Reklama

NOHA V SÁDŘE

Martin (Út, 25. 9. 2018 - 21:09)

Dobrý den. Mám na vás dotaz. Jak docílit aby byl malíček na noze přeložený přes prsteníček. V normální poloze je mě to nepříjemné. Děkuji za radu

dr. Galén (Ne, 26. 8. 2018 - 13:08)

Dobrý den,
ráda bych se...Tuhle situaci vám docela nezávidím. V každém případě by obvaz měl splňovat svou funkci. To jest znehybnit končetinu a umožňovat chůzi, když ošetřující lékař uznal, že váš typ zlomeniny to umožňuje. Pokud jsem vyrozuměl, tak se na tom vašem podpatku nedá chodit, takže by měli obvaz opravit a podpatek přichytit potřebnými roličkami obinadla z matriálu, ze kterého byl obvaz vyhotoven. Nějaké uchycení leukoplastí je jen provizorium, které se dřív či později zatěžováním opět uvolní. Pokud byste nedosáhla u "vašich" zdravotníků pochopení. Tak bych zkusil se s nimi domluvit na výměně odlehčeného obvazu za klasickou sádru. Ta má přednost v tom, že se o něco lépe modeluje, ale pokud jste měla smůlu a narazila na jakési neuměteli, tak se dá předpokládat, že nenatočí ani pořádně klasiku. Na vyoseném podpatku se nedá pořádně chodit. Pokud se nedomluvíte na nějakém přijatelném řešení, tak si vynuťte konzultaci s nadřízeným vašeho ošetřujícího lékaře nebo na vedení zdravotnického zařízení či případně si podat stížnost na svoji smluvní zdravotnickou pojišťovnu, že jste nedoslata patřičné ošetření, které vám přísluší. Držím palce v dalším jednání. Už při čtení vašeho dotazu na mě šly pomalu mrákoty z přístupu tohoto zdravotnického zařízení. Případně dejte vědět, jak jste dopadla. Hlavně se nenechtě zase odbýt nebo ukonejšit nějakou další výmluvou či polovičatým řešením. Právo a pravda je jednoznačně na vaši straně. A navíc jste pacient, který si za požadované služby připlácí.

Šárka (Ne, 26. 8. 2018 - 11:08)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné reklamovat odlehčenou sádru na noze (mám odlomenou záprstní kůstku) kvůli nedostatečně přidělanému a vyosenému podpatku, který byl hned 2. den velmi uvolněný a vytočený do strany. Nedá se s tím skoro vůbec chodit. A to chodím spíše radši o berlích, protože to jinak ani moc nejde. Už jsme to doma opravovali, jak to jde, ale nic nedrží. Když jsem si s tím došla do nemocnice, tak jsem si vyslechla připomínky a ani mi doktor podpatek nesrovnal a omotal to 3x leukoplastí. Dá se s tím něco dělat? Člověk platí 850,- a stejně nemůže chodit. Děkuju za odpověď :)

Šárka (Ne, 26. 8. 2018 - 11:08)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné reklamovat odlehčenou sádru na noze (mám odlomenou 1. záprstní kůstka) kvůli nedostatečně přidělanému podpatku, který je po prvních 3 dnech velmi uvolněný a vytáčí se mi do strany

Dana (St, 22. 8. 2018 - 08:08)

Co jste dokázal Vy pane...Tady nikomu nevadí že sem píše kvůli zasádrované noze když ji má z úrazu.Tady vadí to že příznivci zasádrovaných nohou tu snad mají svou diskuzi a to je vyloženě o sádrování.Takže nechápu proč mršíte diskuzi o noze v sádře tím že vy máte úchylku na sádrování.Jděte o tom diskutovat do té určité diskuze a nebo na jinou ještě odbornější jako je třeba Sádrovna.cz.

pravil (Út, 21. 8. 2018 - 22:08)

Co jste dokázal Vy pane.....největší sádroúchyl všech sádroúchylů.Když pominu další deviaci a tou je záliba v amputacích.

Luxpe (Út, 21. 8. 2018 - 15:08)

Už dej pokoj ty úchyle...Co jste dokázal Vy pane dokonalý? Jsou prostě lidé kteří chtějí sádru jen tak to úchylka není když si kvůli tomu nelámou nohu nebo ruku.
Já si myslím, že jen Vy to tady kazíte a uvádíte, že webovka je plná debilů. Je mi Vás líto, ale jestliže Vám to zde tak vadí tak sem nechoďte stejně MUDr. Chocholoušek poradí většinou nejlíp.

Doktor Cvach (Pá, 10. 8. 2018 - 22:08)

Dobrý den, v případě...Už dej pokoj ty úchyle zahnojenej.Kvůli kriplům jako ty sem pak lidi co potřebují opravdu pomoct nepíšou.

Ivana Vaňáčová (Pá, 10. 8. 2018 - 07:08)

Dobry den ja bych zajem mel o...Dobrý den, v pořádku. Stačí pouze odeslat e-mail a být vstřícný přístup pak se lze jednoduše domluvit.

