Reklama

Gamblerství

Peter81 (Ne, 19. 1. 2020 - 16:01)

Ja som kontrolovaným hraním prehral toľko že by som s i za to kúpil aj staršie auto do 1500 eur. Prehral som kontrolovaním dôveru manželky...vlastne sebavedomie....sebaúctu...ak ste odborníci ako to môžete odporúčať?????Gembler nemôže hrať!!!!A k liečeniu a vypovede v zamestnaní...ver tomu že nik to nebude riešiť, je to len osobný myšlienkový pochod...A PN by ti mala pokryt cca 80 pct čistej mzdy takže na základné poplatky by si mal mať...a ver tomu že pokiaľ liečba dopadne ok, čo stratia za 3 mesiace dobehnem za mesiac tým že nebudeš hrať...prepáčte ak píšem rozhádzané píšem len z mobilu a diskusiu som prečítal letmo, držte sa

Peter81 (Ne, 19. 1. 2020 - 16:01)

Ahojte....letmo som prešiel diskusiu,Kamil,Gulak,Lemog zdravím vás...Jakub, tiež som postupoval tak ako ty, znížiť limity, atď...nefunguje to...časom to prestane fungovať, zrus účty úplne, nastav finančné opatrenia...a rada matke ktorej syn gambluje...prečítaj si diskusiu kde Lemog píše o začiatkoch svojej abstinencie, finančnej kontrole, až toto pomohlo mne, manželke ukážem výplatnú pasku, náklady, platby, zvyšok hneď v deň výplaty vyberiem, odovzdám, prístup k hotovosti mám, ale zapisujem načo som ju použil,s manželkou máme každý svoj účet, uvažujem nad jedným spoločným...syn by ti mal dať hotovosť čo mu ostane, a ty mu dávajú 100 korún na deň, jediné riešenie...pokiaľ mu necháš 3500 CZ pravdepodobne ich do týždňa a aj skôr prehra....každý kto tu propaguje kontrolované hranie pre gemblerov, je ako terorista...spôsobí škody neuveriteľného rozsahu, a to vedome!!!!

Jakub (Ne, 19. 1. 2020 - 21:01)

Moc dekuji za rady. Jen pro upresnini. Ja neukontroneuvazujilovatelnem hrani. Asi jsem to napsal spatne. Nastavil jsem si ty limity (100Kc mesicne) abych nemohl prohravat. Pokud si ucet zrusim mohl bych si kdykoliv preci zalozit novy ne? Tohle resini jsem zvolil abych se ochranil prave pred touhle moznosti. Ucty mam takto omezene a zpristupene rodicum. Proto verim, ze takhle to nebudu moct obejit.

Kamil (Ne, 19. 1. 2020 - 14:01)

Moc rad Te tu vidím Lemogu ;-) Přeju Ti jen vše dobré v roce 2020 ;-) ještě jednou děkuju za všechny rady, co jste mi s Tragikem dávali :-)

Jakube vím, že Tvá situace není nyní lehká a zavidenihodna...je dobře, že na to co teď bude nejsi sám a Tvý nejbližší o Tvém problémů vědí a budou se Ti snažit pomoc. Ale samozřejmě záleží jen a jen na Tobě zda to ustojis a zacnes žít normální život nebo padneš ještě níž...
Je spousta lidí v mém okoli, které by dali cokoliv, aby řešili jen problém, který řešíš právě teď Ty (onkologická onemocnění poměrně v mladém věku).
Promiň možná se teď mýlím (diskuzi už čtu jen občas a dost zběžně), ale pořád jsi mladý člověk (tuším 21let), nejspíše dokážeš vydělat i dost peněz (když jsi schopný platit splátku 40-50 tisíc / měsíc). Nevím jak velké máš dluhy, ale nejdůležitější je teď splatit ty dluhy u lichvářů, potom ty ostatní...nějakou dobu budeš holt platit "za své chyby", ale ty dluhy umoris...důležité je nenaděláš si nové....a až to budeš.mit za sebou, tak při Tvém nízkém věku, dobrém příjmu máš pořád dost času si pořídit vlastní bydlení, rodinu...je jen na Tobě jak se k tomu postavíš, pořád to máš ve "svých rukou."
Z Tvých příspěvků jen mám pocit, že nejsi pevně rozhodnut do konce života se sázením skončit a hledáš možnosti jak v budoucnu znovu "hrát."
Vůbec by si neměl přemýšlet zda abstinence je nutná po zbytek života, gamblu by ses měl vyhýbat jak čert kříži, protože holt sklony k této závislosti všichni zde máme a proč "dráždit hada vodou nohou."
Víš,že mě už teď nemrzi kolik jsem v tom "utopil peněz", ale spíš mě.mrzi ten čas, kdy jsem nezil tak, jak žiju teď?!

