Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

fublibuk (Čt, 26. 12. 2019 - 21:12)

No ke mě jako uchazeč o práci na docela vysoký post přišel asi 25-letej frajer v džínách s dírama na kolenou, sebevědomej a namachrovanej až to bolelo. Tak jsem ho hned na prahu obrátil směrem k východu se slovy, ať se naučí slušnému chování a něco o etiketě oblékání. Něco blekotal, že má právo nosit co chce atd., tak jsem mu vysvětlil, že práva v naší firmě přiděluji a určuji já, ať klidně nosí sukni a podpatky nebo čínský hábit, ale děravej jak drban prostě nebude u mě nejen pracovat, ale ani se o pozici ucházet vůbec nikdo. Čuměl jak z jara, blbeček. Hlavně, že měl MBA, tj. mladý, blbý, ambiciózní. Fakt jsem s ním ty dveře vyrazil s mimořádným gustem. :o)

BP. (Čt, 26. 12. 2019 - 22:12)

Copak díry, to je už klasika a tady to nikoho nerozhodí, ale ta namachrovanost a sebevědomí je masakr. K nám přišel taky jeden boreček, kupodivu taky 25 roků. Prohlašoval jak vše umí, ale že se jen stavuje, aby se podíval, že má kupu jiných možností a že chce 250 na hodinu nástup. Když se mu ukázalo pracoviště, tak mu začala schnout řepa a po chvíli odtáhnul jako spráskaný pes, protože se zjistilo, že nic neumí. Nebo přišli tři mlaďáci s čerstvým výučákem (jeden měl na mikině Bárta ze Simpsonových, díry na kolenech samozřejmost) a prý, že to tady zachrání a můžeme to s nima rozjet na plno na 3 směny. Hned byli otočeni a až se uklidní a budou něco umět, tak ať příjdou. Už je nikdo neviděl. Pokud příjde nějaký vysokoškolák do kanclu, tak chce kolem 50 tisíc, sice nic neví, ale pohoda ne? Za míň se mu nevyplatí prý ani vstávat z postele. Když si vzpomenu, jak jsem se musel vypracovat postupně krůček po krůčku...

fublibuk (Čt, 26. 12. 2019 - 23:12)

U nás není problém, když příjde absolvent a chce se něco naučit, ale musí být slušně vychovanej, na to tam čas fakt nemáme ještě někoho učit se chovat. Ale na jisté posty prostě je už potřeba také jistá úroveň vystupování a vzhledu, a to když dotyčný nemá, tak buď může jít dělat do záhrobí firmy, kde ho neuvidí jednající strany, anebo ho nezaměstnám. Zcela jednoduché. Ber, jak nabízím nebo vypadni. A pokud je dotyčný ještě nadutý sebevědomý pitomec, co sežral Šalamounovo hovno, všechno viděl a všude byl a to nejlépe dvakrát, tak takový brouk Pytlík narozený v kině je opravdu obratem vyhozen.
Vládnu rukou železnou, ale srdcem se snažím být spravedlivým, mám odpovědnost za několik desítek lidí. Ale pokaždé to také není snadné skloubit... Na vchodu visí cedule "Za těmito dveřmi končí demokracie, zajatce neberem!" Kupodivu se za celých 15 let existence firmy nikdy ještě nikdo nepokusil se k nám podívat mimo pracovní dobu. No, na firmě se střídáme v pravidelných cyklech a nijak se netajíme tím, že jsme skoro všichni myslivci nebo sportovní střelci, možná i to rozhoduje... :o)

BP. (Čt, 26. 12. 2019 - 23:12)

Je to tak, ve firmě nemá demokracie co dělat a je jasné, že orvané oblečení do kanclu nepatří, hlavně, kde se jedná se zástupci jiných firem.

fublibuk (Pá, 27. 12. 2019 - 06:12)

No, ale to jsme se od péřovek dostali k firemní kultuře oblékání, a to sem nepatří, pokud neděláš v mrazírnách. :o)
Přeju všem hezký nový rok a zajímavé péřovky každému podle jeho gusta.

