Reklama

hysterektomie - komentáře

Heli (Pá, 8. 5. 2020 - 08:05)

Ten odkaz zadejte do Google a máte to tam :-)

Heli (Pá, 8. 5. 2020 - 08:05)

Ahoj Květo,
bylo mi po přečtení až líto této ženy, o které jsi psala. Rozhodně by ta žena , co neměla pohlavní styk, měla zajít k lékaři. Udělá jí stěr z čípku, tak se zjistí buňky, co má na čípku. A ultrazvuk. Kdyžtak ať jde se svými problémy ke starší doktorce, která bude mít dobré recenze, to dělám i já.
Na zjištění diagnozy jsou v tomto ohledu doktoři spíš dobří. Jestli se bojíte papilomaviru, už teď bez ohledu na vše si kupte Fermalac vaginal, laktobacily do pochvy, ty pomáhají udržovat správné prostředí pochvy, jsou i proti infekcích v pochvě,..
Jinak sama nesnáším při jakémkoliv ženském problému odstraňovat v první řadě ženské orgány.
To dělají doktoři velmi rádi. Nechtějí pomoci, je to pro ně rutina. A je jim jedno, že Vám zničí psychiku a zdraví. Ablací endometria se také moc nevyřeší, krev se ve velké míře začne shlukovat ve svalu dělohy, protože nemůže odtékat. Dalším řešením je pak odstranění dělohy. A tím si tak doktoři vydělávají, jeto byznys.
Najděte si, co se děje po odstranění ženských orgánů a stačí jen odstranit dělohu. Děloha drží podbřišek ve správné pozici, jejím odstraněním klesají žebra dolů, z toho logicky velké bolesti páteře, dále pak z důvodu hormonálních změn, i když má žena vaječníky - ty pak už nejsou zásobeny krví z dělohy, tak přestávají fungovat , jedné čtvrtině žen odumřou do 2 let. Mezi negativa odstranění patří onemocnění srdce , vysoký tlak, řídnutí vlasů, osteoporoza, , z důvodu horm. změn také vysoké a dřívější riziko demence, různé druhy rakovin / chybí estrogen/,.....
I tady jsou různí odkazy, nastudujte si je a každá ať si udělá názor svůj, nechci tady do nikoho nic hustit.
Minulý týden jsem se dívala na jednoho youtubera, který žije v Americe, tentokrát tam měl čes. tanečnici, která tancuje u Seleny Gomez, mladá holka zde mluví o tom, jak alternativně zatočila s rakovinou, zřejmě ženských orgánů, protože mluví o tom, že kdyby se podrobila lékařským zákrokům, tak by nemohla mít děti / asi ozařováním/.
Jdu to najít a hned sem dám odkaz, stojí to za to si ji vyposlechnout
Hurá, našla. Přeji všem den plný sluníčka.
https://www.youtube.com/watch?v=EgiVu7r5LqE

Květa (Čt, 7. 5. 2020 - 19:05)

Mám kamarádku, které je 51 let. Je panna, bez jakýchkoliv sexuálních zkušeností. Má však krvácení mimo cyklus, špinění,bolesti v podbřišku a v kříži. Potíže má už přes rok. HPV virus mít nemůže. Nikdy se s ním v životě setkat nemohla. Zdá se mi i pohublá. Na internetu, stran odborníků - gynekologů píší, že rakovina dložního čípku pannám nehrozí. Nechce se mi věřit, že by mohla vážně onemocnět, když žije v celoživotním celibátu. Jenže, já mám oní strach. Radím jí, aby při zhoršení šla hned k doktorovi, třeba i do nemocnice. Bojí se, že jí její zdravotní stav nebude gynekolog věřit,nebo jí něco vážného najde. Je to hodná, upřímná a hezká holka, i inteligentní. Pracovaly jsme spolu léta. Tak jí velmi dobře znám. Co si o tom myslíte Vy? Mám o ni obavy.Vím,že zažívala stresy a řešila je alkoholem ve špatné společnosti. Ale snad jí doktor musí věřit, že je panna, ne? Když to uvede. A nebo by se měla bránit, že sex nikdy v životě neměla! Vím, že někteří doktoři mají tendenci i ponižovat, když si nevědí rady. Neznáme, ani jedna, smysluplnou oddpověď. Jen jestli odborníci někdy i nekecají s tím, že rakovinou děložního hrdla panny nikdy neonemocní...

