Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Rakato (St, 11. 9. 2019 - 12:09)

To tady blemcáš o životní úrovni? Je řeč o párcích, které jsou důležité v životě každého člověka. Zase nějaký mimoň, který nikdy dobrý párek nejedl, a tak si myslí, že s párky není problém. Zase jeden mimoň, který si myslí, že svět je v pořádku. (Musíš vnímat skryté procesy, které začínají být stejné, jaké kdysi vyústily ve světovou válku.) Svět se v jižní záda obrací.

ShabbaTot-Jahoda (St, 11. 9. 2019 - 07:09)

no ale já to říkám furt,že se máme jak prasata v žitě a nejlépe od 1 republiky !...Díky EU,NATO ,USA a Německu!...Jenže to vysvětluj blábolovi jako je Jedovatej....zase bude mlít o soudruzích v Bruselu a o soudruzích z KSČM,kteří popírají shoa na romských spoluobčanech ne...Jo a Lety byl koncentrační tábor kde nacista a jeho český kolaborant vraždil nevinné a bezbranné lidi!

Návštěvník (St, 11. 9. 2019 - 10:09)

Já vím, že ty jako expert na koncentrační tábory a Šoa jistě víš, že tady v tom případě nešlo o likvidační tábor i když s tebou souhlasím, že výsledek byl stejný, podobně jako v Auschwitz když vypukla epidemie tyfu a ty lidi nedostali kvalitní léčbu, nešli do nemocnic jak zasluhovali a vymřeli, tak stejně tak jako v letech jsou za to zodpovědní ti co tyhletey tábory provozovali.Rázem se obyčejný i když trestní tábor, v podstatě improvizované vězení ve spartánských podmínkách venkovního tábora s pár špatně postavenými dřevěnými domky stalo vlastně klasickým likvidačním koncentrákem. Správu tábora neměli co vím v rukou české úřady a když tak již byli ovládnuté protektorátem Bohmen und Mahren, tedy v rukou česko-německých sudetských nacistů. Ti četí četníci pouze hlídali kolem táboru, nikoli uvnitř.Nedají se srovnat s bachaři v Auschwitz.

Líba (St, 11. 9. 2019 - 09:09)

Jako dojička, když měla v 1980 za směnu 3-9h nebo 16-20 sedmičku KČS, když ceny byli tehdy desetkrát nižší.Bydlení bylo skoro zadarmo.Maso bylo drahé,ale to si vypěstovali lidi sami, když si nakupovali levně v JZD, kde pracovali krmivo.
Snídaně byla třeba rohlík s máslem, šunkou a sýrem, mlékem s kafem a párky a to bylo maximálně za deset korun všechno, taková opulentní nedělení snídaně do postele.
Chlap mohl jít v pátek do hospody na pět piv a vystačil si také s deseti korunami a ještě 1,5Kčs nechal jako dýško (1,7Kčs jednotná cena piva).
Teď si vemte,že z toho mého platu jsme vlastně vyžili celá rodina a ještě jsme si vykrmili dva pašíky, zaplatili všem jídlo i dětem školní jídelnu, kroužky, provoz domu, benzín, režii, elektřinu, složenky a ještě nám půlka zbyla, protože počítejte se mnou 7000/30=283Kčs na den,když suma všeho byla asi 10x levnějších je jako dnes 3000Kč na den. To je tedy asi 90 000 čistého měsíčně.A to jsem byla "pouhá " dojička. Nepočítám vůbec prémie podniku, až 20 nebo 30 000 na konci roku, když podnik prosperoval.

11.9. (St, 11. 9. 2019 - 04:09)

S Německem si poraď já musela taky.Čeká mě konečně vytoužené volno.Dobrý den,děkuji za zprávu. Vaše rezervace je v pořádku, počítáme s Vámi.

11.9. (St, 11. 9. 2019 - 04:09)

Šílenej chlap posedlej výběrem svých kolegů.

Tony (St, 11. 9. 2019 - 01:09)

Párky jím pro jistotu jenom v Německu.

ShabbaTot-Jahoda (St, 11. 9. 2019 - 23:09)

ale no tak Tony..ty,zapřísáhlej euroskeptik bys neměl jíst masové výrobky ze země,která je hlavním pilířem a motorem EU ,ze země Německé.Ty musíš jíst Tony párky pouze ze zemí euroskeptických ,takže žrát české výrobky a to na Befel a těm z Německa se jako utrechu na 100 honů vyhnout!...Nebo si snad mám myslet,že jsi bolševik ?...Ten je taky pro východ,ale své osobní bohactví si v Rublech a Juanech neuloží...ne,ne,ne...ale ty úplatky v Rublech a Juanech nebere...pouze v Dolarech,jako nedávno přistižení ruský politik Uljukajev,co přijal úplatek v milionech Dolarů a ne v Rublech a Juanech...pokrytec jeden ruský,....

Bohactví? (Čt, 12. 9. 2019 - 19:09)

Jsi opravdu blbeček

Líba (Út, 10. 9. 2019 - 23:09)

A když jsme jednotili Řepu, byli další přídavky. Za komunistů bylo dobře, nám na venkově rozhodně, lituju, že jsem šla do města a dodělala si školy. Navíc jsem dostala za více práce vždy už jen měně peněz než tehdy v kravíně za dojení krav, jsem měla 7 000Kčs a to bylo opravdu hodně.

