Reklama

Gamblerství

Kamil (Pá, 24. 1. 2020 - 23:01)

Tak samozřejmě je spoustu lidí, kteří v mém okolí sází kurzové sázky, problém se sázením vyloženě nemají - neprohrávají tam veškeré své úspory. Ale i tak nad tím ztráví spoustu času, každou chvíli koukají do mobilu, stěžují si "že jim to uteklo o zápas", atd.
Sázení jim bere spoustu času, který by mohli využít smysluplněji,ale je to jejich věc.
Takový člověk však bere sázení jako svůj koníček a určitě nebude mít potřebu používat nějakou aplikaci na "kontrolované hraní."
¨

Ups (Pá, 24. 1. 2020 - 15:01)

Dnes
18:00
Pardubice - Kometa Brno

Výsledek zápasu: Remíza
4.30
Skupina B
3.90
Dnes
18:00
Olomouc - Sparta Praha

Výsledek zápasu: Remíza
3.90
Skupina C
2.94
Dnes
18:00
Liberec - Karlovy Vary

Výsledek zápasu: Liberec
1.47
Dnes
18:00
Kladno - Litvínov

Výsledek zápasu: Kladno
2.00
Skupina D
2.20
Dnes
17:30
Zlín - Mladá Boleslav

Výsledek zápasu: Zlín
2.20
Skupina E
4.20
Dnes
17:30
Vítkovice - Hradec Králové

Výsledek zápasu: Remíza
4.20
Skupina F
4.25
Dnes
17:30
Plzeň - Třinec

Výsledek zápasu: Remíza
4.25

Ja mám dnes naloženo toto. Maxika, ale nelozeno!

Ups (Pá, 24. 1. 2020 - 15:01)

Kurz 1,1 a 1,46 to děkuji, ale to je špatná hodnota. Do toho nejdu

Lu (Pá, 24. 1. 2020 - 20:01)

co máš proti Zverevovi?

bude to budoucí světová jednička
má v sobě to co Nadal Federer a Djokovic dohromady!

Ups (Pá, 24. 1. 2020 - 23:01)

Ty trouba, nic, to bylo na ty kurzy. Nemaji hodnotu, kurz di 1,5 nema prostě hodnotu, maximálně s dobrým infem. No, asi to nema cenu, proto jsi minus moc penězi

Lu (So, 25. 1. 2020 - 09:01)

kdo ste v Brně místo hraní kupte nějakej rohlík borcovi jak spává na lavičce přes noc u Janáčkova divadla - taková terapie-..

Borec z lavičky (So, 25. 1. 2020 - 09:01)

Kašlu ti na rohlík, nějaké chlast naval

Lu (Pá, 24. 1. 2020 - 12:01)

Tak mi neschválili půjčku 100tisíc v bance štve mě to měl sem ty zápasy sestavený pěkně. No beztak bych o to časem přišel. Už tak to stačí dluh 431tisís a splátka 8600

Ups (Pá, 24. 1. 2020 - 14:01)

Co jsi měl namyšlený za zápasy, hod tip

Lu (Pá, 24. 1. 2020 - 15:01)

volejbal ten už vyšel no ještě Novosibirsk volejbal dneska a pak bych asi dal Zvereva že porazí Verdasca

Ups (Pá, 24. 1. 2020 - 10:01)

Lemog, tobe to asi začalo chybět... :)

Lemog (Čt, 23. 1. 2020 - 19:01)

