Reklama

artróza

Dusan (Út, 17. 6. 2003 - 17:06)

Mesiac beriem ALVEO predtym GS Gondrono nejaka velka ulava to nie je.Bolest klbov pretrvava,no nie je taka intenzivna,schudol som asi 5 KG za meciac.nadvahu uz nemam.Ma niekto skusenosti s ALVEOM,pretoze na mne sa to zatial neprejavuje az tak ako to popisuje Dr. Kovacova.Dusan.

Dakis (Út, 10. 6. 2003 - 06:06)

Dorý den. Četla jsem si co může způsobovat artrózu: nadváha, může to být věkem apod. No já mám sice docela velkou podváhu a je mi 14, ale i přesto se bojím, že mám artrózu.. v posledních dvou týdnech mě bolelo koleno čtyřikrát, tak, že jsem pomalu nemohla chodit.. hrozná píchavá bolest. Bojím se, že to mám po otci, protože z jeho strany má artrózu skoro každý. Myslíte, že se dá artróza v prvních stádiích aspoň nějak zarazit? Nechci se totiž vzdát snowboardingu apod.

*Dáška* (Pá, 21. 2. 2003 - 22:02)

Přednáška a beseda primářky MUDr. Jiřiny Kováčové/vede hematologické oddělení nemocnice v Novém Jičíně//zaznamenáno z audionahrávky/Vážené dámy a milí pánové, jmenuji se Kováčová a pracuji jako lékařka již třicet let a z toho posledních dvacet let se zabývám přírodní medicínou. Pro tu jsem se rozhodla, když jsem viděla, že ačkoli jsme se my, lékaři, hodně snažili, naši pacienti nebyli úplně spokojeni s tím, co pro ně může udělat západní medicína. Začala jsem akupunkturou, pokračovala jsem léčbou dietou, přidala jsem léčebný tělocvik a léčbu bylinami. Za posledních deset let, poté, co se otevřely hranice, se doslova roztrhl pytel s různými přídavky k jídlu. Já jsem je používala u sebe, u své rodiny a u stovek svých klientů, takže za těch deset let jsem vyzkoušela opravdu celou řadu. Některé skutečně u určitých případů potíží pracují.Musím se přiznat hned na úvod, že preparát, který se jmenuje Alveo, mě zcela uchvátil, protože je to takový splněný sen lékařů a léčitelů, kteří se zabývají přírodní medicínou a kteří toužili od pradávna mít k dispozici preparát, který by pracoval velmi komplexně a který by zlepšoval a potíral jakékoliv zdravotní potíže. Pokud je zároveň bezpečný, pracuje spolehlivě, jemně, má lahodnou chuť a stačí ho užívat jednou denně, co více bychom si mohli přát? To je důležité u preparátu, který léčí chronické nemoci, tzn., že je předpoklad dlouhého užívání. Alveo je z hlediska čínské medicíny tzv. komplexní recept Fu-fang, tedy vlastně soubor receptů, který má komplexní harmonizující účinky.A teď se na úvod ještě obecně zmíním o přírodní medicíně jako o formě ortomolekulární medicíny. Je to medicína, která podporuje přirozeně probíhající procesy v našem těle.Pro porovnání s toximolekulární medicínou uvedu příklad. Uvedu to nejhorší, co může člověka potkat

IVO (Ne, 9. 2. 2003 - 20:02)

Vážená paní doktorko,bude mi 37 let a trpím artrozou levého kyčelního kloubu.Od mladých let jsem vrcholově sportoval basketbal,později stavěl sám dům a dnes trpím jako pes.Hybnost kloubu je cca 10%.Když ležím,noha mi začne brnět,že do ní mohu pěstí tlouci a nic necítím.Často mám velké bolesti v křížích.Můj ošetřující orthoped mi říká,že již teď je kloub na výměnu,ale že musím vydržet aspoň do 45 let.Opravdu trpím velkými bolestmi,užívám Brufen 600,ale stejně nic nepomáhá.Snímky jsem si od lékaře odebral,chci změnit lékaře,neboť jeho elektroléčby jsou nanic.Co mi poradíte?Děkuji Ivo

Jirka (Čt, 6. 2. 2003 - 22:02)

mám dotaz. Co je to přiměřený pohyb a jestli je dobré šlapat na rotopedu?děkuji za odpověd.

