Reklama

Děti a punčocháče.

Sona 27 (Ne, 6. 3. 2005 - 18:03)

Chceš snad říct, že když rodiče nenosí punčochy tak to po dětech nemůžeš chtít?? Co to je za blbost??? Děti mají chodit teple oblečeni, a je jedno jestli já mám čepici nebo ne, když je zima a mrzne tak ji děcko bude mít a basta. jde snad o zdraví dětí a ne o to, že když to jeden nenosí tak to nosit taky nebudou. Takže já bych to u "větší dámy" řešila teplýma nadkolenkama, a pokud mrz¨ne hodně tak prostě punčochy bude mít a hotovo. Já je taky nosila na základce a taky jsem se občas vztekala, ale ted můžu být ráda.

Pett (Ne, 6. 3. 2005 - 18:03)

Pavlo pokud nenosíš punčocháče ani ty ani manžel tak to nemůžeš chtít ani po svých dětech mě je 38 a normálně nosím nej větší velikost TUČŇÁKŮ dětské pk

Pavla (Ne, 6. 3. 2005 - 17:03)

Děti jezdí do školy autobusem a na zastávku to mají asi deset minút pěšky. Po škole jsou v družine a v půl třetí jezdí domů. Dost před i po jízdě běhají venku. Stejne s družinou chodí bobovat. Myslím jsi, že pokud budou jenom v ponožkách je riziko prochlazení dost veliké. Jinak syn říkal, že ve třídě pět kluků nosí punčocháče, dva mají pod kalhotama tepláky, co se mu moc nelíbí a říka, že by je nikdy nenosil a tři chodí jen v ponožkách. Je teďka celkem ok,: "alespoň mi je teplo". S Káčou je to horší, neustále kecá a o punčocháčích se odmíta bavit (i když je stále nosí a myslím jsi, že i většina spolužáků z trídy). Mám kamarádku, která dělá zdravot. sestru a říka, že každou chvíly mají v ordinaci 12 -13 leté holky s problémama se spodkem. Nenapadá Vás souvislost s oblíkaním?

lalka (So, 5. 3. 2005 - 22:03)

Moje dcera chodí do páté třídy.Na začátku zimy nechtěla punčocháče nosit ,ale když zjistila že je skoro všechny holky ve třídě nosí,začala je nosit taky.Takže o tom neuvažujete sama.Ono je taky rozdíl zima 5 st. a mínus 10.Od puberty jsem na oblíkání taky kašlala,ale prochlazené vaječníky a páteř taky udělaly své.Takže ve větším mrazu bez punčoch a košilky nechodím.

Sheila (So, 5. 3. 2005 - 15:03)

Já jsem stará zmrzlina, takže ve své dospělosti stále nosím něco jako punčocháče, jsou to takové přilnavé spodní "kalhoty" pro sportovce, nejsou v celku s ponožkama. Něco jako kamaše, ale je to profi pro sportovce a skvěle to hřeje.

Pett (Pá, 4. 3. 2005 - 17:03)

já nevím ale myslím si ,že záleží na rodičích jak se v zimě oblékají pokud nosí rodiče punčocháče tak není problém ani u děti .My s manželkou pk nosíme a naší dceři je 14 roků a punčocháče si bere bez jakých koli řečí

Maja (Čt, 3. 3. 2005 - 16:03)

Ja mam 25 r. som vydata a stale nosim puncochace, ked je zima. Tiez nosim vonku ciapku. Ked som bola dieta nechcela som nosit ani ciapku a ani puncochace. Deti chcu asi napodobnovat dospelych. Maja

Doris (Čt, 3. 3. 2005 - 15:03)

A co ty, Pavlo, nosíš punčocháče ještě dnes? Prý to některé šíleně vzrušuje-svěř se nám jak to bylo nebo je s tebou! Vejdeš se ještě do dětských punčocháčů?

katy (Čt, 3. 3. 2005 - 08:03)

Nevidím žádný důvod proto, proč nutit děti do něčeho, co nechtějí. Není správtné nutit děti nosit něco, co je jim zvláště fyzicky nepříjemné. Některé děti josu více citlivé, některé méně a jsou děti, které opravdu cítí švy i na bezešvých ponožkách. Není to tak, že by si vymýšlely a chtěly rodiče trápit!Dobrý rodič se pozná tak, že hledá se svým dítětem kompromisy a řešení pro obě strany - ano, je nutné chodit teple oblečení, to bezesporu - ale nevyřešily by to u holčičky barvné "in" podkolenky a u kluka teplé kalhoty s vložkou? Punčocháče jsou opravdu nepříjemné, někdo nemusí mít rád věci na tělo - já je nenosila od 6ti let a s rodiči jsem se dohodli, že když byla velká zima, nosila jsem pod nimi takové slebé kalhoty - něco mezi punčocháči a tepláky, ale nebyly na tělo - to mi vyhovovalo i esteticky se mi to líbilo. Hledej s dětmi kompromisy, snaž se dívat i jejich očima. Vařečka určitě není ten správný pohled. Aby jednou nezpůsobila, že se děti budou bát, nebudou se svěřovat a ty jsi pak nebyla hodně překvapená...

