Reklama

Děti a punčocháče.

(Čt, 20. 6. 2019 - 19:06)

Já osobně nosím punčocháče stále po ránu silonové punčocháče 20 den a odpoledne si je sundám a mám jenom silonové ponožky a stačí mne to a musím mít ještě oholené nohy aby se punčocháče dali použít pod kraťasy každé ráno je mám připravený a mamka mne kontroluje jestliže je mám na sobě

Seter (St, 19. 6. 2019 - 20:06)

Je jún a žasnem koľko ľudí tu rieši nosenie a nenosenie pančúch. Módni návrhári sa už roky snažia zmeniť siluetu mužskej postavy ale nie veľmi sa im to darí. Konzervatívna panska móda, či skôr mužská verejnosť veľmi neochotne reaguje na ponúkané trendy. Odhalené mužské nohy sú akceptované, len ako voľnočasový a oddychový trend, pritom kratšie nohavice /3/4, do kolien, do pol stehien/ kombinované s pančuchami sa dajú vnímať ako vychádzkový, ale aj odev na bežné, možno až sviatočnejšie nosenie /do školy,do práce/. Reagujú na to aj výrobcovia pančúch ktorí ponúkajú veľké množstvo rôznych pánskych pančúch. Ja si myslím, že na znížení popularity tohto druhu odevu u detí má na svedomí aj fakt, že veľké reťazce ako napr. Tesco ich už nemá v ponuke, alebo ak áno, tak len veľmi malé čísla. Max pre deti do 6 rokov. Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku ponúkalo zhruba do r.2010 kompletnú produkciu Tatrasvitu - výrobca tradičných bavlnených vrubkovaných pančúch a v predaji mali aj panske pančuch od Evony. Ale všetko ovládla zrejme čínska produkcia s honosným názvom F and F , s nevalnou kvalitou a len zriedka s dizajnom ktorý sa dá naozaj nosiť. Ja sám pančuchy nosím, ale tiež to nebolo priamočiare. Určite sem niečo ešte napíšem, ale chcem si prečítať všetky príspevky, zatiaľ to vyzerá celkom zaujímavá diskusia.

Nikto (So, 13. 7. 2019 - 11:07)

Ešte neprišiel správny čas na Tvoj komentár, alebo ďalší príspevok?

Seter (Út, 16. 7. 2019 - 06:07)

Bol som mimo SR. Ešte som neprečítal všetko. Niektoré príspevky má odrádzajú. Keď bude čas niečo sem dám.

Nikto (St, 17. 7. 2019 - 09:07)

Ako je to s tebou a pančuškami. Patríš k nosičom, alebo nenosičom?

Seter (Čt, 18. 7. 2019 - 11:07)

Najpresnejšie označenie bude sympatizant.

Aleš (Pá, 19. 7. 2019 - 13:07)

A nosiš je nebo nenosiš???

Nikto (Po, 22. 7. 2019 - 00:07)

To je oč tu běží! Aj mňa by to zaujímalo, či nosí, alebo nenosí. Záujem určite má, lebo ináč by nehľadal stránky s pančuškovou tématikou. Možno sa bojí, že by ho niekto uvidel a začal o ňom šíriť klebety. K tomu chcem povedať iba to, že každá senzácia trvá tri dni a potom zovšednie. Viem to z vlastnej skúsenosti. Voľakedy dávno som si občas obliekol pančušky za prísnych bezpečnostných opatrení. prežíval som pri tom zvláštný pocit zakázaného ovocia. Vždy som sa kontroloval, či sú pančušky riadne zamaskované a tešil som sa, že to nikto nevie. Z omylu ma vyviedla moja mama, keď mi raz po príchode z tajnej prechádzky povedala, aby som špinavé pančušky dával do koša na špinavú bielizeň. Nech ich nemusí hľadať pod posteľou, alebo pod madracou.

Seter (Po, 22. 7. 2019 - 15:07)

