Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (Út, 6. 1. 2009 - 15:01)

Ježíš Kristus podle nejstarších záznamů se narodil jako velmi nemocné dítě které trpělo chudokrevností. Marie ho od dětství vodila k nedalekému klášteru, kde byl později pod stálým dohledem tamních mnichů.A tak malý kristus vyrůstal ve společnosti duchovních kde získal znalosti které nesměl nikdo z okolního obyvatelstva znát ani o nich hovořit. Podle svitků z mrtvého moře byl popisovám jako velmi problémové dítě. utíkal rodičům stále z domova a neposlouchal. V pozdějším věku když už byl téměr dospělý byl samá ženská a nevyhýbal se ani bordelům včetne sodomie. Jeho přátelé pod známými jmény patřili a byli vzati právě z těchto prostredí jak říká historie. Ježíš jak známo patřil k podivínům a potvrzuje se že trpěl zároven schizofrenií. Po utěku z kláštera si toužil vytvořit vlastní víru a té touze naprosto podlehl. Znalosti které získal pak využil a tím skutečně z neznalých lidí získával věřící. Známe prece ty zázraky jak oživoval mrtvé, vyháněl zlé démody ( tím bylo myšleno nemoci + slepota ) atd. Dneska uplně běžná vec. Tyto znalosti ho bohužel přivedly kam neměli ke konci o kterém nemusím mluvit.

mike (Út, 6. 1. 2009 - 10:01)

ježíš je literární fikce.... i když?

Granvin (Po, 5. 1. 2009 - 22:01)

999Omyl, nemusím.

999 (Po, 5. 1. 2009 - 21:01)

Na to si budeš muset najít odpověď sám.

Granvin (Po, 5. 1. 2009 - 20:01)

999Vysvětli mi prosím, jak jsi došel/la k názoru, že mířím k ďáblovi?

999 (Po, 5. 1. 2009 - 15:01)

Jasně, Granko, vím, ke kterým zdrojům míříš, k ďáblovi!!! Potom není jisté ani to, kdo skutečně, jak a čím oživil Ježuldu. Co když to taky byla energie z jiných zdrojů?!? On se prohlásil za boha a kromě Židů mu to všichni věřili a později nařídili věřit. Sodoma, Gomora.

sos (Po, 5. 1. 2009 - 14:01)

Izaiáš, 65. kapitola.16. Ten, kterýž bude sobě požehnání dávati na zemi, požehnání dávati sobě bude v Bohu pravém, a kdož přisahati bude na zemi, přisahati bude skrze Boha pravého; v zapomenutí zajisté dána budou ta ssoužení první, a budou skryta od očí mých.

Návštěvník (Po, 5. 1. 2009 - 13:01)

No ty taky ne gravine:-)))

Granvin (Po, 5. 1. 2009 - 13:01)

999Co jsou ve skutečnosti jóginské techniky? To, co ho učí jógini anebo to, co je jim podobné, ale z jiných zdrojů?Jóga není jediná cesta, která vede k Já Jsem. Je mnoho cest, které ale učí podobné věci a techniky - jak tomu je u náboženství a filozofií zvykem.5. 1. 2009 11:00:59,A kdo je "úplně normální"?

Návštěvník (Po, 5. 1. 2009 - 11:01)

Mare,úplně normální určitě nejsi!

999 (Po, 5. 1. 2009 - 10:01)

Potěšpámbů...

Mare (Po, 5. 1. 2009 - 09:01)

Jano, nejsem v žádném případě jeptiška. Pán Ježíš řekl, že nás posílá jako ovce mezi vlky....., a tak podobně. Takže by mně ani ve snu nenapadlo, jít do kláštera. Je to moje víra a mé svědomí, nikoho tím nechci odsuzovat.Jsem uplně normální ženská, a kdyby sis přečetla mé příspěvky, tak bys věděla, že mám manžela a syna.A jsem taky úplně obyčejná křesťanka. Nejsem na žádném postu, kromě těch , které mi dal Bůh.

Jana (Po, 5. 1. 2009 - 06:01)

Mare,ty jsi jeptiška ?

Mare (Ne, 4. 1. 2009 - 22:01)

Maří Magdaleno, děkuju ti. Nejsem z Ostravy, ale tak trochu ten kraj znám. Narodila jsem se na Opavsku a v Ostravě jsem bydlela asi tři roky, ale je to už déle. Žiju už hodně dlouho v Praze.Ale moc zdravím svoji sestřičku v Kristu z mého rodného kraje.Žehnám ti v Pánu Ježíši, hojností Boží milosti, vytrvalosti, pevnosti a hlavně přívalem Boží lásky.

Maří Magdalena (Ne, 4. 1. 2009 - 20:01)

Tedy dlouho jsem se na tuto diskuzi nekoukla a musím říct, že obdivuji Maru. Prosím nejsi náhodou z Ostravy? Já že se tak zvláštne jmenuje jedna moje kamarádka. To vysvětlení se synem je krásné... Takové od srdce. Je to snad nejhezčí teologické vysvětlení podstaty Ježíšova božství. Máš jedničku.

Dominik (Ne, 4. 1. 2009 - 18:01)

999: Teda já už slyšel lecos, ale toto teda je snad nějvětší kravina, co se k mým uším kdy dostala, sorry.

999 (So, 3. 1. 2009 - 18:01)

On vzkřísil sám sebe, protože se naučil tuto jogínskou techniku oživení poškozeného těla. Neuvěřitelná víra křesťanů byla násilně uzákoněna církevní mocí ve čtvrtém století n.l. Že byl Já Jsem jen dokazuje, že studoval jogínské techniky.

Granvin (Čt, 1. 1. 2009 - 20:01)

999Lidstvo žije v omylu již od svého stvoření. Ježíš kázal pravdivě, že všichni jsme děti Boží, tedy i on byl synem Božím. Čím ale byl Ježíš výjimečným? Tím, že byl Já Jsem.

Máří Magdalena (Ne, 18. 1. 2009 - 21:01)

No jo, to je všechno fajné, ale Mojžíš žil asi 2000 let před Kristem... A to je ten problém, nemyslíte? Je to tak jak píše Jana, bohužel se obávám že to máte všechno jen načteno z nějakých populárních knih. Tento vědecký ateismus nás naučil i slepé důvěře takzvaně vědeckým věcem. Přitom je to jenom jiná víra. Vlastně nám osobně nikdo nic nedokázal... Ve 14. stol třeba lidé vědecky věřili pouštění žilou a samoplození a dnes víme, že je to hloupost. Podívejme na všechny významné vědce a vážené osobnosti 20. století a většina z nich je skutečně věřících. Ptám se proč byl věřící Einstein, Adenauer, De Gaulle, Max Plank, Mrázek, T.A. Edison a další. Proč? Byli to snad nějací zmanipulovaní pomatenci? A krom toho, kdyby to bylo s tím ateismem tak jak povídáte, milý Dane, byli bychom národ vědců a lidí s otevřenými oči a to nejsme.A co jsme prosím tím vědeckým ateismem našli? Nějak si vzpomínám pouze na to, že naše rodina našla umučeného dědečka v uranových dolech... A to jen proto, že byl tzv intelektuál a ještě k tomu aktivní v církvi a v 50-tých letech vlastními náklady opravil kapli. A přesto víru ani církev nevymýtili, protože brány pekelné ji nepřemůžou...

Ivan (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

Podle nejnovějších...Nekecej. Tohle by mě ve snu nenapadlo, že by to tak bylo.

Reklama

Přidat komentář