Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

dv (So, 1. 2. 2020 - 14:02)

Chtěl bych se dnes zmínit o různých procesích, průvodech, slavnostních přivítáních a jiných ceremoniálech.¶ Takovéto události jsou symbolickou obranou lidstva proti tlaku nekonečna, nepřízni osudu a smrti.¶ Imatrikulační ani promoční akty, při kterých se akademičtí hodnostáři odívají do různých hábitů, a pedel vystavuje na odiv univerzitní insignii, mají podtrhnout důstojnost dané vzdělávací instituce, i když ji neuchrání před různými psychopatickými prezidenty, premiéry, ministry školství, ani subalterními zlovolnými úřednicemi a úředníky. Neuchrání ji ani před zemětřeseními, válkami či požáry. Rektoři, děkani a jiní funkcionáři však prostřednictvím těchto rituálů ukazují, že jsou hodní, že poskytují svým studentům a společnosti jako celku hodnotné vzdělání, a že by proto měli být veřejně ctěni, milováni a dotováni. To samé v bleděmodrém platí pro církevní mše a procesí, armádní marše, státní kladení věnců, prezidentské pohřby a bezpočty jiných pietních či přivítacích aktů, slavností, parád.¶ Nedávno jsem shlédl video z jakéhosi dávného přivítání Saddáma Husajna na bagdádském letišti poté, co se odkudsi vrátil z nějaké oficiální či pracovní návštěvy. Byl obklopen družinou svých nejbližších podřízených, a šlo se na něj dívat s omezenou účastí. Nemohl být ani v úplném pozoru, protože póza pozoru byla subalterní, a vyjadřovala podřízenost vůči vyšší šarži. Nemohl být ale ani v úplném pohovu, protože pak by si jeho potenciální nepřátelé mohli myslet, že má své vůdcovství na salámu, a že jej proto bude snadné svrhnout. Nemohl se chovat moc zlovolně, aby jej nechtěli svrhnout jako tyrana, nebo mu jako takovému odepřít bezvýhradnou podporu. Nemohl se chovat ani moc benevolentně, aby nebyl považován za lečo. Zkrátka při vší své moci nemohl skoro vůbec nic.

Rakato (So, 1. 2. 2020 - 15:02)

Imatrikulační rituály jsou důležité jak pro absolventa, tak pro instituci. Člověku umožní lépe si vychutnat úspěch a hřát se chvíli na vlně obdivu a závisti, instituci rituál zvyšuje prestiž a to je dobré pro její cashflow. A je jedno, zda jde o přijetí teenegera kmenem jako dospělého, nebo předání vysokoškolského diplomu. -----------------. Chování diktátora je pro jeho přežití důležité, souhlas. Udělá něco nevhodného, a pokud ho snímají i zahraniční média, které nemá pod palcem, může to být začátek jeho konce. Diktátoři z chování na veřejnosti skládají zkoušku. Je jí jejich setkání s jinými politiky. Pokud i mezi nimi vypadá diktátor jako boss, je za vodou. Pokud má nejistý pohled, neví, kam jít, kde si sednout, dívá se psíma očima na jiného politika, má to nahnuté. U mě to má z chování na veřejnosti za jedna debílek Erdoğan, a kupodivu i malý tlustý Kim že Severní Koreje. -------------------------
Vysoký rejting u podřízených měl Stalin, kterého nechali půl dne umírat, protože se k němu báli než zaklepání a pozvání dovnitř vstoupit.

dv (So, 1. 2. 2020 - 17:02)

U toho Stalina ale byly ty důvody neposkytnutí pomoci různé od funkcionáře k funkcionáři. Takový Berija si třeba jistě potřeboval posichrovat, aby to Vožď pokud možno nepřežil.

dv (So, 1. 2. 2020 - 14:02)

I při podobných slavnostních příležitostech navíc lidé prdí, škytají, umírají, ano, i se dostávají pod palbu z různých střelných zbraní. To ještě podtrhuje tragiku obecného lidského údělu.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

nebo to řekne a pak si to zase popře, bobek, prý to myslel jinak, ale neřekne jak...

