Reklama

vaginismus?

Návštěvník (Út, 29. 4. 2008 - 19:04)

Ahoj pacientko a všichni!
Myslím, že to může být, jak jsi sama napsala, "lehčí forma vaginismu" , ale nic se neboj.Já si nemůžu pomoct, ale mě opravdu nejvíc pomohl právě sexuolog, proto ho musím doporučit jako jednu z nejlepších možností.
Trpěla jsem vaginismem několik let a navštěvovala pravidelně nejprve jednoho gynekologa,potom prvního a druhého sexuologa a popravdě mi pomohl až ten třetí sexuolog, ale zato tak výborně a rychle,že jsem to vážně nečekala a byla nadšená.Naučil mě cvičení,kterým se dá vaginismus postupně odstranit a zároveň mi psychologickým rozborem tak trošku odblokoval psychický blok, který vlastně tento syndrom způsobuje..Řekla jsem, že mi pomohl rychle, protože po každé návštěvě u něj jsem udělala obrovský pokrok.Celý proces však trval asi půl roku.Nicméně na to, že jsem tam moc často nechodila a cvičení jsem hodně flákala, byla to podle mě obrovská rychlost.Dokážu si představit, že kdybych se více snažila a častěji cvičila, trvalo by to třeba jen jeden, možná dva měsíce, ale to je individuální.
Takže problému, který mě trápil dlouhá léta jsem se úspěšně zbavila za 6 měsíců..
Nevzdávejte to, prosím...
PS:Kanec ani ten druhý debil nemají v této debatě vůbec co dělat, proto bych vás chtěla poprosit, abyste je ignorovali a vůbec se nenamáhali číst jejich "příspěvky".

pacientka (Ne, 6. 4. 2008 - 20:04)

Ahoj je mi 17 a uz dva roky mam pritele, s kterym mam i pohlavni styk.Mozna si budete myslet, ze jsem hloupa pubertacka, ale myslim, ze to mam v hlave docela srovnane. Asi pred trictvrte rokem jsem mela zanet v pochve, ktery je davno vyleceny. Bohuzel od te doby mam neprijemne bolesti pri styku. Ze zacatku je to k nevydrzeni, ale potom to ustupuje. U gynekologa jsem byla s timto problemem uz 3x. Vsechny testy vysly dobre. Z gynekologickeho hlediska jsem naprosto zdrava, ale mam strach, aby to nebyl jiz zminovany vaginismus v nejake "lehčí" formě. Nemate s timto nejake zkusenosti? Nebo alespon netusite co by to mohlo byt a jak tomu predejit? Je to zrejme psychickeho razu, neprijde mi sice, ze bych z toho mela strach a ač nechtene, tak se timto zpusobem branila, ale jinak si to nedokazu vysvetlit.

doktor (Po, 31. 3. 2008 - 13:03)

Zdravím vás, Lído, Petro a spol., v skutočnosti nie som lekár, ale kedysi dávno (tiež už nie som najmladší)som mal frajerku (ja som mal 22, ona 19), ktorá pravdepodobne trpela vaginizmom. To viem dnes, vtedy sme to ani ona ani ja netušili. Jednoducho som bol presvedčený, že ten jej "k?č" je len z hanblivosti - bola to taká tá skôr hanblivka, a k tomu neskúsená, bol som tretí v jej živote, čo sa s ňou pokúšal pomilovať (dovtedy "do seba" niečo dostala - prsty a pod. - vždy len keď bola sama so sebou...) A vtedy jediné, čo pomohlo, bola z mojej strany trpezlivosť a z jej strany ochota hrať sa spolu rôzne erotické hrátky, pri ktorých bola čoraz viac uvo?nenejšia, až sa to nakoniec podarilo. I keď ešte dosť dlho to bolo tak, že nie každý styk sa podaril. A preto si myslím, že práve pri vaginizme má sexuológ ťažkú úlohu, pretože on na vás vplýva len teoreticky - asi by ste "cukli", keby vám navrhol, že súčasťou liečby budú erotické hrátky na doktora a podobné... Ale vám pod?a mňa treba dokázať pomaly postupne preštelovať psychiku priamo in flagranti... to?ko môj názor.

Lída (Čt, 27. 3. 2008 - 16:03)

Kanec a vojín Kefalín jsou strašní dementi. Já s vaginismem válčím už 28 let (mám ho od svých 17 let). Dnes je mi 45 a ještě jsem díky tomuto prokletí neměla žádný skutečný vztah, každý ode mne hned utekl, jakmile narazil na tento můj problém. Myslíte si pitomečkové, že je to sranda???

vojín Kefalín (Pá, 21. 3. 2008 - 11:03)

Správně kanec pořádně vymrdak nic jiného s nima vyprášit jim ty jejich vagyny

Kanec (Pá, 21. 3. 2008 - 10:03)

Daisy, ty bys potřebovala pořádně vymrdak, kundo jedna vaginystická. Myslím, že byby s tímto problémem jsou ve skuečnosti hysterky, proto se jim stahuje píča při mrdačce.

Daisy (St, 19. 3. 2008 - 22:03)

Vaginismus se pise s mekkym i!a spravi taky! Nauc se nejdriv cesky,negramote!
a ty bys zrejme potreboval poradnou nakladacku ! tezko muzes nekoho "vymrdat",kdyz se do nej nedostanes,navic je to naopak: vetsinou prave znasilneni je pricinou vaginismu.Jinak jeste sama nechapu,proc na tvuj urazlivy,primitivni prispevek ( plny nejen pravopisnych,ale hlavne obsahovych chyb) vubec reaguju! Je to jenom ztrata casu,protoze blbce nic nespravi...