Jano, duvera k odbornikum.....je otazka, jak kdo vnima obdornika na tuto problematiku. Dr. Nešpor a dalsi lekari, venuji-ci se intenzivne profesne teto problematice - ano, to jsou odbornici....Ja jsem se nechtel jit lecit, studoval jsem z dostupnych materialu charakteristiku sve nemoci...venoval jsem hodiny a hodiny tomu abych zjistil, co se mi to stalo, jak je mozne, ze delam veci, ktere nechci delat, jaka entita ovlada muj mozek a hledat jsem navody k reseni...az jsem nasel odborniky - a to abstinujici gamblery, kteri presne vedeli co prozivam a dokazali nasmerovat.......zoufalost z toho, jak silna je zavislost a uz snad do konce zivota jako pitomec budu odnaset sve penize do herny a majitel herny si bezpracne bude uzivat......Nasel jsem VIRU....nasel jsem autenticke pribehy gambleru, kteri dokazi abstinovat a plnohodnotne zit i v zivote po GAMBLU. Tim, ze jsem uveril, ze se da vystoupit z toho pekla, tim jsem se pomalymi krucky dostaval k vymysleni opatreni, ktera v jsou v zacatcich abstinence nezastupitelna a ten kdo je podceni, nemuze pomyslet na uspesnou abstinenci. Viru v to, ze se da zit a nehrat mi nejvetsi merou dodal jeden zdejsi tehdejsi diskutuji a prestoze jsme se pozdeji nazorove v beznych vecech rozchazeli, byl to on, abstinujici gambler, ktery v te dobe nehral asi 2 roky a ja uveril, ze i ja muzu abstinovat, ze se ten kruh da protnout a vystoupit do toho tveho bezneho sveta. Propojeni bezneho a gamblerskeho sveta je nesmysl, zadny gambler nedokaze kontrolovane hrat

Lemog (Čt, 23. 1. 2020 - 19:01)

Jano, zadne penize na hru bokem jsem si nenechaval, pokud chce gambler zacit abstinovat, musi udelat opatreni s penezi...v mem pripade to znamenalo, ze jsem si nechal napr na dva tydny 2000 hotove, zbytek putoval na ucet, ke kteremu jsem mel k dispozici kartu a jak znamo, kartou se da platit uz temer vsude.....V mem pripade byly ony 2000 v bezpeci, za tuto castku bych nesel hrat, byl jsem zvykly na vetsi obnosy.....ale to je individualni...vseobecne se doporucuje abstinujicim gamblerum nosit u sebe minimum, napr 100 kc ......Aby gambler mohl uspesne abstinovat, potrebuje si vymyslet soubor nekolika individualnich opatreni, ktera zabrani recidive....neni na to univerzalni navod....kazdy je jiny se svymi specifickymi vlastnostmi, zazemim, praci, konicky apod...tato opatreni musi bezpodminecne nekompromisne dodrzovat ..potom je nadeje na uspesnou abstinenci.....A ted si Jano predstav, zue to tohoto odhodlani abstinovat najednou , z niceho nic, v setine vteriny uderi craving takovou silou, ze se muzes zblaznit a pomyslne mlatis hlavou do zdi jen aby jsi nesla do herny....craving se da samozrejme prekonat ale kdo ho nezazil, nemuze pochopit tu silu....u nekoho muze trvat 5 minut, u jineho hodinu....u me v poslednich zoufalych pokusech nehrat, nez jsem vymyslel sobe na miru onen zminovany soubor opatreni.....drzel craving treby tyden dokud jsem nepodlehl....,,.dokazes si predstavit, ze aby se ti ulevilo, vezmes 20000kc a jdes je dobrovolne nahazet do automatu abys u sebe nemela zadne penize.....ulevi se ti, craving zmizi a tyden jsi hladem do vyplaty....ale v klidu??? Vzdyt vy v te vasi neziskovce vubec nechapete, jakou silu a zaludnost ma zavislost.....nevim co tam mate za odborniky na zavislosti ale pokud nekdo z nich propaguje pro gamblery kontrolovane hraji ....to je trestuhodne......gulak vi, o cem pisu.....Gulaku zdravim, je fajn ze abstinujes

Gulak0 (Čt, 23. 1. 2020 - 19:01)

Ten kdo nezažil nepochopí, na herním účtě jsem mel nějaký obnos,byl jsem strašně vyčerpaný,nešlo usnout několik dní za sebou,vedel jsem že pokud vyberu peníze stejně to neskončí, tehdy jsem už ze zoufalství všechno vsadil na nesmyslnou sázku a všechno prohrál, vím že to postrádá jakoukoliv logiku,ale jakmile se objevila na kontě nula mozek mi přestal pracovat všechno ze mě najednou spadlo a mě se na chvíli neskutečně ulevilo,a usnul jsem,co bylo pak po vystřízlivění si dokáže každý gambler predstavit.Zdravim Lemogu

Lemog (Čt, 23. 1. 2020 - 19:01)

Ano, presne jak pises Gulaku. To zname vsichni gambleri, jakou silu ma bazeni a drzi te pod krkem dokud nepovolis nedas zavislosti nazrat. To Jana nemuze pochopit.