Určite nemám obavy z klebiet, to nie je môj prípad. Za nosiča považujem toho, kto si ich oblieka pravidelne celú zimu, poprípade hľadá spôsob, ako si ich obliecť čo najčastejšie - to nie je celkom môj prípad. Za nenosiča toho, kto ich nenosí vôbec, ale ani to nie je môj prípad, lebo ich v šatníku mám, ale okrem nich aj leginy a termoprádlo ak chcete spodky. K pančucháčom bol dlho môj vzťah ambivalentný. Nosil som ich na základnej škole /teda len pančucháče, asi do 4-5 triedy, potom pribudli spodky. Zrejme som mal to šťastie, že s nejakým masívnym posmechom pre pančušky u chlapcov som sa nestretol. Nik to neriešil, občas bola nejaká poznámka na adresú tých ktorí ich mali na sebe, ale nie posmech, alebo náznak šikanu. Mal som spolužiaka, s ktorým som sa kamarátil a on ich nosil celú základku, a potom aj na strednej. Na strednej mi mama pančucháče - pánske kúpila na lyžiarsky, ale ja som ich skôr preferoval pod spoločenské nohavice, alebo do obleku. Na šport som mal radšej termoprádlo. Potom som odišiel študovať do Ameriky. S pančucháčmi som sa tam stretol prekvapivo na Floride, keď som robil potápačský kurz. Zrazu sa mi akosi zapáčili a začal som sa o ne viac zaujímať. Toľko na vysvetlenie môjho vzťahu k ním. Možno je moje rozprávanie trochu od témy, lebo tu by sa mal riešiť vzťah deti a pančucháče.

Aleš (Út, 23. 7. 2019 - 10:07)

maš kliku s tou školou, já jsem si posměchu za puncochace užil i za tří

Seter (St, 24. 7. 2019 - 08:07)

Aleš, podľa tvojích príspevkov som si myslel, že si skôr odporca ako fanušik pančucháčov. Ako je to vlastne?

Nikto (St, 17. 7. 2019 - 09:07)

Vo vreci pšenice sa vždy nájde semienko kúkoľa. Niektoré príspevky si nevšímaj a nereaguj.

Nikto (Čt, 20. 6. 2019 - 10:06)

Niečo na tom bude. Pamätám sa, bolo to asi pred dvomi tromi rokmi šiel na markíze šot o pánskych pančucháčoch od nejakého výrobcu. Moderátorka to s blahosklonným úsmevom komentovala, že sa to asi na Slovensku neujme.

Týna (St, 19. 6. 2019 - 11:06)

Jsem sice holka a punčocháčů jsem se nanosila dost a dost, ale co se týká kluků a co si pamatuji ze školy nebo od kamarádů tak kluci vždy považovali punčocháče za dívčí část oblečení, co vyplývalo z toho, že dívky je nosili o dost častěji a taky hlavně se sukní nebo šaty. A kluci je možná ani tak neměli problém nosit, ale spíš být viděni mezi spolužáky nebo kamarádi, že je mají na sobě. Což bylo považováno často za něco zženštilého. Mezi dívkami ale taký kluk, který nosil punčocháče neměl problém, dívky ho naopak více brali mezi sebe, protože měli něco společného. Aspoň u nás to tak bylo. Ale klukům v tomhle věku vždy záleží více na názoru kamarádu než kamarádek.

Nikto (Čt, 20. 6. 2019 - 10:06)

Nechcem byť netaktný, ale do akej vekovej skupiny patríš? Mladá bez deti, mlada s deťmi, mladá s pubertiakmi, mladá s vnúčatami?
Jen tak mimochodom, spýtala si sa nejakého chlapca či má oblečené pančušky? A čo Ti prípadne povedal?

Týna (Čt, 20. 6. 2019 - 10:06)

Jsem 25+ bez závazků, ještě na základce nebo na střední bylo nošení punčocháčů někdy obsahem rozhovorů. Jo a ptala jsem se hlavně já, protože mě zajímalo jestli ještě někdo nosí punčocháče tak často jako já. U dívek to bylo v pohodě, ty neměli problém o tom mluvit. U kluku to bylo horší, no někteří kluci se přiznali, dokonce se nestyděli je ukázat, že je mají na sobě. Většina ale ne, tedy buď je nenosili nebo se za ně styděli. U těch kteří se nestyděli, ale asi zavážilo, že se je ptá holka, před klukem by se asi nepřiznali.

Nikto (Čt, 20. 6. 2019 - 11:06)

A ešte jedna otázka: Máš aj brata? A čo on a pančucháče?

Týna (Čt, 20. 6. 2019 - 11:06)

Ne, jsem jedináček. Ale znám kluky, kteří nosí punčocháče. Můj současný přítel je nosí, ale jenom občas v zimním období. A na střední jsem chodila s klukem, co je nosil fakt dost často. Naše maminky byli dost podobné, když šlo o nošení punčocháčů.

Nikto (Čt, 20. 6. 2019 - 10:06)

Nechcem byť netaktný, ale do akej vekovej skupiny patríš? Mladá bez deti, mlada s deťmi, mladá s pubertiakmi, mladá s vnúčatami?

Nikto (St, 19. 6. 2019 - 12:06)

Myslím, že si to vystihla asi najlepšie zo všetkých.

Reklama

Přidat komentář