Reklama

Děti a punčocháče.

Eda (Čt, 6. 1. 2011 - 11:01)

Mrkněte na http://puncocchacnik.blog.cz

Lukáš (Ne, 25. 11. 2007 - 18:11)

A k čomu je to dobré byť chúlostivý, chor?avý a naobliekaný ?
Preplnené čakárne u všeobecných lekárov, sú dôkazom nízkej otužilosti ?udí.
Nie je rozumnejšie punčocháče nahradiť pravidelným sprchovaním studenou vodou ?
Ale už aj samotné ?ahšie obliekanie, otužilosti jednoznačne prospieva.
Som presvedčený, že deti čo punčocháče nenosia sú zdravšie ako tie čo ich nosia.
A taktiež môžem potvrdiť to čo tu už napísali, že punčocháče sa už jednoducho nenosia, a tvrdohlavý rodič možno riskuje duševné zdravie svojich detí, ak vytrvalo trvá na veciach, ktoré sa môžu stať terčom posmechu, u jeho spolužiakov.

Karel (Ne, 25. 11. 2007 - 11:11)

Ono je to také o výchově doma. Když rodiče podléhají názoru okolí, podobně se chovají děti. Když jsou rodiče pevní ve svých zásadách, děti se také nedají tak snadno ovlivnit.

Peter (Ne, 25. 11. 2007 - 11:11)

Asi si slabá osobnosť. Sebavedomému človeku, ktorý je uznávaný v kolektíve by to nevadilo.

Petr (Ne, 25. 11. 2007 - 09:11)

Souhlasím s Alešem.
Znám kluka který ješte teď chodí do školy v kraťasech.
Neumím si představit přijít da školy nabalenej v punčocháčích, hanbou bych se propadnul.

Aleš (So, 24. 11. 2007 - 21:11)

Dnes je v mode chodit obleceny nalehko, nevim proc je to tak, ale je to proste tak.
Chodit v puncochacich je proste ostuda.

Ariesek67 (St, 14. 11. 2007 - 14:11)

Naprosto souhlasím paní učitelko.........

učitelka (St, 14. 11. 2007 - 09:11)

Teď jsem byla s maturanty na třídenní exkurzi v Praze a samy se ráno holky předháněly s tím, že mají drtiče mrazu a chodily po chodbách v punčocháčích nebo bavlněných elasťákách. O tom, že by měly jen silonky ani neuvažovalyAsi už mají svůj vlastní rozum a ví, jak dlouho budou venku a jestli prochladnou. Nevím, jak je to ve škole, tam to člověk nevidí, co má středoškolák oblečené. Ale vždycky se tady ukazuje síla davu. Když prohlásíte oblečení za nutné nebo moderní, tak to ostatní třeba také přijmou. Záleží na inteligenci a věku.

P (Út, 13. 11. 2007 - 22:11)

Dobre, je to Tvoj názor, je to konštatovanie ale to sa môže líšiť pod?a regónu a ve?kosti miest. Na plavárni pri prezliekaní vidím niečo iné. Aj osmakov, ktorí si obliekali pančucháče. Je to rozumnejšie ako mrznúť. Nie je každý taký hlúpy aby v zime riskoval prechladnutie len preto že by sa mu iný smial. Každé čudo trvá len tri dni. Potom si okolie zvykne a vezme to ako fakt. Tieto stránky sú priam dôkazom obmedzenosti anetolerantnosti k mysleniu iných ?údí.

Rodič (Út, 13. 11. 2007 - 22:11)

Tak, mám oči a vidím, a mám uši a počujem. Mám deti a tie majú svojich kamarátov a viem, že punčocháče sú úplne out, nosili ich v nižších ročníkoch ZŠ, ale od istého času ich začali odmietať, a mali na to nejaký dôvod.
Dnešné normálne deti už punčocháče nenosia, to je jednoducho fakt.

ariesek67 (Út, 13. 11. 2007 - 18:11)

Milý rodiči jsi celkem dost na omylu.A věřim,že Ti i spousta dospělých žen i mužů mužů poví,že punčocháče jsou nejlepší věc co si můžeš na zimu pod kalhoty obléknout.A záleží pouze na vzdálenosti kterou musí dítě do školy urazit a na jeho termoregulační soustavě............

