Reklama

Gamblerství

Cid (Ne, 2. 2. 2020 - 10:02)

no a tos hrál u Tipáče jo? to snad né

Peter81 (Pá, 31. 1. 2020 - 13:01)

Ahojte Jano. Musím uznat že áno, aplikácia ktorá by sa dala vložit do mobilu, a tým zamedzit prístup k hazardným stránkam, je niečo čo by mohlo pomoct dost výrazne. Pokial by sa nedala odstránit ihned, ale napr. až po niekolkych hodinách, ešte lepšie dnoch kedy hráč prekoná ten najváčší craving, bolo by to niečo čo by dávalo ohromný zmysel. Bohužial mobil je zariadenie ktoré je dnes už všade, stolný počítač nie, takže taka apka by mohla pomoct.

Naberte kurz (Pá, 31. 1. 2020 - 13:01)

Pěkný den, pozorovateli, ano, musí každý začít u svého rozhodnutí, ale nemusí na to být sám. Ač se to může zdát sebesnazší, nejedná se o rozhodnutí, které snadné je. Je zde spousta okolností, které na tento krok mají vliv. Nemyslím si, že tento Váš „výkřik“ něčemu pomáhá a ačkoli asi rozumím co jste tím chtěl předat za informaci přijde mi vaše forma neopodstatněle útočná. Například podporujeme hráče v tom, aby s námi o dané problematice mluvili a nabízíme různé úhly pohledu a možnosti řešení. Ať se rozhodnou jakkoli situaci řešit, jsme tady aby v tom nemuseli být sami. Jaká je vaše zkušenost s hazardem či závislostí? Máte nějaká konkrétní doporučení?

Peter81, zdravím Vás. Moc Vám děkuji za reakci a za ochotu sdílet svojí situaci a pocity, které Vám způsobuje. Jistě, kalkulačka bohužel nemůže zohledňovat všechny Vaše zmíněné oblasti, proto je zde podpora ještě pracovníků, kteří mohou pomoci. Jak již jsem zmiňovala dříve, máme širokou škálu lidí, se kterými ve vztahu k hazardním hrám pracujeme. Pro každého jsou jeho potřeby a způsoby, které mu pomáhají individuální. Je důležité je hledat a zaměřit se na to, jak s tím pracovat. Pokud bude mít kdokoli zájem můžeme ho nasměrovat na odborníky, kteří využívají nástrojů, které jsou obdobné intervencím poskytovaným v adiktologických zařízeních. Nejenom my nabízíme možnost pravidelných chatů s terapeutem, zaznamenávání si v kterých situacích, podmínkách či společnosti bažení nastává, pomáhá rozklíčovat situaci daného hráče a zvolit nejefektivnější cestu jak mu pomoci. Existují i aplikace a programy, které na zařízeních, kde jsou nainstalována, blokují přístup k webovým stránkám s hazardními hrami. Tyto aplikace právě testujeme a ověřujeme, abychom je mohli hráčům nabídnout. Je spousta možností a i od toho jsme tady my, ať už na webovém portále www.nabertekurz.cz, či na telefonním čísle +420 773 774 373, abychom hledali cesty a možnosti najít přímo na míru nejvhodnější řešení situace daného člověka. Náš projekt není jen o kalkulačce a nabízení způsobů bezpečného hraní. Pěkný den Jana

Peter81 (Pá, 31. 1. 2020 - 10:01)