Přeju hodně štěstí všem!

Lemog (Ne, 19. 1. 2020 - 11:01)

Ahoj Kamile - skvele...jsem rad, ze jsi v pohode, ze abstinujes a dávas smysluplne rady zdejsim diskutujicim, nebot jak vsichni abstinujici gambleri vime - jen tem kdo si prosel tim peklem, muze racionalne poradit. Taktez zdravim Gulaka - a blahopreji k abstinenci.
NABERTE kurz - noooo.....pokud nevite, ze gambler je bud aktivni nebo abstinujici, nikoliv vyleceny , odejdete z prace, zruste tu vasi neziskovku, kde propagujete kontrolovane hrani. Prezentujete se na vasich strankach jako odbornici a tady zadate o radu - wau....sorry jako

Naberte kurz (Po, 20. 1. 2020 - 19:01)

Dobrý den, Lemogu. Děkuji za reakci. Podle Vás může racionálně poradit pouze ten, kdo si prošel "tím peklem". "Peklem" máte nejspíše na mysli jednotlivé fáze patologického hráčství a úspěšné absolvování léčby. Ano, prezentujeme se jako odborníci– jako odborníci, kteří propojují hazardní svět s tím běžným. Netvrdíme, že víme všechno, natož jaké to bylo a je právě pro Vás. Sám jistě uznáte, že každému pomáhá něco jiného. Z toho důvodu se nebojíme i my požádat o radu Vás, kteří jste v minulosti udělali několik chybných nebo těžkých rozhodnutí, ale zároveň jste se rozhodli jim čelit a nevzdat to. To co děláme je v Česku jedinečné a nové. Neznamená to ani, že je to lepší nebo horší než to co dělají ostatní gambling ambulance. Je to jen jiné a my věříme, že to pomůže těm, kteří se zatím neměli na koho obrátit. Nezapomínejte prosím, že tuto diskusi čte spousta lidí, a to lidí, kteří musí bojovat se závislostí u sebe či blízkých, tak lidí, kteří třeba ani hrát přestat nechtějí. U nás proto mohou čerpat podporu ať už v tom, jak pracovat s tím, aby do toho nespadli – přes rozpoznání signálů, kdy je něco špatně až po možnosti hledání cest, jak závislost porazit. Rozumím tomu, že člověk po léčbě je ke hře jasně vymezený. Není to ale důvod k tomu, abychom opomíjeli i ty ostatní, kterých se to týká.
Pěkný den
Jana Naberte kurz

Naberte kurz (So, 18. 1. 2020 - 22:01)

Pěkný večer, Gulak0 - I my věříme, že má registr smysl. Jsme součástí organizace, která se jej aktivně snaží prosadit, jsme si vědomi toho, že se jeho zavedení neustále odkládá a netrpělivě čekáme na zprávy, které přiblíží jeho spuštění. Jakube, to co píšete je přesně práce, co děláme, můžeme zprostředkovat Vám i Vašim blízkým propojení s konkrétním odborníkem, který by Vám vyhovoval jak přístupem tak dostupností ve Vašem okolí. Je důležité, že myslíte na svoji budoucnost i rodiče. Věřím, že žádná situace není bezvýchodná a to, že jste se ji rozhodl řešit je důležité. Jak pročítám rady a zkušenosti ostatních diskutujících je zde skvělá podpora a spousta příběhů s dobrým koncem. Věřím, že se Vám, ať už i třeba s naší pomocí, podaří situaci zvládnout a dosáhnout svých snů. Jana Naberte kurz

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 20:01)

