Reklama

Vysoký cholesterol

Evča (Čt, 3. 3. 2005 - 16:03)

Co to znamená, když mi z krevních testů při preventivní prohlídce zjistili zvýšený cholesterol? Můžu brát hormonální antikoncepci?'

Milan (St, 3. 11. 2004 - 16:11)

Chtěl bych se vyjádřit k tomu, jak nekteří přesně vědí, co se má a co nemá, aby se snížila hladina cholesterolu. Mně osobně se podařilo snížit cholesterol z 5,8 na 4,4 za 3 měsíce dietou podle krevních skupin. Nijak zvlášť jsem necvičil a už vůbec ne, že bych nějak omezil živočišné tuky! Jako skupina nula jsem pouze ze stravy vynechal rafinovaný cukr a veškeré škroby, toť vše. Maso jím 3 krát denně, ale za každý gram masa sním odhadem 2-4 gramy syrové zeleniny a citím se celkově mnohem lépe než před těmi 3 měsíci(nějaké to kilo dolů a hlavně ta syrová zelenina dělá zázraky). Je jasné, že to není univerzální návod, ale na mně to prostě zafunguvalo. Takže nevěřte všem těm jasným radám, co se tady píší a raději zkoušejte to, po čem se cítíte dobře!'

Martin (Po, 6. 9. 2004 - 23:09)

Na snížení cholesterolu doporučuji pít činský čaj Pchu-Er.'

webmaster (Čt, 4. 12. 2003 - 15:12)

Předmět: Jak snížit cholesterol Autor: Markéta Datum: 24.9. 2003 10:35:35 Hledám možnost, jak za pomoci nějaké alternativní metody snížit cholesterol.Od května držím dietu, ale příliš se to neprojevuje. Slyšela jsem, že pomáhá aloe. Děkuji za radu, Markéta Předmět: Jak snížit cholesterol Autor: Lenka Datum: 4.12. 2003 14:41:32 pij černý neslazený čaj '

webmaster (Čt, 9. 10. 2003 - 13:10)

Potřebovala bych poradit.Jsem 180 cm vysoka,vazim 72 kg.Je mi 40 let.Mam nizky tlak.Snažim se jist zdravě, netučná jidla atd, nekouřím a nepiju..Pořád mam zvýšený cholesterol.Nedovedu si vysvětlit,čim by to mohlo být.Je pravda, že užívám antiepileptika, ale doktor mi tvrdi,že by to na cholesterol nemělo mit vliv.Ptala jsem se ho,jestli bychnemohla užívat prášky na snížení cholesterolu.Řekl mi,že mají tolik vedlejších účinků,že by mi je nedoporučoval.Absolutně si nejsem vědoma z čeho bych ho mohla mít zvýšený.Hladina cholesterolu se mi stále pohybuje kolem 6,5.Nemáte pro mne nějakou radu,čím bych mohla cholesterol snížit? Předmět: zvýšený cholesterol Autor: katy Datum: 9.10. 2003 9:18:46 Mám ten samý problém. 174cm, 59kg. Jím zdravě (žádná tučná jídla, hodně ovoce, zeleniny, občas zhřeším sladkým) a poměrně dost cvičím. Tlak mám také nízký. Bohužel já mám ve svém věku (24let) hladinu cholesterolu 7,8!Jednou mi doktor řekl, že kdybych jedla pořádně maso, tak cholesterol tak vysoký nemám. No nevím, zda na tom může být něco pravdy. '

Návštěvník (So, 23. 3. 2002 - 18:03)

Abych rekla pravdu, problemy s cholesterolem mi zatim nepripadaji tak vazne. Je mi 23 let a uz par let beru leky na tuhletu nemoc, ale porad si myslim, ze to neni takova hruza (puvodne mi namerili neco pres osm, pak jsem to snizila pod sest, ted mam zase sedm, ale myslim, ze jsou ty hodnoty dost ovlivnene tim, jak pravidelne beru leky, co delam den pred vysetrenim - napr. jestli jsem vycerpana, co jim atd.) Mrzi me, ze uz v tak mladem veku se mam necim takovymto zabyvat, presto kdyz si sectu vsechny sve nemoci, je cholesterol hodne vzadu. Zajimalo by me, jestli muze souviset s mymi ostatnimi zdravotnimi potizemi - silne alergie, tezke astma, opakovane candidozy, opakovane a vracejici se nalezy streptococca, caste nevolnosti... Beru antikoncepci, ale ten cholesterol jsem mela vysoky uz driv, nez jsem ji zacala uzivat. Kazdopadne vam radim, abyste to brali v klidu, jsou horsi veci na svete

franz (Ne, 6. 1. 2002 - 08:01)

