Reklama

Cystoskopie

Sheila (Út, 13. 6. 2006 - 13:06)

Pavlo, pan. blana by se porusit nemela. Vzdyt jde o uplne jiny otvor :-) To by ten lekar musel delat nevimco...

Sheila (Út, 13. 6. 2006 - 13:06)

Taky pridavam svuj dojem z cystoskopie, kterou jsem absolvovala vcera. Snazila jsem se zachovat si nadhled, prece jen kazdeho to boli jinak a Dr. s oblibou tvrdi, jak je to nebolestive... Mnozi tu uvadeji, ze zakrok se da prezit a potom je to horror. U mne to bylo presne naopak: zakrok by priserny, nejvic bolelo odebirani vzorku z MM na biopsii - coz mi delali 2x (poprve se nepovedlo), celkove - dost hruza. Potom bylo neprijemne neustale nutkani na moceni a prvni moceni po zakroku - pro jistotu ve vane pri horke sprse. Ovsem pri dalsich, ocekavaje brutalni bolest, jsem s prekvapenim zjistila, ze uz to boli jenom trochu na zacatku moceni, ze ani krev netece (v nemocnici rikali, ze potece) a dnes, 24 h po zakroku, mocim uplne normalne bezbolestne. Verim, ze u vsech to neni tak hrozne a je mi moc lito tech, ktere to boli tak jak tu popisujou.

Hanka (St, 24. 5. 2006 - 18:05)

Já byla na cystoskopii včera, podruhé v životě, samotné vyšetření se dalo přežít, ale ta hrůza potom, když jsem šla poprvé na malou, jako by mně tam rvali stovku hřebík, dokázala jsem se vymočit jen tak, že jsem se přitom opatrně sprchovala. Dnes už je to lepší, hřebík se zmenšil v hřebíček, ale pořád je to nepříjemné. Muísm hodně pít a udržovat si bříško v teple.

Pavla (St, 24. 5. 2006 - 17:05)

Chtěla bych se zeptat,jestli se při cystoskopii poruší panenská blána?Děkuji za odpověd

Michal (Po, 24. 4. 2006 - 14:04)

Ahoj, prosím o krátké vysvětlení a popis panedoskopie , děkuji Michal

Fremer (Čt, 13. 4. 2006 - 11:04)

Ja jsem na ni byl asi tak v 9 letech, měl jsem potíže s měchýřem...
Bolest to byla teda nesnesitelná a už vůbec nemluvim u té bolesti při pozdějším močení.

Můj děda chodil na cys...každé 2 měsíce.Neumi si představit,Ze to možná budu také podstupovat.
Ahoj.

Janča (Čt, 6. 4. 2006 - 10:04)

Já jsem byla na cystoskopii asi před půl rokem. Ten znecitlivující gel se fajn, ale nejhorší chvíle nejsou při zákroku, ale po něm - to už víš. Bohužel to musíš přestát, chce to čas. Ale zpleší se to, u každého to je asi jiné, ale mě to trvalo tak 2-3 dny, to hrozné bolesti, pálení, štípání a řezání při močení. Týden pak ještě nějaké bolesti byly, ale urovná se to. Vím, jak se cítíš a co prožíváš, tak držím pěsti a přeji brzké uzdravení. Každý den to bude pomalu lepší a lepší, uvidíš. Hodně síly!