Heli (Út, 12. 5. 2020 - 07:05)

Ahoj Květo,
mě jedině napadá, najděte si dobrou doktorku a jděte obě na vyšetření.
Ta kamarádka nemusí být nemocná, jen se jí něco nezdá. Možná za tím hubnutím může být jen strach z rakoviny. Do ordinace jdi s ní, vše doktorce vysvětli, každý rozumný člověk toto pochopí. Budeš jí stát u hlavy a něco povídat. Mnohokrát jsem zažila, že do ordinace šel se ženou manžel / přítel/. Proč bys nemohla Ty? Ty nebudeš vystrašená jako ona. Reaguj na slova doktorky a říkej jí - vidíš, nic tam nemáš, to je v pořádku a kdyby tam jen něco málo bylo , což nepředpokládám, tak stejně na ni mluv rozumně. To hodně pomáhá, že člověk ví, že není sám.
Tak holky, hodně štěstí přeji :))

Jarka (Pá, 1. 5. 2020 - 09:05)

Holky, choďte k doktorům.Pokud máte nějaké pochybnosti,tak věřte, že to dobře dopadne! Co se týče ženských zdravotních problémů, existuje dnes moderní léčba. Na snížení děložního krvácení pomáhají moderní medikamenty, jako Utrogestan,Duphaston, Danazol, antiestrogeny. V případě výtoku vám lékař předepíše antibiotika, Entizol, který je velmi dobře tolerovaný. Organické nálezy nikdy nemusí končit totální, ani částečnou hysterektomií. Nenechte si nic brát, ani si nechat devastovat těla chemoterapií a radioterapií. Pokud vám je lékaři nabízejí, tak je to špatně!!! Důležitá je zdravá životospráva, mít v pořádku hlavně játra! A to proto,že v játrech se odbourávají xenoestrogeny a jsou doslova klíčem k protinádorové imunitě! Je smutné,že lékaři ještě dnes devastují ženy mrzačícími výkony - operace, chemo, radio a brachyterapie, biologická léčba. Tohle všechno jsou zbraně proti vám a vašim životům! Na rakovinu, ještě tak imunoterapie. Všechny další metody jsou xindl! Ani ablace, jak uvádí Věrka, není bez rizika! Hrozí popálení vnitřních orgánů. Existuje konzervativní léčba.

Věrka (Čt, 30. 4. 2020 - 21:04)

Milá Luci, nevím,proč by spousta lidí odmítání klasické léčby měla odnést životem??? Já si naopak myslím, že lékaři nejsou nejsou raky žádní bozi. A pevně věřím, když žena silně krvácení, nebo má velké bolesti, tak ráda gynekologa vyhledá. A jak se říká. ,,V nouzi je i Franta dobrej." Takže, život ohrožující krvácení, slabost, nesnesitelná bolest, je ta pravá chvíle navštívit lékaře, nejlépe v nemocnici. Ano, lékaři řeší nejlépe akutní stavy. A žádné, co by-kdyby. Nebuďte hypochondři. Já také neuznávám,když někoho píchne u zadku,tak už s tím letí honem k doktorovi. Ten ho akorát ještě víc vyděsí. Operatéři za to mají prachy. Takže, nebuďte hloupé ovce. Existují i šetrnější metody - hysteroskopie, ablace endometria, příp. Utrogestan, což je přírodní progesteron. Vždy se dá zdravotní stav řešit bez radikální operace. A co se týče karcinomu děložního hrdla, týká se především promiskuity! Zkuste si o tom něco načíst, viz. MUDr.Harald Čadílek. Luci, ty ale na celostní léčbu moc nevěříš, že ne? Já zastávám. Lékař ano -v akutním případě.

Hanka (Út, 3. 3. 2020 - 18:03)

Když to tady čtu, Tvé komentáře mě baví. Každý, kdo si přečte Tvoje příspěvky, tak zjistí, že je na tom v podstatě dost dobře :)))

Hanka (Pá, 28. 2. 2020 - 06:02)

Luci, ze sis zas zapomnela vzit prasek na hlavu, vid?

luci (Pá, 28. 2. 2020 - 08:02)

Nepotřebuji prášek na hlavu , abych věděla , že odmítání léčby spousta lidí zaplatila životem . Pravda , existují různé alternativy . Jde jen o to , zvolit tu správnou . Jsou i případy , kdy si pacient uzdravení doslova vymodlil . Nebylo to žádným zásahem shůry , ale takzvaný placebo efekt . Věř a víra tvá tě uzdraví !

