Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Pájja (Út, 13. 8. 2019 - 13:08)

Tamaro, držím palce, vůbec si to neumím představit, taky jsem se bála vyskočení, ale je fakt, že už mi otrnulo. Stejně jsou ale pohyby, kterým se snažím vyhýbat, zatuhnu občas i nyní, třeba po dlouhém sezení v jedné poloze. Ať už je vše jen dobré.

Tamara (Út, 13. 8. 2019 - 19:08)

Díky, pomalu končí čtvrtý týden po 2. operaci. Opatrná jsem, sehnala jsem si physioterapeuta, jednou týdně přijde masíruje jizvu a pak půl hodiny cvičení, kontrola toho co jsem se naučila a pár cviků co se dají dělat jen s ním. Jsem jistější, že cvičím správně. Za 14 dnů první kontrola.

Věra (St, 14. 8. 2019 - 22:08)

Tamaro, já chodím soukromě k fyzioterapeutovi už 6 let. Moc mi pomohl po operaci kolena a pak to pokračovalo po reoperaci kyčle a pokračuje stále. Masáž jizvy a celkové uvolnění stažených svalů mi moc pomáhá. Po skoro čtyřech měsících jsem mohla došlapovat na 100% a manžel mi vozil na rehabilitaci, kde mi učili znovu chodit. Víš, nejhorší je dostat z hlavy ten strach, že se to může opakovat. Trvalo mi to rok, než jsem se odhodlala jet do lázní a začala víc chodit. A vloni po operaci manžela ( tři roky po reoperaci) jsem začala sekat zahradu. Byla jsem úplně rozhozená, co kdyby se to zase uvolnilo, ale jinak to nešlo. Tak se pomalu rozcvičuj a já držím palce, aby to dobře dopadlo.

stanley-2 (Ne, 11. 8. 2019 - 06:08)

Tak rok to trvalo než sem začal chodit bez berlí i FH..........................to byla doba !!! Ted již OK

Tamara (Po, 22. 7. 2019 - 06:07)

Tak čekání na reoperaci ta už v celkové ňárkoze výměna poškozené hlavice. A znovu na start.psychika po ňárkoze v kýblu. Do toho prázdninový provoz a vše se táhne dvakrát tak dlouho

Věra (Po, 22. 7. 2019 - 22:07)

Proboha, Tamaro, tobě se vyhákla tepka a nešla nahodit? O reoperaci vím své - o té rozhozené psychice. Psala jsem to tu v přímém přenosu v roce 2015. I ten prázdninový provoz, který se táhnul od kontroly ke kontrole i to strašné horko, kdy se nedalo ani jít ven na dvůr. Myslím na tebe a jen si říkej - to zvládnu, bude to v pořádku, jen se to protáhne o pár měsíců. Držím palce.

Tamara (Ne, 28. 7. 2019 - 11:07)

Bohužel je to tak. Při pokusu nahodit v narkoze došlo k poškození a tak 5 dnů na lůžku než mohla proběhnout reoperace. psychicky a fyzicky uplně v prd.........vedro, stěhování oddělení kvůli malování, strach, nechutenství. Až když mne znovu postavili na berle a smířila jsem se, že vše startuje od nuly tak to začalo brát cestu k lepšímu. Včera 10. den po reoperaci mne propustili.

Veronika (Út, 9. 7. 2019 - 08:07)

Zdravím všechny dámy které prodělaly endoprotézu kyčle a mám dotaz. Po jaké době jste se mohly milovat, aby to bylo bezpečné? Já mám z delšího půstu obavy, mám milování hodně ráda a manžel také. Vtipálci zdržte se prosím rádoby vtipných komentářů. Děkuji.

