Reklama

Intersticiální cystitida

Jituš (Ne, 23. 7. 2006 - 17:07)

Ahoj Jitko,močení mám jako kdy.Ted třeba jsem jela k moři,cestou autobusem tam jsem čůrala co 3 hodiny,v noci tak 2x a na zpět třeba za 16 hodin jízdy jen 4x.,v noci jen jednou.Jinak normálně chodím tak 10x za den,v noci třeba vůbec ,pokud dost piji tak jednou si určitě zajdu.Koupila jsem si i knihu IC přes net,tak ji čtu.Ted mi je dobře,bez bolestí,bez řezání ,bez problémů.(to bude asi tím ,že mé tělo se ještě nevzpamatovalo,že už je tady v ČR.)Pomalu a jistě si začínám zvykat,že se nikdy nevyléčím a učím se stím ŽÍT!!!:-((

Jitka (Pá, 14. 7. 2006 - 08:07)

Jituš a jak jsi na tom s močením? Pro IC je typické časté močení, i v noci. Diagnoza se dá stanovit snad jedině biopsii z MM, která se provádí v narkóze. Já se snažím hodně pít (bylinkové čaje, vodu bez bublinek), abych tam pořád něco měla,ale pak musím zase často na záchod.Také je dobré omezit některá jídla - citrusy, rajčata, kafe, čokoládu a pod.

JITUŠ (Čt, 13. 7. 2006 - 16:07)

AHOJTE,MAM ZREJME TY SAME PROBLEMY JAKO VY..ZADNY NALEZ V MOCI ,KULTIVACE OK,BRALA JSME RUZNA ANTIBIOTIKA,BUCHU ,BRUSINKY,UROVAL MANOSA,LICHORERISNICI ,ROWATINEX,MAX BRUSINKY,CYSTOSKOPII JSEM PRODELALA JEDNOU A PAK SLA NA PRUPLACH MM,PO PRUPLACHU JSEM BYLA STATNA TA 14 DNI..PAK SE TO VRATILO A MAM TO PORAD tj.rezani v mocove trubici,po curani ,pri chuzi ,pri sedeni ,at delam cokoli,lezim ,sedim ,chodim ,sportuji..to rezani je nekdy bolestive,caste,otravne ..jsou ovsem dny,kdy ani nevim co to je MM,jen ,ze slouzi na curani..Prosim o jakou.koliv radu Dik..

Jana (Po, 12. 6. 2006 - 13:06)

Mám podobné problémy, chtěla bych udělat malý výzkum. Jde o to zjistit čím by se podle doktorů tato neřešitelná věc vysvětlila. Zajímal by mě věk, váha, sociál. skupina, stres. prostředí, nestresující, ....můžete prosím odpovědět...díky

Jitka (Po, 29. 5. 2006 - 08:05)

Ahoj Jano, podívej se na stránky www.urologicka-klinika.cz, tam jsou veškeré informace. A dej vědět jak jsi pochodila. Jitka

jana (Čt, 25. 5. 2006 - 13:05)

prosim o adresu kliniky v Praze. mam stejne problemy uz 4 roky. Jana

ivana (Čt, 12. 1. 2006 - 17:01)

MILÁ JITKO,JAK POPISUJETE SVÉ PROBLÉMY,TAK UPADÁM DO DEPRESÍ,PROTOŽE TO CO POPISUJETE JE MNĚ HODNĚ ZNÁMÉ.JSEM 4 A PŮL MĚSÍCE PO OPERACI MOČ.MĚCHÝŘE./STRES.A URGENTNÍ INKON./NA SOUKROMÉ KLINICE.BOHUŽEL JSEM BYLA V POHO POUZE 14 DNÍ A ODE DNE KDY JSEM SE POČURALA JAK MALÉ DÍTĚ/ANIŽ BY SE MI OBZVLÁŠŤ CHTĚLO/TAK MÁM CELOU DOBU TRVAJÍCÍ ZÁNĚT,NA WC CHODÍM I 6X ZA HOD.NĚKDY MÁLO,NĚKDY TAKOVÉ MNOŽSTVÍ,V NOCI,ZKRÁTKA JSEM NA WC SNAD NEUSTÁLE A PŘESNĚ JAK VY NEUSTÁLE HLEDÁM WC,NIKAM NEMŮŽU.JE TO STRAŠNÉ.JE ZVLÁŠTNÍ,ŽE STRES.INKONTINENCI/SKÁKÁNÍ,BĚH.KÝCHÁNÍ.../MÁM V POŘÁDKU,ALE URGENTNÍ INK.JE DALEKO HORŠÍ NEŽ BYLA.UŽ JSEM VĚDĚLA CO A JAK,TEĎ NEVÍM KDE SE MI CO STANE,ALE JE PRAVDA ,ŽE MŮŽU DOBÍHAT TRAMVAJ.ALE NEVÍM JESTLI TO JE PRO MNĚ TAK DŮLEŽITÉ.LITUJI,ŽE JSEM SE NECHALA K OPERCI PŘEMLUVIT,NEBOŤ OPERUJÍCÍ LÉKAŘ SE MNOU JIŽ NECHCE ZABÝVAT.PRÍŠTÍ TÝDEN JDU DO UROCENTRA NA KARLÁK,ALE JAK ČTU TY PŘÍSPĚVKY,NEVÍM JESTLI TO NENÍ ZTRÁTA ČASU.MÁM STRACH,ŽE NENÍ OPERACE V POŘÁDKU.PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ. IVANA