ahoj Pozorovatel....Musím ti odpovedat za seba, Gulak sa ozve určite tiež...Ja hladám problím za svoju zavislost u iných? Ja som si vedomý že za svoju závislost nesiem zodpovednost sám, sám som si ju sposobil, nikto ma nenúti hrat, nemože za to rodina, okolie, vždy je to moje rozhodnutie. A áno, že som to povedal manželke, že som si obmedzil prístup k peniazom, že ma kontrolujú či nestávkujem atd, nie je to jedno z pravidiel že sa máš priznat rodine, že máš požiadat niekoho o pomoc pri spravovaní penazí?
Ale máš pravdu že som kritický k tomu ked niekto nahovára druhých že sa dá kontrolovane hrat/nie kvoli mne, ja viem dávno že sa nedá/ale kvoli druhým hráčom ktorí si uvedomujú že majú problém a v tom sa dočítajú že sa dá kontrolovane hrat.
A áno som kritický lebo je povrchné zaviest register vylúčených osob do kamenných kasín, a pritom povolit množstvo virtualných kasín pre všetkých a bez otváracích hodín, podla mojho názoru sa jedná leno presmerovanie hráčov na online trh.
Mna sa pritom téma kasína až tak netýka lebo v kasíne som nikdy nebol, nikdy som nehral automaty, rulety, karty o peniaze, ale z hladiska ludstva je to podla mna nesprávny krok.
Píšeš že si niečo sám sebe klamem, napíš prosím čo, možno máš pravdu a mna to posunie znovu kúsok vpred.

Pozorovatel.. (Čt, 30. 1. 2020 - 21:01)

Peter81 a Gulak0, chlapci, váš problém je v tom, ze stále hledáte problém jinde a potažmo v jiných!!! Ani jeden z vás nedošel do stavu, že chce on sam a v hlavě nedošel do stavu, ze chce přestat hrát. Je to tak!!! Jeden spoléhá na rodinu, a nalháva si cosi a druhý lže o léčbě a ví, ze je to jinak. Věřím, že se to nečte dobře, ale snad vás to chlapci probere. Jinak svůj nešťastný život pojedete dále a to vam nepřeji. Křičte si zde jak chcete, ale změňte to!!!!!!

Gulak0 (Pá, 31. 1. 2020 - 15:01)

Nevím co ti na to říct,lečba byla jen berlička jak se odstrihnout od světa a vyskočit na chvíli z toho kolotoče,registr je taky berlička závislý zůstane závislým zřejmě do konce života, to že jsem začal tady znovu psát?Protože bylo komu odpovídat, x desítek stránek zpět to tu ovládli úplně jiní lidé a nemělo smysl to tu vůbec otevírat preber si to jak chceš

Gulak0 (Pá, 31. 1. 2020 - 15:01)

kecy. OMlouvám se.

gulak0 (Pá, 31. 1. 2020 - 15:01)

Tak už mám učet mužeš škodit jiným,to je to o čem píši,pubertální idiot v tom lepším případě co se nudí,v tom horším prostě tupec.

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

U vás to trvalo spustit půl roku a u nás to nebude funkční ani za pět let,protože peníze od gamblera jsou taky peníze,ktere dostane stát, plus teď se daní i výhry že sportky tak kam spechat

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Píšem teraz z mobilu, zajtra ti sem hodím link, priamo z ministerstva, jedná sa len o kontrolu kasín a herní, nie o hry online

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Takže tento register je vhodný pre hráčov ktorí navštevovali kasína, a herné. Stávkovanie nerieši, a nerieši ani to že niekto presedlal z kasína do internetového kasína, naopak zmenou zákona štát umožnil vytvoriť virtuálne kasína aj iným SK, napr.Nike, Fortuna, doteraz mal výhradné právo Tipos. Takže kto už nemôže prehrať v herni, môže prehrať v virtuálnej herní? K čomu je potom taký register? Ale pre istotu si to overím nech nezavadzam.