Gulak0 (Čt, 23. 1. 2020 - 17:01)

Zdravím si děláte srandu craving největší problém závislých, to není tak že přestávám hrát udělám tlustou čáru za svým dosavadním životem a je to,každý má nějaký spousteč,já třeba už nekoukam ani na sportovní zápasy jediné co jsem tam viděl, under, over otočky, těch spouštěčů mám více, nastartuje se vnitřní neklid,přecházení a touha honem někde splasit peníze a honem vsadit na zápas kde jsem si na 100% jistý že vyhraju,pamatuju že pokud jsem nevsadil a koutkem oka jsem zahlédl že vyhráli bylo to jak když někdo do ohně olej vlil .

Lemog (Út, 21. 1. 2020 - 06:01)

Ahoj Jano - tady si vsichni tykaji, muzes i ty, treba pak lepe zapadnes do kolektivu. Myslenka propojit hazardni a bezny svet je krasna ovsem je to iluze pramenici z tve neznalosti problematiky gamblerstvi. Je pekne, ze chcete pomahat lidem, hracum.....bohuzel , tim ze propagujete kontrolovane hrani, delate presny opak. Mozna vis, ze gambleri se v PL leci spolecne s alkoholiky a narkomany. Proc tomu tak je, nebudu vysvetlovat, zasveceni to vedi a ty pokud to nevis, dohledej si to. Bylo by tedy zajimave, kdybys nabidla abstinujicimu alkoholikovi aby kontrolovane vypil jedno pivo...aby propojil alkoholicky svet s tim beznym.......jak by to asi dopadlo.......rozjede se recidiva nedozirnych nasledku a ikdyz to alkoholik v urcite fazi utne a znovu zacne abstinovat...co to asi zpusobi jeho psychice???? Bažení, craving - to je žužo...to pokud nezajijes, nemuzes racionalne vyhodnotit, co se dele s gamblerem v teto situaci, co vsechno je schopen a ochoten udelat proto aby baženi prestalo.....zavislost ti naseptava fantasmagoricke scenare, mozek je paralyzovan jedinou myslenkou, vse ostatni jde stranou, v okamziku bazeni ti gambler na vasi aplikaci zvysoka s..., natoz aby si uvedomil, ze nejaka Jana nekde psala o propojeni hracskeho a bezneho sveta......Pokud to s pomoci gamblerum myslis vazne, mela by sis nastudovat jak pusobi na psychiku cloveka zavislost, proc dela hrac veci, ktere by ve strizlivem stavu mysli nikdy neudelal, proc se gambler chova sebedestrukcne. Pokud chces hracum pomahat, jasne se vymez vuci kontrolovanemu hrani.....je to nesmysl a jak tady psal Peter - vedome pachany terorismus.....
Ja jsem v lecebne nebyl, moje komentare zde je mozne dohledat, psal jsem tady od podzimu 2015.
Jano, z tvych komentaru je citit odhodlani a vira, ze delas spravnou vec. I ty se tedy pokus kouknou na ten jiny uhel pohledu, nastuduj si princip zavislosti a pomahej hracum - gamblerum. Vas projekt s propojovanim svetu je iluzorni. Aktivni gambler na nej kasle, protoze ma jediny zajem - hrat, ukojit svoji zavislost, dat ji nazrat. Hrac , ktery neni gambler na vas projekt taky kasle, protoze neciti potrebu nejake aplikace, ktera by mu oznamila - dost, uz nehrej......

