Reklama

Trvale stažená předkožka

tom (Ne, 31. 3. 2019 - 15:03)

me napriklad pomohl maly erekcni krouzek,ktery brani predkozce aby se vratila na zalud.Funguje to skvele.Nic me neskrti ani pri erekci.

tmf (Pá, 29. 3. 2019 - 21:03)

Téměř každý pátý ho má obnažený, tak to přibližně je.
Ale před nějakými 15 a více lety to bylo tak 5 %, více než 10 % to určitě nebylo. Takže teď je to i více v módě a je to hlavně tím že přibývá nás co jsme to tak záměrně začali mít, ať už z jakéhokoliv důvodu. Dřív to měli jen ti co jim bud žalud vylezl sám a už nešel zakrýt nebo obřezaní, takže to nebylo moc běžné a já jsem to tehdy taky vnímal jako něco zvláštního a neobvyklého. Skoro nikdo to tak neměl.

Tony (Ne, 24. 3. 2019 - 07:03)

*Jiřino, po přečtení Tvého příspěvku mám dojem, že Tvůj syn za staženou předkožku nemůže, že to tak bude mít od přírody. Některým klukům se totiž začne předkožka právě ve věku Tvého syna sama stahovat a žalud se samovolně obnažovat. Tomu napovídá to, že když jsi se ho na to zeptala, že se začervenal a říkal, že je to pohodlnější. Něktří kluci se totiž za obnažený žalud stydí, dost dobře neví, proč se mu to najednou stahuje, má dojem, jestli to není tím, že začal masturbovat, nechce radši o tom mluvit.*---------------------------------------------Také mne toto napadlo.

Tony (Pá, 22. 3. 2019 - 20:03)

Vývody Dr Remondina jsou vývody neskutečného fanatika a dnes to kde kdo papouškuje.

Steve (Pá, 22. 3. 2019 - 14:03)

Jenže vyloženě stále vzadu se to nenosí ba ani nosit nemá ... Kůžička pokud je vpořádku, tak má krýt žalud od otírání oděvu a chrání si svojí stálou vlhkost. Ta kůže tam je jako ochrana žaludu. Předkožka má ale fungovat na stažení bez bolesti - pokud nefunguje, tak je problém pro budoucí sexuální život.

Jan (Pá, 22. 3. 2019 - 17:03)

kůžička na žaludu měla význam ochrany pro nahé domorodce, co se prodírali křovím, vysokou ostrovou trávou a chodili nazí. Ale i ti domorodci, co ještě chodí nazí, tak mnohdy mají obřízku, tj. žalud odkrytý stále a asi jim to nevadí. Vedle rozšířené obřízky je docela rozšířené i cílené nošení předkožky stále vzadu, mají to určité kultury nebo to je zvykem v řadě rodin. Pokud předkožka je dost volná, tak trvale vzadu je lepší. Kdo ji má moc úzkou, tak tam to nejde.

Tony (Pá, 22. 3. 2019 - 18:03)

To s těmi domorodci vybájil v roce 1890 největší obřízkový křižák všech dob, Dr Peter Charles Remondino z Kalifornie ( narozený v Itálii, jeho rodina se do USA přestěhovala, když mu bylo osm let) ve své třísetstránkovém paskvilu: "HISTORIE OBŘÍZKY; od nejstarších dob až do současnosti; morální a fyzické důvody k jejímu provádění." - ukázky---------------------- "Tak tehdy ta předkožka bezpečně chránila citlivý orgán před poraněním ve stepních křovinách a ostružiní...nebo pokud se muž šplhal na strom a nemohl si vybrat kudy, tak se musel šplhat kolem nějaké drsné kůry nebo kolem trní. Ten kožený váček také chránil žalud před různými pijavicemi, malými vodními ještěrkami nebo před jinou havětí, kterou byly zamořeny močály a řeky....složil též jako ochrana před pokousání mravenci nebo obdobnými škůdci"------------------------ "Předkožka se jeví jako zlý vliv všech těch nejodlelehlejších a zdánlivě spolu nesouvisejících potíží, tak jak je vyvolává; tak jako nějací zlí geniové nebo duchové v arabských pohádkách, kteří mohou zdálky zasáhnout nějaký předmět svou škodlivou silou, že nepozorovatelně ublíží tím nejnepředvídatelnějším způsobem, aby pak byli dotyční poškozeni jakoukoliv nemocí, utrpením a strastí, aby byli neschopni pro manželství a neupotřebitelní ve svém povolání, činí lidi nešťastné svým obtěžováním a svým způsobováním náhodného nočního pomočovžní se tak stává objektem vynadání a tresti v dětství. Později začne předkožka ohrožovat svého majitele všemi možnými druhy fyzických poruch a stavů, nočními polucemi a dalšími chorobami, jejíchž cílem je ho fyzicky, duševně a morálně oslabit, aby ho to dovedlo do vězení nebo do blázince, aby tak člověk skončil opovrhován nebo vysmíván, to může způsobit tento nepřítel lidstva."-------------------"V této nepoddajné trubici je žalud uvězněný a stlačený, a tak často trpí muka....jaká způsobovala inkvizice nešťastným kacířům. Žalud se pak stává protáhlým, kónickým a neestetickým. Ústí močové trubice je pak zatíženo a zbytnělé; věnec žaludu není vyvinutý a často i úplně chybí...je to pak žalud s dlouhým nosem a má pak kónický vzhled jako hlava polní myši."

