Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

fublibuk (Pá, 6. 9. 2019 - 06:09)

Nebo zkus nosit kožich s kapucí. :o)))

Anonymus (Čt, 5. 9. 2019 - 22:09)

S těmi kapucemi a kožichem je to u nás smutné. V minulosti jsem se kvůli toho styděl takové bundy nosit i když je to můj fetiš. Až přítelkyně mi tento "blok" pomohla odstranit. Koupil jsem si klasickou zimní bundu s velkym kožichem na kapuci, nosím to a nezájem :) byť ty pohledy..nosil bych i unisex parku s ještě větším kožichem, a hodně teplou , ale to bych už asi nesnesl. Fakt by se měli lidé zamyslet..:(

fublibuk (Pá, 6. 9. 2019 - 06:09)

Nebo zkus nosit kožich s kapucí. :o)))

Anonym (Čt, 5. 9. 2019 - 22:09)

S těmi kapucemi a kožichem je to u nás smutné. V minulosti jsem se kvůli toho styděl takové bundy nosit i když je to můj fetiš. Až přítelkyně mi tento "blok" pomohla odstranit. Koupil jsem si klasickou zimní bundu s velkym kožichem na kapuci, nosím to a nezájem :) byť ty pohledy..nosil bych i unisex parku s ještě větším kožichem, a hodně teplou , ale to bych už asi nesnesl. Fakt by se měli lidé zamyslet..:(

KM (Pá, 6. 9. 2019 - 17:09)

Souhlasim s ostatnimi, ze to byla jen tvoje fobie a ve skutecnosti to bylo vsem asi jedno. Pokud jsi tedy nosil panskou bundu s kozichem. Jestli si na sebe muz vezme vyslovene damskou extravagantni bundu typu Jolina ven, tak at se nedivi, ze se na nej lide divaji zkoumaveji nez je obvykle.
Jo a ze je pry podle meho nedavneho diskusniho partnera nejake tazeni proti kapucim - nova sada zimnich bund z New Yorkeru, docela pekne leskle a buclate a pevne prichycenou naducanou kapuci maji skoro, nebo snad uplne vsechny. Samozrejme opet maji I bezdomovecke pytle s vodnickymi sosy, ale nastesti se zda ze uz jsou v mensine a vyklizi pole.

KM (Po, 2. 9. 2019 - 11:09)

Obsese, že krátká TNF se nehodí do přírody je podobná té, že kapuce je nemoderní. I krátká péřovka hřeje všechny útroby a zadek už je jen sval, tomu zima není. Já si ji ještě stáhnu a podkasám, ať je co nejkulatější a nesnáším když zpoza bundy cokoli trčí, takže žádné bavlněné bundy (nerad používám výraz mikina, je krajový a srozumitelný jen v Česku, nikde jinde se nevyskytuje) pod ní nenosím, jen tričko, na něm, ale pod bundou, chránič páteře a s tím bez diskomfortu lyžuju v Alpách.
Zrovna tam se mi kapuce vůbec nehodí, když mám helmu, jen by překážela.
K pytlům:
Šosy jak od vodníka- to je přesné, to úplně popisuje ten hrozný beztvarý kabát jak pro bezdomovce. I ta barva je jako by to rok leželo v rybníce. Nevím co na tom mládež vidí, úplně to likviduje siluetu a vzhled postavy.

BP. (Po, 2. 9. 2019 - 13:09)

V té krátké TNF si nedovedu představit dělat něco v mrazech, jak mě vzadu odhalí a nastydnu. Proto ta hoodie nebo hooded sweatshirt, když ne mikina (kde se ten název vlastně vzal?) a schválně si je kupuji delší, protože se mi to tak líbí. S tím podhrnováním mě to připomíná jednoho spolužáka ze střední. Při lyžování se bundy s kapucí běžně nosí, teda pokud neděláš rychlostní sjezdy nebo závody. Mládež chce být jiná a univerzální a v budoucnu nepoznáš kluka od holky, už jsem zahlédl univerzální skinny jeans pro oba a nejen to. Ale ženským zase sluší pánské oblečení a to není jen můj názor. Jen se to nesmí přehánět.

