Reklama

Děti a punčocháče.

Uno (Út, 18. 6. 2019 - 15:06)

Stano to velmi hezky napsal na předchozí stránce. Kluk v punčoškach je považován za male díte v škôlke, nebo se mu posmívaji, ze je dívka.

Vlasta (Út, 18. 6. 2019 - 09:06)

Nikdy jsem nechápala proč mají kluci problém s punčochačema. Bracha si na punčocháče dával ponožky, nebo podkolenky a nikdy mi nehtěl povědět proč to tak dělá. Jednou jsem přišla ze školy i s kamarátkou a když sme vešly do pokoje brácha se převlíkal a stál uprostřed pokoje jenom v punčocháčích. Když sme vešly do pokoje a on uviděl kámošku spanikařil tak, že nevěděl co dělat a jenom stál a rudnul. Pak vzal deku a zabalil se do ní. Kámoška řekla, že ji to nevadí, že je zvykla, neboť bráchové jsou doma taky v punčocháčích. Pak brácha vzal kalhoty na ven a vyšel na chodbu, kde se oblékl a vypadl ven. Vrátil se až kdy kámoška odešla a ptal se mě zda moje kámarátka nebude ve škole kecat. Ja septala co by neměla nikomu vykecat? No to, že nosím punčocháče. A proč by to dělala? No aby semi kluci posmívali. A proč? Nechápala jsem. Vždyť přece všichni nosí punčocháče, nebo né? Ja se nebyla dívat na kluky, když se převlíkaj na tělák, ale jsou im vidět punčocháče, když se v šatně přezouvají a někteří kluci se přezouvaj do šlapek a to jsou punčocháče vidět. A nakonec, já jsem videla Jitčiny bráchy běhat po ich bytě v punčocháčích a ten starší s tebou chodí do školy. To hrajete nějakou novou hru, nebo co?
To samí jsem zažila i mýmy syny, když chodili do 5. - 6. třídy. Do dnes nevím pochopit proč je to tak? No proč? Skuste mi to vysvětlit.

Honza (Út, 9. 7. 2019 - 12:07)

A jak to brácha dělal před tělocvikem? Když se převlíkal, tak muselo být vidět, že má punčocháče a na nich podkolenky, nebo ponožky.

Vlasta (Po, 15. 7. 2019 - 10:07)

Tak já se zeptala bráchu jak to dělal s punčocháčema, když byla TV. Spočátku si je ráno prostě nevzal a klepal kosu. Ráno si je vzal tak aby to maminka viděla a pozdějí si prostě svlékl a natáhl kalhoty. Když to máma zistila, ráno si je svlékl na záchode a strčil do aktovky, nebo si na punčocháče dal tepláky, ponožky a na to kalhoty. Pak si jenom svlékl kahoty a byl oblečen v sportovním. V zimě byly povolený tepláky jako cvičební úbor. Někdy se prostě vymluvil na zvtnutý kotník, nebo si zafačoval zápěstí na ruce a ták. Když zistil, že se v punčocháčích objevili jiní kluci, tak to neřešil. Prostě splynul s davem.

Vlasta (So, 13. 7. 2019 - 10:07)

To nevím, to jsem neřešila. Zeptám se ho.

Stano (St, 19. 6. 2019 - 07:06)

Milá Vlasta, keď si zhrnieš, čo sem nápísali chalani, aký je ich vzťah k pančucháčom, ale aj predchádzajúce príspevky, tak by si mohla pochopiť, že chlapci sa za pančucháče henbia, na druhej strane ich však priťahujú. Detský posmech vie byť neskutočne krutý a kto to zažil na svojej koži, určite chce aby jeho dieťa niečo podobné nezažilo. To že pančucháče majú istý erotogenny náboj, sexualne su dráždivé, je myslím si zrejmé. Prečo niekdo nerieši nosernie spodkov - rytierok /poprípade,tričiek alebo tielok s dlhým rukávom/, lebo sú absolutne asexuálne, možno odpudzujúce, hlavne tie staršie vzory. Ak si všimnem, viacerí chlapci sa k noseniu pančucháčov vrátili po čase. Veľa krát pomohol impulz, že videli v nich spolužiaka, alebo staršieho kamaráta. Zrejme sa im podarilo pochopiť, že najväčší problém nie je v tom ako nás berie okolie, ale ako to vnímam ja sám.

niceshape (Út, 18. 6. 2019 - 22:06)

Punčocháče jsou přece sexy a nehodí se na kluky, aby je nosili. Toť názor kluků. Máme to tak zafixovaný od dětství. Proto je nechceme nosit, moc se stydíme proto.

Vlasta (St, 19. 6. 2019 - 08:06)

A to kluci nechtějí být sexy? Já chápu, že kluci chtějí být hlavně drsní a odvážní, ale což Jean Marais(nevím jak se to píše, ale čte se to Žán Maré), nebo Pepiček Zíma nebyli drsní a zároveň i sexy v punčocháčícch? A to je měli bez kalhot.

