Reklama

Gamblerství

Radek (Pá, 19. 8. 2016 - 10:08)

1031???
Jako co???

Mirek Brno (Pá, 19. 8. 2016 - 09:08)

1031.

Radek (Pá, 19. 8. 2016 - 09:08)

A růžové forum je totalně v hajzlu a všichni jsou v hernách. Tak co lemogu, nějak jsi neuspěl s honibrkemm:)

Lemog (Pá, 19. 8. 2016 - 06:08)

Ahoj všem: dnes 341. den bez gamblu

BIKER (Čt, 18. 8. 2016 - 19:08)

Ahoj Berni a mirek brno,
diky za podporu, bude to cajk. Lepsi kdyz ma clovek reapekt, nez kdyby byl frajer a koncil v herne.
Jinak setkani v brne bych se nebranil.:-)

Mirek Brno (Čt, 18. 8. 2016 - 19:08)

Ahoj Bikere, hezky se držíš a z nejhoršího bažení už jsi venku. Teď to jen ve městě plném hazardu, hezkých holek a jiných lákadel nepos...:) Vem si co nejméně peněz keš a zbytek vlož na účet k někomu kdo Ti bude dávat na život.

Berni (Čt, 18. 8. 2016 - 16:08)

Zdravim vas,
koukam ,ze se...ahoj Bikere tak můžem v Brně zajít na pivko hm?

BIKER (Čt, 18. 8. 2016 - 12:08)

Zdravim vas,
koukam ,ze se vsichni drzi a to je dobre. Novy tvarim preji hodne sil do zacatku.
Ja de cca 2,5 mesici budu vracet do Brna a musim rict, ze uz tedka planuji jak a co bude. Strasak jmenem gaml me drzi nad vodou.
Bude to velky test, ale vedel jsem ,ze na horach nebudu vecne.
Tak se mej te

Mirek Brno (Čt, 18. 8. 2016 - 12:08)

Abstinentko, Ty jsi silná žena s pevnou vůli. U pár % gamblerů to jde.
Většina závisláků potřebuje min. první měsíce ty peníze hlídat. Sám sem nikdy opatření s hlídáním peněz nedělal, a proto sem také 20 let recidivoval.:) No nic, doobědváno a jdu do lesa na houby a zaběhat si.:)

18.8. (Čt, 18. 8. 2016 - 12:08)

..exekuce,jako součást civilního procesu...

Abstinentka (Čt, 18. 8. 2016 - 10:08)

Ahoj vsem

Urcite se souhlasim se spravou financi - minimalne na pocatku. Chtela bych jen podotknout ze to take nemusi byt samospasne. Jak psal Lemog, zit do smrti se 100 v kapse a nevedet co s nami penize udelaji az je jednou budeme mit v ruce (treba bez vedomi rodiny ci blizkeho) muze spustit nami znamy kolotoc. Ja si spravuji penize od pocatku abstinence sama - ja jsem ten kdo chtel skoncit s hranim - ne moje rodina ci partner takze se podle toho musim ridit.
Myslim ze kazdy z nas hracu ma svoje pomyslne dno - at uz financni, hrozici ztrata rodiny ci nejaka vec/okolnost na ktere lpime - a zde se rozhodujeme co dal - zdali skoncime s gamblem nebo je nam uz vse jedno a nechame to osudu.
Uz jen to, ze sem nekteri prijdou, vidim jako prvni maly krucek - uvedomeni si sveho problemu a hledani pomoci. Da se tady najit velke mnozstvi informaci, poznatku, postrehu a rad. Na kazdeho z nas muze fungovat neco jineho, je tedy potreba vyzkouset vetsinu postrehu a vzit si to co pomuze.
Ti co pisou ze nemaji silu - silu mame jen to chce opravdu radikalni rez, hodne silnou vuli na pocatecni mesice a cil proc to vydrzet. Mozna se to nekomu muze zdat jako "chytracke rady" ale vim o cem mluvim. Nejdulezitejsi je totiz CHTIT sam a byt pokorny. Cesta napravy skod za leta v hernach trva dlouho a nesmime chtit vse hned - take jsme v herne nebyli pouze jednou ale par let jsme tam dochazeli.

Zivot bez hrani je fakt krasny a ziskana svoboda (od mrchy zavislosti) je nepopsatelna.

Vsem preji hodne sil a pevne verim, ze k abstinenci se pridaji dalsi. Tem, co jiz abstinuji moc fandim a verim v dobry konec.

