Reklama

pomočování u dětí

Návštěvník (Po, 29. 12. 2008 - 23:12)

Ahoj Lenko píšeš že se malej počurává v noci moje zkušenost je když mu nedáš napít před spaním tak by to mělo být znát aspon u nás to fungovalo ale i to oplakal že se nemohl napít chce to mít pevné nervy tak hodně štěstí

Janette (Po, 29. 12. 2008 - 23:12)

Muj syn má 3 roky čurat chodí na záchod ale mám s ním problém chodit na velkou vždycky se pokadí do slipku nevím si rady i když mu to podím po dobrém odkíve mě to ale za den je převlíkany i 3 krát měl by jít do školky ale bojím se ho tam dát abych se necítila hrozně dřív se vykadil jak na záchod tak na hrníček skuste mě prosím napsat nějakou radu děkuji

Zuzka (Út, 23. 12. 2008 - 22:12)

Kdyz jsem byla dite (asi 5 let), nase rodina se stehovala a ja jsem to nejspis psychicky nezvladla a moje reakce byla takova, ze jsem se dlouhou dobu v noci pocuravala (asi do 7 let). Brala jsem leky na zklidneni(nazev nevim), nic ale nepomahalo. Chodila jsem k detske psycholozce a s mamou jsme delaly barevne kalendare, kde bylo zaznaceno, kterou noc jsem se pomocila a kdy ne.Pocurala jsem se tak 2-3 do tydne. Moje mamka me nakonec "vylecila" sama tim, ze mi koupila nadherne nove pyzamo a rekla, ze pokud se do toho pyzama pocuram, vyhodi mi ho z okna. Trochu drasticke, ale od te doby jsem se ani jednou nepocurala. Pozor ale! U vaseho ditete to fungovat nemusi! At ho jeste vic "nerozkopete"! Kazda matka ale vi, co na jeji dite plati. Navic problemy s pocuravanim nemusi byt jen psychickeho puvodu, proto doporucuji navstivit nejdriv odbornika (urologie, apod.) Muj kamarad mel podobne problemy s pocuravanim. Bylo to zase tim, ze ho jeho starsi sestra v noci strasila. Nejdriv se pokuste zapatrat a zhodnotit, jestli neni dite v nejakem stresu nebo nema ev. nejake tiky. Nema cenu do ditete rvat nejake leky-oblbovaky.Hodne stesti! Z

habibi (Čt, 27. 11. 2008 - 22:11)

Dobry den,mam 2letou dceru,od 20mesicu je bez plen,jen na noc ma.Poslesdni dny se zacala schovavat a curat do skrine,za gauc atd.nevim co s tim!Zda na ni kricet neboto prejit?poradte?Doufam,ze je to jen na par dnu,jsem z toho zoufala!diky za rady

Iren. (Ne, 6. 7. 2008 - 19:07)

Prosím o radu,syn 3 a pul roku ještě nosí pliny,na nočník ho dávám ode dvou let bez nějakého ůspěchu největší zlom nastal když se asi tak před půl roken ,když neměl plinu počural ,skoro bych řekla že se vyděsil (když se počural nijak jsen ho netrastala) a nechce sundat plinu vůbec.Nepomohlo vysvětlování slibování po dobrém ani po zlém kdy jsem mu řekla že pliny už nemáme tak po sedmi hodinách kdy se nevyčural jsem to nevydržela a ze strachu jsem mu tu plinu dala.Nepomohla ani psicholožka.Moc prosím o jakoukoli radu.děkuji.

lenka (Út, 17. 6. 2008 - 11:06)

mám syna byli mu tři a skoro každou noc se počůrá nevím zda je to normální nebo ne.holce je šest a ve třech letech už se nepočůrala.poradte.lenka

heli (Pá, 21. 12. 2007 - 14:12)

mám syna, 3 roky a počůrává se i pokakává, pokud ho nedám na záchod, prostě si neřekne, nevadí mu to. nepomáhají odměny ani naplácání na zadek, nic. Poraďte

drnda (Pá, 9. 11. 2007 - 12:11)

