Reklama

Gamblerství

Lemog (Čt, 21. 1. 2016 - 07:01)

Anonyme,

tak ty jsi se do toho pustil tedy opravdu s vervou a zrejme tu svou abstinenci myslis vazne. Jen bych ti rad ze sve vlastni zkusenosti chtel pripomenout, ze kdyz si budes myslet, ze uz "vsechnoi vis" a ze uz jsi v pohode - tam ciha velke nebezpeci , ze ztratis ostrazitost a na tuto chvili tvoje zavislost ceka. Dal si studuj a hledej informace, to je spravny pristup.

Gamblerko,

krasne rano, dobry pocit bez gamblu, ze....
Zitra mas prvni zkousku. Take ja jsem se na svuj prvni den s penezi a odhodlanim zvladnout to zodpovedne pripravoval.
Pro negamblera to muze byt usmevne, pro zasvecene dobre znama situace . Kdyby se stalo a tva zavislost by prisla na navstevu, vzpomen si na tuto diskuzi a nas co jsme tady stebou, ze ti verime a cekame na komentar o tom, ze tve penize jsou v bezpeci tam kde maji byt.

Lemog

Gamblerka (Čt, 21. 1. 2016 - 07:01)

9 dni bez hrani

Ahoj
Vsem krasne rano a abstinenci zdar

Lemog (Čt, 21. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 130. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Gamblerka (St, 20. 1. 2016 - 23:01)

Ahoj Anonyme
Tak to je super. snazime se vsichni delat pokroky nebo jen male krucky. Vsechno je to v hlave a tak musime byt silni. Me ceka v patek zkouska - bude vetsi obnos penez v hotovosti. Bohuzel prevod bankou neni mozny. Je to potreba na splatky tak se ozkousim zda dokazu ovladnout hlavu :)
Jinak jazde rano je vesele kdyz neni ta hned prvni myslenka na prohyrene penize
Znam ten pocit - vse je tedka drahe a zbytecne ale tam tisice nehraji roli - vzdyt se preci vyhraje :) no blbina ale to je ta nemoc
Hezky vecer a uz zbyva jen chvilka k odskrtnuti dalsiho dne abstinence.

Anonym D (St, 20. 1. 2016 - 22:01)

Zdravím Vás,

Především musím poděkovat, že jste si na mě vzpomněli (Lemogu a Gamblerko).
Víte potěší to, udělalo mi to radost.

Dal jsem se na čtení, nějak mě to pohltilo.
Koupil jsem si 2 knihy a už jsem je i přečetl. První se nazývá: muž, který chtěl být šťastný a ta druhá: moc podvědomí.
Jsou to motivační knihy. Je neuvěřitelné, jak náhled na svět tvoří náš život, jak vnímání věci, už naše výchova a úhel pohledu dokáže měnit náše myšlenky a to vlastně rozhoduje, zda budeme šťastný.
Už to, že jsem koupil ty knihy je malinkej krůček. Normálně bych si řekl, nebudu utrácet, to je přece zbytečný. Vlastně všechno je drahý a zbytečný, ale pak když to na mě přišlo tak už nevadilo, že lítají tisíce.
Takže jsem si řekl proč nedat pár stovek pro dobro věci.

Pořád hledám materiály o gamblu, abych se dozvěděl co nejvic.
Víte chci být fakt připravenej až to na mě přijde. Je to všechno v hlavě a až to přijde přeji si abych tu myšlenku odpinkl a řekl si: tady nemáš co pohledávat.

Takže Vám všem přeju pevnou vůli, výdrž a šťastný život bez ty závislosti co nás pohlTILA.

ABSTINENCI ZDAR

Gamblerka (St, 20. 1. 2016 - 12:01)

Ahoj Tragiku
Jak ty vlastne dlouho abstinujes? Asi jsi to nekde psal ale nepamatuji se.
Na tom Pavlaku to jsou AA nebo AG?

Gamblerka (St, 20. 1. 2016 - 12:01)

Ahoj Lemogu
Anonym avizoval vylet na lyze tak je asi plne zaneprazdnen lyzovackou. Spoleham na nej ze nas v tom nenecha.
V jednote je sila :)

Tragik (St, 20. 1. 2016 - 11:01)

Ahoj..

Gamblerko.. právě to se vám snažím sdělit. Samozřejmě že lze lhát i na skupinách ale výrazně hůř. Navíc i o tom je ta pravidelnost. Komu by se chtělo chodit dobrovolně a pravidelně někam lhát?

Lemogu...

ad modlení.. fakt tak není. V bohnicích se neříká nic. Na pavláku závěrem jedna jediná a pro mě osobně důležitá i když jsem nevěřící. Přirovnal bych to k tomu jak jsi sem kopíroval text od Karla Kryla který u tě zaujal.
¨
Není to modlidba jako taková. Jesli jsi chodil někdy na bojové umění tak tam se na začátku zvykne zdravit jednotnou frází. Jde o vyvolání pocitu jendoty v tom společenství.