KM (Po, 2. 9. 2019 - 14:09)

Pokud tu Nuptse 1 nemáš jako válec akorát na tělo, ale o jedno číslo větší a do koule, nikdy ti při předklonu neodhalí záda, bo je tam podkasaný prostor, který se natáhne a guma zůstane v pase.
A vůbec, mi v tom nebyla zima nikdy. I kdyby, na lyže mají gatě vyšší záda. Oč lepší, než ty bundy co mají naopak prodloužený zadní díl. Ty nemám rád, bo z toho principu jsou válcové a nedají se nosit jako koule. Vysloveně přeszadkové bundy už vůbec nemám rád. Kapuce jsou pro mně neutrální věc, nevadí mi, ale na lyže jsou nevyužitelné kvůli helmě.
Původ slova mikina jde najít - je to zhruba z časů Tuzexu, kdy se tyto bundy prodávaly z nějaké obří série s Mickey mousem. Tak to zůstalo pro tuto věc mezi tričkem a svetrem dodnes a jen u nás.
Holkám pánské věci sluší, to bezpochyby. Naopak je to už divné, ale bohužel mezi fetišistickou komunitou běžné.

BP. (Po, 2. 9. 2019 - 18:09)

Mám L, tak akorát ani narvaná, ani volná, aby byla krátká a potom XL když je opravdu zima a můžu pod ní mít mikinu. A zrovna otestována XL - vyleze to tak o 6 cm, když se ohnu. Větší si kupovat nehodlám, právě kvůli tomu, aby byla krátká. Kalhoty na lyže, to je pravda. Bundy dlouhé válce taky nemusím, nevypadá to moc dobře. S tím názvem mikina jsem to tak nějak tušil, ale nepátral jsem po tom. Zkusil jsem si taky dámskou TNF retro a v pohodě, jen je to tak na tričko, protože XL je jako pánské M, ale je skvěle krátká a poznal by to jen člověk, který se vyzná. A schválně jsem si zkusil i dámské džíny, samozřejmě ty úzké, jiné ani nemá, po trochu boji jsem to dal. No pohled zezadu je děs a jak mají jinou postavu, tak pomalu slejzají, nebo spíš stahují dolů, musel bych mít pásek a přes lítka jsou šíleně těsné. No prostě jsem to schválně zkusil, když ta moje mě občas vytáhne to moje oblečení, abych věděl, jaké je to její.

Návštěvník (So, 31. 8. 2019 - 23:08)

byl jsem na třídenním tripu v Beskydech na divoko. Místo ve spacáku jsem spal v zimní kombině, a super, bylo mi teplo i když nad ránem bylo 14C . snídal jsem před stanem v kombině, lidi na mě sice civěli ale mě to bylo jedno, však už je nikdy neuvidím.
No a co však tam byli i děti co ráno po dětském hřišti běhali v oweralech než mamky udělali snídani a dokonce jedna mamina měla na sobě termoprádlo a v klidu si mazala chleba pro děti.

KM (So, 31. 8. 2019 - 12:08)

Co zas máte za konspirační názory že jsou kapuce stigmatizované? Hodně pěkných péřových bund má masivní kapuci, sice oddělovací na zip, ale pokud je přidělaná, nejde schovat do límce. Kožich na kapuci na péřové není ne proto, že je to gayské, ale že se na sportovní bundu typu TNF nehodí. Tam se límcová hodí víc. Ty městské péřové kožichy mají a teď jak jsou pár let v módě ty strašné zelené pytlovité bundy co vypadají jako bezdomovecké, ty laciný kožich mají skoro vždy.
Osobně pravé kožichy nesnáším kvůli zvířatům, umělé mi nevadí.