6.4.2006 - Iva (Čt, 6. 4. 2006 - 09:04)

Tak dnes ráno jsem byla na cystoskopii. Připravená jsem byla perfektně, vždyť mi tam dají znecitlivující gel, tak to bude dobrý.
Dobrý to bylo do té doby, než mi tam začal rvát tu železnou trubičku, štípalo to jak blázen. Pak když už se jen koukal uvnitř měchýře, tak to bylo dobrý.
Ale......Asi za hodinu po zákroku jsem chtěla jít na záchod, ale nejde to. Tak šíleně to štípe a řeže, že se asi nevyčůrám. Mám strach, držím to v sobě, ale ta bolest je tak silná, že to prostě nejde.
Odepište mi prosím někdo, kdo měl stejný problém. Budu to po prvním vyčůrání lepší nebo to povolí až za několik dní.
Díky

Jirka (Út, 26. 7. 2005 - 11:07)

Velmi záleží kdo a jak Vám urologické vyšetření nebo zákrok provádí. Já byl nucen dvakrát absolvovat něco podobné i když ne přímo cystoskopii ale tzv. cévkování, kdy Vám zavádějí přes penis do močového měchýře gumovou hadičku a následně vypustí moč. Poprvé jsem byl u urologa

Ivca (Čt, 14. 4. 2005 - 22:04)

na cystoskopii by mě už nikdo nedotáhl ani párem volů! byla jsem asi před dvěma lety, když jsem měla problémy s častými záněty močových cest. Pan doktor při tom sice zjistil, že můj problém je zůžená močová trubice, ale zároveň mě právě těmi trubičkami, co na mě byly dost velký, úplně zničil. Takovou bolest poté a hlavně tu bolest při močení si nikdo nedokážete představit. potřebovala jsem pak celý další den rekonvalescenci...Tolik z mých zážitků...

M. (St, 13. 4. 2005 - 11:04)

Ja na ni byla uz asi pred 7 lety, ale dodnes si to pamatuju. Vim, ze jsem predtim byla dost vystrasena a klepala strachy. Diky jinemu zakroku den predtim na jinem odd., o kterem tvrdili ze to nic neni (bohuzel neprobihal tak hladce a vystridalo se na me nekolik sestricek a doktoru), jsem pak mela strach, protoze nez jsem sla do nemocnice, tak mi segra popsala, jak je to strasne, ale ze me to urcite delat nebudou. Jenze bohuzel na to doslo. Posadili me na sale na neco obdobneho jako gynekologicke kreslo. Kolem byla hromada sestricek a nejaky mlady hrozne hodny doktor. Vsichni na me byli mily a snazili si se mnou povidat, abych nevnimala co delaji. Malou chvili jsem citila neprijemnou bolest, ale pak uz nic. Byla jsem prekvapena, jak rychle to bylo za mnou. Za to po tom, kdyz jsem sla na WC, tak to nekolik dni bylo peklo.

Renbada (Po, 28. 2. 2005 - 15:02)

Ja jsem na cystoskopii byla nedavno....njhorsi je,kdyz to ta sestra zpruchodnuje,ale trva to par sekund...doktora jsem pak uz necitila a byla jsem prekvapena, ze to netrvalo dlouho.....neni to prijemne vysetreni,ale neni nejhorsi.....to curani pote, to j teda lahudka, ja jsem trpela jeste 3-4 dny pote, ale jinak to jde, hlavne, ze vim diky vysetreni na cem jsem

Veronika (Čt, 30. 9. 2004 - 18:09)

Byla jsem na cystoskopii prave vcera. Nic desnejsiho jsem v zivote nezazila. Tak strasne moc to bolelo. Doktor si dokonce musel vzit slabsi trubku - delal mi to zeleznou trubkou v prumeru tak okolo pul centimetru. Nasli mi patologickou zuzeninu v uretre. Ode dneska uz vsechno jen v narkoze.

Veronika (Čt, 30. 9. 2004 - 18:09)

ahoj, na cystoskopii jsem byla vcera. zadnou injekci jsem nedostala, jen desinfekci, desne me to bolelo, ale muze to byt tim, ze mi nasli zuzeninu v uretre... kazdopadne se priprav na to, ze dalsi dva dny budes curat do lavoru s horkou vodou cistou krev :o). Dalo se to prezit, ale pokud muzes, dej na uspani, je to na jeden den a neni to takova bolest.

webmaster (St, 11. 8. 2004 - 15:08)

