Reklama

Gamblerství

jepice (So, 12. 3. 2016 - 17:03)

Abstinentko je to přesně jak píšeš. Peníze byly pro mě jen papírky, vubec pro mě neměly jinou cenu, než cenu kreditu v automatu. To je hodně smutný, že si člověk přestane vážit hodnoty peněz a vše dává v šanc jen kvůli potěšení ze hry. Dnes už můžu napsat že je 8 den bez hraní a alkoholu. dnes určitě hrát a pít nebudu a zítra, zítra se uvidí... jak by řekl Nešpor. Těší mě, že teď začnu používat peníze tak jak se mají... zaplatim dluhy a z každé výplaty si udělám malou radost. Závidím Lemogovi, že nemá bažení, že ho nic nepoukouší k recidivě. Doufám, že až já budu abstinovat půl roku, budu na tom stejně.
Luku dřív ti bylo určitě líto utratit 500 za něco tak absurdního jako je čokoláda, ale když jsi byl ve sráčovně tak tam pětikila lítala jeden za druhým...
Taky jsem to měla tak. Něco jsem viděla v obchodě a nekoupila to protože to tak nutně nepotřebuji a musím šetřit a pak večer jsem tam nechala 100x víc...

To abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 17:03)

jaky je rozdil mezi abstinenci od koureni a od hazardu? prestanes kourit a tahle zavislost ti nenasekala zadne velke dluhy. ale prestanes gamblit a mas dluhy na rok, dva, deset let i když uz nehraješ a s tim je tezke zit a nbapravovat skody nekdy ani nejde uz. a pokud jsi to neukociroval tak uz jsi dozivotne na okraji spolecnosti v exekucích, bez duchodu, bez nemocenske. proto je hazard velke zlo.

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 15:03)

Ano, asi vsechny nas prekvapi jake jsou normalni hodnoty zivota, penez a vseho okolo. Vse jsme prestali vnimat, penize byl jen prostredek k ukojeni bazeni, prohry nas nasraly ale neznamenaly v zaveru nic. Byla to honicka ze penezi ktere jsme potrebovali hlavne na hru.
Dneska po 2 mesicich zase vidim hodnoty jinde (prirom jsou obycejne), hlavne nehrat. Je to strasne osvobozujici ikdyz je clovek spoutan dluhy.

Lemog (So, 12. 3. 2016 - 15:03)

Bazeni - v dobe sve nejvetsi prohravacske kariery jsem mival tak silne bazeni, vzdy kdyz jsem prohral a vedel ze treba za tyden budu mit dalsi prisun financi - to uz byl uplne mazec, nemohl jsem se dockat, vedne vnoci jsem si premital kombinace sazek, vybyvovaly se mi minule vyhry, slastne pocity, endorfiny uz,uz vedelůy, ze prijde jejich chvile...........a tak to slo porad dokola a dokola a stale prohry ale myslenky na vyhru vitezily.
Na konci, pod natlakem bazeni, kdy uz jsem rezignoval a chodil hrat a vedel jsem ze prohrat , za cenu, ze mi nebude chvili spatne.
Pak se neco stalo...asi me nastartovala tato diskuze - cetl jsem ty pribehy od zacatku a poznaval, ze nejsem sam, ze je to nemoc a hrac musi premenit mysleni aby mohl zacit abstinovat.

V te dobe tady nechodil zadny jiny gambler.
Myslim, ze i to me ve vysledku nabudilo a ja jsem nabyl takoveho odhodlani - premenil jsem svou energii vynykladanou do hrani v energii obrannou vuci gamblu.
V zacatcich jsem si absolutne nepripoustel, ze bych mohl selhat. Proto se asi bazeni vubec nedostavilo, nechapal jsem to ale samozrejme mi to nevadilo.
Takze za pul roku me navstivilo bazeni jen jednou a to asi pred mesicem a to jsem si vyvolal sam tim, ze me napadlo, ze si zajdu do herny na kavu, jen tak, podivat se, bez penez.....Tato myslenka spustila bezeni.....kdyz jsem si uvedomil co se deje - priblizne za 2 minuty bylo bazeni pryc za pouziti pripravenych vet.....neda se vyhrat, kdyz vyhrajes jsi vtom znovu a jeste hur, jak se podivas do zrcadla..........a dokázal jsem velmi lehce toto pretavit do chute jit s pesanama ven a v lese se nadychat cerstveho vzduchu, obejmout strom a pak jsem se sve zavislosti vysmal

Takze nemuzu rict, ze se intenzita meni, nemel jsem krome toho jednoho pripadu bazeni.............

