Reklama

Líbí se Vám jak holka / kluk / čůrá ??

Touha (St, 10. 7. 2019 - 21:07)

Johne, dovolím si Vám oponovat ve třech bodech: 1. Mám dojem, že autor Libor není mlady muž ale muž nejméně středního věku. Jazyk, který používá při psaní příběhu, není jazyk současného mladého muže. Pokud se ovšem nejedná o úmyslnou autorskou stylizaci. 2. Nemyslím si, že Libor je veřejně známá osoba. 3. příspěvek Radka byl fejk, opravdu je minimální pravděpodobnost, že se zde sejdou lidé, kteří se znají a poznají. A i kdyby, proč by na něj Radka upozorňoval

John (St, 10. 7. 2019 - 21:07)

Touho, ale já jsem netvrdil, že Libor musí být mladý muž, jen muž, který se nese třeba i desítky let trauma z mládí a nyní je teprve schopen jej ventilovat. Můuže být s přehledem ve věku Tonyho nebo mírně mladší.
2. Jedna indicie mne zarazila - přečtěte si prosím pasáž, kdy Klára se setkává s osobností v Mimoni v bílem luxusním voze a dostává od ní dárek- knihu a DVD. Může ,ale nemusí zde být souvislost s pozadím Liborovy práce, který takto cípečkem velmi maskovaně odhaluje své soukromí. Je to trochu možná násilná kombinace, ale ze své praxe ji znám právě v podání podobných lidí, kteří prošli složitým obdobím jako veřejně známé osoby. Na to navazuje příspěvek Radky, který může být samozřejmě fejk, ale pokud čtu trochu mezi řádky, tak jsem zde na rozpacích. Nicméně myslím si, že Libor dospěje nakonec k rozhodnutí se s Tonym setkat a odhalit svou identitu, ale musí být sám na to připraven. A to přestože si myslím, že by vnitřně chtěl, není schopen tak zatím učinit.

John (St, 10. 7. 2019 - 19:07)

Jestli dovolíte, vnesu sem ještě jeden poslední malý postřeh, protože mne v důsledku děje vyvstaly ještě některé významnější indicie, které logicky vysvětlují nejen dialog Libora po jeho odhalení. Tak za prvé si nelze nevšimnout postavy Markéty a Kláry a spojených prožitků. Markéta je sexuálně prakticky znásilněna otcovým kamarádem za jeho "dohledu" a Klára prožívá peklo s otcem tyranem, který jí a dcerku mlátí, nepouští na záchod a v jednom okamžiku Klára Nikolu zachraňuje, protože ji jde o život. Jakub Mišku nejprve naláká na sexuální čůrací hrátky, aby se z něj posléze stal agresor a tyran, co nedovolí jít Mišce vykonat potřebu až se stane ponižující nepříjemnost, kterou si dívka nese v sobě následující měsíce. Přestože Libor dnes vysvětlil některé pohnutky, příběhem se lyne ve třech rovinách trauma z mužské agresivní role. Klárka zachraňuje Nikolu ..... Velmi důležitý postřeh je-li pravdivý- Libor nese těžce nenarození očekávaného sourozence - sestry viz. snaha oživit a ochránit ji před zlem i v současnosti. Je-li Libor jedináček, pak o to větší trauma s dětství nese v sobě. Libor píše, že se izoluje na nějaký čas v místě, kde to měl rád a chce psát dál. Zdánlivý rozpor není v důsledku rozporem, ale vnitřní terapií a očistou, přičemž odkrývá ze sebe pravdivé střípky jako reálnou realitu jeho skutečného příběhu. Mám za to, že potřebuje vypsat a vyventilovat ze sebe vše,co ještě nevyšlo na povrch z jeho nitra. Připadá si zraněný a nešťastný a je možné že to nesl neřešené v sobě v řádu i desítek let. Proto je tato grafoterapie pro něj velmi důležitá. Navíc pokud nemůže z jakýchkoliv důvodů odkrýt svou identitu ( státní zaměstnanec, vysoká společenská funkce, umělec aj.) má to o to těžší.
Tolik můj doplňující náhled nebo spíše jednoduché shrnutí.

Míla (St, 10. 7. 2019 - 19:07)

Velmi zdařilé. Pro Libora důležité jako názor odborníka, pro příběh možná také.

Dock (St, 10. 7. 2019 - 18:07)

Asi libor potřebuje dobrou nabíječku.

Radka (St, 10. 7. 2019 - 18:07)

Jen chci říct, že já toho člověka z jeho rukopisu zde poznala a dokonce jsem se s ním i několikrát setkala a četla jsem i jeho knížku a velmi si ho vážím a v životě bych neřekla, že si nese v sobě toto trauma z minulosti. Ale chápu proč to nosí v sobě jako třináctou komnatu a nemůže se s tím svěřit veřejně. Tohle četl můj kamarád a upozornil mne na text a obsah a já jsem si dosadila 1+1 a bylo to jednoznačné.