Hanka (Ne, 23. 2. 2020 - 19:02)

Pro anonym ,, vzdoruji". Zkus se podívat na poslední stránku a zadej doktorka.cz submukozní myom, jsou tam nějaké rady.
Jak řekl W. Parker, gynekolog z USA, že ženy po hysterektomii se dožívají průměrně nižšího věku, a to z důvodu všelijakých onemocnění po hysterektomii.

luci (Ne, 23. 2. 2020 - 23:02)

To není logická argumentace , ty ženy mohly onemocnět i bez hysterektomie . A jestli je hysterektomie vhodná v konkrétním případě , to musí posoudit odborník . Samozřejmě , že laik vybavený znalostmi z internetu může lékařské doporučení odmítnout , ale to je určitě každého svobodná volba .

Hanka (Ne, 23. 2. 2020 - 19:02)

Tak Ty jsi Luci už dávno roštem propadla, tím psychologickým, možná psychiatrickým :)))

Vzdoruji :) (So, 22. 2. 2020 - 20:02)

Omlouvam se za dvojite vlozeni textu...smazat mi to bohuzel nejde.

Nici (Ne, 22. 12. 2019 - 14:12)

Toto je jeden z mnoha článků na netu, jak se ženy po HY cítí. I když se ponechají vaječníky, pomalu odumírají. Pozor na to, pokud chcete žít šťastně a ne tady jako vyřezaná Luci.
To byl dotaz lékaři a jeho odpověď
Dobrý den,chtěla jsem se prosím poradit,je mi nyní 56let.Pred 9 lety jsem byla na odebrání dělohy i s vajecnikama kvůli myomu.Tehdy mi bylo 47 let a po operaci mi nenasadili vůbec žádnou substituci hormonu,ze dne na den mi odebrali vaječníky tudíž i ženske hormony a já jsem se z toho skoro zblaznila už z nemocnice jsem šla jako jiný člověk byla jsem depresivní,sebevražedne myslenky,lítostiva atd. pritom mám fungující rodinu, manžela.musela jsem az k psychiatrovi pro Sertralin-brala jsem ho asi 3 roky.A gynekologovi jsem rekla,že si přeji nejakou substituci,nechtěl mi ji dát i z toho důvodu,že můj táta zemřel na infarkt už ve 49 letech,tak že mám třeba nějakou predispozici.Nakonec mi teda aplikoval nějaké injekce hormonalni do svalu asi po ctvrt roce se opakovali(bohužel nevím název) a ta dva roky na to jsem měla mrtvici ischemickou,vyhrabala jsem se z toho, nyní uživam Trombex75. Po te mrtvicce jsem užívala nehormonalni Merilin od GS,nyní neuzivam nic.protoze ovestin mi nedělá dobře.chut do života mám, všechno,ale pořád jsem taková nervozni, výbušná, neklidna,chtěla jsem znát dálsi názor od vas, jestli si nechat dát nějakou substituci hormonu a jakou?nebo něco nehormonalniho?jestli ještě hormony nahrazovat nebo už zůstat bez hormonu,jak by to mohlo ovlivnit moje zdraví?(osteoporóza atd.) děkuji za odpověď Milena

odpověď
musitese obratit na nekoho kdo se zabyva klimakterickou medicinou a hormony a to ja nejsem, ja jsem denne v nemocnici a operuji .. je mi lito
je jasne ze rada nebude lehka, neb prodelana mrtvice je kontraindikace hormonalni lecby .. mozna lze pripustit lokalni lecbu vaginalni estrogenni + od internistu/osteologu radu jak s prevenci osteoporozy (vzdy na toto je dobre cviceni + ev. jeste neco k tomu)
hodne stesti

Vzdoruji :) (So, 22. 2. 2020 - 20:02)

