Reklama

Děti a punčocháče.

katy (So, 19. 3. 2005 - 13:03)

Děti se učí nápodobou rodičů, jak píše Pett. Prostě není správné dítě nutit do něčeho, co je mu nepříjemné a navíc do něčeho, co nevidí ani u svých rodičů. Je správné hledat kompromisy - věřte, že děti napadne spoustu jiných způsobů, jak být v teple a nenastydnout, pokud doma podporujete demokracii a s dětmi komunikujete, ne jen nařizujete, podporujete tvůrčí myšlení. Tím nejpovolanějším je vaše dítě. Já sice neznám moc 10ti letých dětí, které nosí punčoháče, ale pokud vy ano, nevyvracím vám to. Pokud vaše dcera nechce nosit punčocháče, nenapadlo vás, že je jí to opravdu nepříjemné a nedělá to proto, aby vás rozzuřila? Udělejte s ní nějaký kompromis, ale nenuťte jí, nebo v budoucnu získá takový odpor, že nebude chtít nosit ani do tanečních silonky...

Pet (So, 19. 3. 2005 - 12:03)

No Soňo nemáš až zas tak pravdu to co jsem napsal je ověřený u spousty lidí ne říkám že děcka chodí pod kalhotama na boso,ale punčocháče na ně nedostaneš ani omylem možná tepláky nebo ty podkolenky jak píšeš

Sona 27 (Ne, 6. 3. 2005 - 18:03)

Chceš snad říct, že když rodiče nenosí punčochy tak to po dětech nemůžeš chtít?? Co to je za blbost??? Děti mají chodit teple oblečeni, a je jedno jestli já mám čepici nebo ne, když je zima a mrzne tak ji děcko bude mít a basta. jde snad o zdraví dětí a ne o to, že když to jeden nenosí tak to nosit taky nebudou. Takže já bych to u "větší dámy" řešila teplýma nadkolenkama, a pokud mrz¨ne hodně tak prostě punčochy bude mít a hotovo. Já je taky nosila na základce a taky jsem se občas vztekala, ale ted můžu být ráda.

Pett (Ne, 6. 3. 2005 - 18:03)

Pavlo pokud nenosíš punčocháče ani ty ani manžel tak to nemůžeš chtít ani po svých dětech mě je 38 a normálně nosím nej větší velikost TUČŇÁKŮ dětské pk

Pavla (Ne, 6. 3. 2005 - 17:03)

Děti jezdí do školy autobusem a na zastávku to mají asi deset minút pěšky. Po škole jsou v družine a v půl třetí jezdí domů. Dost před i po jízdě běhají venku. Stejne s družinou chodí bobovat. Myslím jsi, že pokud budou jenom v ponožkách je riziko prochlazení dost veliké. Jinak syn říkal, že ve třídě pět kluků nosí punčocháče, dva mají pod kalhotama tepláky, co se mu moc nelíbí a říka, že by je nikdy nenosil a tři chodí jen v ponožkách. Je teďka celkem ok,: "alespoň mi je teplo". S Káčou je to horší, neustále kecá a o punčocháčích se odmíta bavit (i když je stále nosí a myslím jsi, že i většina spolužáků z trídy). Mám kamarádku, která dělá zdravot. sestru a říka, že každou chvíly mají v ordinaci 12 -13 leté holky s problémama se spodkem. Nenapadá Vás souvislost s oblíkaním?

lalka (So, 5. 3. 2005 - 22:03)

Moje dcera chodí do páté třídy.Na začátku zimy nechtěla punčocháče nosit ,ale když zjistila že je skoro všechny holky ve třídě nosí,začala je nosit taky.Takže o tom neuvažujete sama.Ono je taky rozdíl zima 5 st. a mínus 10.Od puberty jsem na oblíkání taky kašlala,ale prochlazené vaječníky a páteř taky udělaly své.Takže ve větším mrazu bez punčoch a košilky nechodím.

Sheila (So, 5. 3. 2005 - 15:03)

Já jsem stará zmrzlina, takže ve své dospělosti stále nosím něco jako punčocháče, jsou to takové přilnavé spodní "kalhoty" pro sportovce, nejsou v celku s ponožkama. Něco jako kamaše, ale je to profi pro sportovce a skvěle to hřeje.

Pett (Pá, 4. 3. 2005 - 17:03)

já nevím ale myslím si ,že záleží na rodičích jak se v zimě oblékají pokud nosí rodiče punčocháče tak není problém ani u děti .My s manželkou pk nosíme a naší dceři je 14 roků a punčocháče si bere bez jakých koli řečí

Maja (Čt, 3. 3. 2005 - 16:03)

Ja mam 25 r. som vydata a stale nosim puncochace, ked je zima. Tiez nosim vonku ciapku. Ked som bola dieta nechcela som nosit ani ciapku a ani puncochace. Deti chcu asi napodobnovat dospelych. Maja

Doris (Čt, 3. 3. 2005 - 15:03)

A co ty, Pavlo, nosíš punčocháče ještě dnes? Prý to některé šíleně vzrušuje-svěř se nám jak to bylo nebo je s tebou! Vejdeš se ještě do dětských punčocháčů?

katy (Čt, 3. 3. 2005 - 08:03)

