Reklama

artróza

pavproch (St, 21. 4. 2004 - 15:04)

To Lenka (Re: příspěvek z 25.3.2004 05:57) - najdi si na tomle pokecu téma "Totální endoprotéza kyčle" nebo mi rovnou napiš. Pavel

dana (Pá, 16. 4. 2004 - 12:04)

Pro Ingrid:nevím jestli Vám dělali revmatické testy.Ono to vypadá spíše jako revmatoidní artritida,vzhledem k lokalizaci postižení.Při revmatoidní artritidě je třeba důsledná léčba,protože je to autoimunitní nemoc.Když se budete chtít zeptat na něco konkrétního,tak pište.Zatím zdraví dana.

Kendik (Čt, 1. 4. 2004 - 21:04)

mám artrozu kyčelního kloubu,rád bych se uzdravil,dočetl jsem se o léku Aspergilus niger -(homeopatii).prosím o radu,k mému zdravotnímu problému.Děkuji.

ingrid (Út, 30. 3. 2004 - 13:03)

Mam artrozu v prstech rukou. Mam pocit že už začina i ve prstech na nohou, jenomže ruce s tim zdeformovanim kloubama ne jen že bole, ale i vypadaji ošklivě.Nejdřiv se mi začel deformovat jeden kloub na prsteničku, to mi bylo 31 roku, ted je mi 37 a mam skoro každej prst zdeformovanej. Mam strach že za par let budu uplni invalid. Dám si jen občas když to hodně boli Brufen, inak nic. Jake jsou moje možnosty nebo šance na vylečeni?

josef (Pá, 26. 3. 2004 - 10:03)

No nazdar, to je pěkný. Zrovna jsem zjistil, resp. jedna doktorka, po dvou letech bádání nad příčinou bolestí krku stejnou příčinu = artroza krční páteře. V koleně a kyčlích to mám už mám minimálně 10 let. S tím jsem zatím zápasil pomocí preparátů typu CONROSULF apod. + plavání, kolo a všelijaké cviky na rozhýbání. Zatím to jde, ale na tu krční páteř mi zatím nic nefunguje a rozvinulo se mi i přes to, že beru dlouhodobě ty preparáty. Příznaky jak uvedla Stanislava. Vidím to dost černě, nejvíce bych asi věřil na kombinaci rozumné stravy (vyhodit bílé pečivo a cukry), udělat si pořádek v pajšlu, a přidat preparáty na artrozu. Plus nějaký speciální cviky na uvolnění krční páteře. A nečumět (pardon , ale lepší výraz mě nenapadnul) furt do počítače, což považuji spolu se špatnou stravou za předčasné vypuknutí potíží u mne. Výsledky léčby hodnotit opatrně, většinou zabere až tak za měsíc nebo později. Jediné co mi na krk zabralo ihned byla reflexní masáž, která měla okamžitý účinek. Sice nevydržel, ale byl. Ale to bylo před tím, než mi zjistili artrozu. Stanislavo, jestli jsi mezi tím něco zjistila tak to napiš. Díky.

Lenka (Čt, 25. 3. 2004 - 05:03)

Hledám mladé lidi,kteří mají endoprotézu,aby se se mnou podělilio své zkušenosti.Čeká mne operace.

stanislava (Ne, 7. 3. 2004 - 17:03)

Dobry den. Pokusala som sa v tomto fore najst nieco o mojom type artrozy, a to artrozy krcnej chrbtice, ale, zial, zda sa, ze je to velmi zriedkavy druh :o) Je mi jasne, ze ziadny druh artrozy sa neda vyliecit, ale hadam sa aspon nejakym sposobom daju zmiernit bolesti. Nevie mi nahodou niekto poradit, ako? Bola by som velmi vdacna, pretoze, ked to na mna pride, liezla by som po stenach. Neboli totiz iba krk, ale aj spanky, usi, zuby, rameno a hrudnik. Je to bolest na zblaznenie, ktora cloveka uplne ochromi a najhorsie na tom je, ze si nemoze ani najst polohu, iba trpiet, kym bolest chvilkovo neustupi. Ja som zacala uzivat Gel Activ 24, ale nemozem povedat, ze by mi to nejako vyrazne pomohlo. Dalej uzivam aj Bromelain ako protizapalovy enzym, ale rovnako ziadne pozitivne vysledky. Ked uz nemozem bolest vydrzat, dam si Ibuprofen, ale ten nie vzdy zaberie a ak, tak len na dve-tri hodiny. Prosim Vas, poradte mi, ako sa zbavit tej strasnej bolesti. Podotykam este, ze mam 26 rokov. Dakujem.

