Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mima (St, 11. 12. 2019 - 22:12)

Izraelité, proč se tomu divíte?......... Bůh našich otců, oslavil svého služebníka Ježíše, jehož jste sami vydali a zavrhli před Pilátem, který ho chtěl propustit....... Dárce života jste zabili.....
Bůh to dopustil, aby se naplnilo, co předpověděl ústy všech svých proroků.......

Tonda Vlas (St, 11. 12. 2019 - 21:12)

K tomu znovu Augustin

Při výkladu psalmu 139, v našich biblích 140 je ve starém latinském překladu psáno:-----------

MAJÍ JAZYKY OSTRÉ JAK MEČE, V JEJICH ÚSTECH ZMIJÍ JED-------------vykládá to-------"Ať se židé nevymlouvají, že Krista nezabili --------jak ho zabili?: ZABILI HO MEČEM SVÉHO JAZYKA, KDYŽ VOLALI : UKŘIŽUJ! UKŘIŽUJ! kdyby tak vehementně nevolali, tak ho Pilát ukřižovat nenechal.

Rakato (St, 11. 12. 2019 - 23:12)

Augustin byl podobný právní amatér, jako jsi ty. Když budeš někoho ponoukat, ať někoho zabije (jen slovně, aniž bys mu zaplatil), a on to udělá, kdo půjde sedět? Nepleť si morální vinu s právní vinou. ----------------------------------------------
Kromě toho v Evropě se takoví lidé jako byl Ježíš, popravovali běžně - viz mistr Jan Hus. A katarští ani neměli soud, ty pobil papež bez soudu, protože (podle něho) narušovali řád tehdejšího světa.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pravda je, že kdyby Židé nežili pod okupací a sami mohli vykonávat hrdelní právo, tak by Ježíše popravili sami, protože si to zasloužil jako buřič, anarchista a odpadlík, který si vymyslel, že je boží syn. Ale nemohli vykonávat trest smrti a Ježíše nepopravili.

Tonda Vlas (St, 11. 12. 2019 - 19:12)

Starší Pelikán píše zcela něco jiného. Dle něho termín hidžáb vůbec neznamená kopftuch.---------------https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-hidzab-Omyl-soudu-Petr-Pelikan-ma-pochyby-Podivne-detaily-o-somalske-studentce-To-nesedi-606515

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 19:12)

Tondo , to už je slovíčkaření . Nejméně půlka pude "ošetřit" ze zdrav. důvodů mnohovesmíru...

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 18:12)

Až , nám zakážou i to Pivo , tak to možná napíšu najednou ...

Tonda Vlas (St, 11. 12. 2019 - 14:12)

Za to se českého občanství nezbavuje. V Ústavě je něco napsáno ale to je pouze lidský konstrukt.

Rakato (St, 11. 12. 2019 - 17:12)

Tady jsi ve světě lidském a ne v tom vašem vymyšleném světě božím, tak budeš poslouchat vládu a nepovedeš asociální buřičské řeči. Na to my ateisté nejsme zvědaví. Až budeme zakazovat islám, přimluvím se, aby se zakázalo i křesťanství, protože ty některé vaše řeči tady přesahují všechny meze, až se mi zdá, že někde ve sklepě shromažďujete semtex a připravujete se na nastolení teokracie jako ti beznadějní Iránci. Jste pro nás slušné lidi potenciální nebezpečí.

Tonda Vlas (St, 11. 12. 2019 - 17:12)

Po rozsudku Nejvyššího soudu si můžeš o zákazu islámu nechat jenom zdát.

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 18:12)

Rozsudek NV , jakkoliv s ním nesouhlasím , se týkal pouze nošení hidžábu kde je celá část obličeje odkryta . Zahalena je pouze vlasová část hlavy a zbytek těla ...
Bohužel Unás , není právně implevetován

Rakato (St, 11. 12. 2019 - 20:12)

Lidi jsou někdy jako vyorané myši - tváří se, že řeší výjimečné problémy, které nemají obdobu. V zahraničí máme ale vývoj situace s muslimáky jako na talíři, a ještě v několika fázích (různých podle států). V Británii to začalo s příchodem prvních muslimáků podobně jako u nás - imigranti nejprve drželi hubu a moc nevystrkovali hlavu, protože doba nepřála menšinám. A jak Britové postupně ideologicky hloupli, muslimáci zvyšovali tlak na pilu - hidžáb ano, pak muslimské učitelky na školách, muslimky může v nemocnici ošetřovat jen doktorka... A teď tam v Británii mají velká muslimácká ghetta, nejčastější jméno u novorozenců je Mohamed, muslimácká anestezioložka odejde od operace (!), protože se musí modlit, frčí tam na plno ženská obřízka, což je v Británii zločin, ale policie a soudy nezasáhnou, protože prý těch případů je příliš mnoho. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak řečeno - v Británii ten středověk už je, jen se o něm nepíše. Korunu všemu nasadili Britové zákazem kritiky muslimů. Svoboda slova? Hyde Park? Když jde o muslimáky - zapomeň. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já říkám - taková ideologicky vyměklá vemena nechť vem čert. Británie už neexistuje, jen o tom ještě neví. Měli bychom se starat o to, nepřipustit podobný vývoj u nás. (Což je v EU skoro nemožné. Zřejmě jsme prodali svoji identitu za mísu šošovice.)