Jan (Pá, 22. 3. 2019 - 19:03)

moc dlouhej příspěvek, na to že o ničem nebo mimo téma. To jsi jako tu knihu četl? Mají v knihovně, knihkupectví nebo na internetu? Že žalud nepotřebuje chránit před oděry prádla, tak to ví každý. Nakonec jsou i borci, co nosí džíny naostro a pokud jsou z Anglie nebo USA, tak budou nejspíš i obřezaní. Že obřízka by mohla chránit nahý domorodce, tak na to nemusím číst knížku, kterou se nikde nedohledám a snad ji někdo vydal před sto lety. To dá rozum, navíc co jsem psal, tak polovina těch domorodců stejně obřízku má, i když běhaj nahý v buši.

Tony (Pá, 22. 3. 2019 - 20:03)

Zmrzačující amputace předkožky - obřízka je zvěrstvo, se kterým začal už člověk jeskynní a rádoby moderní člověk v tom pokračuje.

Jan (Pá, 22. 3. 2019 - 20:03)

obřízku jsem zmínil leda v souvislosti s holým žaludem, že nevadí ani u těch domorodců. Nebavme se o obřízce, tady je na ni téma, tam piš. Nikomu jsem ji neradil, tak nevidím důvod o ní tady psát. Holý žalud nikomu nevadí, jestli by někomu měl vadit, tak tam kupodivu s ním chodí taky. Nechápu, jak jsi četl tu knihu, mají ji v knihovně nebo je odkaz na netu?

Tony (Pá, 22. 3. 2019 - 23:03)

Ne, je to ze stránek Australana Roberta Darbyho, který se tím jako historik mediciny intenzivně zabývá.

Tony (Pá, 22. 3. 2019 - 16:03)

Na toto mají různí doktoři zcela odlišný názor. Například ten, na kterého dávám odkazy a má ty stránky pro kluky je krajně proti tomu. Jiní doktoři to naopak doporučují. Nakonec, u asi tak 15% kluků se v pubertě ta předkožka stáhne natrvalo za žalud tak jako tak, ať to ti dotyční chtějí nebo vůbec nechtějí. Když to nechtějí, tak proti tomu stejně nic nenadělají.

Jan (Pá, 22. 3. 2019 - 18:03)

ano, u dětí je dost lékařů striktně proto, aby kůžička stále kryla žalud. Jiní to neřeší, vidí trvale odkrytý žalud a když to nijak nevadí, tak se tím vůbec nezabývají. U dospělých někteří urologové doporučují spíše, aby předkožka kryla žalud, jiní zas vidí jako výhodu, když je trvale vzadu. U někoho je tak sama od sebe, tak s tím stejně nejde nic moc dělat. Matky kluků v pubertě by to měly nechat, jak to kluk má sám od sebe, nebo když ji chce mít vzadu, tak mu do toho nemluvit. Asi zezačátku kontrolovat, že ho to vzadu neškrtí, zkusit že jde volně přetažení. Pokud má kluk kůžičku vzadu, tak je to zas lepší z hlediska hygieny, různého zapaření ap.

Jiřina (Pá, 22. 3. 2019 - 05:03)

