Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

a hele (Ne, 22. 9. 2019 - 17:09)

Didus is back :)

Návštěvník (Ne, 22. 9. 2019 - 18:09)

už je zase pryč.. zajímá ho jen Tonyho rozbor Myslivcova traktátu ..
Jako s Tonym v mnohém nesouhlasím, ale uznávám, že má schopnost takového toho ""břitkého logického myšlení" - chce -li .. S Hajným se navíc diskuzně zná.. Mimochodem, na GS je i Joe pod nickem Nemohoucí, ale věnuje se jen okopávání (oprávněnému..) Hvězdouna alias Nepřihlášeného a říká mu "růžový trol" (výstižné). Oproti tomu nick JiříBrei píše celkem rozumně (srozumitelně) a ne tak citově(zde v negativním smyslu) jako jeho literární bráchové ..

Tony (Po, 23. 9. 2019 - 02:09)

Jiří Brei není nick, ale je to jeho vlasní jméno. Znám ho ze stránek bývalých jehovistů. Byl původně katolíkem, jenže pak s manželkou propadli jehovistickému vymývání mozků a stali se jehovisty. Jeho však zajímaly biblické jazyky, a ak se přihlásil na kurz biblických jazyků na Komenského Evangelické Fakultě UK, kterou pak nakonec vystudoval celou a ak se z jehovisty stal protesantem a časem dospěl k aeismu. Jeho manželka zůstala jehovistkou a navzájem se tolerují. Jak jsem ho poznal, je to velice vzdělaný, tolerantní a kultivovaný člověk, a přesto, že nakonec dospěl k ateismu, tak se vyjadřuje decentně, na rozdíl od zdejších nevycválaných ateistů, jako jsou Rakato nebo Déčko.

Rakato (Po, 23. 9. 2019 - 14:09)

Život je boj. Ještě sis nezvykl?

Návštěvník (Ne, 22. 9. 2019 - 17:09)

No jinak Rakatovi beru, že "se dokáže zakousnout", je "srdcař", snaží se být "přísně vědecký" - ale to je právě ono - věda toho ještě hodně neví.. kolikrát mnohá vysvětlení kulhají i vědecky .. (třeba geomagnetizmus - přesný mechanismus opravdu není znám .. - to jsem navíc četl jako poznámku někde u "Fejmana", ale on když se člověk zamyslí.. - tak opravdu..)a v podstatě snadno - Rakato - zklouzává do pozice "nesmlouvavého ideologa" (ideologie.. ne fakta..) či až demagoga ..
Měl by trochu ubrat ... a dát zde prostor třeba i případným "plašším idealistům", ne každej je ochoten se hned hádat do krve a "mydlit se hláškama hlava nehlava" ... Ale jinak mě zas tak nevadí.. jen to tu - jak tak koukám - "tak trochu zabíjí".

Nona (Ne, 22. 9. 2019 - 19:09)

Myslím, že Rakato hlavně "plodí" humor, zase ho nepřeceňuj :))

Návštěvník (Ne, 22. 9. 2019 - 17:09)

píšutu to zastřeně .. nechci mu narušit anonymitu ..

Cecil Rhodes (Ne, 22. 9. 2019 - 16:09)

prosze pana matrosaka ...

Cecil Rhodes (Ne, 22. 9. 2019 - 16:09)

prosze pana matrosaka ...

Tony (Ne, 22. 9. 2019 - 16:09)

Uf, to je román.--------------Čpí to Nestoriem.

Návštěvník (Ne, 22. 9. 2019 - 17:09)

Myslivec... působil i na KD, jen se nepamatuji na nick.. víš ten "varhaník z jednoho Mehren bergu kde byli údajně poraženi ti jak žerou ty syrový bifteky .." organista ...

Tony (Po, 23. 9. 2019 - 02:09)

Nick také ne ale mylíš toho z Chrasavy, co věčně nadával na pasora tamní Jednoty Bratrské Šimona Dvořáka, kerého znám přes jeho sesru MUDr Terezu, která je ale kaolička, osobně?

Pytlák Říha (Ne, 22. 9. 2019 - 16:09)

mě by Tony zajímalo, co by si řekl na následující text (je to náboženské, tak to zde snad není mimo..):
Myslivec:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2471142&mode=&order=0&thold=0

