Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

he (Út, 12. 11. 2019 - 10:11)

posledních 5-6 let je tu příběh Miluny počínaje cikánama, konče ( zatím ) ukrajincem. Díky za ten příběh, aspoň vidíme, jak může někdo žít až neskutečně úpadkově. Byl tu náznak, že se Miluna ve svém životě posunula, ale byl to jen náznak. Je zase tam, kde byla před lety, jen vyměnila etnikum. Není to kritika, jen konstatování, jak se věci mají. Jak se říká : Miluna nepřekročí svůj stín, ona ani neví, že nějaký stín je

Návštěvník (Út, 12. 11. 2019 - 11:11)

Jo, pohádky se nedějí, i když bychom tak moc chtěli. A Miluna se snaží občas něco odkoukat, jenže když si to dá do souvislostí svého života, zjistí, že žít tu ze všech stran "bídu" je pohodlnější

Radka (Út, 12. 11. 2019 - 11:11)

Úpadkově? A co je na ní úpadkového? Že není ve stádu ovcí? Že má problémy?

bianka (Út, 12. 11. 2019 - 11:11)

? Tak ti bezproblémoví jsou ovce? Ten kdo chodí do práce je ovce?
Ten kdo se stará o své děti, rodinu, rodiče je ovce?
Každý má problémy, ale ty co má Miluna i ty jsou extrém a vyhledáváte je. Ano vyhledáváte úpadkové problémy.

ale (Út, 12. 11. 2019 - 07:11)

je škoda že už cikáni nepíšou asi nemají čas teď je všude plno nabídek práce tak makají :-)

MaDi (Út, 12. 11. 2019 - 00:11)

Dík! Velká záhada mého života vyřešena. Tedy, pokud i toto není fabulace :-). Dík!

Návštěvník (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

On se diví že už se tu nepíše romsky když už tu ani romové nejsou:)

Návštěvník (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

Zase chytrák. On se nediví, dělá si z toho prdel. A Romů tu je spousta aspoň tím jak žijou

Marek (Po, 11. 11. 2019 - 22:11)

Píše to jeden člověk, že?

Marek (Po, 11. 11. 2019 - 21:11)

Tohle vlákno za ty 3 roky co jsem se do něj nekoukal děsně upadlo! Romové, kteří tu žijí s námi zřejmě přestali být sociálně vyloučení, ba vystudovali univerzity. Vyjadřují se jako vzdělaní lidé - např. "Miluna je HIV pozitivní" místo "Miluna má aicku", " semeno v močové trubici" místo "mrdka v čuráku", " Oto měl kondom" místo "Ota si navlík šprcku", " Proč Sergej nepracuje" místo "Proč Sergej nemaká".

No fuj takhle se fakt Romové nevyjadřují. Ji bývalo to lepší ...

Návštěvník (Po, 11. 11. 2019 - 22:11)

To vyš. Nova doba

Marek (Po, 11. 11. 2019 - 22:11)

Tak se musím přiznat že diskuse na Doktorce jsem sledoval mnoho let vždy na záseku po pervitinové jízdě, když jsem si párno kupoval od svého romského dealera. Tady je totiž ten pravý ráj úchylů. Vlákna o mlácení dětí, o masturbaci kukuřicí, kálení partnerky a vrcholem byla 2 vlákna o mužské kastraci :-) v těch jsem se vyžíval na záseku. No a patřilo k nim i toto nesmyslné vlákno, kdy jsem se snažil rozkrýt, zda je to práce jednoho schizofrenika, který se stylizuje do 5 a více postav a vymýšlí tento nekonečný a nesmyslný příběh nebo je to snad parta pár lidí, čemuž nevěřím. Ale fakt se to hodně změnilo, už to nemá ani náznak snahy po nějaké autenticitě prostředí, které to má popisovat. Což je divné! Kde a proč nastala tato změna? Kdybych mohl ukojit svojí 10 letou touhu po poznání, jak to s tímto vláknem je, byl bych šťastný.

Tak (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

to nejsi sám, kdo dumal, zda jsou hlavní postavy reálné nebo to píše škodolibá studentská partička, jak bývalo n a Doktorce zvykem. ( A mám dojem, že si tě pamatuju, nick začínající na D jsi měl tuším). Ale tady si počteš vždycky. Je to setkání dvou reálných světů, které si nerozumějí a vůbec nejsou schopny pochopit nebo odhadnout rekci těch na druhém břehu.Žádné předstírání, jen syrovost

Marek (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

Ten nick byl MaDi... :-) Ale je jiná doba a 3 roky mi už nic prgo neříká. Jinak se mi nechce věřit, že studenti mají tolik času a nálady sem každý den přispět pár nesmysly do nekonečného příběhu, který nemá hlavu, ani patu. Na druhou stranu by to vysvětlovalo tu změnu stylizace, jazyka a "životních reálií" postav. Tohle už nemá se životem Romů a"syrovostí" nic společného. Prostě se změnilo obsazení, protože studenti nestudují 10 let. Jinak o životě cigánů toho díky svému dliuhému perníkovému období vím docela dost ...

hm (Út, 12. 11. 2019 - 00:11)

Ale to je tak všude někdo přijde někdo odejde.Tohle neni žádnej příběh.Už spíš píšeme ze zvyku.Někdo se svěřuje a někdo ne a někdo se sem roky chodí vybrečet a romové už tu dávno nejsou.Taky víme o jejich životě dost.Máme tady Aleše který má s nimi bohatou zkušenost.

Návštěvník (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

Jo přesně tak, už si vzpomínám, býval jsi pěkné číslo :).

Kdybys (Po, 11. 11. 2019 - 23:11)

to tu nečetl jednou za uherský rok, pochopil bys.

Marek (Po, 11. 11. 2019 - 21:11)

Tohle vlákno za ty 3 roky co jsem se do něj nekoukal děsně upadlo! Romové, kteří tu žijí s námi zřejmě přestali být sociálně vyloučení, ba vystudovali univerzity. Vyjadřují se jako vzdělaní lidé - např. "Miluna je HIV pozitivní" místo "Miluna má aicku", " semeno v močové trubici" místo "mrdka v čuráku", " Oto měl kondom" místo "Ota si navlík šprcku", " Proč Sergej nepracuje" místo "Proč Sergej nemaká".

No fuj takhle se fakt Romové nevyjadřují. Ji bývalo to lepší ...

Anonym (Po, 11. 11. 2019 - 21:11)

Proč Sergej nepracuje, práce je fůra no a ty taky můžeš dělat

Miluna (Po, 11. 11. 2019 - 22:11)

Jo on pracuje ale už je sezona pryč tak už jen něco dodělávaji.Ale já právě teď dělat nemůžu,nevydržela bych tam.Čekam jestli to přejde.

Reklama

Přidat komentář