Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 23:06)

Rakato, křesťanství nefunguje tehdy, pokud není praktikováno, pokud by lidé uplatňovali co se z Bible naučili (mimochodem je to jakýsi návod od Stvořitele pro spokojenější život), rozhodně by lidé byli k sobě laskavější, nedělali by si navzájem těžkosti a neubližovali by si. Podle mne hlavní problém je v tom, že lidé toho chtějí za svůj krátký život mnoho stihnout, chtějí procestovat pokud možno celý svět, být úspěšní v zaměstnání, ve vztazích s rodinou a kamarády , postavit dům a chatu, popřípadě koupit plachetnice a i když to nestačí tak tryskáč :) A až nakonec někteří něco z toho mají, zjistí že je to vůbec nenaplňuje. Začnou pít , fetovat a nemálo úspěšných lidí se prý nakonec oběsí nebo zabije v autě. Mezi tím však udělají na svých bližních spoustu škod.,
Byli jsme vytvořeni do zahrady, měli jsme jako lidé dělat ze země ráj, to znamená sázet stromy, květiny, keře , kopat hrabat a natahovat na stromy pro ovoce, případně zohýbat se pro zeleninu, mimochodem v čočce a jiných luštěninách je bílkovin dost aby pokrylo denní spotřebu. Občas si rozlousknout nějaký ořech a prostě žít, poslouchat ptáky, malovat, zpívat,tancovat pozorovat zvířata dělat druhým radost, třeba tím, že jim něco vyrobíš, ušiješ utkáš. Prostě tento svět je velice vzdálen od toho jaký byl původní plán Boha s lidmi. Mám však pevnou víru, že Bůh své předsevzetí s lidmi(zapsaných v Knize života) dotáhne do konce a potom už nebude nic nikomu bránit ve štěstí.

Rakato (Čt, 20. 6. 2019 - 23:06)

Pěkná úvaha. Máš ovšem velké štěstí, že tu bukolickou idylku, tu pohodičku v zeleni, si můžeš bez problémů stvořit sama, a hodit bobek na to, co si myslí o náboženství nebo o tvém stylu života tvé okolí. Stačí se pořídit zahradu s chatkou, chodit mezi souvěrce a s nimi se navzájem ujišťovat, jak se bůh o nás skvěle stará. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tvůj problém ovšem je, že s tím pohledem na to, jaký život je správný, jsi osamocena. A dnes už úplně, protože velký příznivec tvé myšlenky zemědělského společenství - Pol-Pot - už zemřel (a to jako neúspěšný inženýr lidských duší, protože v Kambodži se mu tvoje idea uskutečnit nepodařila). Většina lidí si myslí něco úplně jiného, a tak vědci a technici nadále vymýšlejí zařízení, které lidem usnadňují život, probíhá globalizace, naplno se roztáčí kola konzumní společnosti. Ale jak říkám - tebe to nemusí znepokojovat, protože v izolaci můžeš žít svůj vysněný zahrádkářský život. (Což nemyslím ani ve zlém, ani ironicky.)

Ester (Pá, 21. 6. 2019 - 07:06)

Rakato, všichni jsme děti Adama prvního zahrádkáře, takže i ty někde v koutku duše tyto touhy musíš mít, je to pro nás lidi přirozené. Lidé žili v souladu s přírodou po staletí, to současné žití ve městech v záplavě černého asfaltu a šedého betonu, za zvuku troubení aut, houkání sirén je nepřirozené a stresující. Radíš mi, že nemusím čekat na Boha a můžu si žít svůj "zahrádkářský sen" :) už nyní, něco by tomu však stále chybělo, protože v tom slíbeném skutečném ráji (a teď si sedni,pokud náhodou stojíš ) nebudou rakoviny, infarkty, srdeční zástavy a ni jiné nemoci, protože máme slíbeno, že tam budeme věčně. Někdy mně tak napadá, jestli život zde na Zemi není řece jen limitován, životností Slunce, která má vypovědět službu za cca 5 miliard let, ale na druhé straně, je docela možné, že má pro nás Bůh i jiný plán , např.osídlit vesmír, jinak nevím proč by jej dělal takových rozměrů a dokonce kvantová fyzika připouští mnohovesmír, tedy nekonečně mnou paralelních vesmírů.