Pojem matka.
Matka dostala život od své matky a ta od své až k Evě.
Matka život předává, matka je nositelka života a POMÍJEJÍCÍ život předává dál a dál. Matka předává život, život který od Boha dostala Eva. Eva byla oživená Bohem, a tento život Eva dalším potomkům předává.
Život Evy byl přes všechny dcery Evy v jejím potomstvu předán Kristu člověku. Kristus přijímá z matky Marie život který kdysi Bůh dal Evě.
Žádná matka na světě nemá na život patent. Matky umírají, a pokud zemřou jejich děti, nedokáží je jejich matky oživit, neumí jim dát znovu život, a ani Maria nemohla oživit mrtvého Krista!
Matka žena Bohem darovaný život předává, ale vytvořit, stvořit jej neumí.
Maria matka Krista předala zpět Bohu to, co On Bůh kdysi sám dal Evě. Maria matka Krista předává Slovu život, a Slovo se stává člověkem. Spojení božství a lidství Slova je výhradně v moci Boha! Ve smrtelné Marii toto spojení božství a lidství nastalo v moci Ducha svatého. Ne v moci Marie! A jelikož Kristus od Marie přijímá život pomíjející, život smrtelný a tím se On sám smrtelníkem stává, je od početí božství a lidstvi Krista ODDĚLITELNÉ, a to oddělitelné smrtí!
Kristus je Bohem a početím se stal i, rozumíš i člověkem!
Kristus Bůh při početí přijímá z Marie, respektive Maria mu předává život Evy, a SMRTELNÉ tělo. Kristus BYL SMRTELNÝ!! Kristus přijal od Marie smrtelné tělo! Přijetím smrtelného těla od Marie, se spojení božství a lidstvi Krista stalo ODDĚLITELNÉ, a to smrtí!
Člověk je duch a tělo, živá duše. Bez těla není člověk člověkem.
A Kristus zemřel! Kristovo smrtelné tělo ztratilo živo, život v posloupnosti všech matek předávaný od Evy. V Kristu staré stvoření umírá, nové se rodí. Jak? Kristus vlastní božskou mocí vstává z mrtvých.
ŽIVOT KTERÝ PO VZKŘÍŠENÍ KRISTOVO OSLAVENÉ TĚLO MÁ, NENÍ OD MARIE! JE OD BOHA!

Kristus je oživený Bohem, svou vlastní božskou mocí, jedná se o nový život, život věčný!

O neoddělitelnosti božství a lidstv Krista lze hovořit až po vzkříšení Krista!
Oživené oslavené tělo Krista nemá život od Marie. Maria není matkou nového lidského života Krista. Kristus byl oživený jako Eva. Kristus je nositelem nového věčného života!
V Kristu je nový život, život věčný ve kterém se rodíme pro boží království.
Naše milované matky nám předávají poklad života který dostala Eva, žel je to kvůli hříchu poklad pomíjivý. A tento pomíjivý poklad předala blahoslavená Maria Kristu, a On se poníženě stal smrtelníkem. Život který Maria Kristu předala už je pryč, skončil na Golgotě. Kristus na Golgotě zemřel. Kristovo lidství smrti končí. . .
Aleluja! Kristus vstává z mrtvých, jako nový člověk, jako první z nových lidí! Kristovo tělo je od Boha nesmrtelné, je věčně živé, nyní již navěky NEODDĚLITELNÉ spojení Boha a lidství.
Každý se může v novém lidství Krista zrodit pro život věčný, nový život od Boha. Kristus říka, kdo svůj (pozemský, pomíjející) život pro mne ztratí, tomu já dám život věčný! Pro nás lidi neexistuje výhodnější nabídka. Za život který lze ztratit, za život o kterém JISTĚ víme, že skončí smrtí, tak za ztrátu toho, co stejně ztratíme mít život věčný, život který ztratit nelze, život bez konce?! Ne není pro člověka lepši nabídky. A bez přijetí této božské nabídky je všechno marnost. Je to kardinální volba. Být či nebýt!

Kristus chce abychom milovali pravdu a věřili Mu! Tak málo stačí k věčnému životu!

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen. Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, již je odsouzen, neboť neuvěřil ve jméno jednorozeného Syna Božího.

Dokážeš tam "vychytat ty Hajného chyby" ? nějak formulovat kritiku toho textu - teda, jestli tam nějaké chyby jsou.. možná ne.. já nevím

Rakato (Ne, 22. 9. 2019 - 18:09)

Kdes vzal to plácání, že žena neumí život vytvořit? S taťkou vytvářejí ženy život jak na běžicím pásu. A brzo se ženy obejdou bez taťky, protože partenogeneze je na spadnutí.

Rakato (Ne, 22. 9. 2019 - 15:09)

protože je to můj vzor a já jsem jeho inkarnovaný presoftrát.

Rakato (Ne, 22. 9. 2019 - 18:09)

O jakémsi "presoftrátu" jsem nepsal já, ale diverzantní Návštěvník. Zabít málo.

Návštěvník (Ne, 22. 9. 2019 - 16:09)

Myslíš persulfát?

Tony (Ne, 22. 9. 2019 - 15:09)

Bylo by lepší, kdyby tě z Déčkem umístili na stejný pavilon.

Rakato (Pá, 20. 9. 2019 - 18:09)

Ježíši, Ježíši, kdyby ses nenarodil, jak by byl svět krásné místo pro život. A kolik lidí by udělalo spoustu práce, kdyby furt neseděli v kostele, nebo nečetli nový zákon. I těch kutňáckých parazitů by ubylo, a hlavně mrtvých v náboženských válkách a sporech.

Jirka (Pá, 20. 9. 2019 - 17:09)

Ba ne, má pravdu, narodil se znovu. Mně se to stalo taky. A mnohým dalším lidem rovněž. Lidé, Bůh existuje, nic s tím neuděláte. I vy ho můžete poznat. Při znovuzrození nám dá jistotu nejen, že existuje, ale dokonce, že byl s námi celý život, akorát my jsme to, zaměstnáni marnostmi světa, neviděli, nevnímali.

Reklama

Přidat komentář