Rodič (Po, 12. 11. 2007 - 20:11)

Ja len to?ko, punčocháče sú prežitok, na normálne deti asi od 9 rokov to rodič jednoducho nedostane, nech robí čo robí.
Iba ak nejaké prihlúple a zaostalé deti si to na seba oblečú. Viem to z vlastnej skúsenosti.

petrolej (Po, 5. 11. 2007 - 17:11)

S vědomím toho, že mě řada lidí na této stránce odsoudí říkám, že teplota v místnosti nad 15 stupňů je snesitelná a tak nosit do školy pod kalhotama punčocháče (tj. 2 vrstvy oblečení na nohou) je blbost a starší dítě se navíc, zejména při převlíkání na tělocvik, před spolužáky může v nich cítit potupně. Ale na druhou stranu si myslím, že děti doma můžou chodit jenom v punčocháčích bez tepláků (tj. 1 vrstva oblečení). Bavlněné punčocháče jsou jako domácí oblečení podle mě po zdravotní stránce pro dítě lepší než tepláky nebo legíny. Zrovna tak jsou podle mě pro dítě nejideálnější i pro zimní radovánky pod oteplováky. Na tyto činnosti je děti klidně můžou nosit až do té nejvyšší velikosti ve které jsou běžně k sehnání tj. 160 (zhruba 8.-9. třída ZŠ). Doma pouze před rodiči a sourozenci není důvod se stydět a na svahu nebo na zamrzlém rybníku kamarádi lyžující nebo bruslící vedle nich v tu chvíli vůbec neví, že nějaké dětské punčocháče na nohou mají.

Charles (So, 27. 10. 2007 - 00:10)

Já jen z vlastní zkušenosti - punčocháče jsem jako malé dítko šíleně nesnášel a když už jsem byl donucen, tak jsem si je těsně před odchodem z domu na záchodě sundával. Myslím, že to má smysl jen při velkých mrazech, jinak ne.

Martin (Čt, 25. 10. 2007 - 16:10)

Já taky a je to pohoda.

pet (Po, 22. 10. 2007 - 20:10)

Já již jo zatím silonky 70 den,ale nosím každý den.

IP (Po, 22. 10. 2007 - 18:10)

Už jste je vytáhly?

PA?O (So, 8. 9. 2007 - 21:09)

JA UŽ MÁM 43 ROKOV. NIKDY SOM SA MOC TEPLO NEOBLIEKAL. A DODNES ŽIADNÉ ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY NEMÁM. PUNČOCHÁČE SOM NIKDY DO ŠKOLY NENOSIL.MOŽNO SOM ICH NOSIL IBA AKO MALÉ DECKO.

Jana (So, 8. 9. 2007 - 19:09)

Počkaj až budeš mať 40 potom si na to spomenieš.

katka (Pá, 7. 9. 2007 - 22:09)

mě je doma nutili, když jsem byla malá. Nenáviděla jsem to. Ve chvíli, kdy jsem se mohla konečně rozhodnout sama, nenosím punčocháče jinak než k sukni. Pod kalhoty, k tomu mám prostě hroznou averzi. A k čemu bych je nosila? Mám kabát ke kolenům, podkolenky, stejně jde jen o cestu třeba do školy, tam už je teplo, tak co. Stejně tak si neumím představit třeba že bych nosila pod tričko košilku, to bylo taky hrozný. I čepice (budu se patlat s účesem a pak to uplácnu čepicí- pěkně děkuju). A nijak takhle netrpím, nemocná taky jsem jen tak jednou za zimu a ještě ani ne tak abych musela ležet, tak o co jde.

Reklama

Přidat komentář