Reklama

Gamblerství

Tragik (Pá, 26. 2. 2016 - 14:02)

Lemog má recht.. teď to bude jen lepší.

Ty emoce tam patří. Vytěž z toho maximum. Pamatuji si ten okamžik a uchovávám ho v sobě. Vytáhnu ho vždycky když mám tendenci směrovat myšlenky směrem ke hře:

"jo? zahrajeme si frajere.. a tohle dáme ještě jednou? Určitě to bude napotřetí o dost lepší rozhovor co?"

Jinak tvým blízkým by možná také pomohla návštěva psychologa. Ona to není sranda. Málokdo ví jak se chovat ke gamblerovi. Natož jak nesklouznout k sebeobvinovani.

Co se týká komunikace tak co se osvědčilo mě?

- nevymlouvej se. Nesnaž se hledat omluvu pro svoje jednání. Nepochopí to nikdo a mezi námi je to často lež.
- neslibuj, nepřísahej. Vyjádři svoje smíření s tím že si důvěru budeš muset vybudovat znovu činy, nikoli sliby.
- opatření, léčení, terapie, správa peněz atd atd.. je tam spousta věcí které můžeš udělat. Považuji za důležite přijít s těmito nápady sám a aktivně.

A drž se.. opravdu bude líp. A čím víc na tom budeš makat tím lépe bude.

Tragik

PS: pokud jsi z prahy stav se za Nešporem. Nekouše a řekne ti k tomu také něco.

Lemog (Pá, 26. 2. 2016 - 14:02)

Reyzi,

ted uz to bude mit svuj vyvoj a protoze uz nikdy nepujdes hrat, bude to jen lepsi.

Sam znas nejlepe sve nejblizsi, zvol na zitrek tu nejlepsi strategii komunikace abys dal najevo ze te to mrzi a ze kdyby chteli, mohli by si treba precist neco o tom, co tato nemoc obnasi, proc se gambler chova "tak divne" a samozrejme musis slibit napravu a za stanovenych pravidel se posunovat krok za krokem k trvale abstinenci.

Jsou to tezke chvile, kdy gambler musi s pravdou ven - stalo se, zitra to vyresis.

Hodne psychicke sily

Lemog

Reyzi (Pá, 26. 2. 2016 - 12:02)

Takhle jsem to taky udelal,napsal jsem to...nedokazal jsem zaklepat na dvere....ted jenom resim telefonaty plné vycitek,nepochopeni,proto jsem pozadal o setkani az zitra,po částečném ochladnuti emoci....jsem vydeden,ale spise mi to pomohlo zmobilizovat silu uvnitr sebe....

Tragik (Pá, 26. 2. 2016 - 11:02)

Reyzi... ublížil jsme všichni. Nebo většina z nás.
Když nemáš odvahu to říc a začít mluvit:

Napiš sturčný mail nebo sms těm co máš rád že s nimi potřebuješ mluvit.
Po odeslání nebude již cesty zpět.

To je jen malá rada jak začít. Důvody proč ano nebo ne má každý za svoje. Já jsem svoje řekl.

To pozitivní je a na to mysli, že od té chvíle to už bude jen lepší. Budeš moci opravdu napravovat co jsi udělal. Do té doby je to kostlivec ve skříni a když vypadne sám už ti nikdo neuvěří že jsi měl snahu to řešít.

Drž se. Vím přesně jak ti je.

Abstinentka (Pá, 26. 2. 2016 - 09:02)

Reyzi to zvladnes. Jedna recidiva prece neznamena ze v tom zase litas naplno. Hlavu vzhuru a pokracuj v boji

BIKER (Pá, 26. 2. 2016 - 09:02)

Malé cislo 7.,ale porad...tak to máš za sebou první týden:-)

gratulace

Reyzi (Pá, 26. 2. 2016 - 09:02)

Malé cislo 7.,ale porad lepsi nez 0...vsem drzim pesti,ať se drží...V sobotu jdu na koberecek,az se trochu zklidni emoce....ublizil jsem....

Abstinentka (Pá, 26. 2. 2016 - 07:02)

45 dni bez hrani

Ahoj vsem a abstinenci zdar

Lemog (Pá, 26. 2. 2016 - 04:02)

Ahoj všem: 166. den bez gamblu a cigaret

Lemog

BIKER (Pá, 26. 2. 2016 - 00:02)

27. Den bez gamblu

Zase mam nevry tak nemuzu spat, kakbto uvladni a tak.....

Abstinenci zdar

Abstinentka (Čt, 25. 2. 2016 - 22:02)

Reyzi

To me mrzi. Pro tebe to bylo dulezite priznat se, udelal jsi to a muzes si odskrtnout dalsi prekazku jako splnenou. Mrzi me reakce ale to se od neznalych problemu a nasi nemoci da ocekavat. Hlavne nepropadej zoufalstvi. Dneska je to smutny ale jednou se tomu zasmejes. Co nas nezabije to nas posili. Hlavnim cilem je Nehrat ;)

Abstinenci zdar

Lemog (Čt, 25. 2. 2016 - 22:02)

Reyzi, ted to neres, zacni premyslet nad resenim az zitra, zkusime tu situaci tady probrat a zvolit nejlepsi reseni

Lemog

Reyzi (Čt, 25. 2. 2016 - 21:02)

Abstnentko,
my budeme abstinovat navzdy....))

