Reklama

Gamblerství

BIKER (St, 23. 3. 2016 - 12:03)

Presne tak jak rikas.

David (St, 23. 3. 2016 - 12:03)

Ten dluh drží gamblera při hře, pořád na to musí člověk myslet, musím se odprostit od peněz a přestat na ně pořád myslet.

BIKER (St, 23. 3. 2016 - 12:03)

600 tis

David (St, 23. 3. 2016 - 11:03)

Já mám sotva 20 tisíc za měsíc

Abstinentka (St, 23. 3. 2016 - 11:03)

Jepice - i konicky se vekem meni, v 18 jsem mela take priority bary, hospody a kluby. Dnes se zajimam o vytvarne umeni, ruzne rucni prace, zvirata atd. Chce to zkouset a zjistit co nas bavi. Na youtube je tisice DIY napadu co lze vylepsit, vyrobit a vytvorit.

Abstinentka (St, 23. 3. 2016 - 11:03)

Ja dluzim 800 (z toho za hru pocitam tak 500-600) za cca 10 let. Ver mi ze tvuj dluh neni tak hrozny aby se nedal v klidu splatit. Nevim ale tve prijmy. Moje jsou na zenu vysoke. Pokud nesejdu z cesty za 6 let bych mela byt bez dluhu (mam teda jste hypo ale ta padla cela na bydleni)

David (St, 23. 3. 2016 - 10:03)

Kolik vůbec dlužíte?

jepice (St, 23. 3. 2016 - 10:03)

Abstinetko moc hezky si to napsala... jenže já už si vyplnění volneho času před 20 lety nepamatuji, mlhavě jen, že jsem chodila do posilovny a s holkama pařit...
Furt se nemůžu teď nabazit pohledu do své peněženky ráno, vždy zůstala po veceru ve sracovne prázdná. Dokonce jsem nějaké peníze ušetřila. Dnes jdu nakoupit tak je vlozim na účet a pošlu mimoradnou splátku, ať me ty holky (bankovky) v penezence neprudi ke spatnym myšlenkám...

Abstinentka (St, 23. 3. 2016 - 10:03)

Rekla bych ze zacatky jsou u vsech podobne. Zabava, spestreni, neco jineho ci jen zaplacnuti volneho casu. To se postupem zmeni na zavislost a hledani jakehokoliv casu aby byl gambler ve hre. Ke konci uz to rozhodne neni unik, odreagovani ci zabiti volneho casu ale pouze a pouze tavislost. Vse jde stranou. Pokud clovek zacne abstinovat musi zpetne vzpomenout co delaval druve nezli tohle nastalo a opet se zacit venovat temto cinnostem.
Odbourali jsme vse a podmanili se pouze hre. Pak pokud clovek nehraje zda se zivot prazdny a nic nas nebavi. Vratime-li se zpet k cinnostem co jsme kdysi delavali, zivot se opet naplni.

David (St, 23. 3. 2016 - 10:03)

Ahoj, do Brna to mám asi 70 km:-) Ale asi prijdu na AG pristi mesic.

BIKER (St, 23. 3. 2016 - 10:03)

Zdravim vsechny,

Ahoj Davide,

Tak koukam, ze to mame podobne, jsem taky z Brna a hral jsem vyhradne bez allkoholu a pro vyplneni volneho casu, a to bude tvuj ukol pro zacatek, zaplnit cas.

Jinak, pokud chces, muzame zajit sednout a pokecat.
AZ

David (St, 23. 3. 2016 - 09:03)

Děkuji za podporu všem, knihu Prohrál jsem už dost jsem už dávno četl a i další, ale vidíte, že to k ničemu nebylo. Musím vydržet, pak to bude snadnější s odstupem času. Hrál jsem bez alkoholu vždycky, alkohol mi nic neříká. Asi jsem se do toho vždycky znovu namočil, protože jsem neměl co jiného na práci. Teď to budu muset znovu přehodnotit, resp. celý můj život.

jepice (St, 23. 3. 2016 - 08:03)

19 dní bez a bez (pro Davida bez hraní a alkoholu)

Dobré ráno, vám všem...