Jitka (Po, 29. 8. 2005 - 15:08)

No konečně se zde skoro po roce objevili nějaké příspěvky.Protože vidím,že snad nejsem u nás sama (jak jsem se dosud domnívala),přidám mé zkušenosti s IC. Problémy my začaly asi před 6 lety.Občas jsem měla silné bolesti (řezání,pálení)v moč. měchýři a v trubici.Nejdříve mi to léčila doktorka jako obyč. zánět, ale nic nepomohlo. Pak jsem proděla spoustu vyšetření vč. moče - bez výsledku. K bolestem se ale postupně přidalo i častější močení. Další rok jsem zkoušela jen různé čaje - a nic. Znovu jsem šla k doktorovi.Na urologii mi provedli cystoskopii (děs)a že prý jsem v pořádku.To jsem už měla bolesti dost časté. Někdy jsem se nemohla ani pohnout (hl. při prázdném m.m.). Na záchod jsem začla chodit asi každých 30-45 min. Pak mi asi rok gynekoložka, psala spasmolytika. Trochu se to zlepšilo, vydržela jsem až 1,5 hod. bez čůrání.Na bolesti to ale vliv nemělo.Znovu jsem zkusila jiného urologa.Další rok zkoušel různé léky a znovu cystoskopii. Zase nic.Nakonec mi řekl, ať už k němu nechodím, že on mi pomoci nemůže, že to prý asi bude psychické.Byla jsem už opravdu zoufalá, vlastně jsem na tom byla psychicky špatně, ale to nebyla příčina, ale důsledek. Po nějaké době jsem našla na internetu kontakt na Urologickou kliniku v Praze a napsala mail.Opověděli mi, abych kdykoli přišla.Hned při první návštěvě mi doktor sdělil, že to bude nejspíš IC a že se to potvrdí při cystoskopii v narkóze s odebráním biopsií a hned mi domluvil za měsíc hospitalizaci.Byla jsem tam asi 4 dny.Vše bez problémů a hlavně se potvrdila IC. Po zákroku to bylo asi 2 měsíce super, neměla jsem žádné bolesti, močení asi po 2hodinách. Pak se to ale zase začlo zhoršovat.Za další 3 měsíce jsem tam šla znovu. Dělali mi zase hydrodistenzi, ale asi 15 min. (při cystoskopii to bylo jen 1 min) Tentokrát jsem byla bez bolestí jen měsíc. Po dalších několika měsících mi doktor doporučil instilaci heparinem.Sama jsem si ho cévkou zaváděla asi 2 měsíce. Bez efektu.Pak mi dokto už jen napsal léky na bolest.Žádné další léky asi nejsou.Už asi rok jsem tam nebyla.Začla jsem brát různé přípravky (pycnogenol, aloe,omega3,glukosamin,MSM) co jsem se kde dočetla stím, že pokud to bude za rok alespoň trochu lepší, budu pokračovat a zatím to vypadá nadějně.Teda čůrat chodím většinou po půl hodině, ale bolesti se dost snížily. Také jsem omezila některá jídla a pití (hl. citrusy, rajčata, kafe, alkohol).Pomalu si ale zvykám na to, že o moc lepší to už asi nebude. Už 6 let trávím dovolenou jen na chatě. Dříve jsem ráda cestovala.Takřka nikam nechodím, výlety, procházky ale i nákupy omezuji minimálně, vždy si nejdřív musím vytipovat, kde jsou záchody.Často mi to ale bolí při chůzi.Naštěstí mi mám skvělou rodinu, přátele i kolegy, kteří mi chápou a vycházejí mi vstříc.Pokud ovládáte angličtinu (já ne), tak spoustu informací o IC najdete na www.ic-network.com nebo www.ichelp.org. V češtině jsou informace minimální.Napište i vy ostatní jaké máte s touto nemocí zkušenosti.Jitka

agata (Po, 29. 8. 2005 - 13:08)