Rakato (Pá, 21. 6. 2019 - 13:06)

Pokud pro nás má bůh nějaký plán, pak ten, abychom vymřeli jako lumíci. Protože lidé se neuvěřitelně přemnožili, že likvidují ve velkém přírodu a ovlivňují i trochu svou činností klima.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud si přeješ, aby se všichni lidé vrátili do zemědělské selanky např. 19. století, pak věz, že při osmi miliardách lidí to není možné. Nás uživí jen zemědělská velkovýroba, velkochovy a průmyslové zpracování a konzervace potravin. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jistě, teoreticky bychom mohli velkolány rozparcelovat na políčka a pracovat na nich malotraktůrky nebo ručně, ale dostat tolik lidí blízko polí by znamenalo velký zábor půdy na domky, na silnice a cesty k malým farmám, bylo by to méně efektivní a proto by se vyrobilo méně potravin a přebyteční lidé by museli umírat už dnes. Zatímco při současném velkovýrobním stavu věcí přebyteční lidé budou umírat až za padesát sedmdesát let. A ne že ne! Malthus to už dávno propočítal - nakonec výroba potravin nebude stíhat množení lidí, a pro primitivy v Africe a Asii nastane hladomor. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vemír se pro lidskou expanzi nabízí, pravda, ale když my jsme ve vědě tak beznadějní... Vždyť dodnes jsme nenahodili jadernou fúzi (resp. nahodili, ale ne takovou, která by více enegie dávala, než spotřebovávala). Nemáme ani pořádný motor pro kosmické lodě, ještě pořád jen sníme o Marsu. Nehledě na to, že ve vesmíru vydržíme jen na planetě s podobnou gravitací, magnetismem a ionosférou, jakou má Země, a na život na oběžné dráze nebo na jiných tělesech musíme zapomenout kvůli radiaci, mikrometeoridům, degeneraci těla bez gravitace.

mima (Pá, 21. 6. 2019 - 11:06)

Ester, nejsme všichni děti Adama. Jen Eva je matkou všech živých. Tak je to v Bibli psáno......Kain není syn Adama. Ani v jednom Adamovem rodokmenu není zaznamenán Kain, jako jeho syn.......a taky můžeš zaznamenat, že Bible zvlášť píše o Kajinovém potomstvu, které má vlastnosti svého otce. Vrah, lhář, mnohoženství.....

Rakato (Pá, 21. 6. 2019 - 14:06)

Vy křesťané spíše mluvíte než myslíte. Aby ne všichni lidé byli potomci Adama, musel by bůh stvořit jiného muže, a o tom v bibli nic není. Anebo by se musela Eva pelešit se svým synem (což ukazuje na amorální chování už na počátku věků), ale protože i tento syn by byl potomkem Adama, byly by jimi i jeho děti. Ergo zase bychom všichni byli Adamovi potomci. --+---------------------------------------
Kriminálníci se vyskytují jak v bibli, tak dnes, takže bych dnešní časy neviděl jako nějak zvlášť nemorální.

Touha (Čt, 20. 6. 2019 - 15:06)

Je to možné a jsem ráda, že to říkáš. Je nikde mezi abrahámovskými náboženstvími moc lásky a mírumilovnosti nevidí. A když ano, tak je za čelem získání nějaký, zjednodušeně řečeno posmrtných výhod. Začti se zde do názorů několik let zpět a uvidíš, vše stokrát omleto bez výsledku porozumění

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 16:06)

pro Touha, nevím jak to mají jiní, ale pro mne jsou jakékoli neshody mezi lidmi velmi nepříjemné, rozhodně je nevyhledávám a že bych někomu přála peklo, to už vůbec ne. Nemám to tak, že za to očekávám nějaké posmrtné výhody, prostě nesnáším, když kdokoli trpí nebo se cítí špatně. Dokonce jednu dobu jsem to měl tak, že pokud byl někdo v mém okolí nešťastný nemohla jsem být ani já veselá, pokud jsem mu nějak nepomohla a jemu se neulevilo. Toto mám o svém otci a myslím si, že takových lidí je víc. Jsme přece vytvořeni k Božímu obrazu a tyto vlastnosti v nás přirozeně jsou , někdy je to nazývá altruismus.