Co se týká mluvení nebo mlčení.
V bohnicích tě vyzvou na začátku obvykle jeslti chceš o sobě něco říc. Můžou se tě někteří i ptát ale také ti hned řeknou že tvým právem je neodpovídat.

Na Pavláku nemusíš říkat nic.. obvykle ale nakonec dostaneš touhu něco říc :)

Tak někdy...

Lemog (St, 20. 1. 2016 - 11:01)

Ahoj

Tak pročítám knihu...Anonyme,

chybí nám tady od tebe vcera prispevek, ne ze nas v tom s gamblerkou a Tragikem nechás :-)

Lemog

Gamblerka (St, 20. 1. 2016 - 08:01)

8 dni bez hrani

Dobre rano vsem a abstinenci zdar

Lemog (St, 20. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 129. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Gamblerka (Út, 19. 1. 2016 - 21:01)

Ahoj Lemogu
Proc ne muze to byt zajimave
Gratuluji ze jsi se udrzel na preji sily i pro pristi bazeni
Hezky vecer

Lemog (Út, 19. 1. 2016 - 20:01)

Tak a dnes to na me prislo, bazeni. Nic moc silneho - ale slabota to taky nebyla , mam ovsem pripravenu pro tyto pripady radu opatreni a navic jsem v bezpeci daleko od civilizace.

Z niceho nic mi v hlave problesklo - udelam si na sobe takovy test a pujdu do herny na kafe, bez penez, podivat se na gamblery.
No a behem par minut uz me mrazilo v brise. Spatny napad, uz takove mit nebudu.
Zahnal jsem to vcelku jednoduse, mival jsem bazeni i tyden v kuse a to je potom sila...ale ted uz jsem na to lepe pripraveny

Tak Gamblerko, udelame Tragikovi prekvapeni a pujdeme se na nej nekdy podivat na Pavlak?
Me na tech setkanich gambleru vadi ty modlitby, take bych na poprve nic nechtel rikat, jen se svezt po vlne a zjistit, jestli by to pro me mohlo byt prinosne.

Lemog

Gamblerka (Út, 19. 1. 2016 - 20:01)

Ahoj Tragiku,
Dnes jsem bohuzel nezvladla. Nechci aby to znelo jako vymluva ale bohuzel v praci jsem mela hodne schuzek a nestihla bych tam ani dojet. Nicmene urcite minim navstivit.
Drzim se a den ode dne je bazeni slabsi. Rozhodne nepodcenuji svuj mozek. Znam ho uz dlouho a vim co dokaze :) zkouska me ceka v patek kdy obdrzim platbu v hotovosti za praci tak to musim zvladnout.
Pritel nehraje protoze nehraju ja ale zatim nema penez na zbyt tak je to i pochopitelne. Kazde rano se ale budine se super pocitem ze jsme zase neprohrali. Ja treba vubec nepiju - nejsem abstinujici alkoholik ale u me plati fakt jen pomysleni jak mi bude deuhy den a radeji si nedam.
Jeste jsem se chtela vratit k tvemu starsimu prispevku. Rikas ze skupina pomaha vice jak tato diskuze. Tomu urcite verim ale pokud clovek chce lhat tak tam muze uplne stejne jak na teto diskusi
Abstinenci zdar a hezky vecer vsem

Tragik (Út, 19. 1. 2016 - 16:01)

Ahoj Gamblerko.. co ta skupina už jsi byla?

Jinak.. je super že jedeš den za dnem. To se mě třeba také osdvědčuje.

K recidivám dochází velice často právě proto, že má člověk pocit že "už to zvládám"
Jeden z důvodů doléčování je posilování tzv. Negativní motivace.
Ta má totiž tendenci časem zmizet. To není že by jsi byla nějak nezodpovědná.. to je normální vlastnost lidského mozku.

Abych použil nějaké přirovnání.. znáš tu větu "brr už nikdy nebudu pít..." tuhle 99% nepravdivou větu řekl snad každý z nás.. a v tu chvíli to myslel i vážně. Ta vzpomínka na ukrutnou kocovinu ale zmizí dřív nebo později.
My gambleri bychom si ji měli ale držet protože nám pomáhá s abstinencí.

A abychom nebyli jen negativní.. i ty pozitvní motivace jsou důležité. Užívejsi si každý den bez hry.. rána bez výčitek, maličkosti co si dopřeješ.

Apropos.. co přítel.. drží se?

Gamblerka (Út, 19. 1. 2016 - 06:01)

7 dni bez hrani

Dobre ranko vsem,
Kazdy den citim male zlepseni a pocit bazeni je mene intenzivni. Clovek ale nesmi povolit ve sve snaze.

Abstinenci zdar a silu do boje

Lemog (Út, 19. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 128. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Po, 18. 1. 2016 - 17:01)

někdo,jak dopadl příběh...Andy , zakladatelka teto diskuze, se s pritelem rozesla na jare 2007.

Nevíte (Po, 18. 1. 2016 - 13:01)

někdo,jak dopadl příběh autorky diskuze ?

Tragik (Po, 18. 1. 2016 - 13:01)

koukám dal jsem vám to dvakrát.. kdyby se to jednou ztratilo :)

Reklama

Přidat komentář