Kanec (St, 19. 3. 2008 - 16:03)

Potřebujete pořádně vymrdat, děvčátka, on by vás pak ten vaginyzmus přešel. Pořádná mrdačka spravý všecko.

Petra (Čt, 24. 1. 2008 - 23:01)

A jaké rady dávají sexuologové?

Kanec (St, 23. 1. 2008 - 11:01)

Kanče, ty jsi holt debílek, viď? Ještě tu češtinu dej do kupy. Pak sem piš, ale nejdřív si to srovnej v hlavě, protože to, co píšeš ty, může napsat fakt jen idiot.

Lída (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

pro řešení:

Milý kolego nebo kolegyně, je to sice hezké, že se nám snažíš pomoci odkazem na různá sexuologická zařízení, ale věř, že tudy cesta většinou nevede. Já běhám po doktorech s vaginismem už polovinu svého života (dnes je mi 40 let), přitom můj problém zůstal na stejné úrovni. Těch sexuologů, co jsem za ty roky navštívila bylo asi 8, ale všichni dávají stále ty stejné rady, které mi bohužel nepomáhají.

řešení (Po, 21. 1. 2008 - 23:01)

http://dir.seznam.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Zdravotnicka-zarizeni/Lekarske-ordinace/Sexuologicke-ordinace

Amálka (Po, 21. 1. 2008 - 21:01)

Rady pro Kance:
1.Zjevně ti nejde pravopis, ale nauč se, prosím tě, psát alespoň slovo "vaginismus", když ho s takovou oblibou používáš.
2.Navštiv psychiatra.Máš očividně hodně velký duševní problém.(O dost závažnější než jakékoli formy vaginismu.)
Přeji hodně štěstí a brzské uzdravení.

Jitka Hagarová (Út, 15. 1. 2008 - 12:01)

Kanec, ty jsi primitivní debil. Vaginismus není žádná sranda, já s tím chodila několik let po doktorech a uvažovala jsem i o sebevraždě. Nebýt tohto, že jsem měla obrovské štěstí a nakonec jsem se po letech marného snažení zázračně uzdravila, asi bych tu sebevraždu nakonec dokonala. Nedělej si legraci z tak vážných věcí, kterým navíc nerozumíš, blbečku.

Kanec (Út, 15. 1. 2008 - 12:01)

Holky které mají vaginizmus potřebujou přivázat s roztaženýma nohama k postely a nechat se znásilnit od nadrženýho negra s pořádným 25 centimetrovím čurákem. Prostě potřebujete přádně vymrdat a na vaginismus si ani nevzpomenete. Znásilnění od negra je pro vás nejlepší řešení.

dia (Út, 15. 1. 2008 - 11:01)

Amálko, díky, byla bys tak hodná a mohla mi poslat na email nějaká ta cvičení na uvolnění a ovládání vag. svalů? Budu moc vděčná, k sexuologovi se mi nechce . Email: betynka8"spolužáci. cz Díky

amálka (Ne, 13. 1. 2008 - 23:01)

Jo a zdravím Emu.Poslala jsem ti mail..

amálka (Ne, 13. 1. 2008 - 23:01)

Máš určitě pravdu Ronjo.Jinak Dio,s tím vyšetřením u gynekologa jsem to měla stejně.Děs a hrůza..Jde zase o to, že je to prostě psychický problém a blok, který se projevuje bolestí.Té se dá ale také zbavit paralelně se zbavením strachu a se zvyknutím si na ten pocit cizího tělesa vevnitř, který je vlastně přirozený.Na to všechno i na uvolnění a ovládání vaginálních svalů existují cvičení,která po čase a pravidelném opakování skutečně zabírají.Alespoň já mám tu zkušenost.Nemůžu než vám znovu doporučit návštěvu sexuologa.Nebo klidně více různých sexuologů, protože každému bude vyhovovat někdo jiný a ne každý odborník je vlídný a prosazuje tu správnou metodu...Nenechte se odradit.:-)

ronja (Ne, 13. 1. 2008 - 22:01)

mela jsem vaginismus skoro 4 roky.pri pokusu o pohl. styk jsem citila jen bolest a proste to vubec neslo.vubec jsem si nedovedla predstavit,ze se nekdy s nekym vyspim,protoze to vzdycky probihalo stejne a pokusu bylo dost.nakonec jsem o panenstvi prisla necekane s klukem,ktery mi byl uplne lhostejny a predpokladala jsem,ze to bude stejne jako se vsemi pred nim.slo to uplne hladce,nebolelo to,pri tom jsem vubec nebyla vzrusena a citila jsem jenom strach jako vzdycky.nerozumim tomu...kazdopadne si myslim,ze i kdyz se vaginismus projevuje fyzicky,je to vetsinou spis psychicky problem,alespon u me to tak bylo urcite.

Ema (So, 12. 1. 2008 - 00:01)

ahoj Amálko, trpím stejným problémem, už dlouhá léta, jen s tím rozdílem, že k odborníkovi jsem se ještě neodhodlala. Spíš jsem si - dá se říct - zvykla na stav, který je. I když samozřejmě bych byla nejšťastnější, kdybych to mohla změnit. Tak jsem tě chtěla poprosit, jestli bys mi neprozradila, který odborník ti tak vyhovuje? Třeba bych se k němu taky odhodlala. Pokud bys nechtěla tady, napiš mi to prosím na mail chobotnickaaa"seznam.cz. Moc děkuju předem!

Reklama

Přidat komentář