Abstinenci zdar

Mirek Brno (Čt, 18. 8. 2016 - 09:08)

Lemogu, protože máš silnou vůli, pracuješ s energii a sám jsi svou vůlí ty destrukční programy v hlavě začal měnit. A hlavně na sobě pořád pracuješ. Takže jsi k tomu po letech utrpení "dozrál". Jen škoda, že to nepřišlo o pár let dřív a bez exekuce. Ale důležité je, že teď žiješ, a že si i tak života užíváš.
Ale každopádně je kontrola toku financí pro každého abstinujícího nejdůležitějším bodem léčení. Zvlášť pro ty co jsou na začátku. Pokud se gambler nedostane vůbec k penězům, rodina mu nepůjčí, výplata jde na účet a ten spravuje manželka, ta pravidelně dělá i výpisy z registru zda si někde nepůjčil - s tím, že jak podvede je konec manželství, kamarádi o jeho nemoci ví a nepůjčí mu, nechodí nikam do hospody pít a zhoršovat své ovládání. A vydrží to nějaký čas, tak se v kombinaci se samoléčením, návštěvou AG, ambulance má velkou šanci z toho dostat.
Pokud si však nemocný nechá řadu děr a možností kde získat peníze, opíjí se v depresích, vymetá hospody, nechodí na žádné léčení - tak nechce doopravdy skončit a jen o tom mluví. A nemoc se zhoršuje a zhoršuje.
Co David, byla výplata?

Tragik (Čt, 18. 8. 2016 - 08:08)

Soulhasím s Mirkem a tím režimem. U mě to bylo zásadní.

S hotovostí jsem problémy přestal mít taky rychle ale více méně omezení zatím dodržuji i nyní.

Alkohol a sledování sportu jsem si smazal prostě kvůli tomu že to patřilo k dřívějšímu stylu života. A já na to teď nemám čas. Musím přeci napravovat škody a budovat nový život.

A to jsem s alkoholem neměl hraní spojené ani jsem problémově nepil.
Myslím si ale že mě to například i pomohlo v tom že mě žena už trochu uvěřila že to myslím s tou změnou vážně.

A zpětně toho rozhodnutí nelituju.. o nic svým nepitím nepřicházím. Možná si někdy to pivo zase dávat budu.. možná ne.. to neřeším. Není to nyní důležité.

Celkově ale musím prostě podtrhnout to "vyhození ze starých kolejí"

Mějte pěkný den...

Tragik

18.8. (Čt, 18. 8. 2016 - 06:08)

...někdo musí hlídat peníze,souhlasím...

Lemog (Čt, 18. 8. 2016 - 05:08)

Ahoj všem: dnes 340. den bez gamblu

Mirku Brno, po rituálech s Ajou jak pises, mas hazard vymazany z hlavy a nemas bazeni. To je asi nejlepší kombinace, kterou muze gambler dosáhnout.
Vseobecne je nejdulezitejsi sverit spravu financi blizke osobe, jak jsem to udelal ja jsem jiz mnohokrat popisoval, po asi 2 mesicich abstinence jsem se uplne prestal omezovat co se tyce noseni hotovosti u sebe a kolik u sebe mam zrovna v danou chvili - tolik mam, nejakym zahadnym zpusobem jsem docilil toho, ze u me hotovost nijak nevyvolava bazeni.
Jak si to Mirku vysvetlujes?
Když si vzpomenu, ze ještě před rokem, v posledních zoufalych dnech gambleni, jsem nedokazal udrzet u sebe peníze, je dnesni stav naprosto neuveritelny.
Bazeni za celou dobu prislo jen jednou a to velmi slabe ale prislo.....asi po 5 mesicich abstinence, takze pro ostatní - pozor na to - nekolikamesicni abstinence ještě neznamena vyhru, musíme byt stále ve strehu. Je pravda, ze s kazdym dalším dnem abstinence jsem silnejsi a nepripoustim si selhani.
Neprichazi to ovšem samo od sebe, napr u me jako soukrome AG funguje, ze se stykam s lecenymi alkoholiky a nechavam si vypravet jak to chodi v lecebne, humorne historky i prisny rezim

Mirek Brno (St, 17. 8. 2016 - 23:08)

Rio, pokud chceš opravdu skončit, tak si aspoň na 3 měsíce naordinuj trochu vojnu:
1)žádný alkohol ať nepokoušíš bažení
2)žádné sledování sportu ať nesleduješ ty reklamy na sázení a nehecuje Tě to k odreagování
3)choď hodně do lesa
4)někdo Ti musí hlídat peníze - to je nejdůležitější krok. Milan to má nastavené správně. Nedostane se k penězům.

ahoj (St, 17. 8. 2016 - 22:08)

ahoj kolik dluzis RIO?

Milan (St, 17. 8. 2016 - 21:08)

Na bazéni mi funguje nejlíp jak se říká zábava chudých. Sex. Nebo prace.chodim do lesa pomáhat k švagrovi. Peníze dává ženě. Privydelam si třeba tři tisíce za měsíc a je aspon něco pro deti na co potřebují.

Milan (St, 17. 8. 2016 - 20:08)

Milo, poradny jsou zdarma/ AG také. Tragik v tomhle je asi nejvíc expert. Odkud jste? Na AG můžeš jít s nim jako spolu závislá.

Milan (St, 17. 8. 2016 - 20:08)

Rio, také sem byl schopny prohrát celou výplatu za večer. A ted žijeme jak žebráci. V zahraničí u more sem byl jen jednou pod stanem v Chorvatsku. A přitom sem mohl vzít rodinu klidně někam za ty prohrané peníze. Ale abstinuji už dlouho a jde to. Ale nedostanou se k penězům a se stovkou hrát nepujdu.

Reklama

Přidat komentář