Reklama

Existuje Bůh?

j. (Ne, 22. 8. 2004 - 18:08)

Alo, je mi líto, že máte takto vážnou nemoc a takovéto zkušenosti, jak popisujete. Já Vám mohu nabídnout, že bych se zeptala známého léčitele na Vás, na Vaši nemoc, jestli s tím jde něco dělat. K tomu bych ale potřebovala Vaše celé jméno a datum narození (případně i diagnozu, ale to není nutné). Stovky, tisíce nebo možná i miliony lidí s diagnozou nevyléčitelných nemocí se uzdravilo různými metodami - homeopatie, léčitelství, zeleninové šťávy, půsty, změna stravy a hlavně změna myšlení ... S tou homeopatií - tam je potřeba vyplnit podrobný dotazník pro nalezení konstitučního léku, který by třeba mohl pomoci. Jistě vyléčit nemoc nejde zdaleka vždy, třeba že je moc pokročilá ale - říká se, že naděje umírá poslední. Jinak, k Vašemu příspěvku - Vy máte takovéto zkušenosti, ale nezavrhujte duchovní příčiny nemocí jako takové. Vám se to zdá neodpovídající skutečnosti, ale jiní lidé si tím prošly a přesvědčili se, že to funguje. Je možno řešit duchovní příčiny nemocí spolu s lékařskými postupy, třeba i proto, aby se nemoc stále neopakovala. Viry a bakterie - daří se jim dobře v určité půdě. Např. deseti lidem se dostane nějaké vir nebo bacil do těla. Ale jen tři z nich onemocní a to ještě každý trochu jinak. Záleží na tom, jakou ti lidé mají v sobě půdu, jestli se tam bacilům líbí nebo ne. Někde prostě nemohou růst a škodit. A tu půdu jim připravujeme my naším duševním stavem, také zčásti stravou. Takže změnou našeho smýšlení a konání se změní ta půda v nás a pak tam některé bacily škodit nemohou. V žádném hospici jsem nebyla, ale vím, že je mnoho lidí, kteří upřímně pomáhají ostatním, a to i v hospicech. Vycházím ze zkušeností mnoha lidí i ze svých vlastních. Jestli jste se setkala jen se ziskuchtivostí, tak ale vězte, že takoví nejsou všichni.Vše dobré!

Ynnos (Ne, 22. 8. 2004 - 17:08)

Zase se někdy stav a měj se fajn.Ta poznámka o paní j.-že o věcech, kterým nerozumí říká, že se jejich pravý význam dozvíme až v nebi.Může to být pravda, ale já bych to spíše viděl na to, že tomu věří, takže to nechme být. Taky je možné, že jí její víra nepovoluje přemýšlení o takovýchto věcech. Je to její osobní věc. Každopádně JÁ si mohu přemýšlet o čem chci a to taky dělám a dělat budu. A jsem za to vděčný, protože kdyby mi Bůh ještě zasahoval do přemýšlení, to by tak bylo.Přemýšlení je totiž věc, ve které máme naprostou svobodu a já na tomto faktu nehodlám nic měnit.

bluegrasshopper (Ne, 22. 8. 2004 - 16:08)

"zlato,.."Je absolutně na nic se zabejvat tim,co byste vyzdobila pro Nejvyššího,protože vždycky tu budou potřebnější věci než vysokej strop a zlato.Vždy a pořád. Kdy a proč se v opici vzala lidská duše nevíte.Princip kolektivní viny-utrpení jednotlivce aneb "trestáme se my sami" mi moc nesedí mezi vaší superspravedlnost. Víte,že něco nedokážete vysvětlit,je tedy lepší řikat že jak se věci doopravdy mají ,se dozvíme až v nebi,teď jsou nám "věci skryty za obzorem". Příspěvek paní Aly jste spolu s Jagou překryly superpozitivníma větama o kráse a dokonalosti.Možná nemam úplně opačný názor,ale vaše jistota a některé vaše věty....už tu nechci psát,loučím se.