Protože ,klasickému psychologovi,neprojde tolik závislých pod rukama,tam jsou terapeuti,psychologove ,nevím z kterého města jses ,ale standartní doba ke klasickému psychologovi se pohybuje měsíc a víc,jak naražiš na ty kamarády ,onehdy jsem byl na jednom pivě a byl tam známý rozjeté automaty on line,celou dobu jel jak pominuty telefon nedal z ruky a já se na něho díval a viděl sebe jak žeru zapas,a ti tvoji známí chlubí se prohrami ví to doma?Jako plus ,že to komu máš říct pokecat,jako třeba to jsou silné osobnosti a dluhy nemají a dokážou odejít od hry,ja když jsem byl v posledni fazi a jsem se toho chytl hrál jsem ve dne v noci dokud byly peníze na kontě

Jakub (So, 18. 1. 2020 - 21:01)

Ti moji znami jsou gambleri jako ja akorad to asi tolik neresi mi prijde. Nekteri jsou na tom i hur a pohybuji se v moji a horsi situaci mnohem dele. Jde o to ze s temahle lidma muzu mluvit naprosto otevrene o svych pocitech. Dluhy maji vyssi nez ja. Jsem z Pribrami.
Ja proste takhle zit nechci. Prisel jsem pred rokem o pritelkyni po 9ti letech. Nemam ani korunu vecne a podobne. Chtel bych se jednou dostat do stadia kdy budu resit uplne jine problemy. I presto vsechno man sve sny, ale cas bezi neuprostne dal.

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 20:01)

Jakube neobjednavej se ke klasickému psychologovi,hledejte ve svém okolí organizace ktere se zabývají závislostí,tam je psycholog ,který se zabývá touto problematikou adikolog nebo člověk který má sám zkušenost se zavislosti

Jakub (So, 18. 1. 2020 - 20:01)

V cem je to jine? Jako gambler znam spousta lidi kteri maji podobny nebo horsi problem. Tem samozrejmne muzu zdelit vse a ulevit si protoze se v tom pohybuju mnoho let. Vsichni tihle znami porad hrajou a uprimne nevim jak to zvladaji. Dobre se mi s nima povida protoze vedi o cem mluvim, ale jsem si jisty ze nehledaji takove reseni jako ja.

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Jakube držím palce ,ja ze začátku dochazel ambulantně, ale byl jsem v tak hroznem stresu a hlavně totálně na sracky ,že já bych skončil buď pod drnem,nebo stejně na psychine ,uvidiš sám ,jak tu někteří psali dá se to zvládnout i doma

Jakub (So, 18. 1. 2020 - 20:01)

Jsme domluveni ze me mamka objedna k psychologovi. S tim nemam nejmensi problem. Momentalne jsem panem sveho casu takzvane a rad nekam pudu. Ale nevim jestli to zvladnu v nejake pravidelnosti. Coz by si mamka prala. Ja sice taky ale bohuzel musim nejdriv zaplatit. To je pro me proste nejdulezitejsi. Bydlim u rodicu a za zadnou cenu nedovolim aby nasim zabavili majetek nebo neco podobneho. To by byl pro me absolutni konec.

Kamil (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Jakube snížit limity nestačí, zrus ty účty u sázkovek úplně...stačí napsat dopis s žádostí o zrušení účtu, možná i email. Dát nějaké limity je málo, ty dřív nebo později zvysis a budeš hrát dál.
Já postupoval následovně:
1) zrušil jsem účty u všech sázkovek (poslal jsem dopis s žádostí o zrušení)
2) heslo k bankovnímu účtu jsem zvolil kombinace čísel a písmen bez jakékoliv logiky - heslo jsem napsal na papír, který jsem měl uloženy ve skříňce v práci, abych nemohl neuváženě někam vkládat peníze
3) chtěl jsem se dobrovolně nechat zapsat do registru lidí se zákazem sázet / neměli by mi udělat nikde registraci (tenkrát to ještě bohužel neexistovalo a ani nevím jestli už to zprovoznili)
4) že začátku jsem psal každý den sem postřehy jak zvládám ci nezvládám abstinenci - abych se zpětně mohl podívat na pocity zmaru a beznaděje, která byla na začátku a srovnání jak se nám teď. A také aby si i jiní mohli uvědomit jak mi bylo a že se to dá zvládnout.