Dovoluji si prispet svoji zkusenosti. Po 40. roce mi byly diagnostikovany mnohocetne myomy vsech typu, nejvice problemove ty v delozni stene, ktere zpusobuji silnejsi a dlouhe krvaceni. Uz kdysi se pi doktorka zminila Mate myom a kdyz jsem se ptala co to znamena, sestra i pi doktorka mavly rukou, ze to nic neni. Potom cirou nahodou pri ultrazvuku, kdyz tam byla jina, mlada pi doktorka, ktera nyni predeslou strida, se zjistilo, ze jich mam plno, i kdyz jsou male. A ze je budeme sledovat. To jsem zatim mela jen mensi problemy se spinenim pri brani antikoncepce. A tak mi byla nasazena jina. A potom opet jina, protoze predesla neprinesla vysledky. Az jsem i pres prasky zacla krvacet celkem dost a i treba 10-12 dni. A nakonec padl navrh Tak ji vyndame, stejne ji uz nepotrebujete (jsem bezdetna). Nyni mi je skoro 45 let a i mlada pi doktorka mi nabizi hysterektomii a hodne se divi, ze si ji nepreji. Ze proc se trapit.....zkusila jsem tedy jineho odbornika a byla mi predepsana Esmya. Kura 3 mesice, krvaceni ani spineni po dobu uzivani zadne, klidek, zadne vedlejsi ucinky. Ale je to jen na 3 mesice. Dobrala jsem v prosinci a nyni opet problem, i kdyz jiny - posledni menstruace trvala neco pod tyden, ale nebyla silna, vse tedy OK. Jenze po 14 dnech se dostavilo slabe spineni, ktere se pri vetsim tlaku (na WC pri velke strane) projevuje kratkym krvacenim, ktere prejde opet hned ve slabe spineni. Proste to neni OK (HA ani nic jineho ted neberu). A tak premyslim jak postupovat - zkusim kontaktovat druheho odbornika a pozadam o radu. Samozrejme moji vlastni pi doktorku nepotesilo, ze jsem sla jinam, i kdyz od ni neodchazim. Myslim ale , ze vsechny mame pravo na dalsi nazory a na vyzkouseni dalsich moznosti lecby, o kterych se Vam treba napoprve ani nikdo nezmini (vyoperovani jednotlivych myomu pri zachovani delohy - ok, chapu ze to neni vzdy mozne, dale existuje moznost embolizace - delaji ji jen nekde a urcite take nebude vhodna uplne pro vsechny, napr. hrozi ztrata moznosti otehotnet i kdyz ne vzdy,farmakologicka lecba (Esmya - nejspis vetsinou jen docasna, ale i tak me problemy se silnejsim krvacenim z a t i m a aspon na cas zmirnila). Muj nazor je, ze neinvazivni ci mene invazivni metody pri zachovani organu maji rozhodne mene moznych komplikaci nez hysterektomie, kdy jako u kazde jine operace muze dojit k poraneni jinych organu, u tech v brise k jejih sestupu a komplikacim do budoucna. Plus hrozba odebrani vajecniku (ano, jejich ponechanim se totiz bez delohy hure diagnostikuje jejich karcinom).Mam v planu zde byt, pokud to jen pujde, do co nejdelsiho veku a to za plne sobestacnosti, myslici, chodici, nepomocujici se, apod. Organy by se mely brat pouze v pripade ohrozeni zivota a pokud selzou jine postupy (rada si za ne i priplatim, pokud to pujde). A to at je Vam 20 a jste pro spolecnost perspektivni nebo 40 a vic a jste hlavne jako zena brana v tomto oboru jako jiz nepotrebna a s vysokou moznosti rozvinuti karcinomu diskutovanych organu (prehnane receno). Nejsem lekar, je to jen muj nazor. Rada se podelim o sve zkusenosti s ostatnimi. Hezky den a vsem hlavne hodne zdravi :)

Návštěvník (Ne, 23. 2. 2020 - 00:02)

Je to prostě o prioritách . Někdo se nechá vyřezat a může tady ještě dvacet , třicet let žít , někdo raději do roka propadne roštem , ale bude kompletní . Samozřejmě je to každého svobodné volba .

