Reklama

Děti a punčocháče.

Mirek (So, 27. 5. 2006 - 15:05)

Ja ich nosim aj teraz

Lukáš (Čt, 6. 4. 2006 - 22:04)

Ariasek67
No tak skôr si myslím, že je to vecou zvyku. Ináč, keď som chodil do školy tak tiež sme mali teplotu okolo 18 stupňov v triedach,( boli to časy socializmu) a v tých punčocháčoch mi bolo nepríjemne. Je naivné si myslieť že deti vo škole len poslušne vysedávajú. Cez prestávku sme sa naháňali, hádzali sme po sebe špongiu a podobne. A ve?mi rýchlo som bol spotený. Alebo cez okno do triedy zasvietilo slnko a hneď bolo v triede horúco. Navyše deti bývajú otužilejšie než dospelí. Dosť jasne to pozorujem na mojom synovi, stáva sa že mne je v tričku vonku pri 12 stupňoch zima a jemu je teplo. A nie je nijako tlstý že by ho hrial nejaký tuk. Deti obvykle trávia vonku ove?a viac času než dospelí, čo spôsobuje to že sú otužilejšie.
Takže dospelému je možno pri 18 stupňoch chladno ale tomu žiakovi môže byť fakt teplo

Ariesek67 (Pá, 10. 3. 2006 - 18:03)

Tak kvůli 10-15 mimutám cesty otom to asi není určitě záleží na každém jednotlivci jaký má termoregulační sistém těla.A další tady nebo jiných forech jsem četl o přetopených třídách u nás je ve škole něco mezi 18-19stupni ve třídách a to není moc.Ptal jsem se i učitelek jestli mám nebo nemám dávat do školy punčocháče.Odpověděla klideně tady není takové teplo a učitelky prý je taky nosí tak nevím.Je to opravdu věc názoru.Jedna známá klukovi v první třidě taky nic nedává protože je pořád spocený a to taky není dobré a to je právě o tom.Osobně jsem punčocháče taky nenosil krom silných mrazů na cestu do práce,ale po roce 2000 kdy jsem byl vážně nemocen a měl zástavu srdce a následkem toho 20dní v umělém spánku jsem se po probuzení zjistil že mám částečně ochrnuté nohy.Po roce jsem je sice rozcvičil bez následků,ale je mě od nich pořád zima tak pokud se dobře neobleču od nohou a to si myslím plati pro všechny tak je mě zima po celém těle.

Luci (Pá, 3. 3. 2006 - 16:03)

Počasí je podivné, ráno mrzně, odpoledne...
Dávate je ještě dětem? U nás jo, ráno do školy ne, mají ji u baráku. Ale odpoledne na ven zatím nosit musí.

Lukáš (Ne, 5. 2. 2006 - 09:02)

Našiel som toto: http://casopisy.portal.cz/scripts/modul

Jindra (Po, 30. 1. 2006 - 20:01)

Jitko souhlasím. Je to o zvyku a o okolí. Já jsem nosil punčocháče snad do sedmé, osmé třídy a vůbec mi to nevadilo. Máma mě do toho ani nutit nemusela, prostě jsem na to byl zvyklý už od mala. Ve škole jsem byl potom sice jediný, kdo je nosil, ale nikdo se mi nesmál, tak mi to taky nevadilo. Ale kámoše doma nutili, aby je nosil

Ivo (St, 28. 12. 2005 - 19:12)

U nás to bylo podobný, taky jsme převlíkali třikrát.

Ivo (St, 28. 12. 2005 - 19:12)

Dnes celý den děti bobovali (dcera 2 tř.) a "prknovali" (kluk 5 tř.), za barákem máme malou Pomu a dva svahy, převlíkali jsme třikřát. V koupelně kam kouknu, všude punčocháče. Byly i pod stromečkem a ježíšek vynadáno nedostal.

Lukáš (Po, 28. 11. 2005 - 23:11)