Erika (St, 25. 2. 2004 - 08:02)

aho,jmenuji se Erika je mi 17 let a již trpím Artrozou zad a kolen.Cvičím rehabilitační cviky a beru tablety artronorm,ale klouby mě bolí víc a víc.Poradte mi prosím naké nové a hlavně účinné tablety

Jarda (So, 10. 1. 2004 - 10:01)

Vážená paní doktorko,je mi 55 let a dva roky mám problémy s artrózou levého kolena. 3x - 4x do roka se mi naplní Bakerova cysta v zákolenní jamce kloubní tekutinou, kterou mi ortoped odebere punkcí, někdy aplikuje kortikoidy. Koleno mě v průběhu roku nebolí, nebo jen velmi málo. K lékaři mě donutí jít především rostoucí tlak v zákolenní, který postupem času začnu vnímat i uvnitř kolene. Neberu žádné léky na tišení bolesti ani antirevmatika. Dvakrát ročně si koupím SYSADOA.Můj ortoped mi vehementně doporučuje chirurgické odstranění Bakerovy cysty.Já jeho nadšení nesdílím, neboť se mi v hlavě rodí řada otázek: - Kde se bude hromadit přebytečná nitrokloubní tekutina až bude cysta odstraněna? Pokud přímo v kolenním kloubu, budou nutné punkce kolene? - V zákolenní jsou důležité nervové a cévní svazky - jaké je riziko jejich poškození? - Je to jediné a definitivní řešení mých problémů?Prosím o podrobnější výčet Pro a Proti, abych se mohl kvalifikovaněji rozhodnout.Děkuji, s pozdravem Jarda, Příbram.

Hanka (Po, 1. 12. 2003 - 19:12)

Mám kamarádku,která má koxartrózu a pravděbodobně jí čeká operace kyčelního kloubu.Prosím někoho,kdo už to má za sebou,aby se s ní podělil o zkušenosti.Její mail:HEIBOX"seznam.cz

O. (St, 19. 11. 2003 - 10:11)

Ahoj,muj tchan ma 3roky pred sedesatkou a ma 2-3.stupen artrozy v levem koleni a chce jit co nejdriv na endoprotezu. Snazime se mu to vymluvit,protoze kazda operace je zasah a chodit o berlich az do sta let?...premlouvame ho at bere napr.na ArthrosStop PLUS,nema tady s tim nekdo zkusenosti?/nepomohlo mu GS-Condro ani PROENZI,tak nevim/A nebyl nekdo z vas na operaci kloubu v Roznove-klinika Orthes?Chce tam na operaci,tak se ptam jak tam operuji.DIKY:-)

Vanda (Út, 11. 11. 2003 - 18:11)

Jo, s tímhle výrobkem mám taky docela slušný zkušenosti.Ale na artrózu v pokročilejším stádiu asi nic není, ne ?Vanda

Dusan (Ne, 9. 11. 2003 - 23:11)

Oba Alvea som bral je to len reklama a tahanie penazi,kludne mozte pit sirup,usetrite.

Dusan (So, 1. 11. 2003 - 20:11)

Ma niekto pozitivne skusenosti s uzivanim,potravinovych doplnkou? Ja som bral 3mes. GS-CONDRO,ucinok ziadny,akurat kilo -akoby som hltal vodu.Zistil som ,ze vstke doplnky obsahuju v roznom pomere glukosamin a chondroitin sulfaty.Vdaka za kazdu odpoved.