BP. (Ne, 1. 9. 2019 - 17:09)

Tak kamarád, co bydlí ve městečku kousek od našeho to dopsal a musím jen potvrdit, co píše. Loni jsem si na netu objednal tenkou péřovku s kapucí. Druhý den telefonát, že ji už nemají a že mají variantu bez kapuce. Těch s kapucí měli prý jen pár a skoro vůbec se neprodávají a těch bez, že jich mají dost v zásobě, protože se prý kupují mnohem víc. Jasně a proto to většina nosí s kapucí. To bylo přesvědčování, jak je kapuce nemoderní a zbytečná a jen překáží. No utnul jsem mu to a zavěsil. Koupil jsem jinde a je vyřešeno. Pytle dost kupuje mládež, hlavně, aby to mělo vzadu ty dva šosy, jako u vodníka a kožich mají na nich taky. Na TNF s kapucí a kožešinovým lemem mi jeden mlaďák řekl, že je to strašné a ještě, že nechápe, proč nenosím skinny džíny, že je mám nosit víc těsnější. Ať si trhne, mě se to tak líbí a na západě mají krátké bundy podobné bomberu taky kapuci a lemový kožich a nejsou dámské. Jenže u nás to bude normální až za pár let.

Honza (Ne, 1. 9. 2019 - 16:09)

Vyslechnuto včera: S kapucemi je to tak, že jsem zaslechl, jak v jednom obchodě prodavačka přesvědčovala a nutila, aby si celá rodina koupili mikiny a ty tenké péřovky bez kapuce, že už to není moderní a místo kapucí, ať si koupí čepice. Samozřejmě se sebrali a šli jinam nasraní, protože jejich náctileté děti chtěli s kapucí a to jak holka, tak i dva kluci a táta s mámou taky. Táta tam prodavačce ještě řekl na odchodu co sem nebudu psát a šli. Já sám jsem to taky zažil s tou tenkou péřovkou ve třech obchodech a jelikož jsem měl odzkoušeno, tak jsem si ji koupil na netu a bylo po poslouchání těch litanií co a jak mám nosit a kupovat. Kožich na kapuci nebo límci? U nás na to taky koukaj divně. Ta klasická TNF je spíš do města, tím jak je krátká, bys měl v přírodě asi problém. Já si ji koupil do města a na běžné nošení a pod ní nosím mikinu, kterou mám dlouhou až pod zadek, jak je to dnes in, abych ho neměl zmrzlý. Ale vypadá to skvěle, jak je krátká, úplně stejně nosím klasického bombra, kterého u nás berou stále jako oblečení holohlavých. Někdy si ho vezme na sebe i moje přítelkyně a lidi čumí. Půjčovala si i TNF a vypadá v tom obojím skvěle. Takže dostane dva dárky, jen zvažuju, jestli pánské varianty a nebo dámské. Potřebuje tak o číslo menší velikost než nosím já. Jenže to koupit v dámském, to nevím velikost a pánské ji sluší víc, je to ale můj názor, tak nevím.

fublibuk (Ne, 1. 9. 2019 - 17:09)

V jednom krámě (nešlo o bundy, ale o nákup elektroniky) jsem zažil něco podobného, podavač (asistent podeje) na mě krákal, co si mám koupit, protože to je zrovna IN a COOL, ještě že nepřidal FREE. Taxem se o zeptal jestli je placenej od i od výše tržeb, a on že prej ano. Taxem na něj vybaf, že já si buď koupím, to co chci já, protože já mám o tom jasno, nebo půjdu jinam. Něco začal držkovat, taxem se sebral a s mýma 85 tisícema, který jsem tam byl ochoten utratit, jsem šel jinam. A paxem jen napsal krátký mail jeho zaměstnavateli. No, nebudu lhát, ten zmetek je tam furt, ale krám má na výloze ceduli, že koncem měsíce končí... Myslím, že i díky tomu hovadu, které tam podává a odhání zákazníky svou přemoudřelostí. Nevybereš si. Nejlíp je si ty věci někde prohlídnout a pak nakoupit přes web. Podavači jsou zoufalá banda.