Touha (Čt, 20. 6. 2019 - 18:06)

Věřím ti Ester, budeš dobrý člověk, používající vlastní mozek

Tony (Čt, 20. 6. 2019 - 20:06)

Ten kdo hlásá jehovistickou propagandu vlastní mozek používat nemůže, protože ho má vymytý. Pokud ale použije vlastní mozek, tak jehovcem dlouho nebude. Tu na doktorce bylo takových více, např. Roman, Renys, Jarek z Rybenu a jiní. A to byli v té sektě přes dvacet let. Ale jakýmsi zázrakem se jim podařilo použít vlastní mozek a už tam pak moc dlouho nepobyli.

Rakato (Čt, 20. 6. 2019 - 17:06)

Altruismus mají i jiní tvorové, které bůh stvořil ke své větší slávě - opice.

Kjara = Mare (Čt, 20. 6. 2019 - 14:06)

Z nicku Kjara píše ta stará psychopatická důchodkyně, co tady kdysi psala z nicku Mare. Zas vyčíhla, že tu jsou jehovisti a bude se po nich vozit. Ona se přesvědčena, že její ideologie je nadřazena ostatním, že jí musí poslouchat. Je přesvědčena o své výlučnosti a o tom, že nejlépe rozumí bibli. Poznal jsem ji hned. Mám dar rozlišování zlých duchů, takových zlých duchů jako je Mare = Kjara. Jediná věc, se kterou souhlasím, že ta gestapačka Mare vykládá bibli opravdu více blíže originálu a jehovisti to mají už hodně posunuté a upravené. Jehovisti jsou vzdáleni od výkladu ostatních církví, proto je ostatní církve za křesťany ani nepovažují. Ale za se co se týká chování a lidskosti, tak mezi jehovisty jsem nikdy takové psychopatky jako je Mare neviděl. Jehovisti jsou spíše slušná a tichá sekta. Relativně neškodná. Kutí si svoje bludy ve svém jehivistickém spolku a po nikom nic nechtějí a nepletou se do politiky ani zákonů státu. Proti tomu katolíci, prostestanti a letniční se montují do všeho. Nebo by chtěli. Takže taková Mare je více nebezpečná něž jehovistky. Mare kdyby byla u muslimů, tak je mezi džihádisty. A teď se teprve rozjede po tom, co jsem ji odhalil. Nebude zapírat, na to nemá. Začne střílet ze svého kulometu. Raz dva dři, ratatata bum.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 14:06)

Zaujalo mne jak jsi psal, že je ... více nebezpečná než jehovistky. Copak já naháním nějaký strach, já mírumilovné stvoření vypisující citáty z Bible? :) O nějakých bludech nemůže být řeč, vždyť Bible jako jediná kdy napsaná kniha o sobě tvrdí, že je insiprována samotným Bohem Jehovou 2Tim. 3:16: "Celé Písmo je inspirováno Bohem...."

Rakatovi odpověď (Čt, 20. 6. 2019 - 13:06)

Rakato napsal: "A stejně absurdní je tvrzení, že někdo tě zbavil viny tím, že zemřel. Výplod chorého mozku. Není to nejen proti právu a elementární spravedlnost jako takové, ale je to i proti logice. Kdybychom uplatňovali takové "právo" dnes, skončíme v blázinci."--- však křesťané často končí v léčebnách a na psychiatriích. A máš pravdu, že celé to jejich učení je na hlavu postavené.

Kjara (Čt, 20. 6. 2019 - 13:06)

Kromě toho máte vůdce VRO v Americe, úplně stejného jako je papež.
Každý se jinak jen jmenuje a vládne jiným způsobem a zneužili ke své vládě jiné biblické verše !

Oba mají hierarchickou starozákonní strukturu a chovají se jako SZ prostředníci. Ale pod novou smlouvou je prostředníkem jen jediný ….Kristus Ježíš !