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

Jo jo, dv je totální komediant. Jak se snaží bobek používat cizí slova. Ale není schopen ze sebe vymáčknout, co vlastně zastává. Impotent...

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

Znovu říkám, že multinick z osacr je čitelný a když píše za sebe, seká to přesně, jak to má být. nesnáším ty srajdy, co nemají názor ani argumenty jako je dv.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

dv - jsi troll. A nejsi schopen se ani vymáčknout, co vlastně hlásáš. Prostě bezmozek.

:) (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

Rozpory v názorech nastávají díky nerozlišování mezi intelektem ( logické myšlení, které se měří v testech IQ ) a inteligencí ( zahrnuje intuici, instinkt, schopnost přežití ). Romové využívají spíš to druhé, které se do IQ nepromítne.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

A pokud mi budeš argumentovat, že mých 20 žáků je malý vzorek, tak znám cikány další. A další a další. Ty jsem testoval jinak. Mám prostě bohaté zkušenosti s cikány. Vím, jak jsou na tom. Všechno je odvozeno od jejich IQ. Musel bych tady vyprávět desítky příběhů a zkušeností. Na rozdíl od teoretiků. Někdy mi připadá, že do diskusí píšou lidi, co nic nezažili, nikde nebyli, a tak jen teoretizují. To je ale o ničem. Když hovno víte a nic jste nezažili, tak držte huby.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

"Mně vyšlo při testování romských děcek průměrný IQ 80." Je úžasné, že se cítíš kompetentní testovat něčí IQ, aniž ti něco říká například statistika. Ale budiž. ------------- Statistika se používá tak, že se udělá test ve třídě, kde je 20 dětí, sečte se IQ všech a vydělí se počtem žáků, bobku. Co tam máš dál?

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Kdyby tu byla povinná fotka a uvedený věk, možná by to leccos vysvětlilo...

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

A Rakato mi přijde někdy jako senilní. Plete si nicky, plete si obsah toho, co kdo říká. S Rakatem většinou souhlasím, ale chová se jako autista, co si žije ve svém světě.

Rakato (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

Zdá se, že jen ty si tady, a možná na celém světě, připadáš normální. Přišel čas podívat se ti na zoubek.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Dv tu psal, že IQ obyvatel Česka je stejný jako IQ obyvatel Afriky. A tohle napíše jen troll nebo někdo, kdo se mstí svému národu. Prostě si řeší nějakou svoji bolístku.

dv (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

"Dv tu psal, že IQ obyvatel Česka je stejný jako IQ obyvatel Afriky." Mohl bys laskavě ocitovat nějakou mou formulaci, ze které ti takováto moje údajná myšlenka vyplynula? Pokud možno i s permalinkem. Děkuji.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

To si mě pleteš s dv.

Skutečný Hvězdoslav (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Mně vyšlo při testování romských děcek průměrný IQ 80. A totéž se uvádí v odborné literatuře. Takže jsem si svým měřením potvrdil, že odborná literatura, která popisuje rozdíly mezi etniky, nekecá. Černochy jsem sice osobně netestoval, ale bude to odpovídat tomu, co je dostupné i na wikipedii. Tzn. IQ černochů je stejné nebo spíše nižší než IQ romů. A pomocí násobilky ani vyjmenovaných slov se IQ netestuje, bobku. I k když s tím to souvisí. Inteligence, bobe, člověka uschopňuje k jakékoli činnosti. Třeba i jak si utřít prdel po vykonání potřeby. Jsou děti, které to nedokáží. Ale takové jsem neučil. Učil jsem děti od IQ 70 až po 130, takže vím, jaké jsou rozdíly, jak se projevují a co zvládají.

dv (Čt, 30. 1. 2020 - 18:01)

"Mně vyšlo při testování romských děcek průměrný IQ 80." Je úžasné, že se cítíš kompetentní testovat něčí IQ, aniž ti něco říká například statistika. Ale budiž.

Reklama

Přidat komentář