Návštěvník (Út, 10. 9. 2019 - 23:09)

Lidovci jsou tak trouchu vždy s každým v koalici.Pravda nyní zrovna ne, ale jen proto, že chtějí být v další koalici, vlády se vystřídají dřív nebo později, budou lidovci v pravicové vládě.

Návštěvník (Út, 10. 9. 2019 - 23:09)

Babiš je zastánce vlastně koncernu, tak jak to bylo v meziválečném německu, existovali obrovské konglomeráty jako třebe Krup, které byly město ve městě, s vlastními ulicemi, silnicemi, obchody, vybavením a vyráběli nejdřív mírové věci a pak se šupem přeorientovali na děla, zbraně, výbušniny.
Podobně jako Igen Farben, světová meziválečná jednička v barvivech, okamžitě přešla na bojové chemikálie a výbušniny se stejnou efektivitou a megalomanskou produkcí.
To samozřejmě v případě diverzifikace na spoustu firem s rozdílnými majiteli nebo snad podílovými majiteli z řad dělníků a zaměstnanců vůbec není takhle rychle a manažersky jednotně profesionálně možné. A tak i za tohle vděčíme negativně druhé světové válce. Že německo dělalo tenhle manažerský megafiremní režim, kde ty firmy měli v podstatě světový monopol a nikoho to netížilo, že to je likdvidace konkurence, konglomerát, kartel.
Přesně jak to má dnes Babiš. Od zrní po slepici přes dopravu a jatka a výrobnu mražených slepic a mražených drobů až do regálu vlastná pouze Babišův Agrofert. To není dobře. Po likvidaci konkerence pouze klesá kvalita a cena se udrží na stejné úrovni. Vše jde do zisku monopolního majitele Babiše.

Tony (St, 11. 9. 2019 - 01:09)

Babišovy bezmasé párky jsou typickým příkladem.

Rakato (St, 11. 9. 2019 - 01:09)

Bezmasé párky bych nepodceňoval hned ze třech důvodů: a) Podporují je přátelé zvířat, protože je hnusné zabíjet milá a chytrá prasátka. b) Je to dobrý trénink na zlé časy. b) Vegetariáni chtějí párky také. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozřejmě zrakově slabí jedinci v samošce berou páté přes deváté a pak se diví, že ten párek divně chutná. Máš si zaplatit silnější brýle nebo vzít do obchodu svoji pečovatelku, aby ti našla masitou uzeninu. A pokud ti to nevyhovuje, vmáčkni svůj bezmasý párek pořádně do horčice, a bude ti šmakovat. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč já tady musím řešit bezmasé párky? Co jsem komu udělal?

Rakato (St, 11. 9. 2019 - 01:09)

Babiš se svými firmami není sám na světě, to se zase pleteš. A celý vývoj lidstva stojí na specializaci a hromadné výrobě. Začali s tím už borci, kteří zjistili, že jsou dobří ve štípání pazourku, přestali lovit a sbírat, a jen štípali pro směnu. A vydělali na tom všichni. Vývoj pokračoval průmyslovou výrobou, a dnes na tom vydělávají pořád všichni, protože soukromý řezník je drahý a nikdo to nechce dělat.

10.9. (Út, 10. 9. 2019 - 21:09)

Za mě u Masarykovy univerzity.

10.9. (Út, 10. 9. 2019 - 21:09)

Richarde možná je na čase,abychom tu obludu s tou pracovní četou trochu představili.

10.9. (Út, 10. 9. 2019 - 19:09)

Eugenika ve službách Nacizmu,až do té míry.

Rakato (Út, 10. 9. 2019 - 21:09)

Eugenika je dobrá věc, a divím se, že se už nedělají aspoň genetické testy lidí, kteří se chtějí vzít. Jednak proto, že kvůli množství kukaček mohou být ženich a nevěsta bratr a sestra, jednak proto, aby se předešlo potomstvu s genetickými nemocemi. Je za tím morální úzkoprsost a setrvačnost, že se to v minulosti nedělalo, tak proč s tím začínat. No ale dříve lidé o genomu ani nevěděli, natož aby byli schopni jej zmapovat. A tak se rodí jako na běžícím pásu mongoloidé, děti, které mají už jako kojenci v hajzlu nějaký orgán, děti s cystickou fibrózou apod. (Cystická fibróza je nejčastější život ohrožující dědičné onemocnění bílé rasy. Výskyt v ČR je odhadován na 1:2 500, ročně.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A všichni tito nemocní stojí zdravotní pojišťovny majland. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Také bych byl proto geneticky upravit gorilí genom, aby se rodili neandertálci, to jsou dobří pracanti a ti jsou potřeba v celém vyspělém světě na kanály a úklid. To je ta poctivá eugenika, kdy ze špatného genomu uděláš lepší.

Návštěvník (Út, 10. 9. 2019 - 22:09)

Eugenika je dobrá věc...,no to jo, zakázal by si kterou rasu?

Reklama

Přidat komentář