Reklama

Gamblerství

Gulak0 (Čt, 30. 1. 2020 - 15:01)

Zdravím Peter vám na slovensku ale už tuším funguje registr zkus se podivat .

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 13:01)

A ešte mi nedá, ja mám štastie, že som si hraním nevytvoril dlhy, naopak finančne ešte každý rok dost ušetríme...mám štastie že som natrafil na diskusie ako je aj táto, vdaka čomu som neskoro, ale predsa pristúpil k opatreniam, mám štastie že som pochopil svoju chorobu a snažím sa ju obmedzovat, prv som hral 365 dní v roku, a hrozil mi rozchod, teraz hrám možno 20 dní v roku, a to manželka toleruje, s hnevom, ale toleruje. Faktom je že strašne by som si prial vydržat aspon jeden celý rok. To je mojim cielom.Ale prečo o tom píšem, nemám dlhy z hrania, a ja tak ma to tahá k hraniu. A čo potom ludia ktorí majú dlhy? Ludia ktorý nemajú z čoho žit?
A dalšia tema prevencia, mám známeho ktorý pred 10 rokmi podával denne za euro, dnes je na dochodku, príjem sa mu znížil o 300 eur, a on podáva denne za 5 eur. Samozrejme neúspešne, má aj požičky, nepodáva cez net, a nikdy nedáva 2 tikety za den, je závislý? Požičky zatial spláca ešte mu aj na pivo ostane? Je z vášho pohladu závislý?
A další príbeh, mladá rodina, rozvod, dovod, muž stávkuje aj s miernym ziskom, finančne sa im darí, ale manželka má pocit že ju aj dcerku kvoli hraniu muž zanedbáva, on s tým nesúhlasí, následuje rozvod, on stávkuje dalej, je podla vás závislý?
Najlepšiou prevenciou by malo byt ako píše Lemog zákaz hazardu, ten by sa al šíril nelegálne, ale čo tak prijat teda už spomínaný register, automatické samovylúčenie, kontrola OP pri vsadení tiketu, hlásenie banky pri zameškanej splátke do registra, a tým zákaz hrania, viete o kolko by sa zvýšil potom počet liečených gemblerov?
Vaša kalkulačka nikomu nepomože, hráč v prvej fáze ju nepoužije, ani ju nehladá, rozbehnutý hráč je presvedčený ýe on je ten kto výhra, ten ju použije len vtedy ak mu za nu dáte peniaze na dalšie hranie, kruté ale pravda, a hráč v poslednej prehrávajucej faze, tomu je už zbytočná.
Nechcel som Vás urazit, ale je to moj názor.
Držím vám palce aby ste vybrali správne riešenia a gemblerom skutočne pomohli

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 12:01)