Co se ale jednoznacne a velmi meni, to je me vnimani sveta a hodnot.......nikam nespecham, pozdravim slunce, mam svuj styl meditace pro cerpani vesmirne energie, tesim se na jaro, vymyslim aktivity, ktere podniknu, chci si uzivat kazdeho okamziku............

Zitra je to pul roku - krasneho pul roku - dekuji

Lemog

BIKER (So, 12. 3. 2016 - 13:03)

42 dni ,nebo 5 tydnu bez gamblu

Zdravim vsechny,
ctu, ze resite bazeni, ja uz ho mam opravdu malo, ale obcas se me prijde, ze treba pres tim nez usnu, tak vidim jak mam velkou vyhru, uplne zive, dokonce vidim co padlo a tak....nejak me to ale nerozhazuje.
Musim vsem doporucit jakokoliv aktivitu, jako nejakej sport, za doby gamblu jsem vseho nechal a tedka se postupne vracim a je to pecka:-)

Peknou sobotu
Jinak pokud jste nekdo z brna ,tak je zde festival cokolady:-) byl jsem tam a to je opravdu vec, co si toho clovek koupi za 500kc...to bylo ve sracovne v hajzlu jako mzik.

AZ

LUK (So, 12. 3. 2016 - 13:03)

Ahoj Jepice, jen tak dál pokračuj v abstinenci. Z jednotek dnů budou za chvíle desítky a už se těším, až budu jednou na stovce a tak dále... Chci být motivací pro nováčky, pro vás, ale hlavně sám pro sebe!

Jinak bažení mívám velmi slabé, ale sem tam se objevuje. Řekl bych, že je to ve stejné intenzitě, ale hlavní příčinu na slaboučkém bažené si dávám sám osobně, protože pokud se již objeví, okamžitě odvracím od něj pozornost, myšlenky a jdu na něj negativní motivací (co mi hazard vzal). Pokud bych si s myšlenkou hry začal opět koketovat, bažení by bylo strašně silné. V tomto vidím u sebe největší posun. Naučil jsem se bažení rozpoznávat a pracovat s ním. Ale jsem velmi pokorný a rozhodně nemáme nikdo vyhráno. Nikdy. Jednou jsem již půl roku nehrál a znovu jsem do toho zahučel ani jsem nevěděl jak...

AZ!

jepice (So, 12. 3. 2016 - 12:03)

Tak na druhou stranu je to fajn, ze mu nikdo nepujci, aspoň nedělá další dluh. Ja to mam horší, mně furt někdo nabízí půjčky, měla jsem cetelem, home credit, essox, tam jsem všechno zaplatila a nemam už u nich zadnou půjčku a pořád mi chodí nabídky, dokonce 2 kreditky.
Ja se budu snažit, zaplatit tu kk, pak vsechno budu sypat na úvěr ve formě mimořádné splatky. Nebudu si nechavat penize navíc, vše odeslu pryč.

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 12:03)

Pritel mi z dluzi cca 80 tisic ale bude to celkem asi vic. Ke konci uz jsem to ani nepocitala, byly tam platby i za obchod atd. - penize na barak ktere mi daval pred tim nezli zacal podnikat tam taky nejsou. Mozna z toho dluhu v zaveru za hrani nebude ani tolik - nikdy jsem si to nepicitala presne. Zkratka to vygradovalo velkym dluhem ale z momentalnich prijmu nas obou by jsme to meli postupne zvladnout. On krome asi 10 tisic u citibank nema zadne dluhy (neni zrovna platebne nejhodnejsi takze mu nikdo zaplatpanbu nepujci).
Tak asi tak k nasemu skore