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Nemusíš už jsem si to našel při vstupu do kasina se musí prokázat totožnost,NO nic myslel jsem že je to propojené i s on line hernami

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Ja osobne si myslím že celý register je len naoko...prijali sa zákony ktoré presmerujú gemblerov na online hry, a potom boli udelené licencie SK na prevádzku online kasína, čiže komu sa zvýšia zisky? Veľkým hráčom na trhu

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 17:01)

Brošková upozorňuje, že registr se nevztahuje na sázení, tedy losy, tomboly, loterie či kamenné sázkové hry. "Nevím tedy co jsou kamenné sázkové hry

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 16:01)

Ahoj, ten register na základe dobrovoľnosti je kedykoľvek zrusitelny ak si tam dlhšie ako 6 mesiacov. Druhá vec že sa týka hlavne kasín, kde som ja nikdy nebol, tam overujú totožnosť. Na stávkové kancelárie,žreby, lotérie sa register nevzťahuje, čo znamená že na tiketoch môžem prehrávať aj ďalej, u nás v krčme majú Keno online, neveril by si čo chlapov tam pri tom sedí, čísla každých cca 10 minút. Uvádza sa že register sa nevzťahuje vôbec na stávkovanie, čo by znamenalo že ani na online stávkovanie. Je smerovaniu proti kasinam, ale túto informáciu si ešte overím. Viac menej sa opakujem, nerieši gembling ako taký rieši kasína, možno sa mýlim, ale asi nie

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 15:01)

Jo vám to už funguje,stačí se zapsat dobrovolně,nebo psychiatr te zapíše a máš aspoň dobrou pojistku

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 14:01)

Inak aby som nezabudol, vážim si že je tu niekto kto sa snaží o pomoc gemblerom, a nakolko moje predchadzajuce rady sa týkajú asi hlavne úpravy legislatívy, mám pre vás jeden konkrétny návrh pre pomoc gemblerom v všetkých štádiach.
Stávkové kancelárie si zakladajú na tom že nechcú sposobovat problemy s gemblingom, zo zákona museli vytvorit aj linku pomoci hráčom, atd.
Skúste s nimi vytvorit na základe dobrovolnosti register gemblerov, v praxi by to mohlo vypadat že gembler by sa nahlásil u vás a dal vám súhlas k jeho nahlaseniu do registra dajme tomu na 5 rokov, vy to nahlásite stránkam ktoré prevádzkujú hazardné hry, a oni mu zakážu prístup.
Ked bude chciet hráč odvolat súhlas musel by to urobit cez vás.
Jasné že prevádzkovatelia by mali namietky ale keby im poviete že ich zverejnite že nechcú bojovat proiti gemblingu, súhlasili by, pokazilo by im to imidž.
Lemog, Gulak, Kamil, Lu, a mnohí další čo si o tom myslíte?

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 15:01)

Zdravím Peter vám na slovensku ale už tuším funguje registr zkus se podivat .

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 13:01)

A ešte mi nedá, ja mám štastie, že som si hraním nevytvoril dlhy, naopak finančne ešte každý rok dost ušetríme...mám štastie že som natrafil na diskusie ako je aj táto, vdaka čomu som neskoro, ale predsa pristúpil k opatreniam, mám štastie že som pochopil svoju chorobu a snažím sa ju obmedzovat, prv som hral 365 dní v roku, a hrozil mi rozchod, teraz hrám možno 20 dní v roku, a to manželka toleruje, s hnevom, ale toleruje. Faktom je že strašne by som si prial vydržat aspon jeden celý rok. To je mojim cielom.Ale prečo o tom píšem, nemám dlhy z hrania, a ja tak ma to tahá k hraniu. A čo potom ludia ktorí majú dlhy? Ludia ktorý nemajú z čoho žit?
A dalšia tema prevencia, mám známeho ktorý pred 10 rokmi podával denne za euro, dnes je na dochodku, príjem sa mu znížil o 300 eur, a on podáva denne za 5 eur. Samozrejme neúspešne, má aj požičky, nepodáva cez net, a nikdy nedáva 2 tikety za den, je závislý? Požičky zatial spláca ešte mu aj na pivo ostane? Je z vášho pohladu závislý?
A další príbeh, mladá rodina, rozvod, dovod, muž stávkuje aj s miernym ziskom, finančne sa im darí, ale manželka má pocit že ju aj dcerku kvoli hraniu muž zanedbáva, on s tým nesúhlasí, následuje rozvod, on stávkuje dalej, je podla vás závislý?
Najlepšiou prevenciou by malo byt ako píše Lemog zákaz hazardu, ten by sa al šíril nelegálne, ale čo tak prijat teda už spomínaný register, automatické samovylúčenie, kontrola OP pri vsadení tiketu, hlásenie banky pri zameškanej splátke do registra, a tým zákaz hrania, viete o kolko by sa zvýšil potom počet liečených gemblerov?
Vaša kalkulačka nikomu nepomože, hráč v prvej fáze ju nepoužije, ani ju nehladá, rozbehnutý hráč je presvedčený ýe on je ten kto výhra, ten ju použije len vtedy ak mu za nu dáte peniaze na dalšie hranie, kruté ale pravda, a hráč v poslednej prehrávajucej faze, tomu je už zbytočná.
Nechcel som Vás urazit, ale je to moj názor.
Držím vám palce aby ste vybrali správne riešenia a gemblerom skutočne pomohli