Znalec (St, 10. 7. 2019 - 19:07)

TAK KDYŽ PÍŠE KNIHY,PROČ TO NENAPSAL DO KNIHY JAKO PŘÍBĚH TŘEBA POD PSEUDONYMEM?????

Tony (St, 10. 7. 2019 - 17:07)

Ještě jeden dotaz. Email původního Jakuba už nefunguje, tak ho sem mohu dá[email protected] jeden z těch otrapů se tu ozval jako kluk17----------je to náhoda, nebo jsi tu historii diskuze zkoumal pro svou tvůrčí činnost opravdu tak důsledně?

Libor (St, 10. 7. 2019 - 17:07)

Vůbec ne. Neuvěřitelná shoda náhod.

ikk. (St, 10. 7. 2019 - 17:07)

No tohle je hezký, ale nějaký čůrání by nebylo? Klárko, Miško a ostatní, kde jste?

Zvědavec (St, 10. 7. 2019 - 17:07)

Tak kam tohle povede? To je pravda nebo zase nějaká iluze?

Libor (St, 10. 7. 2019 - 17:07)

Nepřepálil, ale vysvětlím osobně. Jediné co mohu uvolnit ze sebe a vnímám to u sebe v rovnováze, že Nikolka je dívka, co se narodila mamince už mrtvá a já si ji do příběhu vzal jako živou a Klárka ji ten životještě jednou zachránila. Nemohu víc, omlouvám se, rád se s tebou U Vladařů sejdu. Je to tam hezké na posezení, tak někdy po 20.srpnu? Ale kontakt si dohodnu mimo tento rámec. Mám k tomu dost důvodů a stejně jako ty ani já o nich psát nemohu,ale stran příběhu nejsou podstatné.

Libor (St, 29. 7. 2020 - 17:07)

zde

Jenda (Čt, 30. 7. 2020 - 08:07)

No a co? Tady si může psát všelijaké bláboly kdo chce. Libor a kdokoliv jiný. Nejdůvěryhodnější ze všech je tady Matlák. (toto je odpověď na odkaz, kde se údajný Libor svěřuje, že si příběh vymýšlí a plete do toho mrtvé)

Tony (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

Proto mnozí chtějí, abys v psaní pokračoval. Jasně, Klárka, Miška, ikk. jsou sice fiktivní ale reálný základ z tvých prožitků to má. Chyba je jenom v tom, že pocházím ze šluknovského výběžku a tak jsem po tom šel. Kdyby to bylo zařazeno jinam, tak už bych se tam v mém věku kvůli tomu netrmácel. ------------------A s tím Jakubem a dítětem: to se ti zcela nepovedlo. To jsi přepálil.

Tony (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

Ať Libor píše dál. Na rozdíl od produkce multinicka Zkoumala je to neškodné a má to určité reálné jádro z jeho životní zkušenosti. Jenom teď dumám, jestli bych se s ním neměl v těch Mikulkách u Vladařů setkat.

Libor (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

Moc rád se s tebou setkám. Prosim teď ale nemohu. Unikl jsem pryč na místo,kde jsem se citil kdysi šťasten a kromě této komunikace jsem zcela uzavřen. Mám nějaké peníze a chci být tady dokud se nesrovnám. Už kvůli mamince a nalezení nové síly. Přečetl jsem si na tebe kontakty a uložil. Ozvuse. Nevim zda za týden,měsíc....
Tohle neni fejk co píšu, ani co píšu dál. Je to jen podle odžité skutečnosti dle reálných mist a ty osoby jsou některé fiktivní,ale děj z většiny pravdivý.

Tony (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

To chápu, tak to dělají spisovatelé, že sice vytvoří fiktivní postavy ale čerpají z pravdivých námětů. Já se stejně do výběžku znovu dřív než za šest týdnů nedostanu.

Tony (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

Nevím, proč je můj post pod tímto nickem.

Tony (St, 10. 7. 2019 - 16:07)

Opak je pravdou. Mně se ulevilo, že jedna z těch šesti variant, které jsem tu chtěl vypsat, není pravdivá. Za vše může ten nejapný nápad s těma pohledama z Berlína. Chtěl jsem je mocí mermo doručit. A takhle to dopadlo. Ono by se to asi také zaseklo na té Polšči a Slovači, jenže z toho autor dokázal vycouvat. Já byl na východní Slovači naposled v roce 1996 a tak jsem se tam těšil, i kdybychom toho Jakuba nenašli. Jenže se to provalilo už včera v Mikulkách, jak říkáme my místní. Varnsdorfu Vanďák a Rumburku Rumbajz.

Reklama

Přidat komentář