BP. (Pá, 27. 12. 2019 - 09:12)

Jj. Ale je nutné si občas postěžovat do vrby. Teď jsem koukal, co nového u TNF. Nic tak moc zajímavého, kromě těch cen. Mají pěknou tenkou a lesklou péřovku, cena děs přes 10 tisíc a Mají tam napsáno 800. To by mě zajímalo, jak to je. Tu klasiku starou silnou, dnes prodávanou jako retro, je 700 a ta moderní tenká 800 ???? Ta tenká mě připadá na období jaro, léto, podzim, ale zima?? Mám taky tenkou a nosím ji tak nad +7, ale v zimě bych v ní umrznul. To bych jich musel mít 5 na sobě. Nebo jestli hřeje ta cena a ten pocit, že si ji zas až tak každý nekoupí?

KM (Pá, 27. 12. 2019 - 09:12)

To číslo znamená jen stlačitelnost peří, neříká nic o bachratosti bundy. Má smysl jen pro turisty, co to cpou do batohu stlačené na max. Krásné bundy, ale městské a plněné nestlačitelným molitanem by měly číslo 1.5 nebo 2.

Jirka (Út, 24. 12. 2019 - 16:12)

Vloni,kdyz jsem byl na horach,tak jsem mel teplou sustivou lyzarskou kombinezu a pres ni jeste dlouhou sustivou bundu,bylo mi super. Bylo videt,ze jsem upoutal pozornost nekterych holek

KM (St, 25. 12. 2019 - 10:12)

Jsem si jist, žes upoutal pozornost. Nejsem si jist, jestli toho typu jaký jsi chtěl.
Jinak nosit se to dá, je trochu teplo, ale jen na tričko se to přežít dá.

Jirka (St, 25. 12. 2019 - 11:12)

No, nosím to, co se mi líbí. Dnes už jsou módní trendy sice trochu jiné, ale třeba retro znovu jde do módy. Ale když se správně oblecu, zima mi není nikdy. Dřív se kombinézy nosily častěji. Na druhou stranu se to bude někomu líbit, co mám na sobě, ale jak ten dotyčný to má dát najevo, že se mu to taky libi

Peter (So, 18. 1. 2020 - 13:01)

Ahoj . Mám perovu bundu Adidas z nylonu z roku 2002,a presivanu vestu z nylonu veľkosť XXL značky Fila.Mam záujem predať tieto veci alebo vymeniť za veci od Nordblanc.

fublibuk (St, 25. 12. 2019 - 17:12)

No snad bude stačit, když ti dotyčný/á řekne, že se mu/jí to líbí, ne?

Jirka (St, 25. 12. 2019 - 18:12)

No, jsem na této diskusi proto, abych tu hlavně pokecal s nějakou stejně zaměřenou holkou, co se jí líbí to, co me

fublibuk (Čt, 26. 12. 2019 - 14:12)

Myslím, že jsi zde bez šance... Sem choděj jen oděvní fetišisti a převlíkači. :o) Holky fakt ne. A pokud se tu něco jako ženská vyskytne, tak je to jen chlap, co si na holku hraje, který sní o tom, jaké by to bylo, kdyby... Hodně z nás to tak má. Stačí si v hlavě přerovnat, jak to píše a jsi doma. Vlastně mimo. :o)

KM (Čt, 26. 12. 2019 - 14:12)

Na to zapomeň, holky uvažují úplně jinak. Jsou mnohem víc ovlivněny módou, stádem a normalitou. Oděvní fetiše se u žen téměř nevyskytují.

Jirka (St, 25. 12. 2019 - 18:12)

To je taky pravda

milan (Út, 24. 12. 2019 - 16:12)

u nas je jak najaro deset stupnu ale mam termo pradlo s rolackama dvoje dve teplakovky s rolackama kuklu teply rolak a hodne teplou nepodysnou kominezku tesim se az se zacnu pod tim igelitem potit Je to celkem do kopce tak to urcite bude hezke zdravim Lenkunabale

milan (Út, 24. 12. 2019 - 15:12)

a co takhle pod pod teply overal plastenku nebo sauna oblecek

Jirka (Ne, 22. 12. 2019 - 17:12)

Ahoj,mam velkou zalibu v lyzarskych kombinezach,bundach a oteplovackach,rad bych o tom s nekym pokecal

BP. (So, 21. 12. 2019 - 21:12)

Tak zatím nic moc, prší, na péřovku "skvělé".

Reklama

Přidat komentář