Cau Lano,mas pravdu a plne s Tvym nazoremo cholesterolu souhlasim.Hlavne na svou nemoc moc nemyslet.Leky jsou naprosto neucine a verimze vsechny jsou skodlive.Jestli chces mit dobry cholesterolmusis dat do poradku sva jatra.Jaky tuk do tela das,takovy cholesterol Ti tva jatra vyrobi.Hodne stesti...Franz

Návštěvník (Út, 21. 8. 2001 - 15:08)

Nevím, ale myslím, že s tím cholesterolem to není úplně o jídle a sportování. Myslím to samozřejmě tak, že i někdo kdo jí opravdu dietně a sportuje může mít ten cholesterol stále vyšší. je to prý nastavením metabolizmu atd. nemyslela jsem to tak, že je dobré se cpát bůčkem.Myslím, že je důležité aby se stále CH nezvyšoval, jíst zdravě a trocha sportu také pomůže.Já osobně jsem měla 5,65 a co jsem se stala skoro vegetariánem snížil se mi asi na 4,5. A to beru antikoncepci, která prý ch. může zvyšovat. Snažím se jíst co nejzdravěji abych vyrovnala zátěž antikoncepce.Jestli jeto řešení nevím, ale mám z toho aspoň dobrý pocit.'

Návštěvník (So, 18. 8. 2001 - 20:08)

U Tomase jde o silnou ischemii . Reseni je v alternativnim pristupu . Klasicka medicina v zechto pripadech tape a neumi .

Návštěvník (So, 18. 8. 2001 - 00:08)

Trochu vas v tech obavach potesim. Nejnovejsi vyzkumy potvrzuji, ze to s tim cholesterolem neni tak jednoduche. Zalezi na mnoha okolnostech, na stavu cev, na mnozstvi HDL - pokud ten neni snizeny muze vyrovnavat skodlivy ucinek LDL. Ale co je nejdulezitejsi, zrejme ani samotny LDL neni tak nebezpecny, jako jeho xidovane castice, a to pochybuji, ze se da zjistit. Ale i na ty pusobi zrejme antioxidanty (vit. A,C a E).Navic jeste nove studie potvrzuji, ze u senioru je lepsi zvyseny cholesterol nez nizky, ze ten je nebezpecnejsi!A je stejne uz drive dokazane, ze lide se snizenym cholesterolem mohou take mit aterosklerozu! Takze je dobre drzet dietu a cvicit, dodrzovat proste spravnou zivotospravu,nejist zivocisne tuky, a hodne nahradit zivocisne bilkoviny rostlinymi, ale zbytecne se s tim nenervovat. Lek na snizeni cholesterolu by se mel asi spis brat vyjimecne, protoze po te, co se musel lek Cholstat stahnout z trhu pro jeho nebezpecne ucinky, je dukazem, ze clovek sice bere lek na snizeni cholesterolu, aby zabranil riziku, ale nakonec sice neumre na zvyseny cholesterol, ale treba prave na ten lek. Cholesterol je stejne velmi dulezita latka v organizmu a pokud bychom prestali prijimat cholesterol v potrave, organizmus si ho (prevazene v jatrech) stejne vytvori sam. A je pravda, ze i jeho mnozstvi je dedicne. Posledni roky jsem se s nim take natrapila, ale ted jsem s tim skoncovala. Delam co mohu a nema cenu stale na to myslet.

Návštěvník (So, 4. 8. 2001 - 22:08)

Mam take zvyseny cholesterol, presoze drzim dietu, cvicim 3/4 hodiny denne a zrovna tak chodim rychlou chuzi, ale cholesterol se nesnizil, prestoze beru vitamin E a magnezium, ktere maji cholesterol snizovat. Po precteni nekolika clanku o soje, jak dokaze snizovat skodlivy cholesterol, snidam kazdy den sojove boby, ale vysledek byl tez nulovy. Chtela bych vedet informaci, jestli nekomu ty sojove boby pomohly snizit cholesterol. V posledni dobe jsem se take docetla, ze by dokonce uz i vitamin B mel snizovat hladinu cholesterolu. Domnivam se, ze nakonec jedine reseni je opravdu brat pri dodrzovani dietu slabsi davku leku na snizeni cholesterolu, ze jina skutecna moznost nebude.

Návštěvník (Ne, 20. 5. 2001 - 00:05)

Aloe vera od FLP je k sehnání na www.001shop.cz . Zadejte do vyhledávání heslo aloe'

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 13:05)

Add:Katarína - mala by som záujem o spomínaný prípravok, mohla by ste mi poradiť kde, alebo ako ho zohnať, poprípade presný názov a výrobcu resp.dovozcu? Vopred ďakujem'

Návštěvník (St, 18. 4. 2001 - 14:04)