Vítám mezi námi nového příchozího, Davida. Já jsem stejně specializivaná gamblerka jako Abstinentka, hrála jsem VLT. Tím, že jsi hledal pomoc na internetu, tak si uvědomuješ, že máš problém s hraním automatů. Tvůj dluh sice není tak obrovský, aby se nedal splatit, musíš si uvědomit, že jsi ve sráčovně (herně) nechal peníze třeba na nové auto, musiš se s nima rozloučit. Zpět je již nedostaneš, už si za ně majitel sráčovny koupil zájezd pro celou rodinu třeba na Bali...
To že nehraješ týden je určitě proto, že nemáš peníze a banka už ti nepujcí...Hlavně se dále nepujčuj (nebankovní sektor, lichváři) a UTNI OKAMŽITĚ HRANÍ...Teď máš před sebou dlouhou cestu a pokud ses rozhodl, že opravdu chceš se závislostí bojovat, jsme hrozně rádi, že jsi nás našel...
To že tě nic nebaví je normální, je to deprese z poslední prohrané částky a pocit uvědomění, že jsi udělal chybu a stal se z pouhé zábavy gamblerem...
Je se ze začátku schovávala doma pod peřinu, jak mi bylo špatně a trávila jsem ráno hodinu ve sprše, abych smyla tu špínu ze sráčovny z přeešlého večera... TA ŠPÍNA BYLA ALE NA DUŠI A NE NA TĚLE A TA SE SMÝT NEDÁ... Musíš si s tím projít, tady si tím asi prošli všichni...

Kluci měli jste taky takové stavy jako já nebo David či Abstinentka? Budu ráda, když napíšete, to jme ještě tady neprobírali...

Jinak Davide, já zásadně hrála jen pod vlivem alkoholu. Pil si u hraní nebo si hrál střízlivý?

Mirku z Brna, děkuji za tvúj příspěvek, přesně tak to mám, mám naučený vzorec sport v TV a alkohol, pak hraní. Včera jsme koukali s manželem na hokej a opět jsem si udělala hrnek čaje předem a citronovou vodu, manžel si dal pivo. Vubec žádné bažení po alkoholu a ani chut na něj jsem vůbec nepocítila...Je fakt, že jsrm ale během hokeji vypila 1,5 litrů tekutin, prostě jsem automaticky šahala po sklenici s vodou...
Jedno bažení jsem včera pocítila, ve zprávach byl nějaký spot, že podnikatelka provozovala automaty a neměla povolení a na obrazovce ukazali asi 4 otočení hry VLT, kterou jsem hrála... normálně jsem konsternovaně stála a vnímala jsem jen to, jestli mu přijde výhra nebo ne...spot skončil, výhra nepřišla, bažení zahnáno, ale jen proto, že jsem byla střízlivá... kdybych pila nevím nevím jestli bych to ustála... TO JE JEN POZNÁNÍ, ŽE I KDYŽ JE ČLOVĚKU FAJN, TAK SE TO VE VTEŘINĚ MŮŽE ZMĚNIT... ZÁVISLOST ČEKÁ NĚKDE V ROHU, ABY TĚ MOHLA ZASE POLAPIT...
Hezký den...

Abstinentka (St, 23. 3. 2016 - 07:03)

71 dni bez hrani

Dobre rano vsem

Davide, z tveho pribehu citim, ze pokud toho prave ted nenechas, tvuj pad bude velmi rychly. Dle riskovani (take jsou mou specializaci VLT) by jsi prohral strasne moc za kratky horizont.
Ano citila jsem se podobne, bez energie, vystavena a bez svetla v tunelu. Taky jsem skoncila jako tezky kurak a k tomu kila nahore ktere ted pracne schazuji (kourit jsem jeste neprestala).
Negativita a odevzdanost ale zmizely. Vratila jsem se zpet ke konickum co me bavi, prehodnotila jsem zivot z vysedavani v hernach na cteni, rucni prace, prochazky, vylety a tak.
Ted je u tebe dulezite NEHRAT ale s tim ze to vazne CHCES. Pokud nehrajes jen ze na to neni, dal se neposunes. Musis se hlavne rozloucit s penezi co jsi prohral.

Abstinenci zdar

Lemog (St, 23. 3. 2016 - 06:03)

Ahoj všem: dnes 192. den bez gamblu a cigaret

Ahoj Davide,

vitej, pojd uz nikdy nehrat.

stahni zdarma knihu dr. Nešpora Už jsem prohral dost,
cti tuto diskuzi, inspiruj se pribehy autentickych abstinujicich gambleru.