Napište mi prosím,co obnáší nefrol.vyšetření.Synovi bude 8let a v noci se pomočuje.Od 5let do 6,5let byl suchý.Ve 3letech byl na sonu ledvin to bylo v pořádku od té doby žádná vyšetření nemá. děkuji

bobika (Po, 21. 5. 2007 - 14:05)

dobrý den rytíři!
napsané to je fakt pěkné,ale co s tím má společného pomočování u dětí?nespletl sis diskuzi?

bobika (Po, 21. 5. 2007 - 14:05)

ahoj evo!díky taky zapříspěvek do diskuze,zapoměl jsem ještě dodat,že my jsme te adiuretin taky měli,ale jak jsme se potom dozvěděli,že to má taky neblahý ůčinek na játra,tak jsme ho hned přestali brát a když se dneska zeptáš na ten adiuretin,tak si myslím,že většina ti řekne,že to má neblahé ůčinky i na tu játru.my jsme ted přešli na takové tabletky:mictornom,tak uvidíme jak to bude sním dále vypadat.zatím se mějte

rytíř Nagual (Po, 21. 5. 2007 - 12:05)

VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALU

Svět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant.
Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě.
Jaroslav Polák

Síla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace.
K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční.
Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ?
Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova

Eva (Ne, 20. 5. 2007 - 16:05)

mi jsme to vyřešili,ať vám děts.lékař napíše kapky adiuretin do nosu,to pomáhá jak nevíme ale pomáhá,poradil nám to bylinář a nasal nám to psychiatr a zabralo to,jinak doporučujeme dítěti udělat testy na alergii na potraviny candidu a chlamydie často bývají skryty za tímto problémem,nám také tohle všechno našli když se dítě počurávalo

bobika (Po, 26. 3. 2007 - 11:03)

přesně tak,taky stím souhlasím,že se děti někdy občas počůrají a nedělat z toho velkou vědu,pokud teda nemají nějaký problém.my máme doma taky kluka,kterému je sice už 10let a který se počůrává,ale jenom v noci,tak taky z toho neděláme velkou vědu,má prostě tvrdší spánek a malou kapacitu moč.měchýře.ted se to sice trochu zhoršilo,proto má taky ted na spaní i plínu,ale ví že za to nemůže a určitě se to spraví.jinak jestli tu je někdo,kdo má doma taky tento problém,nebo ho už vyřešili,tak at mi prosím napíše na e-mail:jane.honzik"seznam.cz
jinak děkuji všem předem za názory a odpovědi

Kombuch (Ne, 25. 3. 2007 - 23:03)

To bych jim to v té školce pěkně znechutil. Něco takového si nesmí dovolit.
Naše děti se ve školce taky párkrát počuraly, a vždycky je převlékly a dokonce jim daly "erární" kalhotky či slipy.
Já myslím, že to, že se dítě občas počurá, je úplně normální a není třeba z toho dělat vědu a nějak to řešit.

Děda (Ne, 25. 3. 2007 - 22:03)

Náš malej to dělá taky, začne poskakovat
a tahá si za luloška. Párkrát se počůral
ve školce a oni ho s tím nechali běhat.
Tak jsem se dočetl, že je dobré proti
počůrávání přidávat do jídla skořici.
Tak mu děláme kašičku se skořicí a vanilkou
nebo sladkou rýži. Uvidíme.

Kombucha (So, 24. 3. 2007 - 23:03)

Děti mívají taková období, že se někdy na chviličku

Petra (Pá, 23. 3. 2007 - 15:03)

Můj syn 2,5 roku, přes den je bez plen, pouze v poledne a na noc dáváme pleny. Říká si sám na WC už od loňského léta. Ale nyní, asi od nového roku si řekne až když si "ucvrkne". Je zdravý, žádné nachlazení ani nemoc neprodělal. Nevím, co s tím, asi je to normální, jestli ještě má nárok se zapomenout, když to před tím nedělal. Poradíte?

Reklama

Přidat komentář