Potřebovala bych poradit. Když se můj dvanáctiletý syn v létě vrátil z tábora, tak jsem si všimla, že chodí s předkožkou stále staženou vzadu ažalud mu neustále kouká. Dříve tak z koupelny a do koupelny chodil normálně, naučila jsem ho, aby si ještě před koupáním stáhl tu kůžičku za žalud, ten si důkladně omyl a nechal pak kůžičku staženou i chvíli po koupání, než důkladně oschne. To samé při močení, aby si ji vždy před močením stáhl a vrátil ji na žalud až po vymočení. Po jeho návratu z toho tábora jsem si ale všimla, že si tu kůžičku nechává vzadu pořád, což se mi dvakrát nelíbi.
, Když jsem se ho jednou zeptala, tak se začervenal a říkal mi, že je to tak pohodlnější a mnohem příjemnější a že to ostatní kluci taky tam mají. Já se v tom moc nevyznam, vím že někteří muži mají předkožku stále vzadu, ale nevím, jestli to nějak nevadí u takhle starýho kluka. Nemáte doma podobný problém, nebo o nic nejde? Já jsem sama, cizích mužů mi připadá blbý se na to ptát ... Když mě doktorka učila synovi tu kůžičku stahovat, tak mi říkala, že si jí má dávat vždycky zpět a zásadně ji nosit na žaludu , tak nevím. Nemá to, že teď nosí tu kůžičku stále za žaludem a má ten žalud pořád odkrytý nějakou souvislost s tím, že když se vrátil z toho tábora, že začal onanovat? Párkrát jsem ho po tom návratu z toho tábora při té onanii přistihla, před tím to vůbec nedělal. Myslím si, že tu onanii a to nošení kůžičky stále vzadu na tom táboře okoukal od jiných kluků. V té onanii ho nechci vůbec omezovat, vím že to patří k pubertě, já sama jsem v jeho věku taky masturbovala ale to, že teď nosí tu kůžičku stále vzadu a má žalud neustále odkrytý mi poněkud vadí, u kluka v jeho věku mi to připadá nepřirozené. Teď po tři čtvrtě roce, co tu kůžičku nosí stále staženou, tak si ji může na žalud natáhnout ale jak ji pustí, tak se mu během chvilky pomalinku sama stáhne za žalud. Nejraději bych mu nosit to kůžičku stále za žaludem a mít neustále odkrytý žalud zakázala ale nemám k tomu odvahu, protože vím, že jde o citlivou věc. Já jsem moc nahých mužů neviděla moc mužů jsem neviděla, ale všichni, které jsem viděla, tak jim ta kůžička zakrývala žalud . Možná, že ta kůžička neustále stažená vzadu a trvale odkrytý žalud ničemu nevadí, ale není to určitě přirozené. Takže mám na jednu stranu sto chutí syna přimět, aby si tu kůžičku zase natáhl zpátky na žalud a měl ten žalud zase zakrytý, protože nevidím žádný rozumný důvod, aby měl tu kůžičku neustále vzadu a měl žalud pořád odkrytý ale na druhou stranu je mi hloupé mu do tak intimní věci mluvit a tak se na tu nepřirozenost musím pořád dívat. To, že ta kůžička zakrývá žalud mi připadá normální, od přírody. Jenže, se obávám, že kdybych synovi zakázala chodit s ní stále vzadu a mít žalud neustále odkrytý a nařídila mu ji nosit na žaludu, že bych ho v tom neuhlídala a chodil by tak tajně.

Jinak k tomu kontrolování. On chodí přede mnou doma často nahý běžně nahý a vůbec se nestydí. Prostě odmala a nevidím důvod to měnit. . Před jinými dospělýma ženama chodí, jako je babička a tety chodí také často běžně zcela nahý a vůbec se nestydí. Nejraději bych mu to, aby tu kůžičku nosil stále vzadu a měl pořád odrytý žalud zakázala, jenže nevím, zda by měl takový zákaz smysl. Co myslíte?

tmf (Po, 25. 3. 2019 - 20:03)

Okoukal to jiných, když to tak někteří mají tak pak ti co nemají žalud venku můžou být bráni jako srabi. Takže pak chce zapadnout a být jako oni.

Za nás se to mezi vrstevníky nepraktikovalo, takže běžné bylo mít zakryto. ale občas mě lákalo zkusit být jako ti bez kůžičky, ale nechtěl jsem se tím odlišovat od ostatních, přišlo mi to divný kdybych to tak měl a musel snášet neustálé dotyky holého žaludu

Ale když si na to člověk zvykne tak je to příjemnější a pohodlnější, nic se nemusí stahovat. Už nevidím důvod proč mít žalud schovaný.