Milena (Ne, 22. 8. 2004 - 11:08)

Alo, Vy máte s hospicem osobní negativní zkušenost ? Známá tam pracuje jako dobrovolnice, a péče a starostlivost je s normální nemocnicí nesrovnatelná. (bohužel)

Ynnos (Ne, 22. 8. 2004 - 00:08)

Myslím, že zbytečně shazujete špatné rozhodnutí člověka (nejít se léčit) na jeho víru. Víra má dodat odvahy a síly když je potřeba, rozhodně víra v Boha nebrání chodit do nemocnice, to v žádném případě ne. Naopak Bůh klade velký důraz na ZKUŠENOSTI toho kterého člověka, které by měli takovéto události zabránit.Já naprosto chápu (i když jsem nikdy nic podobného nezažil), že ve vás takováto zkušenost, kterou jste si musela projít, zanechala obrovské pochybnosti. Je to pochopitelné. Ale uvědomte si, že za to nemůže víra v Boha, ale špatný přístup vaší "ošetřovatelky" a "lékařky".Ony využívaly víru ke svému prospěchu a k vašemu neprospěchu, ale vlastně neměli ani ponětí o čem víra je- o lásce, pochopení a toleranci.Ony víru využily jako nástroj, tak to nesmí být. Tímto činem vás od Boha jistě o něco vzdálily, ale já cítím ve Vašem "hlase" odhodlání to překonat. Vsadím se že jste silná a že kvůli špatnému přístupu některých lidí nezavrhnete Boha. A pokud ano, myslím že to pochopí.Mějte se lépe.

Ynnos (Ne, 22. 8. 2004 - 00:08)

j.: A Vy snad nejste rád, že jiní lidé (nebo třeba Vaše případné děti) jsou šťastní a šíří štěstí všude kolem sebe? Ale jistě že jsem, ale to už je zase následek, mě zajímá ona první síla, která Boha "přinutila" k našemu stvoření. Já ji znám a už jsem ji tu říkal- poznává se skrze nás jako stvořitel. Zdokonaluje se společně s námi-i když je dokonalý ve své podstatě.A co se týče dětí-na to ještě nemám zdaleka věk.

ala (So, 21. 8. 2004 - 23:08)

Pro j.:(omlouvam se je to uz trochu tak mimo tuto diskuzi, nemuzu se vsak ubranit potrebe vysvetleni a nesouhlasu)Nemam pocit, ze jde u mne jen o nazor, ale o zaver z mych zkusenosti. Vase nazory jsem v minulosti také tak trochu vyznavala, ale ustoupila jsem od nich neboť jsem je shledala nesmyslnymi a neodpovidajicimi realite. Nemam nemoc, z které vede cesta ven a podobne je na tom rada dalsich lidi. Bylo by to strasne krasne, kdyby to bylo jinak. Popirani nemoci je však popirani kolobehu prirody. Jsme jen vyssi zivocichove, nic vic. A jestli jsme bozi stvoreni, tak musí byt bozimi stvorenimi i viry a bakterie a proc bychom my lide měli mit nejake vysady a modlitbou mohli v sobe tyto velmi prizpusobive mikroorganisny usmrtit? Sve minule ciny jsem prosla dostatecne, k nicemu to nebylo. Jen jsem si castecne privodila depresi a ztratila jsem drahoceny cas, v kterem byla ma nemoc ještě lecitelna. Poznala jsem spoustu lidi v situaci podobne me a dosla jsem k tomuto zaveru. Nauky jako psychosomaticka medicina, smery pozitivismu ci hledani duchovnich pricin nemoci jsou pro skutecne nemocne lidi NEBEZPECNE a to z prosteho duvodu - zanedba se reseni nejakeho banalniho zdravotniho problemu, který byl lecitelny. Ze svých zkusenosti tedy radim lidem- neverte, ze nemoc je odcinenim nejakeho hrichu, ci ze se z ni musite vymodlit, neverte ze jste spatni, ale hledejte kvalitni pomoc, ktere však ve state, kde chybi finance a zdravotnictvi krachuje, je jak safranu. O kvalite lecitelu a jinych samanu se ani nechci vyjadrovat, sepsala bych docela tlustou knihu smesnych nesmyslnych protichudnych vyroku lidi, kteří si hraji na vseznalky a vseumelce. Nevim, jak jsi dosla k zaveru, ze mi pecovatelka něco rozumove vysvetlovala. Byla to naopak hodne hloupa zena, která si nevidela do ust. Prichazela ke me s ruznymi teoriemi

j. (So, 21. 8. 2004 - 19:08)