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 18:12)

ván prvek o nošení náb. symbolů ve státních školách ...

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 18:12)

Zákazu , náb. symbolů

Návštěvník (Út, 10. 12. 2019 - 18:12)

Rakatoooo, na Hráááád A na Václaváááák

Tonda Vlas (Út, 10. 12. 2019 - 02:12)

Milanovi-------------------

o mne je ještě z KD známo, že současného státního presidenta vůbec nemusím a souhlasím s webmasterem jednoho serveru, že lidem zapomněli říci, že vlastně volí státního presidenta a tak zvolili na Hrad strašidlo. Jenže jak by ses ty zachoval jako vegetarián ve druhém kole. Volil bys za státního presidenta člověka, který se v kampani honosil tím, že je ač akademik praktický člověk a na video si nechal natočit, jak jako praktický člověk stahuje z kůže králíka? Že ač akademik, toto velice dobře umí?

Rakato (Út, 10. 12. 2019 - 15:12)

Lidem jako ty se nikdo nezavděčí. Navíc dnes je korektní podporovat invalidy a přestárlé lidí, bojovat proti jejich diskriminaci a ponižování. Takže buď cool a rychle si Zemana zamiluj, a to i proto, že po něm, jak to vypadá, na Hradě skončí sice vizuálně elegán, ale ideologicky strašidlo, jaké jsme ještě neměli. Čtvrtníček na Hrad!

mima (St, 11. 12. 2019 - 09:12)

Kdyby jsme byli dokonalí, nemusel Ježíš umírat za naše hříchy...... Dávid, Šalamoun podlehli samí sobě, to nad čím u sebe nemohli zvítězit v mládí, to na starost jejích pověst, život zničilo......a co se týče našeho prezidenta, jeho vztah k Izraeli mě přesvědčil. Protože v Biblí je psáno, kdo žehná Izraeli, bude mu taký požehnáno. Pokud náš stát bude při Izraeli, budeme mít požehnání. A co se týče vlády i toho prezidenta v Biblí je psáno, že každá vláda je od Boha a máme mít k ní respekt. Pokud věříme, že Bůh má všechno pod kontrolou, je všeho správce, pak věřím, že bdí i nad naší vládou a má jí pod kontrolou. Byť by tam byl i zlý faraon......... Veškerá moc je totiž od Boha, takže současné vlády jsou zřízeny od Boha. Kdo odmítá vládu, bouří se tedy proti Božímu zřízení, a vzbouřence čeká jistý trest. Vládcové přece nejsou postrachem pro ty, kdo konají dobro, ale zlo. Chceš se nebát vlády? Konej dobro, a vláda tě pochválí, je přece Božím služebníkem pro tvé dobro. Pachas - li však zlo, boj se! Vláda netrima meč nadarmo, je přece Božím služebníkem, jenž po zásluze trestá pachatele zla. Proto se musíme podřizovat nejen kvůli hrozbě trestu, ale i kvůli svědomí. Proto také platíme daně - vždyť jsou to Boží služebníci a pilně se věnují své práci. Každému dávejte, co jste povinni, komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu vážnost, tomu vážnost, komu čest, tomu čest...... Římanům 13...... já vím, že teď mi napíšete, že ne všichni ve vládě jsou poctiví, ne všichni jsou poctiví služebníci...... jenže to není naše starost. Pokud jsou to Boží služebníci, Bůh je za jejích dobrou či špatnou práci odmění.

sardanapal* (St, 11. 12. 2019 - 18:12)

Promiň, Holka . Kdyby byl Bůh dokonalý nemusel by .............

Rakato (St, 11. 12. 2019 - 14:12)

Možná tě brzo zbaví českého občanství, když tady vykládat nesmysly typu: "Všechna moc je od Boha." Je to totiž protiústavní a nedemokratické, neboť v naší demokratické ústavě je napsáno, že všechna moc je od lidu. -------------------------
Také tvoje jednoznačná orientace na Izrael je podezřelá a politický nekorektní. ----------------------------------
Dneska jsi mimořádně fanatická, je to až nechutné, Mimo. Polepši se. Tvůj neviditelný zcela pasivní bůh nemá na nic vliv.

mima (St, 11. 12. 2019 - 17:12)

Rakato, teď si ještě jednou přečti můj příspěvek a bez zaujatostí. Celý příspěvek i citace z Bible lidí nabádá, aby vládu respektovala, podřizovala se, platila daně....... A ty mi tady vyhrožujes odebráním občanství :-) ( kdybych to napsala takhle já, tak by tady lítaly vulgarity ) a po pravdě, to co píšeš, je škola doby za komunismu. Ti by mě asi poslali hned do lochu. Někteří žáci této doby zapomněli, že doba se změnila.....a ohledně Izraele, určitě s pánem prezidentem by jsme si rozuměli. Takže hlavu státu mám na své straně. V tom případě, občanství mi ještě nějakou dobu zůstane, určitě do dalšího volebního období. S jestli můj Bůh má na co vliv..... znáš to staré vyzkoušené přísloví? " Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání "

Reklama

Přidat komentář