s titulama a jsou pěkný hovada.

Miluna (St, 12. 2. 2020 - 20:02)

Cítim se tak protože sem nervozní a bojim se abych to nechytla a pak děti a aby to nedostali i rodiče a tak.Prostě mi chytaji strachy a nejde mi to ovládat a kontrolovat a bere mi to sílu:'(

Andrea (St, 12. 2. 2020 - 19:02)

No,no,no anonyme, proč tak zle

Andrea (St, 12. 2. 2020 - 19:02)

Milu,ten váš šéf je pěkný blbec,s horečkou do práce, už vidím jeho jak maká,jo holka je to teď na tobě ale zvládáš, šikulka.Neboj,bude zase dobře,z práce jsi unavená,tak až zítra přijdeš,tak si na chvilku natahni,pak si dej kafčo,to je dobré i na migrénu,no a pak bude další směna doma, drž se

Sledující (St, 12. 2. 2020 - 18:02)

Ještě ti dám tip na noc. To mi udělala žena. Koupila pivo dvanáctku. Ohřála ji na 40 stupňů (hřeje, ale nepálí) a osladila medem. Jsem myslel, že blázní. Ale byla to dobrota a spal jsem jako zabitej a propotil pár triček. Recept od ženy jednoho známého sládka. Zkus, uvidíš.

Miluna (St, 12. 2. 2020 - 18:02)

Nevim jestli by to pil ale můžu zkusit kdyby to chtěl:-) nikdy sem o tom taky neslyšela ohřátý pivo s medem.

Znám (St, 12. 2. 2020 - 19:02)

to je stará babská rada.A dobrá.Si dej taky na posilněnou.

Lalla (St, 12. 2. 2020 - 17:02)

Ano Milu, je to chřipka, znova říkám žádné tragické scénáře. A nás se Sany neber tak vážně, často žertujeme, přeháníme. Své manžele milujeme a rodina je pro nás na prvním místě. A svěřím ti tajemství: já žádného milence nemám

Miluna (St, 12. 2. 2020 - 17:02)

Já myslela jak tu někdo psal že chřipka je zaručeně jen 38,5-40°C a hůř se to sráží a člověku je na nic i s Ibalginem.Jemu Ibalgin pomáhá a teď byl i bez teploty tak čeká až přestane učinkovat jestli se mu bude teplota obnovovat.No prostě mi chytl o něj strach.Aha tak milence nemáš tak ho má Sany ta to přiznala.No já taky nemam milence,vše byly jen úlety.

Sledující (St, 12. 2. 2020 - 18:02)

To bude chřipka. Někdo má 40, někdo 38 stupňů. Já to taky chytil. Během hodiny, teplota 38,5 večer, ráno skoro bez teploty, večer zase 39. Ibalgin mi na teplotu nezabral, paralen jo. Bez kašle, bez rýmy, jen bolest celého člověka, svaly, klouby. Jsem hrabal bolestí nohama. Nedělej si hlavu. Uvař tu polívku jak si psala. V práci to zvelič, že má čtyřicítky a že dorazí v pondělí. Však se kvůli 3 dnům neposerou. Hlavně choď do práce ty, ať vidí, že je na vás spoleh. Že nejste povaleči. To by si pracovitý Sergej nezasloužil. Teď je to na tobě, tak to nepokaž. Jsem od Jindřichova Hradce a fakt ta chřipka tu lítá.

Miluna (St, 12. 2. 2020 - 18:02)

Tak díky za info.Tak to maš teď taky? No je to teda zajímavý jak je to bez kašle,krku,rýmy.Tak jestli to tak je tak se ale teď bojim abych to nechytla prozměnu já.Je to vše jak naschvál sotva tam začnem a ještě k tomu ty řeči aby šel i nemocnej.Chápu že je to pro ně divný že jeden den v práci a hned nepřijde ale bohužel je to prostě smůla.No tak aspoň tu máme dalšího jihočecha na diskuzi.Zatim si to ty a Ota.A jemu přesně naoapk Paralen mu tolik neulevil jako Ibalgin,zajímavý jak to máte opačně.

Sledující (St, 12. 2. 2020 - 19:02)

Sem mluvil s bráchou, ten maká v Soběslavi a taky to chytil. Ale začal k horečce hodně kašlat, tak je doma už 8 den. Já hodně hulím, tak mi ten kašel ani nepřijde. Ale asi se mi to nějak ve středu zhoršilo, to jsem začal i víc kašlat. Tak abych ti nelhal, že jsem byl úplně bez kašle. Jsem si to neuvědomil. Rýma naštěstí ne.

Reklama

Přidat komentář