Olga (Čt, 30. 10. 2003 - 10:10)

www.alveo.czJsou dva druhy bylinneho tonika ALVEO,stoji to asi 1300KC.

nika (Út, 30. 9. 2003 - 12:09)

podla mna je to typicka artroza. Je to vlastne vysychanie "maziva" v klboch, a teda ked dlhsie sedis, kolena ti stuhnu (hlavne ked je chladno)a bolia, a teda treba sa co najviac pohybovat. A ako liecbu doporucujem Condrosulf-predpise reumatolog alebo ortoped. Treba brat 3 mesiace, 3 mesiace pauza, atd.Inak, da sa kupit v lekarni Condro 400 (Z reklamy "zdrave klouby neboli :)

Klára (St, 10. 9. 2003 - 06:09)

Je mi 25 let, jsem tři měsíce po porodu a fyzicky se stále nemůžu dostat do kondice. Mívám bolesti obou kolen, když udělám dřep a často mě na konci dne bolí i kyčle, třísla, včetně těch kolen. Bývá to většinou, když se přes den víc hýbu, ale jedná se jen o běžné domácí práce a péči o dítě. Po takovém dni si pak připadám jako stará babička. Jiný pohyb kromě procházek nemám, zatím necvičím. Mohl by mi někdo poradit, jaký mám problém, co způsobuje moje bolesti. Ještě dodávám, že plně kojím, tak mě napadlo, jestli se nemůže jednat o nějaký rapidní úbytek vápníku vlivem kojení. Pokud jde o kila navíc po porodu, těhotenstvím jsem přibrala 16 kg, ale všechna už jsem shodila. Nyní vážím stejně jako před otěhotněním, kdy jsem žádné problémy s klouby a kostmi neměla. Vážím 70 kg při výšce 173 cm. Mohl by mi někdo poradit, co užívat? Nebo měl někdo podobný problém?

jarmila (St, 23. 7. 2003 - 17:07)

Dusane a sstatni, ja mam artrozu v kolenou uz 8 let a bohuzel Vam vsem musim rict, ze podle meho nazoru se tato choroba neda nicim zastavit. Postupuje plizive a pomalu, nejdrive bolesti pri delsi chuzi a namaze, pak i klidove bolesti v leze, neschopnost chodit ze schodu a z kopce atd. Jediny co mi pomahalo byla jizda na kole, ktera kolenni klouby nezatezuje a pak plavani.. Nekolikrat jsem byla v laznich v Treboni, kde jsou perfektni procedury, to pomohlo tak na pul roku a pak zas bolesti zacaly. Posledni muj objev je lek Hyalgan, je to primo vyziva do chrupavky, injekce jsou drahe ale zda se ze trochu pomohly. Preju vsem hodne zdravi, ja uz ho zpatky nedostanu, ceka me uz jen nahrada kloubu Jarmila

Iva Durčáková (Čt, 17. 7. 2003 - 12:07)

Dobrý den, obracím se na Vás s radou.Ve čtyčiceti letech mi objevili artrozu I.stupně - kyčelní kloub, už jsem o tom hodně četla a po poradě s mým lékařem, který mi v podstatě nic nedoporučil, kromě léků utišujích bolest a rehabilitace, vyloučil i různé potravinové doplňky. Takže bych se chtěla zeptat, jestli opravdu není účinné prevence kromě toho co uvádím a jestli ano, tak mi prosím poraďte. Pokud existuje opravdu nějaký účinný potravinový doplněk, tak mi uveďte jeho název, ovšem jestli je to opravdu účinné,už jsem investovala dost a myslím, že to byly jenom taháky na peníze. Děkuji za radu

iva (Út, 17. 6. 2003 - 17:06)

Dusane, ja jsem za posledni 2 roky utratila za spoustu zarucenych leku cca 10 tisic a efekt zadny, koleny mi vrzou a boli stale, ke vsemu se mi udelala boule na achilovce....ted spoleham na rozum a neverim zu nicemu...je to jen o obchode a reklame ... tahani z lidi penez ... kazdy na tom profituje, at je to lekar ci dalsi....

Reklama

Přidat komentář