Ahojte všetci, idem sa trochuvyjadrit, mám vela myšlienok, neviem či ich dokážem správne usporiadat...Takže Jana, popíšem trochu vlastnú situáciu...Som robotník, v dobre prosperujúcej firme, nakolko dokážem suplovat na viac strojoch, v prípade potreby riadit výrobu na celej linke, spolahlivý a pracovitý, slušne na slovenské pomery zarábam dost vysoko nad priemernu mzdu, a taká maličkost, som gembler. Abstinujúci gembler cca 3,4 mesiace a potom vždy uverím že už mám hranie pod kontrolou...Vložím 20 eur, ved dobre zarábam, nie, nefajčím, nepijem, len sa zahrám, dosiahnem 50 eur a končím, to je moje myslenie. A aha, nemám 50 ale 100, a ešte sa hrajú zápasy dnes sa mi darí, pokračujem v hraní, až kým všetko neprehrám, kurna, to je smola, vložím nech vyhrám aspon tu 20 eur naspet, a hrám celý týžden. Po týždni som lahší o xy eur, a ja začínam znovu abstinovat na 3,4 mesiace, potom podlahnem pokušeniu s kontrolovaným hraním... Toto je moj kolotoč za posledné cca 3 roky...
Včera a dnes craving ako svina, dokoca taký že som si pustil live stávky a značil si čo by som vsadil,nevsadím realne, chcel by som, ale účet je prázdny/pre istotu/, a účty v SK zablokované, ale milá Jana, tipnite si ako by to dopadlo keby tam mám peniaze a aktívny účet?
Ja som tu o sebe písal že nechodím do kamenných SK, lebo by som sa hanbil.
Craving porušil aj túto moju zásadu...
Vy neviete aké to je ked vas chytí chut hrat, neschopnost mysliet na niečo iné, len na to ako si vsadíte, ku koncu vám je jedno aj čo si o vás myslia ludia, okolie, hlavne že je vsadené, prestanú sa vám triast ruky, ustúpi naozajstná fyzická bolest hlavy, problemy sa vám už nezdajú také velké, cítite sa lepšie, do momentukym nezačnete prehrávat.... zase...Toto nie je výpoved abstinenta, ale gemblera a verte že mi je to dost lúto ale je to tak, tak prosim vás nepíšte o kalkulačke na zodpovedné hranie, lebo z pohladu vašej kalkulačky nie som závislý/nemám ju stiahnutú/ale ročne ušetríme s manželkou okolo 6000 eur, pokial z toho polovicu prehrám, nie som gembler? Kde vaša kalkulačka zohladnuje rozbité rodiny z pohladu nie dlhov, ale zmeny správania?Kde vaša kalkulačka ukáže z pohladu financii, že ked prehrá gembler za 10 rokov 50 000 eur, a vzal si pred 10 rokmi hypoteku na 50 000eur, kolko mohol ušetrit na úrokoch? To nie je súčast financií a osvety? Kde vaša kalkulačka ukáže o aké pracovné prilepšenia gembler prichádza?

Peter81 (Čt, 30. 1. 2020 - 13:01)

Pítali ste sa Lemoga ako by sa dalo pomoct začínajucim hráčom a predchádzat gemblingu, závislosti, tak pár mojich postrehov.
Ako je možné že ked som si rušil účet v SK, v podmienkach majú že sa účet uzatvorí do 24 hodín od prijatia písomnej žiadosti, žiadost som odoslal, po 14 dnoch účet bol stále aktívny, sám som musel urgovat jeho uzavretie. Je smiešne aby gembler urgoval stávkovu na uzavretie jeho účtu.
Bet 365 mala samo vylúčenie priamo na nete, a fungovalo, prečo za peniaze z eurofondov neurgujete nech samovylúčenie je priamo na stránke prevádzkovatela hazardu?
- prečo sa nevytvorí centrálny register hazardných hráčov nech nemožem otvorit účet v žiadnej stávkovej?
- prečo sa za peniaze z eurofondov nevytvorí aplikácia ktorá by bránila odoslaniu penazí z ban. účtu na hazardné hry?
Myslím že my gembleri by sme boli za tieto veci vdačnejší ako za kalkulačku

Andy (St, 29. 1. 2020 - 21:01)

Bereme kurzu Lisan

_kkk (St, 29. 1. 2020 - 21:01)

?

Gulag0 (St, 29. 1. 2020 - 21:01)

jdu se vožrat

Lemog (St, 29. 1. 2020 - 21:01)

Gulaku, ty jsi správný abstinent, vis co píšeš, prožil jsi to. Průběh je podobný stejný u všech, gambler si myslí že kontrolované hraje, netuší že je závislý a závislost si libuje... Jo.. Jo... To Jana nezná. Je ale smutné, že neexistuje žádný kontrolní orgán s odborníky na závislost, který by neziskovkam jako je naberte kurz, řekl... "fakhle tedy ne, takhle ubližujete".... Jano, dle mého je jediné řešení zrušit komplet hazard... Ale to není možné protože z hazardu má stát obrovské příjmy.... Prohrané peníze gambler by zůstaly v kapsách lidi a rodin, ti by je utratili za požitky a prožitky ale daně z běžných věci nejsou takové jako z hazardu, takže lobby vítězí a ti, kteří se tváří že dělají něco pro regulaci hazardu jsou pokrýt i... Jano, tvůj příběh gambler je standardní... Prostě na něj přišel craving... Ještě by to chtělo ujasnit si co je laps, relapy, recidiva.... No... Jano, slyšela jsi o tom, že gamblerstvi je horší závislost než drogy?.... My si tady neděláme srandu, je to vážně téma... Jak tady někdo psal, zajdi na sezení AG... U slyšíš příběhy, snad pochopíš.... Fandím ti upřímně, je fajn že s námi pises