Naberte kurz (Čt, 23. 1. 2020 - 12:01)

Děkuji Lemogu, že jste věnoval čas tomu, abyste se mnou o této problematice mluvil. Naše specializace je snižování rizik a pomáhání s možnostmi řešení konkrétním lidem v konkrétní situaci v souvislosti s hazardem. Spolupracujme s odborníky z celé ČR, včetně pobytové léčby. V Naberte kurz zohledňujeme tři druhy prevence. První se věnuje lidem, které ještě problém nezasáhl nebo aby se vyhnuli hazardu úplně (např. besedy ve školách). V té druhé snižujeme rizika ze samotného hraní a sázení tak, aby hráčům hazard co nejméně narušoval běžný život. Třetí rozumíme samotnou léčbu a návrat do života bez hazardu. Vy sám jste psal, že Vám velký krok pomohla učinit kamarádka, která Vám pomohla zřídit účet, ze kterého jste nemohl vybírat, pouze platit kartou. To je jedno z velice dobrých řešení. A ačkoli jste stále měl potřebu nechávat si některé peníze na hru bokem v současné době píšete, že už se hře nevěnujete vůbec. To je skvělé. Zajímalo by mě, proč jste vlastně v té době neměl takovou důvěru k odborníků. Co Vám v tom bránilo? Často zmiňujete craving. Pochopila jsem, že máte k tomuto tématu spoustu co říct. Byla bych ráda, kdybyste se se mnou podělil o Vaší konkrétní zkušenost ať už tady na doktorce, nebo u nás na webu v soukromé zprávě mě, nebo kolegyním, či na našem diskusním fóru.
Těším se na naší další komunikaci a pěkný den
Jana
Naberte kurz

Lemog (Čt, 23. 1. 2020 - 19:01)

Jano, pises, ze se specializujete na snizovani rizik a pomahani s moznostmi reseni...Pomahat s moznostmi reseni je prima, muzete nasmerovat, poradit, vyslechnout....Jen proboha neradte, ze se rizika daji snizit, nebo dokonce kontrolovane hrat. Kdo neni zavisly . nepotrebuje navod jak kontrolovane hrat...kdo zavisly je - zadne snizovani rizik na nej neplati, zavisly ztraci pojem o hodnote penez, zadne snizovani rizik se nekona, bud hraje a to tvrde a nekompromisne do posledni koruny, nebo abstinuje....nic mezi tim neni, zadne snizeni aktivniho gamblera nezajima, chce vzruseni ze sazky ale ne z te snizene ale zvysene, coz samozrejme zakonite vzdy vede k prohre, cim se kruh uzavira a jedina cesta jak z neho vystoupit je abstinovat

Naberte kurz (Pá, 24. 1. 2020 - 22:01)

Dobrý den, Lemogu, Gulaku0, věřím, že to pro Vás muselo být velice náročné, ale i přes to jste vytrvali a závislost porazili. Vidím za Vašimi příspěvky kus cesty a vážím si toho, že o tom otevřeně mluvíte a předáváte rady dalším lidem v podobné situaci. Mluvíme o propojení hráčského světa s tím běžným. Každý, kdo se účastní hazardních her, nemusí být nutně závislý gambler. Závislost se buduje dlouhou dobu a ať kdokoliv sází nebo hraje, tak to neznamená, že se musí jednat o gamblera. Máte pocit, že lidé, kteří nejsou závislí, nepotřebují vědět, jaké možnosti, jak nesklouznout k závislosti, jsou? V ČR se doposud pracovalo s tím, až hráč závislosti propadl – teprve pak byly nástroje, jak mu pomoci. My se snažíme pracovat i s lidmi, kteří třeba do závislosti ještě nespadli, a poskytnout jim podporu. Vy vlastně děláte to podobné. Zkušenosti z Vašich herních období mohou některým lidem nastavit zrcadlo, a tak mohou začít přemýšlet o své hře jinak. Moc si vážím toho, že se o tom můžeme společně bavit. Jana

Reklama

Přidat komentář