Vzdoruji :) (So, 22. 2. 2020 - 20:02)

Dovoluji si prispet svoji zkusenosti. Po 40. roce mi byly diagnostikovany mnohocetne myomy vsech typu, nejvice problemove ty v delozni stene, ktere zpusobuji silnejsi a dlouhe krvaceni. Uz kdysi se pi doktorka zminila Mate myom a kdyz jsem se ptala co to znamena, sestra i pi doktorka mavly rukou, ze to nic neni. Potom cirou nahodou pri ultrazvuku, kdyz tam byla jina, mlada pi doktorka, ktera nyni predeslou strida, se zjistilo, ze jich mam plno, i kdyz jsou male. A ze je budeme sledovat. To jsem zatim mela jen mensi problemy se spinenim pri brani antikoncepce. A tak mi byla nasazena jina. A potom opet jina, protoze predesla neprinesla vysledky. Az jsem i pres prasky zacla krvacet celkem dost a i treba 10-12 dni. A nakonec padl navrh Tak ji vyndame, stejne ji uz nepotrebujete (jsem bezdetna). Nyni mi je skoro 45 let a i mlada pi doktorka mi nabizi hysterektomii a hodne se divi, ze si ji nepreji. Ze proc se trapit.....zkusila jsem tedy jineho odbornika a byla mi predepsana Esmya. Kura 3 mesice, krvaceni ani spineni po dobu uzivani zadne, klidek, zadne vedlejsi ucinky. Ale je to jen na 3 mesice. Dobrala jsem v prosinci a nyni opet problem, i kdyz jiny - posledni menstruace trvala neco pod tyden, ale nebyla silna, vse tedy OK. Jenze po 14 dnech se dostavilo slabe spineni, ktere se pri vetsim tlaku (na WC pri velke strane) projevuje kratkym krvacenim, ktere prejde opet hned ve slabe spineni. Proste to neni OK (HA ani nic jineho ted neberu). A tak premyslim jak postupovat - zkusim kontaktovat druheho odbornika a pozadam o radu. Samozrejme moji vlastni pi doktorku nepotesilo, ze jsem sla jinam, i kdyz od ni neodchazim. Myslim ale , ze vsechny mame pravo na dalsi nazory a na vyzkouseni dalsich moznosti lecby, o kterych se Vam treba napoprve ani nikdo nezmini (vyoperovani jednotlivych myomu pri zachovani delohy - ok, chapu ze to neni vzdy mozne, dale existuje moznost embolizace - delaji ji jen nekde a urcite take nebude vhodna uplne pro vsechny, napr. hrozi ztrata moznosti otehotnet i kdyz ne vzdy,farmakologicka lecba (Esmya - nejspis vetsinou jen docasna, ale i tak me problemy se silnejsim krvacenim z a t i m a aspon na cas zmirnila). Muj nazor je, ze neinvazivni ci mene invazivni metody pri zachovani organu maji rozhodne mene moznych komplikaci nez hysterektomie, kdy jako u kazde jine operace muze dojit k poraneni jinych organu, u tech v brise k jejih sestupu a komplikacim do budoucna. Plus hrozba odebrani vajecniku (ano, jejich ponechanim se totiz bez delohy hure diagnostikuje jejich karcinom).Mam v planu zde byt, pokud to jen pujde, do co nejdelsiho veku a to za plne sobestacnosti, myslici, chodici, nepomocujici se, apod. Organy by se mely brat pouze v pripade ohrozeni zivota a pokud selzou jine postupy (rada si za ne i priplatim, pokud to pujde). A to at je Vam 20 a jste pro spolecnost perspektivni nebo 40 a vic a jste hlavne jako zena brana v tomto oboru jako jiz nepotrebna a s vysokou moznosti rozvinuti karcinomu diskutovanych organu (prehnane receno). Nejsem lekar, je to jen muj nazor. Rada se podelim o sve zkusenosti s ostatnimi. Hezky den a vsem hlavne hodne zdravi :)

Nici (Ne, 22. 12. 2019 - 14:12)

Ano, myslím si, že v každé společnosti se najdou p.r.i.m.i.t.i.v.o.v.é bez kusu mozku :)))

Nici (Pá, 20. 12. 2019 - 19:12)

Funkce ženských orgánů - Fertility.sk

Rozumná (Ne, 22. 9. 2019 - 07:09)

Zadejte do Google overy.org , je tam překladač , tento web stojí za to si ho přečíst, doporučuji všem ženám, aby si vážili toho, co mají a co jim felčaři chtějí vzít /bez upozornění za Vaše peníze, které měsíčně platíte/, na obrovské vedl. účinky , co Vás v budoucnosti po odstranění čeká !!!

Reklama

Přidat komentář