Reklama

Gamblerství

Lemog (St, 9. 3. 2016 - 09:03)

Jepice vydrz - musis prekonat tyhle prvni zkousky, bude se to zlepsovat.
Divala jsi se na to video co jsem tady daval vcera vecer?
To je presne pro tebe, je tam priklad alkoholu.
Plán mas dobry , energie do zacatku taky dost - takze s usmevem :-)

Lemog

jepice (St, 9. 3. 2016 - 08:03)

Abstenentko jak to zvladas ty? Dva měsíce je už dlouhá doba, jak často máš baženi? Já mám v patek výplatu, tak hned vše odejde příkazem a zbytek na dluh kk. Tu musím zaplatit nejdřív, pak ji hned zrusim. Poté se budu snazit vkladat mimořádné splatky na úvěry ktery mam...

jepice (St, 9. 3. 2016 - 08:03)

Ahoj dneska je mi tak nějak fajn, když nemusím myslet na to kdo mě založil, komu to kdy vrátím... svítí mi do oken slunce a určitě vím, že dnes určitě NEBUDU HRÁT. A zítra, zitra se uvidí... je mi po dlouhé době tak nejak dobře
S tím tabakem to budu dělat jak vy... taky si řeknu, že si dam sklenicku až zítra...

Lemog (St, 9. 3. 2016 - 07:03)

Ahoj všem: dnes 178. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Abstinentka (St, 9. 3. 2016 - 06:03)

57 dni bez hrani

Dobre jitro vsem

Jepice - super ted jen nepovolit dalsi dny. drzim palce

Lemog (Út, 8. 3. 2016 - 22:03)

inspiraci pro odlozeni koupe doutniku jsem nasel před casem v tomto videu : https://www.youtube.com/watch?v=VyUldtFjn4A

tato metoda se mi libi, je to zajimavy navod, třeba to nekoho taky oslovi, doporucuji , je to o alkoholu, Jepice koukni na to a pripadne uplatni v nejbližších dnech , jak pises ze brzy muze prijit krize

Lemog

Lemog (Út, 8. 3. 2016 - 22:03)

My se s Tragikem sem tam postouchneme a nektere jeho metody a doporuceni mi vůbec nic nerikaji, myslim si , ze jsme všichni gambleri a přitom každý jsme jedinecny jedinec praktikujici individualni protigamblerske metody ale dnes po precteni Tragikovych koimentaru jsem prisel hned na dve shody v názorech aniz bych nekde hledal .

Ne vždy ale priblizne 1-2x mesicne když jdu kolem tabaku - dostanu chut a napadne me - kup si doutnik, das si doma, však se to neslukuje.
Zastavim se, koukam na ty regaly plne krasnych krabicek plnych cigaret a tak abych se slysel rikam - mam na ten doutnik chut ale dnes si ho nedam, koupim si ho "mozna" zítra. Po 5 minutach uz nevim, ze jsem před chvili sel kolem tabaku a další den si ho samozrejme nekoupim.

Nemam zadne kartičky jak pise Tragik ale uz dlouho mam v mobilu stazene a pripravene pro precteni příspěvky zde prispivajicich diskuteru, které me oslovily a v mobilu je mam jako prevenci pro pripad bazeni. Zatím abstinuji kratce , nepotreboval jsem to ale "kdo je pripraven - není prekvapen"...takze jakousi formu kartičky mam taky,

Tragiku, beres tu funkci?

Lemog

jepice (Út, 8. 3. 2016 - 21:03)

Dnes 4 den bez hraní... chuť na alkohol přešla, manžel si dal jedno pivo a já bylinkovy čaj a taky to šlo... teď si jdu spokojeně lehnout že první náznak baženi jsem zdolala...

Abstinentka (Út, 8. 3. 2016 - 19:03)

Luku, vystihl jsi to presne - proc jit hrat kdyz vysledkem v zaveru budou opet prohry, nastoli se znova maraton sezeni v hernach, vysokeho tlaku, osobniho zivota v prdeli a totalni fin krize (at hned ci pozdeji - 100% to beztak prijde). Ano sny o velke vyhre ktera vse spravi existovaly, a dlouho me hnaly do pekel, ale dnes vim ze je to jenom obycejny prelud. Pokud nekdo veri ze bez ustavni lecby to neda, at tam urychlene odjede ale pokud vazne Nechce ani rocni pobyt ho nezachrani. Vse je pouze v nasi hlave, vuli a hlavne Nechtit.

