Reklama

Mužnost

D (Čt, 23. 10. 2014 - 11:10)

Mužství je krásná...Střetávání mezi muži a ženami může být jedině krásné? Nebo snad žádný muž nemá právo veřejně ani zmínit, že to tak vždycky být nutně nemusí?

Kdyby v té žďárské škole útočil schizofrenní muž, a nějaká duchapřítomná vyznavačka umění krav maga ho vyřídila zezadu, tak by si nejspíš koledovala o nějaké nižší státní vyznamenání.

Aby mohl mít na nižší státní vyznamenání nakročeno Petr Vejvoda, musel útočnici nastavit svoji hruď, a obětovat při té příležitosti svůj život.

jdhsč (St, 22. 10. 2014 - 16:10)

chabrost pánové ctí

Zvedavy (St, 22. 10. 2014 - 14:10)

U mě to taky končí a hned...Vsiml jsem si, ze nektere prispevky konci irelevatnimi slovy, jako napr. "Az tak" (v tvem pripade), nebo "asi tolik, no" atd.
Mohl bys vysvetlit? Jde o ceske breptovstvi, nebo to ma nejaky ucel? Diky.

D (St, 22. 10. 2014 - 14:10)

Máš recht , až mě...;)

bivoj (St, 22. 10. 2014 - 14:10)

Některé ženy, podobně...Máš recht , až mě sousedka příště nasere , tak jí dám pěstí pěkně na oko :-)

D (St, 22. 10. 2014 - 13:10)

Moc si to bereš,tohle bylo...Některé ženy, podobně jako muži, zabíjejí jiné muže, nebo jim rozmanitě škodí, kvůli své duševní nemoci, nebo z tisícera jiných možných příčin a důvodů.

Jako muži se mi ovšem v žádném případě nezdá, že by škodný potenciál příslušnic ženského pohlaví vůči mé osobě byl nějak dramaticky menší než třeba škodný potenciál mužů, škodný potenciál osob české národnosti, škodný potenciál osob stejného občanství, jako mám já, nebo škodný potenciál jakékoli jiné velké sociálně demografické kategorie.

Od starých rytířských časů si též ženy vydobyly daleko významnější společenské postavení.

V řadě ohledů se ženy těší více právům než muži (jako matky jsou například typicky výrazně zvýhodněny při rozvodech a následných sporech o péči o děti a výživné), a na druhé straně též ženy nemají některé podstatné mužské povinnosti (tam, kde existuje povinnost základní vojenské či civilní služby pro muže, se na ženy podobná povinnost obyčejně nevztahuje).

Ženy též běžně mívají dominantní postavení v rodinných domácnostech, a feminizovaná jsou i mnohá odvětví terciárního i sekundárního sektoru práce a podnikání.

V těchto poměrech se mi chce pochybovat, zda by i nadále mělo být morální povinností muže se v konfliktech se ženami záměrně znevýhodňovat, plně nevyužívat všech možností situace, a aktivně ženám nastavovat vlastní zranitelná místa.

A míním tím nejen konflikty fyzické, ale též - a zejména - konflikty daleko nekrvavější a civilizovanější.

oprava (Út, 21. 10. 2014 - 18:10)

Moc si to bereš,tohle bylo...neléčené schizofreničky a stejně to bylo velmi zřídkavé,takhle se ani neléčení schizofrenici nechovají,se schizofrenií se dá žít kvalitní život,dnes již jsou léky xté generace,které ro umožňují,ale musí je ten čloěk brát a mít dobrého lékaře,dle mého chyboval lékař.

Pavel (Út, 21. 10. 2014 - 18:10)

Chceš tím říci, že...Moc si to bereš,tohle bylo dílo schzofreničky,nebyla to vražda z emsty nebo něco podobného.Takové události nelze předpokládat a neztahují se nachoání žen jako takových.

Michal (Út, 21. 10. 2014 - 18:10)

Před zrcadlem?Ty máš asi...Jsem stihly, ale rad se vidim nahy v zrcadle.

No (Út, 21. 10. 2014 - 18:10)

Mne nejvic symbolizuje moji...Před zrcadlem?Ty máš asi velkýá pupek že si na něj při erekci nevidíš.Mužství nebo mužnost to je otázka.A přece se točí.Heuréka.Ženy mužům závidí penis.

Michal (Út, 21. 10. 2014 - 16:10)

Mne nejvic symbolizuje moji muznost erekce. Kdyz jsem nahej pred zrcadlem a stoji mi penis, tak to by mohli dat do naucneho slovniku pod heslo "muznost".

Oprava (Út, 21. 10. 2014 - 15:10)

Jsou i vyjímky.Interakce mezi penisem a penisem nebo vagínou a vagínou je pro někoho nejnádhernější a nejmužnější.

Pavel (Út, 21. 10. 2014 - 14:10)

že interakce mezi penisem a...Shut the fuck up!