Nevidím žádný důvod proto, proč nutit děti do něčeho, co nechtějí. Není správtné nutit děti nosit něco, co je jim zvláště fyzicky nepříjemné. Některé děti josu více citlivé, některé méně a jsou děti, které opravdu cítí švy i na bezešvých ponožkách. Není to tak, že by si vymýšlely a chtěly rodiče trápit!Dobrý rodič se pozná tak, že hledá se svým dítětem kompromisy a řešení pro obě strany - ano, je nutné chodit teple oblečení, to bezesporu - ale nevyřešily by to u holčičky barvné "in" podkolenky a u kluka teplé kalhoty s vložkou? Punčocháče jsou opravdu nepříjemné, někdo nemusí mít rád věci na tělo - já je nenosila od 6ti let a s rodiči jsem se dohodli, že když byla velká zima, nosila jsem pod nimi takové slebé kalhoty - něco mezi punčocháči a tepláky, ale nebyly na tělo - to mi vyhovovalo i esteticky se mi to líbilo. Hledej s dětmi kompromisy, snaž se dívat i jejich očima. Vařečka určitě není ten správný pohled. Aby jednou nezpůsobila, že se děti budou bát, nebudou se svěřovat a ty jsi pak nebyla hodně překvapená...

Verča (St, 2. 3. 2005 - 13:03)

Silonky pod kalhoty?Neblbněte.To je tak na to,aby se zapařila.Je to umělé vlákno a znám spoustu malých holčiček,které díky nedůslednosti svých rodičů skončily u dětského gynekologa se záněty.Ano.Nohy musí být v teple.Ale stačí od kotníků dolů.Myslím si,že to záleží hodně na těch dětech.Jsou ve věku,kdy bych jim takovéhle věci nevnucovala.Existují různé módní a teplé druhy zimních kalhot a příjde mi to jako lepší řešení než děti ve škole narvané do bavlněných či jiných punčoch.Nejlepší řešení je si to zkusit na celý den do práce...:-)))Já bych do toho nešla.

Kitty (St, 2. 3. 2005 - 12:03)

Ahojky,chapu, ze se deti za puncochace ve skole stydi. Pamatuji si na sebe, svet dnesnich deti je tvrdy. Ale na druhou stranu nemuzu vubec souhlasit s Vercou, kdyz pise, ze mraz noham nevadi. Prave nohy musi! byt v teple. Pokud ma clovek studene nohy, miva pravidelne i studeny nos - zkuste si to nekdy, a prave v tomhle okamziku ustupuje imunita tela. Nevim jak v Cechach, ale na trhu uz je dneska spousta jinych "vychytanych" a zesilenych silonek na zimu i se vzory v detskych velikostech - treba se to bude dcerce libit v kombinaci se sukni a kozackami. Treba je pak bude nosit i pod kalhoty. Snazila bych se najit kompromis.

Verča (St, 2. 3. 2005 - 11:03)

Myslím,že hlavně pro toho kluka to musí být ostuda.Myslím,že by se mu mohli i ostatní spolužáci posmívat.Dokázi se vžít do vaší mateřské obavy,ale myslím si,že je zbytečná.Jak daleko to mají děti do školy?

Verča (St, 2. 3. 2005 - 11:03)

Nic proti,ale mě je 22 a pamatuji si,že když jsem chodila do školy,tak jsem punčocháče už nenosila.Hanbou bych se propadla.Navíc mi byli nepříjemné a doslova jsem z nich šílela!!!!Nosila jsem je podoma a do školky.Pak už ne.Navíc si myslím,že sedět v přetopené třídě v bavlněných punčochách a jěště v kalhotách je nezdravé.Daleko horší než kdyby je neměli.Myslím si,že pokud má dítě teplé ponožky,teplé boty a není mu zima na tělo,tak punčochy mít nemusí.Dítě v tomhle věku je malý dospělý a není proto o moc náchylnější než vy nebo já.Navíc nohy podle mě patří k částem těla,kde mráz moc neublíží.Vždyť třeba vy si vezmete do práce taky občas sukni i v zimě.Letos ale s otužováním už asi nezačínejte,nechte to na příští zimu:-))

Pavla Pavlová (Út, 1. 3. 2005 - 21:03)

Mám dvě děti. Kluk je páťak a holka chodí do třetí. Zima je letos dlouhá a dost veliká. Mám problém dostat moji omladinu do punčocháčů. Syn je ještě celkem v pohodě. Nejdřív taky trochu odmlouval, ale dnes nosí punčocháče bez námitek a chodí v nich i doma bez tepláku. S dcerou je to horší. Dostat je do punčocháčů musím pomalu pomocí vařečky (stačí vyhrožovat, použila jsem jen jednou dvě malé), hned jak příjde domu tak je sundáva a natahuje tepláky. Neustále posloucham, že dnes už její spolužáci nenosí punčocháče a že je chudák, že ju cpu do punčocháču . Tak nevím jsem "zastaralá" matka, která má zbytečné obavy o zdraví svých dětí, nebo jsem fakt tak nemoderná a punčocháče jsou tak pro děti do školky? Jak je to u vás? Ja sama jsem nosila bavlněné punčocháče až do devítky a manžel do šestky. A myslím jsi, že když je zima, že ponožky pod kalhotama (i když jsou dnes moderné zatěplené) jsou málo.

Reklama

Přidat komentář