Priznej si , ze jsi GAMBLER a gamblerstvi je nemoc a nemoc se musi lecit. Zvol pro sebe dle sveho uvazeni, jestli se do lecby pustis sam nebo za pomoci odborniku, lecby.
Biker je z Brna, treba se domluvite na to AG spolu.

Mirek Brno (Út, 22. 3. 2016 - 23:03)

Davide, nechodím. Ale klidně tam zkus zajít a vyzkoušet to. Třeba Ti to bude vyhovovat. Pročti si to tady pár měsíců zpětně a najdeš dost inspirace pro svou léčbu od řady abstinujících. Myslím, že máš ještě čas se zachránit před větším pádem.

David (Út, 22. 3. 2016 - 23:03)

Ještě doplním, že jako bonus jsme získal extra velkou závislost na cigaretách, já byl kuřík už před gemblem,ale v hernách jsem kouřil a to hodně a teďmi to zůstalo. Nevím ,jestli je toto pro mě dno, ale už dál hrát nemůžu prostě.

David (Út, 22. 3. 2016 - 23:03)

Ahoj Abstinentko, ten můj příběj je stejný s ostatními... Začalo to téměř před 10 lety. Kamarád hrával ruletu, zkusil jsem to taky. Dával jsem tam 200 Kč a hrál sázky za max 20 Kč. Když jsme se dostal na 400 Kč, byl jsem rád. Po půl roce jsem začal už prohrávat finance, které mě chybeli, začalo to kontokorentem 15000, přešel jsem na automaty, hra byla rychlejší a živější. Takto jsem se držel asi 7 let. Prakticky bez dluhů. Pak jsem dostal nápad, že si půjčím 50 000, které jsem prohrál, navýšil kontokorent a dál hrál. Největší zlom nastal asi před rokem, cca po 9 létech hraní...V automatech jsem začal hrát za 100 Kč na otočku a vybral jsem i třeba 10 tisíc a víc. Zadařilo se mi to několikrát po sobě a konečně jsem po dlouhé době měl nějaké peníze. Vyhrál jsem třeba 5x po sobě 10 tisíc, ale po 6. jsem to tam všechno naházel, ale měl jsem to štěstí, že jsem to zase nahrál zpět. takhle mě ty hry drželi skoro rok, za měsíc jsem tam naházel třeba 40 000 a vybral celkem 50-60 tisíc. Pak nastal zase zlom a prohrál vše a už jsem to nedokázal dostat zpátky, tak jsem si zas půjčil 50 000 a pak znovu a znovu. Minulý mesíc jsem si půjčil dalších 50 000 a hrál dál, z těch 50 000 jsem za měsíc udělal asi 90 000 a moc jsem chtěl skončit, ale posral jsem to a vše jsem to tam naházel a už jsem nic nedokázal ani vybrat, nazož něco vyhrát. Ten poslední rok jsem hrával otočky i za 1000 Kč. Poslední rok jsme poznal, co je to opravdový hazard. nejzrádnější bylo, že mi gembl ukázal to, že nějaká i velká ztráta se dá nahrát zpátky a to opakovaně po sobě. Já v to nevěřil, ale vždycky jsem doufal a někdy to i vyšlo i když jsem věděl, že bude zle. Teď dlužím 275 000 bance a jsem rád, že mám vůbec na rohlíky, protože výplata bude až za hodně dlouho. Posral jsem co se dalo. Už asi týden nehraju. Za těch 10 let jsem prohral asi 500 000.

Abstinentka (Út, 22. 3. 2016 - 22:03)

Ahoj Davide
Vitam te mezi nami.
Povez nam svuj pribeh at ti muzeme poradit.
Tady jsi mezi temi co ti rozumi, vsichni mame stejny problem - jsme gambleri - abstinujici gambleri.

David (Út, 22. 3. 2016 - 22:03)

Jsem už týden skoro vyřízený, už týden nehraju, ale nevím ejstli se vám to někdy stalo, ale jen sedím doma, samozřejmě jdu do práce a pak doma, jen spím a vůbec nic nedělám, problém je, abych si doma uklidil, umyl nádobí. Nechce se mi nic. Nadlidský úkol pro mě dojít do obchodu. Dostal jsem taký výprask v herně, že se z toho budu hodně dlouho vzpamatovávat.

Reklama

Přidat komentář