Kurzaci (St, 29. 1. 2020 - 18:01)

problem je .. ze kontrolovane hrat zkousel mozna kazdy gambler. Zeptejte se na skupinach AA nebo AG co si o tom myslí.

Není problém že dosud na to neexistovala aplikace. ..

nechapete to?

Bud jste gambler a pak vám nepomůže.. dokonce může uškodit pocitem ze tentokrát to uz zvladnete. mate preci aplikaci!

Nebo nejste gambler a nepotřebujete ji.

Naberte kurz (Út, 28. 1. 2020 - 18:01)

Pěkný večer, Kamile, děkuji Vám i ostatním za reakce. Mluvíte o tom, že znáte lidi, pro které je hraní koníčkem. I já znám takové. Ani jeden z nás ovšem nemůže s jistotou tvrdit, že by aplikaci nevyužili, nejsme v jejich pozici, v jejich hlavě. Stejně tak tomu je i u ostatních Vámi zmíněných. Jedná se možnost, která je nabídnuta a záleží na každém, zda se rozhodne tímto směrem vydat. Gulak0- Píšete, že jste na začátku své kariéry neměl potuchy o organizacích, které se tomu věnují, co by bylo jinak, kdybyste tyto informace měl? A jistě, lze použít i obyčejnou kalkulačku, jde o to, že v naší aplikace máte, mimo jiné, navíc přímo nabídnuté i oblasti, na které je dobré při počítání myslet. Lemogu, přemýšlím nad tím, že vlastně neustále mluvíme o tomtéž. Aplikace a kontrolované hraní. Zajímalo by mě, jakou máte představu o tom, co děláme. Rozumím Vašemu úhlu pohledu a taktéž respektuji Váš názor. Jen mě mrzí, že namísto toho pozitivního, co náš projekt může dalšího nabídnout, zde konverzace neustále směřuje k tomu, co je podle Vás negativního. Pojďme, prosím, tedy společně přijít na to, co by bylo dobré, jaké máte nápady a návrhy pro to, aby se lidé nedostávali do stejných tíživých situací, kterými jste si museli projít Vy. Jana

Gulak0 (St, 29. 1. 2020 - 18:01)

Ahoj Jano,neměl jsem potuchy,že nějaké organizace fungují a i kdyby jsem měl,tak asi by to přišlo v nivec,protože v Té době jsem se za gamblera nepovažoval,protože jsem mel podle sebe vše pod kontrolou,stále jsem si říkal když budu chtít přestanu,ale já přeci nechtěl přestat,to co se týče kontrolovaného hraní taky to mám za sebou,řekněte si max 1000 za měsíc,nebo stačí když vyhraju 500 za den a dám ruce od toho,a pak se budu věnovat něčemu hezkemu,nevím jak u jiných ,ale u mě to vždy dopadlo tak,že jsem se vracel protože do půlnoci hrálo ještě 6 zápasů tak to přeci nemůžu promeškat ,čím víc jsem se pak omezoval,tím víc jsem byl podrazdenejsi ,nervózní protivný, rušil jsem blokace a týden netrpělivě cekal na odblokaci a kdyz jsem si konečně dobil účet nesmírně se mi ulevilo,pak vzestup nahoru a posléze tvrdý pád na držku,výčitky, blokace sliby a furt do kola.