Lenka (St, 29. 1. 2003 - 21:01)

Mám vrozenou artrozu kyč.kloubu,je mi 41 let.Jsou dny ,kdy nemúžu ani chodit,jenže musím se vybičovat k pohybu,protože máme psa a ten se neptá, co mne zrovna dnes bolí...Kromě medikamentů proti bolesti(sem tam),2x do roka užívám lečebnou kůru a absolvuji elektroléčbu a vitaminové injekce...Ale co mi nejvíce pomáhá?Naučila jsem se pravidelně chodit do posilovny,kde po odborné konzultaci s trenérkou jsem se naučila cvičit a můžu říct,že se cítím v pohodě...Nejvíce jsem si však ublížila plaváním,kdy jsem poctivě plavala prsa!Když plavat-tak jedině kraul nebo znak!!!Ahoj .Lenka

jan (So, 18. 1. 2003 - 18:01)

Pred mesicem jsem zjistil ze mam tuhle prokletou nemoc a proto hledam jaky koliv odkaz nebo radu jak mohu zastavit postupne niceni kycelniho kloubu.Hlavne nejake cviky,no proste neco co pomuze.Zrovna jsem mimo republiku a tak hledam rady na internetu.

Hanka Bartova (Čt, 9. 1. 2003 - 16:01)

Ahoj, nevi nekdo, zda se akupunkturou lécit artroza v rukou? Díky Hanka

Návštěvník (Út, 3. 12. 2002 - 11:12)

Paní doktorko, mojí mamince (62 let) zjistili artrózu kyčelního kloubu. Kamarádka mi poradila mimo jiné i pročišťovací kůru Green Magma. Nenašla jsem o tomto přípravku nikde žádnou informaci, jestli vůbec něco takového existuje. Děkuji za odpověď.

Návštěvník (Po, 30. 9. 2002 - 07:09)

Vážená paní doktorko,je mi 30 a poslední dobou začínám mít problémy s koleny. Při chůzi do a ze schodů někdy pociťuji mírnou bolest. Někdy mívám kolena ztuhlá, objevilo se i píchání v kolenou a už jsem měla jedno koleno oteklé a bolestivé. Otok se projevil po dřepech a squashi. Zajímalo by mě, zda by to mohl být projev artrózy. Moje maminka tuto chorobu má. Mimo jiné se léčím na neurologii na spasmofilní tetanii, už jsem se svému neurologovi o těchto potížích zmiňovala, ale on tvrdí, že to může souviset s tou tetanií. Mám navštívit lékaře a jestli ano, tak ortopeda nebo revmatologa?

Návštěvník (Út, 6. 8. 2002 - 07:08)

Mel bych tu jeden dotaz pro pani doktorku. Jak se zjistuje onemocneni altrozou, popripade revma? A pokud existji ruzne alternativy, tak ktera je asi nejidealnejsi pro zjisteni tohoto onemocneni. dekuji za odpoved.

Návštěvník (Út, 30. 7. 2002 - 21:07)

Jani,mám obdobné problémy, vyvrcholilo to vloni, kdy jsem prodělala 3 chřipky(nedoléčila jsem je)- a z toho jsem mělá zánět kyčelního kloubu.2 měsíce si doktoři nevěděli rady a stačilo tak málo.Dostala jsem se do rukou léčitelky,nikdy jsem jim nevěřila....Ale ona mi poradila a bylo.Nevím, zda jsi slyšela o výživě podle krevních skupin.Zkus chvíli jíst, třeba jen 1 měsíc, jaké máš podle kr.skupiny doporučované potraviny a uvidíš, je to někdy vážně pakárna , ale má to výsledky!!!!!OPRAVDU! Nikdo není dokonalý, taky někdy "ujedu", dám si , co nesmím a pak to ale náležitě cítím - hlavně na kloubech.Vážně to stojí za to.Držím pěsti. Jana

Návštěvník (Út, 18. 6. 2002 - 09:06)

Potřebuji poradit s arthrozou kolenního kloubu 2.stupně, nemám nadváhu, dědičné sklony a zabývám se odjakživa správno výživou. Také bych chtěla vědět, jestli mohu jezdi na kole a na běžkách. Mám vrozenou vadu - habituální luxace pately. Je možné, že mám od toho athrotické změny? Doporučují mi operaci . Hauser, ovšem já se bojím. Prosím o radu. Jitka

Návštěvník (St, 24. 4. 2002 - 11:04)

Jeden dotaz ohledne poraneni kolene: mel jsem uraz na lyzich pred 3 lety, kdy doslo k natrzeni ci mozna uplnemu pretrzeni predniho krizoveho vazu a poraneni menisku (zjisteno magnetickou rezonancí). Pak nekolikrat koleno oteklo po neopatrnych pohybech pri sportu, nyni se rizikovym sportum vyhybam. Asi je podle jednoho lekare poskozeny i vnitrni postranni vaz. Jeden ortoped mi radi plastiku vazu, jinak pry casem hrozi artroza, jiny radi konzervativni lecbu. Zatim mi do toho nikdo nesahal - zadna artroskopie. Koleno docela poboliva, snesitelne to ale je. V beznem zivote nevychyluje. Mam to nechat operovat nebo ne? Co s tim jineho, mam obavy, aby se to nezhorsilo.