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Jak jsem jiz psala, my vyhravali malo a vybirali hned jak neco padlo ( takze vetsinou z 200 vyber 1000) takze k hadkam moc nedochazelo. Spis at vytahnu dalsi penize nebo at mi dojde vybrat dalsi. To moc casto ale nebylo. Spis po navratech domu obousteana nasranost na sracovnu a ujistovani se ze tam uz epachbem. Posledni kapkou v lednu byla moje prohra 9tisic za vecer (penize na rocni pojistku domu)

jepice (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Tak to te obdivuji. Nehadali jste se ve sracovne, když se nekomu vedlo a nechtěl to vybrat? Já chodila do sráčovny a tam teda nebyl pár, ale táta ze synem a ty si tam dávali do těla

jepice (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Taky jsem konsolidovala 3 úvěry plus 40t navíc a ty skončily v trapu za pár mých výprav...
Pokud má člověk stálou praci, tak to jsou dluhy splatitelné. Přítel má svoje dluhy nebo to máte společně? Moje dluhy jsou jen moje do 4 let bych to mela mít zaplacené a pak už si v životě půjčku nevezmu. Kreditku mít nemůžu, nejsem schopna jí používat jak se má...

Abstinetka (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Nejvice to gradivalo lonsky rok, pritel byl temer bez prijmu, tahla jsem barak, hypo a 2 hrace - takze posledni uver 200 padl za pul roku.

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Je to skore cca za 10 let - vzdy nejaka ta konsolidace, preuverovani atd.

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Dluhy nam kolem 800 z hrani odhaduji 600-700. Do 6 let by to melo byt solaceno. 3xbank uver, kreditka a doplacim provident

jepice (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Abstinetko já už byla ve fázi, že hra za 20 mi nedávala ten adrenalin, ale mozna je to tim alkoholem.
Abstinetko nejak jsem nezaznamenala výši tvých hracskych dluhů, nebo si to tady nepsala?

Abstinetka (So, 12. 3. 2016 - 11:03)

Jepice - tak to jsi zatahla za brzdu vazne vcas. Moje zivotne nejvysi sazka bylo 50kc a to jen kdyz tam zbylo pade tak jsem to riskla. Jinak kokem 10-20. Presto jsou me dluhy jake hsou. Hrat za tyhle sumy tak bych uz byla asi rozplacla doke v Nuslich.
Udelala jsi dobre!

jepice (So, 12. 3. 2016 - 10:03)

Luku to je super, drž se dál.. jak jsi na tom s bazenim ty? Je to míň a míň intenzívní?

jepice (So, 12. 3. 2016 - 10:03)

No jo nepit... to je ten kamen úrazu. jsem dnes 8 den bez alkoholu a zatim se držím, chuť na něj nemám. Ve fázi hraní mi alkohol vůbec nepomohl, nemohla jsem držet sázky nízko, večer jsem začala točit na 50kč a končila nejčastěji na 200kč... 2x už jsem jela otacku za 400... kam by to dospelo víme všichni. Zatáhla jsem za záchranou brzdu, dokud dluzim jen bance a mam ještě ze svého příjmů na splátky. po tom týdnu bez je mi čím dál líp, nebolí mě hlava a nemám výčitky

LUK (So, 12. 3. 2016 - 10:03)

30. den bez gamblu

Gratuluji Abstinentko. Máš pěkně našlápnuto:-). Taky klobouček pro Lemoga - půl rok je tu co by dup. Dá se říct Lemogu, že bažení je nyní pro tebe míň intenzivní a méně časté (pokud nějaké máš), než na začátku? Spatřuješ v tom nějakou paralelu?

Jinak včera jsem pročítal historii této diskuze - skončil jsem asi u příspěvku č. 1700 a strašně by mě zajímalo, jak se daří TOXImu. Ten v roce 2007 psal, že již tři roky nehraje a z jeho příspěvků byla cítit pokora, nadhled, práce se sebou samým, uvědomování si kdo celoživotně je atd... Pokud by stále nehrál, tak dnes by to bylo již 10 let. Doufám že se mu daří a bylo by fajn, kdyby se přidal i někdo z této staré generace po tolika letech...

AZ!

Abstinentka (So, 12. 3. 2016 - 10:03)

Jepice - urcitou vyhodu to ma hrat jen pod vlivem alkoholu protoze staci nepit a je to (pokud hrac neni i alkoholik). Ja vzdy plne za strizliva, o to horsi ze strizliva jsem byla furt takze na intenzitu gamblu velky vliv.

Reklama

Přidat komentář