Tamara (Pá, 12. 7. 2019 - 11:07)

Tělo si řekne, co vydrží . při prvním náznaku bolesti to chce pauzu a myslet na polohy zakázané

Naďa (St, 10. 7. 2019 - 18:07)

S rozumnou polohou není problém :-)

Tamara (Po, 8. 7. 2019 - 05:07)

tak dnes 14 dnů od operace, pátý den doma. vše probíhá dobře , po 4 dnech odpočinku doma včera první výlet 10 km autem jako spolujezdec, bez problému. Dodržuji všechna pravidla z nemocnice, až na to že na břiše vždy usnu a tudíž překračuji delku doporučených 30 minut

Tamara (Po, 22. 7. 2019 - 06:07)

A jedním okamžikem a je vše v prd.......12.7. jedno mirnoucke otočení nohy do prava a je to vše pryč.prevoz do nemocnice pokus o nahození zpět pod analgetiky v noci v celkové anestezii, ani jedno se nepovedlo.

Marie Novotná (Pá, 5. 7. 2019 - 22:07)

ještě srovnat spaní. v nemocnici nic moc ted doma trochu lepší

Tamara (Čt, 4. 7. 2019 - 05:07)

Tak těch schodů je na jednom rameni 14 takže dvakrát 14 tj. 28 denně. Doma jich mám 60. Tak to s pauzou dám. Noha se ozývá každý den trochu jinak ale kam se to hrabe na bolest před operací.

Tamara (Út, 2. 7. 2019 - 14:07)

Tak dnes prvně 12 schodů dolů a nahoru. V rámci možností dobrý. Sestřička rehabilitační výborná cvičíme dvakrát denně a ještě individuálně a je to stále lepší.

stanley-2 (Út, 2. 7. 2019 - 09:07)

Tak dnes je to po operaci 11měšíců a teprve ted sem odložil FH.....................od berlí přes FH i Treking hole to trvalo skoro rok. Než se všechny nohy i kolena a hlavně lýtkové svaly srovnaly. Taky vám to trvalo tak dlouho ? Ještě že pravej kyčel mám zdravej....................operovali levý

Jaruš (Čt, 5. 9. 2019 - 14:09)

Dobrý den,mě operovali levý kyčel 7.11. 2018 Ten mě nebolí,ale sval a bederní páteř ulevovala jsem si dlouho na tu operovanou nohu a dcera mi řekla,že kulhám.Jsem z toho zoufalá .Začala jsem v červenci jezdit k fyzioterapeutce a ta mě naučila cvičit.Asi jsem odložila tenkrát brzy hole.Každý mi říkal, jak to že je ještě mám?Měla jsem se řídit sama sebou a nespěchat :( Mám jít do práce 1.10 ale asi si nechám prodloužit neschopenku pokud mi to schválí

Magda (Pá, 6. 9. 2019 - 20:09)

jak dlouho ste je po operaci měla? já jedenact měsicu,měla sem nějake problémy, prostě to bez nich nešlo a na druhé jsem se vůbec neohlížela,každej to máme jinak,manžel už po 5 měsici šel do práce

Jaruš (Út, 29. 10. 2019 - 22:10)

Dobrý den,musela jsem začít chodit do práce, jelikož jsem neměla prodlouženou podpůrčí dobu.Lekařka mě na to neupozornil a prý to není jeji povinnost,ale možná to tak mělo být přecházím na jinou práci .Do toho chodím na rehabilitace k fyzioterapeutce.Musim to zvládat ale o hodně se to zlepšilo

Jaruš (Ne, 8. 9. 2019 - 16:09)

Dobrý den,francouzské hole jsem vyměnila v lázních za trekingové a to jsem byla po operaci 3 měsíc.Když jdu delší trasu beru si je .Jinak kratší trasy jdu bez.Mám 36 let amputované prsty po nehodě v autě na noze kterou mi operovali tak si myslím,že ten problém je v tom i když mi lékař tvrdí,že ne.Na rehabilitaci jsem dostala poukázku na ortopedické vložky a bez nich se neobejdu.Jsem doma 10 měsíců cvičím posiluji každý den už jsem z toho unavená.V úterý jedu k fyzioterapeutce,která si myslí,že už bych mohla jít do práce,ale bojím se,že to nedám pracuji v nemocnici .Vždycky jsem se ničemu nepoddávala čím jsem si prošla,ale vím že bude líp jen to trvá dlouho.

Reklama

Přidat komentář