Stano (Ne, 16. 6. 2019 - 22:06)

Prvé pančuchové nohavice sa objavili už v gotike asi 12.-13.stor., kedy sa spojili do jedného celku nohavice a pančuchy. Skutočný rozkvet zažili v období renesancie 14.-17. stor. Vtedy to bol výsadne mužsky odev. Útlm pančúch nastal po francúzskej revolúcii, kedy boli považované za znak nenávidenej feudálnej šľachty. V iných krajinách pretrvávali, ale vplyv francúzskej módy bol výrazný. V 20. stor. sa začali u detí aj žien nosiť pančuchy na podväzky. Pančuchové nohavice, ako ich poznáme dnes sa objavili v Nemecku po druhej svetovej vojne. Kdesi som sa dočítal, že prvé pančuchové nohavice boli vyrábané v Nemecku už počas vojny pre nemeckých výsadkárov / neviem čo je na tom pravdy/ Z Nemecka sa rozšírili veľmi rýchlo na obidve strany železnej opony. Zo západného smerom na západ a sever Európy, z východného cez Československo na východ. U nás sa prvé pančucháče objavili začiatkom 50tych rokov.

Uno (Ne, 16. 6. 2019 - 21:06)

Histórie puncochacu saha do historie.
Na 100 % to neni vynalez minuleho stoleti.

Aleš (Ne, 16. 6. 2019 - 11:06)

Puncochace nejsou komošsky vynález?

Nikto (Ne, 16. 6. 2019 - 15:06)

Pančucháče nie, ale ty určite!

Aleš (So, 15. 6. 2019 - 07:06)

Něco na tom bude. Punčochače = socik

Nikto (So, 15. 6. 2019 - 12:06)

Pozerám, že máš v tom jasno. Nesúhlasím s tebou, vôbec. Z detstva si pamätám, že prví, ktorí prestali nosiť panucháče boli z rodin, o ktorých by sa dnes dalo povedať "socky". Rodičia holdujúci alkoholu, neochota poriadne pracovať, nezáujem o deti - klasický egoizmus. Pokiaľ slovo "socik" chceš spojiť s obdobím pred rokom 1989, tak s tebou nesúhlasím tiež. Viem v akej obľube boli nemecké katalogy OTTO, Neckermann a iné, ktoré sa u nás šírili takou putovnou formou. To znamena, že sa starie ročníky týchto katalógov cestou známych ,príbuzných a tak podobne šírili. Ľudia v nich skôr hľadali inšpiráciu ako možnosť si niečo objednať. V každom tom katalogu bolo hodne strán venované pančuchovým nohaviciam. A neboli to iba dámske a detské pančucháče, ale široký sortiment pánskych a mládežníckych pančuchových nohavíc. A asi ťažko môžeme o západnom Nemecku povedať, že tam bol socik.

Vašek (Po, 17. 6. 2019 - 09:06)

Já si taky pamatují ty katalógy ze západního Nemecka. Taky si pamtují, když máma říkala : A ty Vašku bys nechtěl takové punčocháče? Jsou pěkný a píšou, že jsou z čisté bavlny. Tehdy nemělo význam mamince odporovat a tak jsem řek, že jó, že jsou pěkný vzorovaný. Věděl jsem, že u nás v obchodě takové nekoupí. Před vánocema přišla teta mámě podala ňákej balík. Pak pověděla dělej jak myslíš, ale bych chtěla vidět jak mu sluší. Měl to být dárek pod stromek, ale ja jsem taky zvědava,řekla máma, rozbalila ten balík a vyndala z nej punčocháče. Byly béžový jako ty naša, ale od rozkroku ke špičkám byly vzorované(takové copánky, nebo osmičky). Já si je musel vyskoušet a teta a máma byly samé jééé a nóóó a jak dobře přiléhaj na nohu a zadek a jak jsou teplý. Netlačí tě? No vidíš jakej budeš fešák! Torošku jsem zaklamal a řek, že mne koušou. To proto, že jsou nový. A "směl" jsem si je nechat na sobě. V tom baličku jich byly 4 kusy. Tehdy jsem chodil do 6. třídy, punčocháče jsem sice nosil, ale tajně jsem doufal, že když máma žádny punčocháče nekoupila, s punčocháčema končím jak z nich vyrostu. Ale nemecké punčocháče mne znovu postavily na zem do reality běžného dne. Tý punčocháče sice byly nemecké, ale z DDR. Teta tam byla na zájezde v družebním podniku. S tím kousaním měla máma pravdu, oni opravdu přestaly kousat.

Aleš (Út, 18. 6. 2019 - 13:06)

když si z německých vyrostl, byl konec, nebo po nich přišli znovu ceske puncochace?

Vašek (Čt, 20. 6. 2019 - 10:06)

Mlčeti zlato. I hloupý člověk vypadá moudře,když mlčí, ale když se projevý...............

Aleš (Čt, 20. 6. 2019 - 15:06)

z hloubky srdce děkuji za hlubokou a vyčerpávající odpověď. Přátelé pokud jste vy nahodou pochopili Vaška, řeknete mi jak to s ním bylo. Pokud to však nevíte jsme na společné lodi hlupáků.

Nikto (So, 22. 6. 2019 - 06:06)

Ja som ho pochopil.

Aleš (So, 22. 6. 2019 - 12:06)

Nejenže je Nikto nadmíru chápavaj k tomu je i vtipnej. Řekni co si na hlavu dáváš ty. Řekl bych minimalne ibač nebo tramal.

Reklama

Přidat komentář