Myslí si, (Út, 21. 10. 2014 - 14:10)

že interakce mezi penisem a vagínou je vším, a odmítá si připustit, že v životě můžou být i jiné důležité věci, jako je například interakce mezi ženskou rukou, nožem a mužskou hrudí. Podobné úvahy by ho však vyrušovaly v sekreci mrdky, takže se snaží je potlačovat, seč může.

D (Út, 21. 10. 2014 - 13:10)

Pozastavuji se též nad...Chceš tím říci, že chlapi by měli v souvislosti s ženskými myslet jen na šoustání, a úvahy o tom, do jaké míry se v jejich zájmu mají obětovat, nepojišťovat se proti nim a být zranitelní, jsou na nic?

Karel007 (Út, 21. 10. 2014 - 12:10)

Jo to je dobré ....kuchyňský nůž....použít houbu na tabuli....školník/údržbář s výcvikem paragána a schopnostmi agenta CIA.
Jo asi inspirace filmem POLICAJT ZE ŠKOLKY.

Pavel (Út, 21. 10. 2014 - 11:10)

Petr Vejvoda byl sice z...Pozastavuji se též nad tím,že školník,i když nejsem obeznámen jestli se nejednalo o školnici,ale většinou je i údržbářem,tudíž mohu s jistou pravděpodobnou určitostí předpokládat,že školník byl muž.
Ptám se,proč tento muž ,pokud měl dostatek chrabrosti,hrdinskosti a mužnosti nezaútočil na tu ženu již při vstupu do školy,kde má povinost sedět a hlídat školu,aby neuniklo nic ven ani dovnitř bez řádného důvodu.
A při vší shovívavosti kuchyňský nůž nápadně nadouvající kapsy bundy,případně nepohodlně zasunutý za oposrk a vydouvající kalhoty není opravdu důvodem k propustce takovéto osoby.

Vina školníka by měla být prošetřena.Školníkům by měli být dány správné školení pro boj zblízka a boj z dálky v případě ohrožení bodnou,sečnou nebo střelnou zbraní.

Zbraně nejsou ve škole z pochopitelných důvodů povoleny,ale jako zbraň by jistě šlo použít věci jako je houba na tabuli proti noži,nůž do ní chytit a pachatele zneškodnít kružítkem,pravítkem nebo zezadu tupým úderem několika učebnicemi srovnanými na sobě do hlavy.
K znehybnění pachatele je možno použít místo pout obrácené lavice na které si stoupne větší než malý počet žáků,aby se útočník nemohl pohnout do příjezdu policie.

Jako laik se tohoto nápadu klidně vzdám bez honoráře ve prospěch proškolení školníků a personálu,aby se nacvičil tyto postupy a k podobně tragické události nemohlo tak snadno znou dojít.

D (Út, 21. 10. 2014 - 11:10)

Petr Vejvoda byl sice z právního a kulturního hlediska jen neplnoletý mladistvý, ale z hlediska biologického to byl již pohlavně zralý jedinec s nezanedbatelnou fyzickou silou, mrštností i mentálními schopnostmi.

Byl vychován k tomu, že je třeba se zastat ohrožené ženy, a pokud možno neublížit ani ženě agresivní, a to třebas i za cenu rizika pro vlastní život a zdraví.

Když vbíhal mezi Barboru Orlovou a dívku, kterou Orlová napadla, jistě neměl čas na žádné dlouhé přemýšlení. Jeho jednání však přesto bylo ovlivněno kulturními postoji a hodnotami, které za svůj krátký život stačil vstřebat.

Jistě chtěl pomoci napadené dívce, a jistě též doufal, že Orlová nezaútočí na jeho životně důležité orgány, respektive že podobný útok on sám odrazí, nebo se mu dokonce podaří se s Orlovou nějak rozumně domluvit. Mýlil se však a svou statečnost zaplatil životem.

Rytířství Petra Vejvody bylo sice krásné, ale já přesto pochybuji, že podobné kavalírské postoje k ženám, které si tento chlapec osvojil, jsou funkční i v dnešní společnosti. Minimálně se o tom jistě dá diskutovat.

Nedivím se, že se podobné diskusi zatím vyhnuli politici jako president Zeman nebo premiér Sobotka. Nedivím se ani, že mé pokusy o takovouto diskusi zde na Doktorce jsou běžnými, povrchními lidmi široce ignorovány, nebo případně i sabotovány.

Neví ale náhodou někdo, zda se již kromě mě samotného našel v českých médiích nějaký intelektuál, který by měl, podobně jako já, odvahu se o podobných vážných věcech začít bavit?

Pavel (Út, 21. 10. 2014 - 09:10)

Jinými slovy, o povrchní...Hubená kvalita také není k zahození,ale proč neelze žít chvíle doznělé s dívkou při těle.

D (Út, 21. 10. 2014 - 02:10)

Petr Vejvoda byl ještě...> Petr Vejvoda byl ještě nedospělý adolescent. Tak tu laskavě nepleť chování dospělého muže s dítětem.

Chceš tím říci, že jeho vběhnutí mezi Barboru Orlovou a dívku, kterou chtěla Orlová zabít, bylo činem nikoli rytířským, ale naopak dětinským?

Reklama

Přidat komentář