Verča (St, 2. 3. 2005 - 13:03)

Silonky pod kalhoty?Neblbněte.To je tak na to,aby se zapařila.Je to umělé vlákno a znám spoustu malých holčiček,které díky nedůslednosti svých rodičů skončily u dětského gynekologa se záněty.Ano.Nohy musí být v teple.Ale stačí od kotníků dolů.Myslím si,že to záleží hodně na těch dětech.Jsou ve věku,kdy bych jim takovéhle věci nevnucovala.Existují různé módní a teplé druhy zimních kalhot a příjde mi to jako lepší řešení než děti ve škole narvané do bavlněných či jiných punčoch.Nejlepší řešení je si to zkusit na celý den do práce...:-)))Já bych do toho nešla.

Kitty (St, 2. 3. 2005 - 12:03)

Ahojky,chapu, ze se deti za puncochace ve skole stydi. Pamatuji si na sebe, svet dnesnich deti je tvrdy. Ale na druhou stranu nemuzu vubec souhlasit s Vercou, kdyz pise, ze mraz noham nevadi. Prave nohy musi! byt v teple. Pokud ma clovek studene nohy, miva pravidelne i studeny nos - zkuste si to nekdy, a prave v tomhle okamziku ustupuje imunita tela. Nevim jak v Cechach, ale na trhu uz je dneska spousta jinych "vychytanych" a zesilenych silonek na zimu i se vzory v detskych velikostech - treba se to bude dcerce libit v kombinaci se sukni a kozackami. Treba je pak bude nosit i pod kalhoty. Snazila bych se najit kompromis.

Verča (St, 2. 3. 2005 - 11:03)

Myslím,že hlavně pro toho kluka to musí být ostuda.Myslím,že by se mu mohli i ostatní spolužáci posmívat.Dokázi se vžít do vaší mateřské obavy,ale myslím si,že je zbytečná.Jak daleko to mají děti do školy?

Verča (St, 2. 3. 2005 - 11:03)

Nic proti,ale mě je 22 a pamatuji si,že když jsem chodila do školy,tak jsem punčocháče už nenosila.Hanbou bych se propadla.Navíc mi byli nepříjemné a doslova jsem z nich šílela!!!!Nosila jsem je podoma a do školky.Pak už ne.Navíc si myslím,že sedět v přetopené třídě v bavlněných punčochách a jěště v kalhotách je nezdravé.Daleko horší než kdyby je neměli.Myslím si,že pokud má dítě teplé ponožky,teplé boty a není mu zima na tělo,tak punčochy mít nemusí.Dítě v tomhle věku je malý dospělý a není proto o moc náchylnější než vy nebo já.Navíc nohy podle mě patří k částem těla,kde mráz moc neublíží.Vždyť třeba vy si vezmete do práce taky občas sukni i v zimě.Letos ale s otužováním už asi nezačínejte,nechte to na příští zimu:-))

Pavla Pavlová (Út, 1. 3. 2005 - 21:03)

Mám dvě děti. Kluk je páťak a holka chodí do třetí. Zima je letos dlouhá a dost veliká. Mám problém dostat moji omladinu do punčocháčů. Syn je ještě celkem v pohodě. Nejdřív taky trochu odmlouval, ale dnes nosí punčocháče bez námitek a chodí v nich i doma bez tepláku. S dcerou je to horší. Dostat je do punčocháčů musím pomalu pomocí vařečky (stačí vyhrožovat, použila jsem jen jednou dvě malé), hned jak příjde domu tak je sundáva a natahuje tepláky. Neustále posloucham, že dnes už její spolužáci nenosí punčocháče a že je chudák, že ju cpu do punčocháču . Tak nevím jsem "zastaralá" matka, která má zbytečné obavy o zdraví svých dětí, nebo jsem fakt tak nemoderná a punčocháče jsou tak pro děti do školky? Jak je to u vás? Ja sama jsem nosila bavlněné punčocháče až do devítky a manžel do šestky. A myslím jsi, že když je zima, že ponožky pod kalhotama (i když jsou dnes moderné zatěplené) jsou málo.

Reklama

Přidat komentář