Ešte ako malý chlapec si pamätám na jednu ženu s ktorou sa moja mama občas rozprávala. Vždy chodila len v sukni a tenkých silonkách. Moja mama v zime vždy v nohaviciach pod ktorými mávala hrubé pančuchy. Môjmu otcovi často rozprávala aká bude chorá. Túto ženu poznám dodnes a občas sa s ňou rozprávam. Hoci už je stará, staršia než moja mama, už má 72 rokov, oblieka sa tak dodnes a nevie čo je reuma. Zatia? čo moja mama, ktorá sa vždy teplo obliekala, a tvrdila že každá choroba pochádza zo zimy, reumu má a ledva zájde o palici do obchodu. Vždy keď som ráno odmietal obliekať pančuchy, mi vravela že budem mať reumu. Vo škole sme však mali učite?ku, bolo to tuším v tretej triede, niektorý chlapci tvrdili že pančucháče sú dievčenské oblečenie, tak sme sa ju na to opýtali. A ona nám povedala že síce pančucháče sú aj chlapčenské oblečenie, avšak že, do školy by sme ich nosiť nemali lebo sedíme vo vykúrenej triede. Vravela nám, že obliecť si ich môžeme ale len keď je nám vonku napríklad pri sánkovaní ve?mi zima. A tiež vravela že má dvoch synov, a ty si ich neobliekajú vôbec. Od vtedy som túžil chodiť bez nich, hoci ich nosila takmer polovica triedy, a nikto sa za to nikomu neposmieval. Keď som to povedal doma mame, tak povedala že, učite?ka je sprostá krava. Potom to bolo ešte asi v šiestej triede, chodil občas za nášho telocvikára zastupovať, taký jeden učite? na dôchodku. Bolo to raz v zime, prišiel k nám do šatne a videl ako si niektorý z nás zobliekajú pančucháče, alebo spodky. Vravel nám že pančucháče sú tak pre škôlkárov a spodky pre starých ?udí so zdravotnými problémami a nie pre takých ve?kých chlapcov ako sme my. Vyhrnul si nohavicu, a ukázal nám že má len ponožky, hoci už je starý chlap na dôchodku. A tak som začal špekulovať, vedel som že mamu nepresvedčím, hoci som sa o to všemožne snažil. Vo škole som si ich pred telesnou alebo na záchode vyzliekol( to keď sme telesnú nemali, nemal som dôvod sa za ne hanbiť), a prišiel som domov bez nich. Doma som ich schoval a išiel som von bez nich kde som bol aj 2 hodiny, ak nie viac, a to niekedy dobre mrzlo. Keď som prišiel domov prevesil som ich cez stoličku, a keď som mal mokré topánky, tak som tie pančuchy namočil vodou z pohára, pri spodkoch som už tento problém nemusel riešiť. Mama nikdy na to neprišla, myslela si že keď si ich ráno, pod jej doh?adom oblečiem, tak ich budem mať celý deň. Na strednej som ich už nenosil vôbec. Mám 37 a o nejakej reume zatia? neviem.

jitka (Ne, 27. 11. 2005 - 19:11)

Ahoj,kdyžtak mi písni na mail a můžem si o tom popovídat.Jestli jsi stejně starý jako on,tak si můžeš popovídat i sním.

Terka (So, 26. 11. 2005 - 18:11)

Ahoj, učím ve druhé třídě a z vlastní zkušenosti můžu říct, že mi přijde zbytečné, aby děti trávily celý den v punčocháčích - ve své třídě topím tak, že většině dětí je v tričku a kalhotech "tak akorát" a těch pár větších "zimomřivců" je spokojeno v mikině nebo světříku. Záleží samozřejmě na jejich zvyku a odolnosti, u nás se chodí o velké přestávce po celý rok na školní dvůr (i v tomto počasí), chodíme bruslit, plavat... a je taky pravda, že tyhle vesnické děti jsou zvyklé pobíhat po venku a moc často nemocné nebývají. Pokud vaše dítě sportuje, odmalička chodí každý den ven a nebývá nemocné, dala bych na jeho vlastní pocit. Určitě bych nic nenutila násilím, sama jsem to zažila u své babičky, a mělo to jej ten efekt, že jsem punčocháče ve škole svlíkala a za rohem baráku sundávala čepici i rukavice.

Ivoš (Pá, 25. 11. 2005 - 21:11)

re: Jitka. Nosí je jendo baletu? Nebo i normálka v zimě pod kalhoty?

jitka (Pá, 25. 11. 2005 - 01:11)

Ahoj,já myslím,že všechno je jenom o zvyku.Mám 12tiletého syna a ten chodí od 7 let do baletu.Když tam začal chodit,tak nám paní učitelka řekla v čem kdo bude chodit,holčičky bílé punčocháče a buď růžový top nebo dres a kluci (byli tam dva) černé punčocháče a bílý nátělník.Podotýkám že to byly silonky a nosily se bez slipů.Tom asi měsíc protestoval a pak si zvykl.Když měl loni na začátku školního roku jedenáct,tak nám paní učitelka řekla,ať už mu nekupujem punčocháče ale legíny.Nechali jsme mu je tedy ušít,ale za měsíc se vrátil opět k punčocháčům,protože legíny ho "tlačily a špatně se mu vnich hýbalo".Takže dostal baletní punčocháče (hrubší silonky bez šlapek) a nadále spokojeně pobíhá před holkama jenom v nich a vůbec mu nevadí, že je mu přes ně vidět na pytlíka a že jsou kolem holky a někdy i cizí lidé.Legíny mu zůstaly na kolo a normálně vnich sportuje s ostatními dětmi i v tělocviku.

