Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Út, 9. 7. 2019 - 20:07)

Mariánovu těhotnou holku, loupežné přepadení a zbitý kluk, nějakou ženskou v indické hospodě a tak co si pamatuju já.

? (Út, 9. 7. 2019 - 20:07)

Jaký loupežný přepadení? Myslíš toho cikána co jí okradl o stodvacet tisíc?

Miluno (Út, 9. 7. 2019 - 20:07)

ale na to, abys někoho vždycky zbila máš síly dost, co?

Miluna (Út, 9. 7. 2019 - 19:07)

Je mi to moc líto ale zase sem poznala že sem opravdu chcípák.Byla sem s klukem nakoupit.Půl hodky pěšky tam a půl zase zpět.Kluk nahodil krok a měla sem co dělat abych mu stačila a teď jsme se vrátili a chytli mě záda uplně do křeče bolest,rozbolela mě znova noha a cítim i hlavu.Říkal mi že se semnou nedá nikde chodit a já se za to stydim,tak fakt nevim tohle je opravdu nemožný.Jak mě to tak sere.I kdybych se naučila ovládat ty nervy a ignorovat ty zvuky tak co s touhle fyzickou neschopností? Teď před Ms to mam ještě horší,zase zatim nepřichází ale tohle v práci nikoho nezajímá.Kdybych neměla ty chlapy můžu si to jít hodit,taková je prostě realita protože kdo by chtěl být smradlavej bezďák.A to sem potkala po cestě spousty jiných ukrajinců a čuměli na mě uplně mlsně.Dokonce i když sem pak kulhala.Měla sem uplý kalhoty a jeden chlap na mě ukázal palec nahoru.Začlo to všechno tohle co sem zhubla taková všímavost od chlapů.Ještě před půl rokem na mě každej prděl.Hubnout sem začla při Denisovi v tý nemocnici a teď to letí dolu dál jak moc nemam chuť jíst.

Andrea (Út, 9. 7. 2019 - 19:07)

Já si tedy nedokážu představit se nechat živit, zadat o peníze,nemohla bych cestovat a poznávat,no a lidí by mi taky scházeli,no každý to máme jinak nastavené

K. (Út, 9. 7. 2019 - 21:07)

Já o peníze nežádám.Ona mu chodí výplata na můj účet a já s penězma hospodařím a platim složenky a chodím nakupovat.Mám doma svůj klid a nemusím se někde dřít a hádat s nějakýma blbama.Když chci lidi,do společnosti si zajdu.

Tak (St, 10. 7. 2019 - 07:07)

To počítej s tím, že důchod bude jen základní. Jestli jsi nikdy nedělala, nemají z čeho vypočítat důchod. Jsi líná chodit do práce a z čeho bys žila, když by manžel zemřel. Nebo co když něco příjde a manžel nebude moc pracovat. Zbyde ti jedině žebrání na ulici.

no (Út, 9. 7. 2019 - 18:07)

Zeptala by se Miluny jak to dělá.

K. (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Já radim Miluně ať vydrží a toleruje Sergejovi cokoliv mimo bití,kdyby třeba byl agresivní.Mně taky živí chlap protože se mi prostě dělat nechce.Nemám na to naládu a jsme skromný,stačí nám jeden plat.Ale zase chlapovi vařim a dělám domácí práce víc já než on a on je rád že mám na něj vždycky čas.Je to o lidech jak si to doma domluví.Jednou když se mi u dokrora ptali co dělám tak jsem řekla že jsem v domácnosti a sestra začla říkat to se někdo má a že jí by se to taky líbilo začla říkat doktorovi.Tak jsem si říkala co jí brání si hledat takovýho chlapa.

Sany11 (Út, 9. 7. 2019 - 18:07)

Muzu mit otazku? Co bys teoreticky delala,kdyby se tvuj chlap zjancil a nasel si treba jinou nebo jen prisel o praci? Hledala by sis jineho? Nasla bys? Oni dneska takovi asi nevisi na hrebicku. Mas nejake povolani, pro jistotu?

K. (Út, 9. 7. 2019 - 19:07)

Bez něj bych byla jako Miluna.Musela bych hledat jinýho nebo teda začít dělat ale taky nevim jak bych to dlouho vydržela.Povolání žádný nemám ale šla bych asi někam za kasu.