VRO vládne zneužitím, manipulativním způsobem skrze lživý výklad Božího slova. Hlavní lež je o Kristu jako archandělovi !

Papež vládne historickými pákami a také systémem falešného učení o svátostech a dalších náhradách Krista.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 14:06)

Jaká je lež o archandělovi, dá se to lehce poznat pokud víme kdo povede bitvu v nebi. Jako Boží Syn, je zároveń nejvyšším andělem, tedy archandělem: A v nebi vypukla válka: Michael a jeho andělé vedli bitvu s drakem a drak a jeho andělé vedli bitvu. Zj.12:7
A během toho času povstane Michael, velký kníže, který stojí ve prospěch synů tvého lidu. A jistě nastane takový čas tísně, jaký nenastal od [doby, kdy] vznikl nějaký národ, až do toho času. A během toho času tvůj lid unikne, každý, kdo bude nalezen zapsaný v knize. Dan 12:1

Kjara (Čt, 20. 6. 2019 - 13:06)

Ester, křesťané jsou lidé, kterým byly sňaty hříchy Kristem a tím prošli k Bohu, smířili se s ním. Vrátili se zpátky domů. tÍM SE STANE KŘESŤANEM !
Být křesťan znamená smířit se s Bohem skrze Krista a být očištěním jeho krví...SDPRAVEDLIVÝ.

Toto se stane pouhým přijetím Krista, během několika vteřin z Boží strany !

Dostane zpětně svědectví od Boha, že se narodí jako Boží dítě z Boha a Bůh do něj vkládá svého Ducha !
Pak je vybaven na to, aby začal následovat Krista !
Jan 1.kap.:
12Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
13Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž narodili se z Boha.

Řím.4.kap.:
5Kdo se nevykazuje skutky, ale věří v toho, který dává spravedlnost bezbožnému, tomu se jeho víra počítá za spravedlnost.
------------------------------------------------------------------------------------
Toto je evangelium, milá Ester !

Ne to, že Bůh jednou změní tento politický systém !!!!!

To je jiné evangelium, které podle ap.Pavla na vás uvádí prokletí !

Jistěže to Bůh udělá,....ALE NENÍ TO EVANGELIUM !!!!

Rakato (Čt, 20. 6. 2019 - 15:06)

To, či píšeš, vyplývá z tvé jistoty, že Ježíš je součástí trojice. Ale mě se zdá logičtější, že to byl pouze bláznivý tesař, který si vymyslel svoji ideologií a naivně si myslel, že s ní udělá díru v židovském prostředí. _------------------------------
Nechápu, na základě čeho jste došli k závěru, že se k Jehovovi dostanete jen přes Ježíše, když sám Jehova přísně varoval před modlami a uctíváním někoho jiného, než sebe. A abyste tomu nasadili korunu, vymysleli jste si takových model stovky - všechny ty svaté a blahořečené. Rozhodně jste větší heretici než jehovisté.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 14:06)

Kjara, ano křesťanům skrze jejich víru ve výkupní oběť Ježíše, Bůh dává možnost na věčný život jak se píše u Jana 16:3:" Bůh totiž tak velice miloval svět, že dal svého jediného zplozeného Syna, aby žádný, kdo v něj projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život" Citáty z knihy Jana je možné chápat jako evangelium , které souvisí s tím, že Kristus jako Pán pánů a Král králů povede Armagedonskou bitvu, je to jen pokračování evengelia to s tím přece souvisí, to musíš uznat.
"A viděl jsem divoké zvíře a krále země a jejich vojska shromážděné, aby vedli válku s tím, který seděl na koni, a s jeho vojskem....Ale ostatní byli zabiti dlouhým mečem toho, který seděl na koni, [mečem], který mu vycházel z úst. A všichni ptáci se nasytili jejich masitými částmi. Zj:19:19,21

Tony (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Dříve existovaly stránky bývalých jehovců, tak vím své, mimoto je vyloučené aby jehovci mohli být kristovci protože pro ně je Ježíš pouze metamorfovaný archanděl Michael.

Reklama

Přidat komentář