Zlatka (Ne, 21. 4. 2002 - 09:04)

Vážená paní doktrorko,je mi 39 let, 4 roky trpím poúrazovou artrozou - v kotníku. Kotník bolí již po 2 km chůze a když chodím déle, druhý den se na nohu nepostavím.Můžete mi doporučit nějaký preparát?Doktoři (včetně ortopeda) se mnou nedělali nic. Prý se s tím nedá nic dělat. Dále by mě zajímalo, jaký druh pohybu je vhodný. Životosprávu jsem již upravila. Mám doma magnetický terapeutický aplikátor, lékař mi jeho používání schválil. Mám ho ale používat stále? Děkuji Zlatka

Návštěvník (Ne, 21. 4. 2002 - 00:04)

Glukosamin, chondroitin sulfát a MSM obsahuje i nový výrobek Forever Freedom. Účinné látky jsou přidány do litru gelu z aloe vera (www.aloe-vera.cz) a díky tomu se výborně vstřebávají. Asi to nebude levnější než Proenzi, ale ten gel dělá divy.

Jana Krausová (Pá, 19. 4. 2002 - 21:04)

Mám problém. 10 let jsem závodně tancovala na velmi vysoké úrovni.Ve 20 jsem přestala kvůli problémům se zády a koleny. jenže najednou problémy s pravou kyčlí - bolest po námaze a lupání. ortoped zjistil, že jsem se narodila s luxací obou kyčlí (pravá horší). V té době mé problémy nebyly nepřekonatelné , takže jsem kyčlím nevěnovala zyvýšenou pozornost. Teď je mi 26 a až doposud jsem hodně sportovala (skvoš, kolečkové brusle, plavání, lyžování..je toho hodně) jenže teď užse to kyčlím nelíbí. ortoped začal mluvit o artroze a umělem kyčelním kloubu, kterému v mém případě prý nelze ujít. Doporučil mi radikálně sport omezit, nechat jen plavání a kolo, nenosit nic těžkého a předepsal mi kondrosulf. Jenže já nechci přestat sportovat a čekat na dobu,kdy bude bolest taková, že půjdu na operaci!! Není mi jedno , jestli budu mít umělý kloub ve 30ti nebo až třeba v 60ti! Potřebuji sehnat jakékoliv informace, týkající se spec. cvičení, bylinek, stravy..., které by mi pomohly co nejdéle zůstat FIT.moc děkuji jana

Návštěvník (Čt, 18. 4. 2002 - 07:04)

Dobrý den paní doktorko,již jednou jsem Vás poprosila o radu ,ale v ji né oblasti.Nyní provádím léčbu střevní mikroflóry a snad se to zlepšuje.Odhodlala jsem se taky po min. negativních zkušenostech navštívit ortopéda, protože hlavně při chůzi z kopce trpím bolestmi obou kolen a v poslední době i bolestmi kotníků.Minulý lékař mi napíchal kortikoidy a protože jsem diabetik 1. typu nastalo zhoršení hodnoty glykemie a to dost prudce.Rovněž mi poradil mi ať raději sedím doma na zadku a na hory koukám z okna.Žádné jiné vysvětlení.Nyní mi jiný lékař ortoped stanovil diagnózu Chondropatievpatol,pedes transversoplani.Taky mám sníženy příčné klenby a podélné spíše zvýšeny - doporuč. vložky do bot.Omezit kleky, dřepy, schody a hory.Je tato diagnóza předzvěst artrózy ?Bohužel neumím latinsky- na to pan doktor nejspíš zapomněl. Děkuji za odpověď.

Návštěvník (Út, 9. 4. 2002 - 17:04)

Chtěla bych se zeptat na případ artrózy prvního stupně. U mladého muže (23 let) byla tato nemoc objevena u kyčelního kloubu. Lékař prohlásil, že se jedná o následek nemoci prodělané v mládí na kterou nikdo nepřišel. Jaké jsou vyhlídky pacienta a jak by měla postupovat léčba? Lze danou nemoc vyléčit? Mohla by jste mi poradit nějakého odborníka či specializované zdravotní středisko? Děkuji za odpověď.

Návštěvník (So, 9. 3. 2002 - 12:03)

Glukosamin sulfát je např v preparátu DONA - předepisuje ortoped, revmatolog (pokud nemá) překročený limit. nyní je i v TV reklama na CONDRO 400 obsahující glukosamin sulfát (GS) , také např Proenzi MSM, nebo od Profitness Glukosamnin sulf (obsahuje navíc Harpago - bylina zmírňuící bolesti) stejně jako REgenerační ochrana kloubů (firma Swiss) - je levnější, ale mám dobré zkušenosti

Reklama

Přidat komentář