Reyzi (Čt, 25. 2. 2016 - 21:02)

Chtel jsem nejblizsimu,nenasel jsem odvahu a schoval se za dlouhou zpravu,i když každé slovo v klávesnici bodalo neskutecne.....(asi jsem doufal v trochu rozhreseni,pochopeni,uleveni)....prisla odpoved ne pro me,....hozeni pres palubu....i tak je to uleva,vim,ze jsem na to sam.....zní to divne,posililo me to.....boli to,ale aspoň vim,na čem jsem.....vždyť,když muzu lhát ja,proč by nemohli druzi....

Zustali jste mi vy,dekuji...

Abstinentka (Čt, 25. 2. 2016 - 19:02)

Ahoj

Ja alkohol nepiju temer nikdy a automaty jsem jela vzdy jen za strizliva. Kamaradka a pritel vetsinou S pritomnosti vinka ale vysledek je stejny :) Ani strizlivost nepomahala k zastaveni ci vyhrenenym mezim.

Reyzi
Radeji opatrne. V dobe abstinence (hlavne v pocatcich) neni dobre navstevovat instituce kde to blika. Mozna to mas jako sebetryzen ale je to velmi tenky led.
Komu se vlastne chces priznat? Rodicum, zene, detem ci pratelum?

Reyzi (Čt, 25. 2. 2016 - 18:02)

Ahoj vsem,
tak jsem nenasel dneska odvahu k priznani,sedim na pivu,srkam ho do sebe a zpytuji svedomi....probíha vnitrni boj s depresi,odevzdanim,chuti utéct někam daleko.....
V rohu to blika a me se zveda kufr,jaký jsem byl kokot....(bazeni neprichazi v úvahu,vitezi moralni kocovina)....
Lemog,
jako bych se v tvém pribehu videl po rozvodu,prachy na zakazku,nejak to udelat a utect v mem pripade pred bolesti k matum,slastne zapomeni a zatmeni mysli....kolikrát jsem se chytil,ze mi nejde ani o vyhru či penize,jenom jsem nemusel poslouchat myslenky v hlave....

Tragik (Čt, 25. 2. 2016 - 17:02)

Nejlepší věci jsou zadarmo.. jak píše Mirek.

Příroda určitě .. ale hodně věcí máme i v sobě. A jde jen o to si je uvědomit.

S tím pitím hodně záleží zda jste si to s hraním někdy spojovali. Pak to funguje velice silně.
Já to tak nemám. I tak ale nepiju. Protože se soustředím na tu cestu kterou jsem si zvolil.

Abstinentka (Čt, 25. 2. 2016 - 16:02)

Ahoj Bikere

Nejdulezitejsi vidim sehnat a zaplatit penize za trzby protoze ztrata zamestnani by bylo to nejhorsi co te muze potkat oproti cetelemu. Co mi rikali kamosi, tak treba u providentu staci dat 100 kc a oni nic nezmuzou protoze je viditelne ze snaha je. Takze u Cetelemu to bude stejne. Posli co muzes, hlavne nemysli na mozne reseni hrou. To by jsi byl zase o dalsich 8 (mozna i vice) chudsi a situace horsi. Dle tveho prispevku ale picituji ze to byl jen napad co jsi rychle zamitnul coz je jedina spravna cesta v nasem boji. Tak hlavu vzhuru a jak rikam nejdeli o zivot jde o hovno :)
Drz se chlape

Mirek Brno (Čt, 25. 2. 2016 - 16:02)

Přesně jak píšeš Lemogu, dřeš jak kůň, tělo ti ta tvrdá fyzická práce ničí a pak Tě to jako spící, opojenou trosku zatáhlo do herny, kde jsi všechno odevzdal a deprese byla ještě větší. Teď kráčíš jedinou dobrou cestou, bez chemie v cigaretách, bez utlumení hazardem. Alkohol v malé míře nevadí, ale ničemu neprospívá. A opíjením lidé řeší jen své problémy, deprese a strachy a alkoholem je nikdy nevyřeší. Jen se utlumí. Ještě horší jsou antidepresiva. Ideální je chodit do lesa, přírody, k menhirům, na silná energetická místa. Je to zadarmo a člověk se pročistí a nabije energií.

Tragik (Čt, 25. 2. 2016 - 16:02)

Ahoj Bikere,

jak říkají kluci. Oni vyhrožují podle nějakých notiček jsou to jen zaměstnanci.
Absolutně nic není důležitější než tvoje abstinence. To MUSI být na prvním místě!

Lemogu.. krásně jsi zavzpomínal :)

Mějte se.. Tragik

Reklama

Přidat komentář