Kapuce (Ne, 18. 8. 2019 - 12:08)

Osobně kožešinové kapuce miluji. I kožichy. Na holkách je to sexy. Velké lemy na kapuci je dneska docela v modě a vzrůsta to. https://www.webstagramsite.com/media/BPN4aTcB1TX co jsem si googlil, tak takové nosí nebo nosily v Nizozemsku. U nás to jsou parky. Sám jednu takovou mám. Kdyby tu někdo podobně zaměřený byl, budu rád za pokec i třeba přes email či fb.

BP. (Ne, 18. 8. 2019 - 14:08)

No konečně někdo přes kapuce. Já mám jen TNF bundy a ty mají jen u 1 dnes už těžce retro takovou slabou kapuci v límci, což se mě nelíbí. U TNF 2 už nejsou. A potom mám ty tenké s kapucí. Sehnal jsem si kapuci s kožešinovým lemem a přišil to na tu TNF 1. Jenže jsem se setkal s kecama, že jsem jak buzna a pod. A tak teda nevím, na holkách a ženách to vypadá skvěle, u pánských se to až tak nevyskytuje. A hlavně začalo velké tažení proti kapucím, něco podobného jako před několika lety masírka staňte se kapucíny a vše musí být s kapucí. Já mám spíš skoro vše s kapucí, jsem na ně ujetý, nějaká trička a tílka, mikiny pouze s kapucí, potom ty tenké péřovky mám s kapucí, jen je škoda u těch TNF, že nejsou. Snažil jsem se pár kapucí objednat u výrobců péřovek, ale to skončilo jejich nechutí. Že sice v létě nemají skoro co dělat, ale že budou radši odpočívat a čekat na sezónu, než něco dělat. A teď jak, jsem v tom jako buzna nebo ne? Jinak pro vyjasnění nejsem. Každý mě může polibit, ale poslouchat ty blbé kecy mě taky nebaví.

fublibuk (Út, 20. 8. 2019 - 19:08)

Kožich na kapuci přece neznamená buznu. To jsou jen zastydlý závistivý kecy těch, co na ten kus kožichu nemaj peníze nebo odvahu. To by musela být každá americká vojenská parka pro buzny. :o)

BP. (St, 21. 8. 2019 - 18:08)

To máš pravdu, ale asi jak to mám na té TNF, která je krátká, tak asi proto. Každý ať si nosí co se mu líbí a vyhovuje. U nás v oblasti co žiju je to jak u bláznů. Někam příjdu a skenují odshora dolů a zpět a ti co mě znají občas vypustí, proboha, co to máš na sobě nebo cos to na sebe navlík? Menší město je "radost".

fublibuk (So, 24. 8. 2019 - 19:08)

PS. Já sice neujíždím jako ty na kapuci s kožidem, ale u mě vládnou prošívaný dlouhý sukně, a to je teprv nářez. :o) To by se na tý tvojí návsi ty prudérní prudiči asi podělali metr kolmo do luftu... Ale f Praze si na mě nikdo nic nedovolil, no, a i kdyby, se zlou by potázal. Tahám ty sukně celou zimu už asi 20 let. Není nic lepšího.

fublibuk (So, 24. 8. 2019 - 19:08)

Krátká dlouhá, na lidi se vyser, nos, co ti je příjemný. Chceš mít kožich na kapucu, tak si ho tam dej. Nikomu tím neubližuješ. Jsme tu jen jednou a na krátkej čas, neztrácej ho tím, že budeš přemýšlet nad tím, co ti cpou do hlavy nějaký prudérní prudiči. Ale to samý se očekává i od tebe, necpi to nikomu jinýmu. Držím palce s kožichem i bez. :o)))

Reklama

Přidat komentář