Já asi nemám Vaše problémy,nechodím tak často,ale zase mě bolí jakoby močová trubice.A někdy i měchýř.Musím hodně pít a vyplachovat močový měchýř jinak je to horší.Také nesmím dlouho zadržovat moč jinak to v tom močovém měchýři začne pobolívat.Někdy mám potíže při močení,musím skoro tlačit,abych se dočůrala. Vyčetření moče jsem měla negativní. Jím brusinkové tablety ale bez valného efektu. Máte také někdo podobné potíže????

Jitka (Po, 29. 8. 2005 - 12:08)

Kettik - nejsem doktorka, ale myslím si že itersticiální znamená, že je to zánět ve stěně močáku (intersticiu) a ne jen na povrchu, jako u klasické cystitidy.

Jitka (Po, 29. 8. 2005 - 12:08)

Dej prosím vědět jak ti dopadlo to vyšetření.Tvé problémy naprosto chápu. Já teď chodím na záchod skoro každou půlhodinu. Přestože znám diagnozu už 2 roky, bohužel mi žádné léky výrazně nepomohly.

Kettik (St, 24. 8. 2005 - 13:08)

Ja mam problemy s mocakem asi 3 roky, chodim tak 15-20 x denne, drive byla moc negativni, ted jsem mela obcas i nalez. Chci se zeptat, co znamena intersticialni ? Mela jsem v prubehu tech tri let i lepsi dny, kdy jsem sla treba jen 8 x za den, ale pokazdy se to vratilo a zase zhorsilo.

Lucie (St, 17. 8. 2005 - 19:08)

Dobrý den, mohu Vám vřele doporučit čistě přírodní kůru, která může tyto potíže vyřešit, sama jsem ji absolvovala, a dnes už nemám žádné potíže. Je to velmi účinné a žádná chemie. Pokud byste chtěli vědět více, tak pište na mujmejlaposta"centrum.cz, ráda Vám napíšu více. Lucie.

jana (St, 17. 8. 2005 - 12:08)

Dej vědět co tě řekli, docela by mě to zajímalo, protože mám stejné problémy jako ty a urolog už také naznačoval něco o této diagnóze. Také jsem měla dva roky klid a začalo mě to znova s gynekologickým zánětem. Můžeš napsat i na mail.

Karolina Pray (St, 17. 8. 2005 - 11:08)

Dobry den,nevim dnes na 100 procent jestli mam IC, ale podle toho, co jsem v minulosti zazila a podle testu, si myslim, ze konecne je to ono, po cem jsem dlouho patrala. Priznaky se objevili pred 10 lety, mela jsem to asi 2 roky, zhorsovalo se to a i zlepsovalo, studovala jsem v te dobe v Americe a doktori si mysleli ze mam infekci mocoveho mechyre, i kdyz veskere testy byly vzdy negativni. Bojovala jsem s tim dva roky, myslela jsem, ze z toho curani naprosto zesilim, a pak, najednou to zmizelo. Uplne jsem na to zapomnela. Obtize vsak zacaly letos v dubnu. Zacala jsem opakovane chodit curat, sla jsem na gyn, tam mi doktorka rekla, ze mam posevni zanet, dala mi cipky a antibiotika, 4 mesice jsem se nemohla zbavit poradne tohoto zanetu, ale nakonec se podarilo, ovsem stale chodim curat a jeste me boli mocovy mechyr, vysledky jsou negativni. Gynekolozka mi rekla, ze ma podezreni na IC a poslala me na urologii. Jsem objednana na zitra a ma strach, ze to bude ono. Musim rict, ze chodim na zachod asi tak 15x denne, v noci nemohu poradne spat kvuli bolesti v podbrisku. Nechci uz moc nikam jezdit, protoze se bojim, ze tam nebudou zachody. Mam dve male deti a nemohu s nima jit na prochazku, ktera by trvala dele jak hodinu. Citim se absolutni otrok a to je mi 29, nedovedu si predstavit, ze bych to mela az do smrti. Jeste nevim, co zitra reknou na urologii. Mam strach, co mi tam reknou.Karolina Pray

Jitka (Po, 20. 9. 2004 - 14:09)

Už 5 let mám intersticiální cystitidu. Ráda bych aby se mi ozval někdo se stejnou diagnózou.Díky

Reklama

Přidat komentář