jenže (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

ona vydrží vztah jen pár týdnů. A důchod jí nikdo nedá, není důvod

Sany11 (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Mily hm... ja jsem zacinala po maturite s vyznamenanim ve fabrice, kde jsem delala mezi cikany a podobnymi laborantku. Ano byla jsem sice v laboratori, ale musela jsem mezi ne chodit nabirat 4x za sichtu vzorky uhli, byly tezke, tahla jsem to do 2 patra a pak jsem je analyzovala. Pak jsem "povysila na laboratku vody. Opet jsem tahala tezkou basu se vzorky vody 4 x za sichtu. Delala jsem na 4 smeny.Moje "nejoblibenejsi" misto, kam jsem chodila nabirat vzorky vody, byla turbina. Obrovska zaprasena prisera, kam se chodilo po takovych schodech ze zeleznych mrizich. Kdo neslysel, jak turbina rve, nevi nic o hluku. Navic tam sotva bylo videt. Bylo mi 19 a to jsem podstoupila proto, ze jsem odmitala drepet v te kancelari, jak pises. To jsem vydrzela 4 roky. Pak jsem tech primitivu a vseho tam mela dost, presto , ze jsem mela na tak mladou holku velmi slusne penize. Takze si troufam rict, ze dost dobre vim, co to je delat nekde v provozu.Mimoto jsem kazde leto pri gymnaziu chodila minimalne na mesic na brigadu, zase do fabriky,cuchala tam kazdy den toluen, kterym se cistily dily atd. Na VS me kvuli kadrovemu profilu nevzali. Tak jsem se az naponekolikate dostala na dalkovou. Ani to nebyl zadny med. Z fabriky jsem odesla a brala par stovek ve zvl. skole. I to bylo velmi "prijemne". A svete div se! Pracovala jsem, nikdo me nezivil. A take se mi kolikrat nechtelo. A jak. A co se much tyka, no to je jednoduche vysvetleni. Ono je to take nehygienicke, je nechat byt. A mrazak nebo pokladna se zabit nedaji, na ty si clovek asi musi zvyknout, kdezto moucha ma smulu.:D

hm (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Tak asi Milunu chápu jen já s Anrejou.Každej prostě na to nemá někde dřít denně.Lallo jednou si psala že děláš v logistice přes kamiony,teď aero.tak se v tobě nevyznám.Nejlíp se to kecá úředníčkům v kancelářičce,ty z pracáku kdyby měli někam vlézt co kolikrát sami za práce nabízí,by tam s nehtíčkama nevydrželi ani hodinu.Hlavně že když jsou tropy tak se hlavně ve zprávách píše o nich jak tam chudinky v kancelářích trpí.Kdyby lidem vadili zvuky jak Miluna popisuje tak to nevydrží a utečou.Když neutečou znamená to,že jim to tak nevadí.Kdyby ti Sany mouchy tolik nevadili tak je nebudeš zabíjet a naučíš se jich nevšímat,není to stejný?

Návštěvník (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Lidi jsou celkově netolerantní.Znám to.Když mi něco bolí a druhej nad tím mávne rukou že to nic není že jeho to taky bolelo.Jenže je bolest a bolest,zrovna tak má každej práh bolesti jiný.Nechápu to vysmívání těm slabším kteří to prostě nezvládají.Zrovna i to podceňování migrén.Odpověď netolerantního: mně taky bolí hlava a pracuji.Ale že je zase rozdíl v bolestech už je nezajímá.Ale běda když pak ti netolerantní mají sami problém,to je každý musí litovat.Taky znám z práce takový kolegy i nadřízený.Myslím že Miluna je chudák.Kdyby to vydržela tak prostě dělat bude v kuse,ale jelikož nevydrží proto to takhle má.

Návštěvník (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Když má problémy, bolesti, má chodit k lékaři a nestěžovat si tady. Možná už mohla mít důchod, ale bylo tady psáno, že má práci lékařem doporučenou. A tam si jí určitě pořádně proklepli.

Sany11 (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

A to nejak resi Miluninu situaci, kdyz ji politujes? Tak to holt pak musi s nejakym chlapem vydrzet, kdyz nechce zpatky k rodicum nebo pod most.

Lalla (Út, 9. 7. 2019 - 17:07)

Ne, to si špatně pamatuješ, v logistice a tehdy ve firmě provozující dopravu, pracuje můj syn. Zbytek nechci komentovat, snad jen každý může pracovat "v kanceláři", jen chtít

Lalla (Út, 9. 7. 2019 - 16:07)

Já kdysi dělala něco pro pracovní úřad. A musím říct, že to co jsem tam viděli, ti uchazeči- neuchazeči, mluvili velmi podobně jako naše Miluna. Do detailů věděli, proč to nepůjde, proč jim ta a ta nabízená práce nebude vyhovovat, jak jsou slabí a citliví, nic nevydrží....zajímavé a nebylo to vždy jen cikáni. A pochopitelně také ten názor, že za ty peníze oni přece dělat nebudou, to už řekli jen mně v zákulisí pochopitelně

Sany11 (Út, 9. 7. 2019 - 16:07)

Znam par takovych "expertu", vim, o cem pises, Lallo.

Reklama

Přidat komentář