Návštěvník (Út, 28. 1. 2020 - 18:01)

Pěkný večer, Kamile, děkuji Vám i ostatním za reakce. Mluvíte o tom, že znáte lidi, pro které je hraní koníčkem. I já znám takové. Ani jeden z nás ovšem nemůže s jistotou tvrdit, že by aplikaci nevyužili, nejsme v jejich pozici, v jejich hlavě. Stejně tak tomu je i u ostatních Vámi zmíněných. Jedná se možnost, která je nabídnuta a záleží na každém, zda se rozhodne tímto směrem vydat. Gulak0- Píšete, že jste na začátku své kariéry neměl potuchy o organizacích, které se tomu věnují, co by bylo jinak, kdybyste tyto informace měl? A jistě, lze použít i obyčejnou kalkulačku, jde o to, že v naší aplikace máte, mimo jiné, navíc přímo nabídnuté i oblasti, na které je dobré při počítání myslet. Lemogu, přemýšlím nad tím, že vlastně neustále mluvíme o tomtéž. Aplikace a kontrolované hraní. Zajímalo by mě, jakou máte představu o tom, co děláme. Rozumím Vašemu úhlu pohledu a taktéž respektuji Váš názor. Jen mě mrzí, že namísto toho pozitivního, co náš projekt může dalšího nabídnout, zde konverzace neustále směřuje k tomu, co je podle Vás negativního. Pojďme, prosím, tedy společně přijít na to, co by bylo dobré, jaké máte nápady a návrhy pro to, aby se lidé nedostávali do stejných tíživých situací, kterými jste si museli projít Vy. Jana

Lu (Út, 28. 1. 2020 - 19:01)

ahoj Jano.
Tak ok je to pro lidi pro které je sázení koníčkem, kteří nemají s hraním potíže.
Pak pročpak tedy radíš a píšeš "naberte kurz" na stránkách v sekci gamblerství ...?
Toť mi trošku záhadou....

díky za konstruktivní a vyčerpávající odpověď

Naberte kurz (St, 29. 1. 2020 - 15:01)

Dobrý den Lu, jde přeci nejen o lidi, pro které je sázení koníčkem. Jak jsem zmiňovala dříve, pracujeme ve třech směrech. 1) osoby hazardem nezasažené, 2) osoby, které hrají a 3) oblast léčby a návratu do života bez hazardu. Velkou oblastí je také relaps, kdy i v těchto chvílích jsme hráčům k dispozici. Jeden z našich klientů popisoval situaci, kdy během jeho abstinence nastal relaps, a tužba vrátit se k hraní byla neúnosná. Napadlo ho, že v téhle akutní fázi pojede do léčebny. Nasedl do auta a rozjel se tam. Z kapacitních důvodů ho ale museli odmítnout a poslat domů. Nevěděl, co si počít. Přišly i myšlenky na sebevraždu. Neměl nikoho, na koho by se mohl obrátit. A právě i v takových chvílích jsme tady. Pracovnice jsou proškoleny rovněž v krizové intervenci. Nechceme, aby takové situace nastávaly – to je jedním z důvodů, proč jsme tady. Máme mimo jiné vytvořenou mapu pomoci a díky ní nasíťovanou celou ČR. Když někdo hledá pomoc, tak my můžeme nabídnout to, že pomůžeme najít konkrétního odborníka v konkrétní lokalitě. Dokonce můžeme pracovat s preferencemi klienta, aby kontakt s odborníkem byl komfortní (muž/žena). Pěkný den Jana

Lemog (Ne, 26. 1. 2020 - 16:01)

