Reklama

Výprask vařečkou

Pavla (Čt, 18. 1. 2007 - 15:01)

Když jsem byla mladší, taky jsem občas dostala na zadek, ale skutečný výprask jsem dostala tak 5 za celý život (tedy od rodičů). Jeden jsem dostala asi v 10 letech společně s 2 kamarádkama a 3 kamarádama, když jsme lezli po střeše na garáži, která se opravovala a poničili jsme papirovou lepenku. Museli jsme se seřadit do fronty a každej jsme dostali vařečkou, ale bylo to přes tepláky a nezdálo se mi to tak strašný, bolelo to, ale jelita nebyla, takže to stejně byl jen synbolický výprask. Ale jako dítě jsem si ho přesto dlouho pamatovala. Rodičům nic nevyčítám, mají me rádi, jsou hodní a myslim, že občas je vyprask opravdu potřeba, ale nic se nesmí přehánět. Rozhodně ne za známky, poznámky nebo pozdní příchody domů. Tehdy když mi bylo 10, ten vyprask beru, mohli jsme se tou střechou propadnout, když nebyla dodělaná a ještě jsme přiděli spoustu práce tou zničenou lepenkou. Moji kamarády doma doma nežalovali, když dostali...ale za čas se to jejich rodiče dověděli a těm mojim ještě poděkovali, že nás potrestali. Je tu už dlouho co se to stalo, 11 let.
Teď mám přítele a občas po něm vyžaduju menší vyprask jako sexuální předehru, ale probudilo se to ve mě někdy zruba před rokem, dřív mě výprask rozhodně nevzrušoval, ale ani jsem ho neodsuzovala.
Při výchově dětí to chce chladnou hlavu a ne hned sahat po řemenu či vařečce, prostě přemyšlet, a pak až kdyžtak testat.

J.81 Seeadler (Po, 15. 1. 2007 - 16:01)

Setkat se s takový pazmrdem,kdo mlátí děti,tak bych si ho podal takovým způsobem,že by pár tejdnů mohl žrát jenom pudink a kaše.

varecka (Pá, 12. 1. 2007 - 11:01)

moje mama s vareckou snad i spala:-)

tereza (Po, 8. 1. 2007 - 15:01)

mas to hodne blbi ale asi sis to zaslouzila

J.81 Seeadler (Út, 2. 1. 2007 - 16:01)

Kecáš!

udrevert (Po, 1. 1. 2007 - 23:01)

bi tauch de stredaut se farte futkil?

J.81 Seeadler (Pá, 29. 12. 2006 - 21:12)

Mojí holce se to líbí a v dalších diskuzích si o tom píšem docela zajímavý věci,no taky nekecám,no fákt;-)

Návštěvník (Pá, 29. 12. 2006 - 20:12)

navlec si ty saty a uvidis jak se ti ten vyprask zalibi.

J.81Seeadler (Pá, 29. 12. 2006 - 16:12)

Nauč se číst kámo,když nepřečteš ani SeeAdler,tak tě docela lituju.A zasíráš server kecama kdo je ubožák.

Návštěvník (Pá, 29. 12. 2006 - 04:12)

Kde vzal to jmeno Seedler? jaky to ubozak

Soňa (Čt, 28. 12. 2006 - 22:12)

Se mi zdá, že máš nějak popletené názory o holkách, co se jim jako líbí. Co by mělo být zajímavého na výprasku přes plesové šaty?
Párkrát jsem v dětství byla bita páskem a nikdy se mi to ani trochu nelíbilo, to mi věř, ať už jsem měla na sobě jakékoli šaty.

J.81 Seeadler (Čt, 28. 12. 2006 - 14:12)

Zajímalo by mě,jestli tady nějáká holka někdy dostala nařezáno přes plesový šaty (s velkou sukní).Některým se to prej líbí,tak bych o tom chtěl vědět víc.

Janula (Čt, 21. 12. 2006 - 11:12)

Poslední a nejhorší výprask jsem dostala asi ve 14. Z hecu jsme s kámoškma kradly v sámošce. Mě chytli a policajti mě předali domů. Máma mi tak seřezala holej zadek vařechou až jsem se z toho počůrala a pár dní se mi špatně sedělo. Krást už mě nikdy v životě nenapadlo.

jana (Čt, 14. 12. 2006 - 09:12)

ahoj káťo že tě mlátěj za známky to by se nemnělo mně máma za známky nebyje protože ví že když dítě je bité za známky tak pak dostane třeba 5 a nepůjde tím strachem ani domů tak že já kdybych byla tebou tak jsi judu stěžovat někam.mně máma nebije jelikož jsem velká a ale dě jo někdy když mu dělám naschváli já třeba vypustím kozu a děda ju jde zase zavřít pak ju znova vypustím a to se tak střídá.tak pak dostanu někdy řemenem ,rákoskou,klepadlem,vařečkou nebo rukou.