Kamil (Čt, 9. 8. 2018 - 19:08)

Dobrý den, v případě...Dobry den ja bych zajem mel o slwc...sam sem si to parkrat zhotovil i ruku...mam i foto...

Ivana Vaňáčová (Čt, 9. 8. 2018 - 18:08)

Dobrý den, v případě zájmu o SLWC cast prosím pište na e-mail: [email protected]. Minimální věk 18+, francouzské berle lze zapůjčit. Pacienty objednáváme minimálně 18 dní dopředu. Maximální doporučená délka nošení je 36 dní. Uvidíme spolupráci dlouhodobou. Ceny od 650,- Kč. Jsme z jižní Moravy.

dr. Galén (Út, 19. 12. 2017 - 15:12)

Dobry den mám jen namožený...Pokud noha bolí a obvaz není naříznut, tak je docela pravděpodobné, že vám přiložili obvaz dříve, než odezněl otok. V každém případě bych neváhal navštívit lékaře, kde vám obvaz aplikkovali.

Valérie (Út, 19. 12. 2017 - 03:12)

Dobry den mám jen namožený kotník a mam sádru hrozně mě bolí noha pod sádrou a pálí mě.nemuzu ani spát myslíte že by mi ji sundaly ? Opravdu je to hrozná bolest

Luxpe (Pá, 13. 10. 2017 - 20:10)

Raději neraď.souhlasím nejlepší rada je od lékaře a známých kteří mají nechtěnou zkušenost

doktor Cvach (Pá, 13. 10. 2017 - 14:10)

vložila: Bc. Ivana...Raději neraď.

Ivana Vaňáčová (Pá, 13. 10. 2017 - 14:10)

vložila: Bc. Ivana Vaňáčová
e-mail: [email protected]

Ahoj,
lidi to, že vám zde moc lidí nepomůže je bohužel dáno tím, že admin webovku neuzamkne a nenutí Vás k registraci.
Samozřejmě takto je webovka navštěvovanější, ale jde převážně o smetiště. Já jsem bohužel už taky se sebou švihla a skončilo to v nemocnici a odpajdala jsem to s bolestí po berlích do autobusu a domů.
Nebudu nikomu lhát sádra na noze lepší než na ruce, ale souhlas lepší ji nemít a dobrých 21 dní jsem trpěla. Jak jsem dostala podpatek tak jsem se sádrou chodila i do školy, jasně, že debilní spolužáci se chechtali, ale jinak to bylo v pohodě. Na taháky šikovná věc. Bohužel když to byla ruka byla to pravačka a tu já používám na psaní vlastně na všechno. S chodící sádrou to sice přemisťování bylo za trest, ale dalo se to. Jsem ráda, že jsem v pohodě jen ta jizva není moc hezká, ale obinadlo ji zakryje.
Jsem ochotna pomoci a poradit. Stačí se jen ozvat.

Ivana VAŇÁČOVÁ

Sandra (Út, 5. 9. 2017 - 10:09)

Ahoj, lidi od včerejška 4. září jsem po 11 letech dostala na pravou nohu sádru :( bohužel v Tolcově dvoře si kůň stoupl na mou nohu a já řvala bolestí fakt tohle bych vám nikomu nepřála zažít.
Sádru mám od konečků prstů po koleno za 3 týdny mám přijít na kontrolu prý bych mohla dostat podpatek. Teď mám francky a na 2 týdny domácí vězení.
Dneska ráno jsem musela jen do sámošky vzala si samozřejmě džíny i mikinu, ale prsty u nemocné nohy jsem nechala volně a musím říci, že v 7:20 mi byla pěkná zima. Dcera šla do školy v sandálech hold podzim už tady je!

Daniel Vítek (Ne, 13. 8. 2017 - 11:08)

Ahoj, upadla jsem n horské...Ahoj,
tak jak dopadla jsi dobře? Už nemáš sádru? Na nožku určitě opatrně...

Luxpe (Po, 10. 7. 2017 - 14:07)

Ahoj, upadla jsem n horské...Ahoj Jani,
jestliže máš sádru od konečků prstů po koleno a provedenou operaci tak by jsi měla nožku šetřit a mít ve zvýšené poloze. Možná ji občas neměj položenou a cvič sní v sedě do vzduchu nebo aj v leže, prsty si určitě denně žmoulej v ruce ať je máš v pohybu nebo s nimi hýbej. Na umývání pestíků doporučuji vatičky do uší a houbičku na nádobí. Předpokládám, že máš francky na chůzi. No vidím to, že půjdeš na převaz a dostaneš sádru s podpatkem.
Každopádně se drž a ať to máš brzy v cajku!

Jana (So, 8. 7. 2017 - 14:07)

Ahoj, upadla jsem n horské louce, mám 14 dni operovaný kotní, vzhledem k tomu, že jsem měla i uvolněné vazy, ještě budu další čtyři týdny mít nohu v sádře, je nenašlapovací. Co cvičit, ať nezakrním.
Dky za každou radu.

Reklama

Přidat komentář