Abstinentka (Út, 8. 3. 2016 - 19:03)

Omlouvam se - smilik nel byt negativni :( a ne pozitivni :)
Souhlasim s Lemogem, z tveho prispevku citim negaci a selhani ale budu velmi rada pokud se mylim

LUK (Út, 8. 3. 2016 - 19:03)

26. den bez gamblu

Ahoj all. Já bych ústavní léčbu nepřeceňoval, ale ani nepodhodnocoval. Důležitý jsou dvě věci. Přiznat si, že jsem gambler a něco s tím dělat (nehrát) a druhá je chodit na nějaký terapie, psycholožka, skupiny nebo to, co zde vedeme my. Pokud by toto forum skončilo, okamžitě hledám alternativu... Pokud si někdo myslí, že ho PL doživotně vyléčí, tak je na omylu... Mnohem důležitější je následná doživotní práce se sebou samým...

a ještě jedna otázčka: Proč bych měl jít ještě někdy hrát, když vím, že nedokážu od toho pak odejít, a i kdybych odešel, tak do pár dnů/týdnů to zase odevzdám. Toto jsem si dřív nějak neuvědomoval. Dnes mi to pomáhá k prozření:-).

AZ!

Lemog (Út, 8. 3. 2016 - 19:03)

kdysi a mozna : já se hlásím a zodpovedne prohlasuji, ze opravdu chci prestat.

Z této tve otázky citim, ze jsi selhal. Rad bych se mylil, mel bys mit za sebou asi tri tydny abstinence.

Pokud mas srovnano , ze vyhra je největší prohra - je tve tvrzeni, ze moznost vyhry je tak lakava, naprosto mylne.
Kazdopadne je dobře ze zde pises sve úvahy.
Vyleceni nebudeme nikdy, není na to tablete, kterou polknes a nemoc je pryc.
Musime se naucit se svou nemoci zit.

Zazil jsem spoustu recidiv , a nestydim se za to. Je to soucast mého vývoje.
Dulezite je zvednout se a zpříma pohlednout sve zavislosti do oci - pak ma smysl zacit svou nemoc resit.........někdo to zvladne pomoci lecby - cítíš - li to takhle - jdi do toho.

Postezuj si tady, napis sve pocity - jsme tady od toho abychom se vzajemne podporili, cim nas bude vice - tim budeme silnejsi a mam pocit , ze se tady pisou dějiny. Predstav si, zue za 5 let to tady budse cist nejaky nestastny gambler a try muzes byt prvotnim impulsem pro jeho prozreni.

Drzim palce, vsem fandim

Lemog

Abstinentka (Út, 8. 3. 2016 - 18:03)

Kdysi a mozna - znis dost negativne, nejak citim ze ztracis chut do boje :) nebo zvazujes ustavni lecbu

kdysi a mozna (Út, 8. 3. 2016 - 18:03)

Zdravim, je to vlastne strasne jednoduchy, ale vzhledem k nasim dispozicim vlastne skoro nemozny.

Kdyz neco nechci, tak to proste nedelam, ze jo. ;-). Jenze, kdo z nas opravdu chce prestat? Vzdyt ta lakava moznost velkych vyher je tak slastna. Kdyby nas to nenicilo financne, tak u tech beden sedime porad. Je to totiz nas pokrivenej charakter, touzici po bezpracnym zisku, o kterym normalni clovek vi,ze proste neexistuje, kterej z nas ucinil zavisli trosky! Teprve az si tohle uvedomime, pak budeme navzdy vyleceni, obavam se vsak, ze je to cesta bez ustavni lecby skoro nemozna. Drzte se!

Tragik (Út, 8. 3. 2016 - 16:03)

To víš že pamatuju.. zas tak dávno to není.

U gamblerství je to taková křivka:

Nejprve se abstinovalo lehce protože jsem byl ze sebe dostatečně zhnusen. Potom se to stížilo protože se povedlo více věcí dořešit a vkrádal se pocit že se toho tolik nestalo. Teď je to zase dobré. Nevím jak to bude dál ale s tím poklesem mě pomáhá deník a motivační karta.