Káťa (Po, 11. 12. 2006 - 16:12)

Ahoj, je mi 13. Nedavno jsme ve škole psali čtvrtletku, ale učitelka nám to neřekla předem. Normálně mám z češtiny dvojky, ale tentokrát jsem dostala čtyřku, a když jsem přišla domů, mamka mě za to okamžitě seřvala, a musela jsem jít do kuchyně pro vařečku. Nejdřív jsem mamca slibovala že nebudu mít na vysvědčení horší známku než dvojku, ale mamka si pro vařečku došla, odtáhla mě do obýváku, stahla mi kalhoty, a já měla tanga! Mamka mi ohnula přez koleno, a vařečkou mi pořádně seřezala zadek! Hrozně to bolelo, a štíííípalo, a hlavně pááálilo jako čert. Po vejprasku jsem musela vařečku odnést, a jít se učit - mučit!

Tak na tohle peklo vživotě nezapomenu, ten vejprask od mamky byl HROZNEJ!! Ještě dva dny potom jsem na prdce měla památku na vařečku!!!!

Ajka (Čt, 7. 12. 2006 - 10:12)

Podle mě to s tělesnými tresty u nás není tak hrozné, jak by se z průběhu téhle diskuze zdálo. Mám spoustu přátel a známých a ti mají spoustu různě velkých dětí, ale nikdy jsem neslyšela o žádných velkých tělesných trestech (mimo plácnutí přes ruku pětiletého děcka). Nikdy jsem v žádné rodině nezahlédla rákosku ani důtky, prostě nic, a ani jsem takovéhle nástroje nikde neviděla prodávat. Výprasky znám jen z vyprávění matky, ale to se odehrávalo před padesáti lety a dříve.

Návštěvník (Út, 5. 12. 2006 - 18:12)

TerezaK napsala jsi bezvadny clanek.

TerezaK (Út, 5. 12. 2006 - 09:12)

to Přísný pán: díky za nabídku, ale dávám přednost jiným praktikám...:-)
to Ondra: máš pravdu, kluci jsou na tom úplně stejně. Jsou-li ohnutí přes cokoli, vidět je úplně všechno. Nechápu, jak tohle může někdo dospívajícím, ale i malým dětem udělat.
A budeš mít pravdu i v tom, že bití je prostě přežitek z dob, kdy násilí bylo běžnější součástí života než dnes. Vem si jen staré filmy z první republiky - kolikrát je tam k vidění, jak jeden dospělý napřahuje ruku ve fingované facce na jiného dospělého se slovy ... já bych tě...Zřejmě tehdy nic neobvyklého,ale zkus to dneska udělat na kámoše-bylo by to přinejmenším divné. Tělesné tresty ve školách byly taky "normální" (a ještě předtím, jak píšeš, bylo běžné bití poddaných, zajatců).Což nám dnes příjde jako zvěrstvo, ale nad bitím dětí většina ještě dnes pokyvuje hlavou, jako že výchova bez toho nejde. Doufám, že za pár let nastane ještě výraznější posun a děti se mlátit přestanou.
A většina lidí své děti vychovává tak, jak byli vychováni sami. No a když bylo v generaci našich rodičů běžné dítěti nasekat rákoskou, proč by to nemělo fungovat i dneska? Odpověď je jednoduchá - protože jsme o půl století dál.
A pokud někdo říká, že bez mlácení děti nevychováš, plete se. V Dánsku a Švédsku je bití dětí (o dospívajících nemluvě) zakázáno zákonem, a nezdá se mi, že by seveřani byli nějací zvlčilci, co neznají hranice. Rodiče prostě jen musí při výchově víc přemýšlet a víc se ovládat. A jde to.

Návštěvník (Po, 4. 12. 2006 - 23:12)

SUROVEJ PREZITEK?

Ondra (Po, 4. 12. 2006 - 21:12)

4.12.2006 20.30.07, v sexualni uchylce, nebo v mentalni nemoci to urcite vetsinou neni.
Spis si myslim, ze rodice proste chcou deckam zpusobit co nejvetsi bolest a na holej zadek to boli vic, nez na oblecenej. Taky je to blbej a surovej prezitek starejch dob, kdy poddani, vojaci, zaci a trestanci byli bity na holej zadek. Urcite to nebylo kvuli sexualni uchylce, kdyz pochytany vzboureny nevolnici dostavali na navsi v Chlumci vyprask na lavici na holou.

Reklama

Přidat komentář