Sedem rokov som sa liečila na vysoké hodnoty TG ,cholesterol som mala tiež vysoký. Lekárka mi povedala, že mám nábeh na infarkt. V tedy som si povedala , že musím niečo zo sebou robiť. Deti boli malé a vedela som ,že ma ešte potrebujú. H?adala som a našla som lieky na prírodnej báze." ALOE VERA".Keď som išla po dvoch mesiacoch na kontrolu, lekárka nechcela veriť. Všetky hodnoty som mala v norme.Strach pominul a cítim sa ve?mi dobre. Je pravda , že to užívam už 6 mesiacov , ale stojí mi to zato.Je to produkt fi. FLP - je to americká firma a nedám na ten produkt dopustiť.ve?a zdraviaKatarína'

Návštěvník (Út, 3. 4. 2001 - 18:04)

Dobrý den, mám cholesterol 7,25 a přitom neholduju tučnému jídlu a dříve sem i závodně sporotovala a i teď sportuju 4x týdně. Kde může být chyba čeho bych se měla vyvarovat?'

Návštěvník (Čt, 22. 2. 2001 - 18:02)

Tomasi,je faktem, ze vysoky cholesterol v krvi, je dedicny.Dieta, cviceni, sice trosku pomaha, ale ne moc.Je-li Ti zivot drahy(je nam vsem,ze ano?),domahej se od lekaru leky na snizeni!!Lekari je davaji az je pozde, po infarktech, mrtvickach atd.Mohou se vymlouvat,ze maji vliv na jatra(teda navrhni na periodicke krevni zkousky)Nedej se, jde o Tvuj zivot, nastala doba, ze doktori by meli byt doktory!!I to, ze lide nesmi bezhlave verit doktorum, kteri bud z neznalosti, ci ignorace si zahravaji s zivoty pacientu!!!!!Hodne stestiMiker

Návštěvník (Út, 22. 8. 2000 - 13:08)

Ahoj Tom&;225;&;353;i, jsem na tom asi tak stejn&;283; jako Ty. L&;233;ka&;345; mi p&;345;edepsal dietu, a&;269;koli nejsem v&;367;bec ob&;233;zn&;237; a nej&;237;m tu&;269;n&;225; j&;237;dla. Taky mi &;345;ekl, &;382;e se ten probl&;233;m m&;367;&;382;e upravit sportem, co&;382; j&;225; sportuju velice r&;225;da - jezd&;237;m po hor&;225;ch na kole a sna&;382;&;237;m se cvi&;269;it pravideln&;283; aerobic, tak nev&;237;m - asi to bude opravdu d&;283;di&;269;n&;233;. Moje hodnota byla 6,9 - pr&;253; rizikov&;225;. Na&;353;la jsem n&;283;jak&;233; str&;225;nky o tuc&;237;ch - jestli chce&;353;, tady je adresa: http://www.mednet.cz/pacienti/strava/strava7.htm, mo&;382;n&;225; &;382;e Ti to alespo&;328; z &;269;&;225;sti d&;225; n&;283;jak&;233; vysv&;283;tlen&;237;. J&;225; a&;269; se sna&;382;&;237;m jakkoliv nem&;225; to &;382;&;225;den v&;253;sledek . Snad v budoucnosti proti tomu n&;283;co vymysl&;237; - m&;283;j se kr&;225;sn&;283; a d&;237;vej se na sv&;283;t optimisticky - je to hned lep&;353;&;237;. Ahojky Tony

Doktorka.cz (St, 16. 8. 2000 - 22:08)

Ono t&;283;ch cholesterol&;367; neboli lipoprotejn&;367; existuje v&;237;c. no b&;283;&;382;n&;283; se stanovuje celkov&;253; cholesterol ( ten, kter&;253; v&;225;m byl nam&;283;&;345;en) a pak pod&;237;l HDL (high density lipoprotein) a LDL (low density lipoproteins). HDL by m&;283;l b&;253;t vy&;353;&;353;&;237;, proto&;382;e odv&;225;d&;237; cholestrol z periferie do jater a LDL naopak n&;237;zk&;253;, proto&;382;e p&;345;isp&;237;v&;225; k ukl&;225;d&;225;n&;237; cholesterolu do c&;233;v a k jejich kornat&;283;n&;237;.Porucha metabolismu tuk&;367; m&;367;&;382;e b&;253;t podm&;237;n&;283;n&;225; i geneticky. O problematice kornat&;283;n&;237; tepen a srde&;269;n&;237;m onemocn&;283;n&;237; se jist&;283; n&;283;kdy v bl&;237;zk&;233; budoucnosti objev&;237; &;269;l&;225;nek na doktorce.

Návštěvník (Út, 15. 8. 2000 - 09:08)

Asi před rokem jsem zjistil, že mám vysoký cholesterol. Životosprávou jsem ho snížil na hodnotu 6.5. Mám však prý vysoké číslo, které udává kornatění tepen - 5.3
Prý existují dva druhy cholesterolu. Můžete mi, prosím, popsat co způsobují?
Dále bych se chtěl poprosit o nějaké informace ohledně kornatění tepen.
Může být tento problém dědičný?'

Reklama

Přidat komentář