U alkoholu to bylo paradoxně těžší. Vím že alkoholik nejsem že mě to jakoby nic neudělá tak je menší motivace se přesvědčit proč to dělám. Vlastně ale pomáhají dvě metody které pomáhají i s nehraním.

1. abstinovat ten aktuální den a zítra se uvidí
2. pozitivní a negativní motivace.

Prostě jsem to dyckyl odložil.

A nebo jsem si řekl negativně:

ŘTak se napiju a co z toho jako budu mít. Uvolním se? To se jako jinak neumím uvolnit? Pobavím se? To neznám jinou zábavu? Utratím za to peníze.. ok to sedí. Asi bych měl teď trochu šetřit co?

A ta pozitivní je... jak jsem se minule cítil ráno když jsem se na tom večírku vydržel nenapít, pevný ve svých názorech? Skvěle. Chci zas.

Teď jsem si vybavil jak jsem měl jednou hroznou touhu. Bylo to spojené s tím že se mě doma ocitla nějaká dobrá flaška a volný večer. Tehdy jsem se rozhodl že ok.. tak si dám. Ale zítra. Dneska ještě vydržím.

Ráno jsem to viděl UPLNĚ jinak a flaška putovala zase dál jako drobný dárek blízkému :)

jepice (Út, 8. 3. 2016 - 14:03)

Pamatuješ si ještě své začátky abstinence? Můžeš mi něco doporučit?

jepice (Út, 8. 3. 2016 - 14:03)

Ahoj tragiku, děkuji za tvůj rozbor, úplně si to vystihl... hlavní spousteč je alkohol. Tim jsem si jistá... ty skryté už taky vnímám, třeba spoty v tv o automatech, když tam v reportáži ukazují tocici automat, který znám. Pak jsem si všimla nekolika zvuků, které tutove vydává nějaký automat... je to v reklamě na novou lednici, připomíná mi to angry ptáky, no hnus fialovej... okamžitě přepínám tv... už teď začínám být nervózní, mam stres, tak ctu knihu... chuť na alkohol zatím nemam fyzickou, ale teď je psychická.... musim to vydržet je to navyk... stres, potom alkohol a pak hazard..

Tragik (Út, 8. 3. 2016 - 13:03)

Ahoj všem,

mrzím mne že se sem nedostanu častěji ale mám priority jinde a poslední dobou moc nestíhám. To je vlastně pozitivní. Po dlouhé době věnuji volný čas pozitivním změnám a ne prohlubování problémů.

koukám jak se to rozroslto.

Tak zdravím Jepici a chtěl jsem Ti jen říc něco k tomu alkoholu.
Ty jsi asi typickým případem kdy je to hlavní spouštěč podle toho co píšeš.
Potom vynechání alkoholu uplně ze života je nejlepší změnou kterou můžeš pro sebe udělat. Ono to není někdy lehké.
Já jsem opilý nikdy nehrál takže jsem to spojené neměl. I tak jsem ale pít přestal zkrátka proto, že jsem chtěl udělat "něco navíc" vlstně jsem si to chtěl jen zkusit.

Teď po těch skoro pěti měsících musím říc že se mě to líbí čím dál víc. Má to spoustu pozitiv. A to jsem absolvoval i několik večírků. Kamarádi si časem zvyknou a někteří už i opatrně sondují že by to zkusili.

Jen tě chci i trochu varovat.. je dost nepravděpodobné že je alkohol JEDINÝ spouštěč. Bude jich víc schovaných a až oslabíž tento tak se ozvou. Měj takové opatření, aby jsi to ustála.

K Radkovi asi nic.. mám z něj pocit že to je zábava někoho kdo je jinak moc smutný.

Abstinentka (Út, 8. 3. 2016 - 13:03)

Bikere, vydrz bude líp. Za...Jepice - moc se na to tesim. Doufam ze do konce tydne to dorazi at mam na vikend poctenicko :)

Reyzi (Út, 8. 3. 2016 - 12:03)

Ahoj vsem,dalsi den bez gamblu,bazeni nemam,jelikož neni za co... ; )Výplata se blizi,penize jdou k nejblizsim,sice si budu muset chodit pro desatky na zivot,ale aspoň budeme v častějším kontaktu....dostal jsem šanci,tak se ji drzim...

Reklama

Přidat komentář