Předmět: cystoskopie Autor: karel Datum: 20.3. 2002 21:26:35 Nevite jak boli cystoskopie u muze? Předmět: cystoskopie Autor: mik Datum: 27.9. 2002 22:20:16 To zalezi na zpusobu. Nabidli mi s lokalnim umrtvenim - striknou anestetikum do moc. trubice a nebo pod narkozou. Vybral jsem tu narkozu, jsem srab. Neco pichli do zad, clovek prestal citit nohy, pak pustili neco do zily a pak jsem se probudil na pokoji. Asi den se spatne moci - pali to ale pak uz v pohode. Předmět: cystoskopie Autor: Jirka Datum: 20.4. 2003 17:08:56 Já jsem podstoupil v nedávné době obě zmíněné varianty.V narkoze je to jasné i když pak s cévkou to není rovněž moc příjemné. :o))Ambulantně jsem měl rovněž tu čest.Znecitlivující gel je zaveden do penisu celkem v pohodě klasickou špryckou.Podle mne má spíše funkci lubrikantu.Vnímání zavedení cistoskopu je asi individuální a dle mne dílem záleží na stavu prostaty.Pokud není nijak extrémně zůžena či zbytnělá je to O.K.Dále je důležitá spolupráce pacienta.Pokud dokážete překonat napětí,především tělesné a uvolníte se je to mnohem lepší.Závěrem asi tak.Jistě je to nepříjemný zákrok,mírně může být bolestivý,avšak proti bolestem které pomáhá obvykle odstranit je to dětská slavnost.Dá se to prostě podstoupit bez větších traumat :o)))

Pepík (Po, 5. 4. 2004 - 23:04)

Tak to mám za sebou.Přátele strach jsem měl hrozný.Divil jsem se , že se ke mě chovali všichni slušně. lékař který mě zákrok prováděl, byl dobrá psycholog a vše mi vysvětlil a dělal si ze mě legraci at se o něj tolik nebojím a že na funkci to taky nebude mít vliv. Asi je nejduležitější překonad stud. Když na to přišlo , připadalo mě to naprosto normální a ani setra která byla přítomna mi nevadila. patříto asi k tomu , že se bojíme neznáma.

guro (Ne, 4. 4. 2004 - 21:04)

Som chirurg z Bratislavy. A viem ti povedať, že toto vyšetrenie nie je až tak bolestivé. Ked som robil na urológii, videl som viacero vystrašených ?udí čakajúcich na cystoskopiu. Ide o zavedenie cytoskopu do ureteru(moč. trubice). Lekár sa pri tom pozerá na monitor a snaží sa nájsť rôzne patologické konkrementy, ktoré môžu dráždiť alebo zavadzať, a prvé močenie je trochu bolestivé. Ale ja si myslím, že sú aj horšie vyšetrenia. Tak ti držím palce.

Sperrmaman (Ne, 4. 4. 2004 - 20:04)

Je to opravdu bdrastické.

Tomas (So, 21. 2. 2004 - 23:02)

cystoskopii jsem podstoupil.Lezis na kresle s nohama od sebe.Do mocove trubice ti zavadi cystoskop.Pred zavedenim ti pichnou injekci.Vysetreni je neprijemne ale nutne-nekoho boli nekoho ne ,zalezi napr.na pruchodnosti moc.trubice.Vysetreni konecnikem proste patri mezi vysetreni,ktera urolog provadi.Prst namoceny do lubrikantu zavede do konecniku.

Pepík (Po, 9. 2. 2004 - 13:02)

Rád bych se pozeptal jak se toto vyšetření prakticky provádí u mužů. stydím se zeptat otevřeně.Slyšel jsem různé fámy , že se to děje na gynekologickém křesle a že lékař zavádí při tom i prsty do análu. Měl jsem jednou tu čest mít tam teploměr a nijak dobrý pocit jsem z toho neměl. Jak to tedy je opravdu.Děkuji

Reklama

Přidat komentář