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 12:01)

Ahojte všetci, idem sa trochuvyjadrit, mám vela myšlienok, neviem či ich dokážem správne usporiadat...Takže Jana, popíšem trochu vlastnú situáciu...Som robotník, v dobre prosperujúcej firme, nakolko dokážem suplovat na viac strojoch, v prípade potreby riadit výrobu na celej linke, spolahlivý a pracovitý, slušne na slovenské pomery zarábam dost vysoko nad priemernu mzdu, a taká maličkost, som gembler. Abstinujúci gembler cca 3,4 mesiace a potom vždy uverím že už mám hranie pod kontrolou...Vložím 20 eur, ved dobre zarábam, nie, nefajčím, nepijem, len sa zahrám, dosiahnem 50 eur a končím, to je moje myslenie. A aha, nemám 50 ale 100, a ešte sa hrajú zápasy dnes sa mi darí, pokračujem v hraní, až kým všetko neprehrám, kurna, to je smola, vložím nech vyhrám aspon tu 20 eur naspet, a hrám celý týžden. Po týždni som lahší o xy eur, a ja začínam znovu abstinovat na 3,4 mesiace, potom podlahnem pokušeniu s kontrolovaným hraním... Toto je moj kolotoč za posledné cca 3 roky...
Včera a dnes craving ako svina, dokoca taký že som si pustil live stávky a značil si čo by som vsadil,nevsadím realne, chcel by som, ale účet je prázdny/pre istotu/, a účty v SK zablokované, ale milá Jana, tipnite si ako by to dopadlo keby tam mám peniaze a aktívny účet?
Ja som tu o sebe písal že nechodím do kamenných SK, lebo by som sa hanbil.
Craving porušil aj túto moju zásadu...
Vy neviete aké to je ked vas chytí chut hrat, neschopnost mysliet na niečo iné, len na to ako si vsadíte, ku koncu vám je jedno aj čo si o vás myslia ludia, okolie, hlavne že je vsadené, prestanú sa vám triast ruky, ustúpi naozajstná fyzická bolest hlavy, problemy sa vám už nezdajú také velké, cítite sa lepšie, do momentukym nezačnete prehrávat.... zase...Toto nie je výpoved abstinenta, ale gemblera a verte že mi je to dost lúto ale je to tak, tak prosim vás nepíšte o kalkulačke na zodpovedné hranie, lebo z pohladu vašej kalkulačky nie som závislý/nemám ju stiahnutú/ale ročne ušetríme s manželkou okolo 6000 eur, pokial z toho polovicu prehrám, nie som gembler? Kde vaša kalkulačka zohladnuje rozbité rodiny z pohladu nie dlhov, ale zmeny správania?Kde vaša kalkulačka ukáže z pohladu financii, že ked prehrá gembler za 10 rokov 50 000 eur, a vzal si pred 10 rokmi hypoteku na 50 000eur, kolko mohol ušetrit na úrokoch? To nie je súčast financií a osvety? Kde vaša kalkulačka ukáže o aké pracovné prilepšenia gembler prichádza?

Reklama

Přidat komentář