Já naštěstí neměl dluhy, takže jsem nemusel řešit problémy se splátkami, v tomhle jsem to měl lehčí.

Jinak Jakube držím pěsti ať to zvládneš!!! Teď tomu nevěříš, ale pokud se Ti povede nehrát, tak za pár let budeš "nad věcí" a třeba se budeš snažit pomoc zase Ty dalším lidem zde se svými zkušenostmi a radami.
Mě tu také tenkrát radil Tragik s Lemogem (oba měli třeba 700 dní bez gamblu a já je m to zavidel, že jsou z nejhoršího venku a teď můžu psát já to samé) ;-)

Jakub (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Dukuji za rady. Myslel jsem ze ty ucty u sazkovek zrusit nejdou. Jestli je to tak tak to zkusim. Zatim mam vsude nastaveno 100kc na mesic, ale urcite se na to podivam a pokusim se to zrusit. Moc dekuju za rady. Tohle vypada dobre.

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Kamile já psal dokonce ministru v úplném zoufalství kdy bude registr fungovat to byl snad rok 2018,byl tak slušný že mi odepsal že bohužel mají komplikace a snad bude fungovat v roce 2020,dal už jsem to nezjistoval,nicméně kdyby fungoval registr, hrači v krizi kdy si sahají na dno a snaží se přestat byla by to velká pomoc,protože by se jim velmi znesnadnil přístup k hraní.

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Ahoj, první měsíc jsem si vybral co nejvice dovolené a naddelal si hodiny 12 tkami,v praci mi to dovolili,takze jeden mesic jsem mel z krku,dalsi bohuzel na nemocenske ,nakonec jsem požádal v léčebně u primáře o zkrácení pobytu ,když jsem došel do bodu ,kdy se nás turnus jakoby rozpadal a přicházeli noví lidé bylo to jen o pár dní,nicméně pomohli mi naši, věděli jak je důležitý pobyt a odstrihnout se od normálního světa a srovnat si to v hlavě, ja se tam dal hlavne psychicky do kupy protože už jsem nemohl a snažil jsem se tak nějak zabít.

Jakub (So, 18. 1. 2020 - 19:01)

Dneska jsme to s mamkou resili a spocetli jsme ze momentalne musim platit 50 000 mesicne povinne z toho 25 jsou lichvari. Proto si neumim predstavit ze bych nepracoval. Pokud mi rodina puci na zaplaceni lichvaru, tak se splatka snizi o 10 tisic a hlavne nebudu v takovem stresu. To jestli mi dokazou pomoci se snad dozvim zitra. Zitra k veceru napisu co se u me odehralo.

Whyte (So, 18. 1. 2020 - 16:01)

kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu ([email protected]) nebo whatsapp (+2347083629144), pokud chcete prodat svou ledvinu za obrovskou částku peněz.

Kamil (So, 18. 1. 2020 - 15:01)

Ahoj Jakube,
podle mě je důležité "padnout až na dno." Pro každého to dno je jinde, pro jednoho je to přiznání rodině a jejich zklamání, druhý se musí dostat do insolvence, třetí padne na dno až "zůstane na ulici."
Důležité je si uvedonit, kam mě až mě závislost dostala a že už NIKDY nechci znovu takhle skončit.
Od dna se dá odrazit jen vzhůru.

Pro mě to dno bylo uvědomění si, že jsem x let tvrdé práce prohrál, že si chci pořídit vlastní bydlení, mít ženu, deti...a od té doby (už to budou letos tři roky) jsem nevsadil do kurzových sázek ani korunu.
Jestli se lze závislosti úplně zbavit nebo ne?
V tom jsem skeptický. Neumím si představit, že bych opět začal sázet za koruny či stokoruny...dřív nebo spíše později by to opět semlelo...opět by se ve mě probudila "hráčská vášeň", začal bych navyšovat vklady (kór kdybych prohrál) a nakonec bych v tom opět lital.
Takže nějaké kontrolované hraní (co tu stále dokola nabízejí nějaké s prominutím "slepice", co o gamblu ví úplný prd) pokoušet rozhodně nebudu.

Jinak Gulaku děláš mi radost, Tvé rady mají hlavu i patu a jsem rád, že se snažíš pomoc a poradit jiným lidem.

Hezký den vsem

Reklama

Přidat komentář