Josef (Ne, 24. 3. 2019 - 02:03)

Jiřino,
po přečtení Tvého příspěvku mám dojem, že Tvůj syn za staženou předkožku nemůže, že to tak bude mít od přírody. Některým klukům se totiž začne předkožka právě ve věku Tvého syna sama stahovat a žalud se samovolně obnažovat. Tomu napovídá to, že když jsi se ho na to zeptala, že se začervenal a říkal, že je to pohodlnější. Něktří kluci se totiž za obnažený žalud stydí, dost dobře neví, proč se mu to najednou stahuje, má dojem, jestli to není tím, že začal masturbovat, nechce radši o tom mluvit. Proto mu ani nic moc neříkej, mluv o tom velmi opatrně. Možná, že se mu předkožka už začínala občas stahovat, on si snažil žalud předkožkou zakrýt a na tom táboře viděl, že někteří kluci mají taky žalud obnažený, tak si to jen přestal pořád natahovat. Jak píšeš, že když si předkožku natáhne na žalud, tak že mu za chvíli sjede zase dozadu, mi připadá po nějakém půl nebo třičtvrtě roce trochu brzy, kdyby to nebylo od přírody. Když si předkožku začne stahovat jen z důvodu že se mu to líbí, tak to myslím nastane až po nějakém roce, že se předkožka tak zkrátí a žalud obnažuje. Trvale obnažený žalud má asi 20% mužů, což je vlastně každý pátý, takže to zas tak mimořádné není. Já už jsem padesátník a žalud mi začal vylézat někdy od 10 let. Vždycky ráno jsem se probudil s obnaženým žaludem. Vždy jsem si předkožku natáhl a zpočátku tak držela. Časem se stahovala čím dál častěji, natažená už dlouho nedržela. Jednou ve škole při sprchování po tělocviku si jeden spolužák všiml, že mám předkožku staženou a natahuju si ji, a řekl mi, že má taky žalud venku a nechává si to, že to nemá smysl pořád natahovat, když to stejně hned sjede. Tak si to od té doby, bylo mi asi 12 nebo 13 let, nechávám pořád stažené. Nikdy jsem s tím žádné potíže neměl, když jsem začal chodit s holkama, žádná nic neříkala. Vím, že mi předkožka přestala držet na žaludu. Teď, než jsem začal psát tento příspěvek, zkusil jsem si, jak velkou část žaludu mi předkožka v 50 letech zakryje, když si ji zkusím natáhnot. Myslel jsem, že polovinu zakryje, ale není už to ani třetina, je to sotva tak čtvrtina žaludu. Jak ji pustím, okamžitě rychle sjede až za žalud. To, že jsi neviděla žádného muže, který by měl žalud trvale obnažený (bez erekce), je náhoda. Proto Tvému synovi nic neříkej, ber to jako samozřejmost, ať se tím nijak nestresuje. Asi za to nemůže, ale určitě mu to vadit nebude, spíš naopak.

tmf (Po, 25. 3. 2019 - 22:03)

Vždycky měl schovaný a najednou ho má celý odkrytý? Nemyslím že patří k těm co se jim to stane samo. Já to taky tak začal nosit záměrně. I Když než to mít jen napůl to už je lepší mít to úplně stažený.

Tony (Út, 26. 3. 2019 - 02:03)

Mohlo se to stát rychle. Je ve věku, v kterém se to stává. Jeho matka taky na něj i když chodil doma běžně nahý, asi nečuměla každej den, kór, když vyžadovala, ať to tak nosí z koupelny až do úplného osušení. Nejednou ale zjistila, že má holého žaluda permanentně a spojila si to s tím, jak si může sám udělat dobře. Jenže napsala, že když si její syn tu předkožku natáhl na žalud, že mu sama sjížděla dozadu. Takže si myslím, že v tom má pravdu Jan, že to tak schválně nenosil. ---------------Jan na rozdíl ode mne v tomto má osobní zkušenost a tak ví, že se u téměř každého pátého kluka v pubertě, většinou na jejím brzkém začátku, žalud natrvalo odkryje. Jiřiny syn měl právě ten věk. Mě napadlo to samé, co Jana.

Katka (Pá, 22. 3. 2019 - 09:03)

Nic mu nezakazujte.Pokud mu nic neotýká a vše je v pořádku,tak mu do toho nemluvte.Je to i výhoda kvůli lepší hygieně a i holkám se to více líbí.Je na počátku puberty,takže je velká šance,že mu penis vyroste a kůžička ne,takže se mu po pubertě už nebude vůbec držet na žaludu.Ale takhle to má hodně můžu a nemají s tím problém.
Je to u dnešní mládeže zároveň i taková moda.I já sama sem učila syna už v 6 letech,aby to nosil neustále stažené a nemá s tím sebemenší problém.

Bedřiška (Čt, 14. 3. 2019 - 10:03)

Mému synovi nechtěka držet stažená, tak jsem nu ji sponkovačkou přicvakla na pytlík. Potom jsem na to zapoměla a když se oženil tak jeho manželka zjistila že má namísto předkožky na žaludu natažený pytel. Ale moc se jí líbí, že mu při mrdu neblencají koule po její prdelce.

Reklama

Přidat komentář