Ahoj vsem, Gulak, Kamil, otaznik, Lu, borec z lavicky, Jano.
Jano, kluci to tady pisi jasne, zazili to a vi, ze nejaka aplikace natoz propojovani svetu nebo kontrolovane hrani ja ciry nesmysl. Pokud je vas projekt urcen (NE)zavislym hracum (a pravdepodobne vubec netusis, ze ta hranice nezavislosti a zavislosti je velmi tenka a gambler , ktery je uz za touto hranici to jeste dlouhou dobu netusi, nevi , ze ma problem a ze v NABERTE KURZ maji aplikaci, ktera ho zachrani), meli byste to jasne deklarovat na vasich strankach a aktivni gamblery z vasich stranek hnat bicem, protoze jestlize jim nabulikujete, ze se da kontrolovane hrat nebo sazet, jste zodpovedni za jeho pad, ktery samozrejme dopada i na gamblerovy rodinne prislusniky, jak tedy spravne vite.......Jano, na vasich strankach prezentujes smyslenku, ze hrac by mel hrat za penize, ktere mu nebudou chybet a snad se i snazis prirovnat to k nejakemu konicku, vdyt kazda zabava neco stoji, ze....jasne, pokud si clovek v obycejnem svete rekne, ze za vikend utrati 5000 za vylet a ma za tyto sve penize zazitek , dobre jidlo, prima spolecnost apod - nebude techto penez litovat a priste pojede znovu....fajn.....pokud si gambler odlozi 5000 ktere mu nebudou v rovnez v rozpoctu chybet a uzije si za tyto penize hru a samozrejme prohraje - a sakra ated je tady ta zmena v psychice bezneho cloveka a gamblera.....gamblera samozrejme tato prohra stve a uz mu zavislost naseptava - vezmi pristi tyden na vikendove hrani 10000 , vyhrajes zpet tech prohranych 5000 a jeste neco navic.....hahaha........zavislost Jano, zavislost....precti si definici at nepises hlouposti....opravdu je pekne, ze tve nadseni pro vas projekt je tak uprimne, ale bud jsi naletela iluzi ze timto pristupem a prezentaci bludu muzes nekomu pomoci, nebo vedome s tim, ze mas zamestnani a dej se vule samana - hlasas nesmysly, ktere gamblerovi nejenze nepomuzou ale urcite uskodi. Pokud tedy opravdu myslis vazne vasi pomoc hracum, na prvni kliknuti na vase stranky by mel blikat velky cerveny vykricnik, ze kontrolovane hrani neni pro gamblery. Pokud se podobne jako ty vyjadruji i odbornici se kterymi spolupracujete, je to na odvar

? (So, 25. 1. 2020 - 09:01)

Mělo by se tedy jednat o peníze, které když prohrajete, nebudou Vám nijak výrazně scházet a jejich ztráta by neměla negativně ovlivnit Váš život.
Jak nebudou chybět, co to je za hloupost. Je jedno v jakých jednotkách se pohybujete, ale vždy je lepší si cokoli koupit, nez peníze ztratit, hodit do kanálu, respektive prohrát

gulak0 (So, 25. 1. 2020 - 09:01)

Stahl jsem si vaši apku a vzapětí smazal,doufám.že tohle financovala evropská unie,uplně vyhozené peníze,na výpočet volných peněz stačí obyčejná kalkulačka

Kamil (Pá, 24. 1. 2020 - 23:01)

Takže nevím pro koho vlastně je vaše aplikace vhodná. Chápu, že Váší organizaci )potažmo Vás samotnou) platí z fondů evropská unie a nějakou činnost musíte vykázat, ale "abstinujícím gamblerům" spíše můžete ublížit než pomoci.

Kamil (Pá, 24. 1. 2020 - 23:01)

Abstinující gambler "opět aplikaci" nevyužije, protože se bude jakémukoliv sázení vyhýbat "jak čert kříži", protože ví, že by snaha o kontrolované hraní skončila nekontrolovaným hraním do poslední koruny.

Kamil (Pá, 24. 1. 2020 - 23:01)

"Gambler" ve své" bláznivce" také nevyužije nějakou aplikaci pro "kontrolované hraní." Bude plně zaujat hrou, myslet si, že je "mistr světa" a on sázkovou kancelář přeci "přechytračí." Bude hrát dokud vše neprohraje.

Reklama

Přidat komentář