Lukáš (So, 15. 10. 2005 - 09:10)

Položil som podobne otázky na iných fórach a tu sú niektoré odpovede:Autor: Marta72Datum: 22. 09. 2005, 08:15Lukáši můj syn chodí do páté třídy a punčocháče v zimě nenosí snad od druhé. Taky si obléká jen tričko, mikinu a bundu a tvrdí, že mu zima není. Nemá cenu děcka navlíkat, pak jsou přecitlivělé a ofoukne je a jsou hned nemocné.Autor: VlaďkaDatum: 22. 09. 2005, 09:48Lukáši, netrápila bych se s tím. Je mi 35. Taky jsme chodili oblečení jinak, ale dnes mi syn 14 let chodí přesně tak jak píšeš. Tričko, někdy mikinu a bundu. Dnes jsou zimní bundy kvalitnější a teplejší. Punčocháče nenosí od školky ani jeden. Ten mladší 9 let je nechtěl ani poslední rok ve školce. Já jsem je taky upřímně nesnášela. Rifle jsou dost teplé a určitě nechodí do školy 10 km ale tak 10-15 min což jim neuškodíAutor: mashankaDatum: 22. 09. 2005, 09:55Já myslím, že punčocháče jsou vhodné tak při sáňkování apod. Ve škole je teplo a děti zbytečně zchoulostiví. A cesta do školy trvá chvilku. Zažila jsem to už ve školce. Některé matky svlékly dětem oteplovačky, přes punčocháče oblékly ještě tepláky a poslaly je do třídy, kde bylo 25 stupňů. Pak se divily, že jsou děti pořád nemocné.Zmrzlinka24.9.2005 9:32:06 Lukáši, já nevím, ale mně taky naši nutili punčocháče až do bůhvíkolikáté třídy - ale už i já, a jsem skoro Tvoje vrstevnice - jsem se tím cítila - jak říká Líza - "společensky znemožněná". Svého syna od první třídy otužuju (stěžoval si, že mu je zima), ale je mi jasný, že za punčocháče by třeba před hodinou tělocviku UŽ sklidil posměch. (Pak je už ovšem nechtěl, ani když šel sáňkovat:-( To ale zase měl smůlu - navlíknout je musel.) Jinak já se taky minulý týden děsila, když já se při nějakých cca 13 stupních div neklepala zimou v košilce, mikče, svetýrku a bundičce - tak syn vyžadoval o vrstvu míň. A nevypadalo to, že by trpěl. Snad je fakt otužilejší, kdo ví. A zatím ani nemá žádnou rýmu.Tentokráte se radši nepodepíšu.Líza24.9.2005 8:04:13 Lukáši, můj názor je, že v šesté třídě nutit klukovi punčocháče je hrůza a společensky ho to znemožní...

Mia (So, 9. 4. 2005 - 18:04)

Pavlo, dalsi problem muze byt, ze lidi si neuvedomuji, ze v tom veku o kterem se zminujes, by se melo vice pouzivat hygieny.

Doris (Pá, 8. 4. 2005 - 13:04)

Pavlo, proč jsi mi neodpověděla

Pet (Pá, 8. 4. 2005 - 11:04)

Katy souhlasím s Tebou

katy (So, 19. 3. 2005 - 13:03)

Děti se učí nápodobou rodičů, jak píše Pett. Prostě není správné dítě nutit do něčeho, co je mu nepříjemné a navíc do něčeho, co nevidí ani u svých rodičů. Je správné hledat kompromisy - věřte, že děti napadne spoustu jiných způsobů, jak být v teple a nenastydnout, pokud doma podporujete demokracii a s dětmi komunikujete, ne jen nařizujete, podporujete tvůrčí myšlení. Tím nejpovolanějším je vaše dítě. Já sice neznám moc 10ti letých dětí, které nosí punčoháče, ale pokud vy ano, nevyvracím vám to. Pokud vaše dcera nechce nosit punčocháče, nenapadlo vás, že je jí to opravdu nepříjemné a nedělá to proto, aby vás rozzuřila? Udělejte s ní nějaký kompromis, ale nenuťte jí, nebo v budoucnu získá takový odpor, že nebude chtít nosit ani do tanečních silonky...

katy (So, 19. 3. 2005 - 13:03)

Děti se učí nápodobou rodičů, jak píše Pett. Prostě není správné dítě nutit do něčeho, co je mu nepříjemné a navíc do něčeho, co nevidí ani u svých rodičů. Je správné hledat kompromisy - věřte, že děti napadne spoustu jiných způsobů, jak být v teple a nenastydnout, pokud doma podporujete demokracii a s dětmi komunikujete, ne jen nařizujete, podporujete tvůrčí myšlení. Tím nejpovolanějším je vaše dítě. Já sice neznám moc 10ti letých dětí, které nosí punčoháče, ale pokud vy ano, nevyvracím vám to. Pokud vaše dcera nechce nosit punčocháče, nenapadlo vás, že je jí to opravdu nepříjemné a nedělá to proto, aby vás rozzuřila? Udělejte s ní nějaký kompromis, ale nenuťte jí, nebo v budoucnu získá takový odpor, že nebude chtít nosit ani do tanečních silonky...

Pet (So, 19. 3. 2005 - 12:03)

No Soňo nemáš až zas tak pravdu to co jsem napsal je ověřený u spousty lidí ne říkám že děcka chodí pod kalhotama na boso,ale punčocháče na ně nedostaneš ani omylem možná tepláky nebo ty podkolenky jak píšeš

Reklama

Přidat komentář