Ynnos:Myslíte, že nás stvořil proto, aby měl radost z toho, že se chováme dobře a případně prospíváme?j.: Určitě nemyslím, že je to důvod stvoření. Ale myslím, že nechce, abychom trpěli. Navíc, když se někdo chová zrůdně, šíří to kolem sebe, otravuje i okolí, šíří se to dál a s tím i smutek, bolest, ... To není dobré, když krásné stvoření je tímto otravováno. A Vy snad nejste rád, že jiní lidé (nebo třeba Vaše případné děti) jsou šťastní a šíří štěstí všude kolem sebe? Nevadí Vám, že někde jiní lidé zase trpí, padají v chybách, nevidí cestu ze svého utrpení ...

j. (So, 21. 8. 2004 - 18:08)

Ynnosi. Dík za přání pěkného dne. I Vám přeji krásné dny! :-)Ynnosi, hodně záleží na tom, jak položíte otázku. Proč nás stvořilnebo ptá-li se člověk - Jaký je účel mého bytí, proč jsem zde, co tu mám dělat, abych život nepromarnil ...? Na ty druhé otázky je potřeba se ptát a hledat odpovědi.Ale to první, to se mi zdá, že se dotýká pohnutek Boha k našemu stvoření, kam abych nechtěla zasahovat, jen děkovat.Ynnos: - pro své pobavení a vlastní radost.Trochu mi to připomíná The Sims, jestli víte o čem mluvím. Pokud ne, představte si domácího mazlíčka.j.: Tak to ne. Sims neznám a lidi neberu jako domácí mazlíčky.

j. (So, 21. 8. 2004 - 16:08)

blue: Někdo umře hlady a někdo se zase(rád) pokochá pohledem na zlatou sošku....j.:Vždyť jsem pár řádků před tím psala, že jsem myslela, až když mají všichni, kdo chtějí, kde bydlet. Třeba - nějaké společenství přijde na místo, kde se chce usadit, tam si vybudují bydlení, práci a potom společné místo na uctívání Nejvyššího. blue: Poslední otázka:Jak se liší duše lidská a duše zvířecí?j.: Mají původ v jiných úrovních. Člověk dostal svobodnou vůli (zvířata ne), člověk by měl být dobrým správcem na svěřené Zemi, dobrým hospodářem, zahradníkem ... starat se tedy i o zvířata a celou Zem dobře. I když původ člověka - lidského ducha je výše než původ zvířat, hodně lidí se chová hůře než zvířata, svými činy jsou tedy daleko za (pod) nimi.

Ynnos (So, 21. 8. 2004 - 15:08)

Pěkný den přeji.j.:Snad jen, v souvislosti s námi lidmi, že si myslím, že "je rád", když se chováme jako praví lidé.Myslíte, že nás stvořil proto, aby měl radost z toho, že se chováme dobře a případně prospíváme?A že je na nás nezávislý?Jestli je to pravda, stvořil nás jen pro své pobavení a vlastní radost.Trochu mi to připomíná The Sims, jestli víte o čem mluvím. Pokud ne, představte si domácího mazlíčka.j.:Proč nás stvořil? Nejste rád, že smíte být? Děkujme za to, že smíme být. já: Jistě že jsem rád, že smím být.Jistě že za to děkuji.Mé otázce jste se vyhnula pěkně, to musím uznat.Ale j., proč nás stvořil?Vás to vážně nezajímá? Nezajímá vás důvod naší existence?Snad Vám Váš milostivý Bůh odpustízabývání se takovými otázkami.Nebo že by to považoval za rouhačství?Vždyť chci jen vědět proč tu doopravdy jsem, to by se nemělo? Neměl bych se zaobírat otázkami, které jsou pro mě důležité?Vždyť je přeci Bůh tak štědrý a milostivý. To mi nedovolí ani tyto základní otázky?Nevím jak ten Váš, ale ten můj rozhodně ano.

bluegrasshopper (So, 21. 8. 2004 - 15:08)

"zlato jako zkrášlování toho místa."(svatého)Někdo umře hlady a někdo se zase(rád) pokochá pohledem na zlatou sošku....Poslední otázka:Jak se liší duše lidská a duše zvířecí?

j. (So, 21. 8. 2004 - 15:08)

Ynnos: V tom případě mi prosím Vás řekněte, proč nás Bůh stvořil a co je jeho cílem?j.: Teda, Ynnosi, Vy máte ale otázky, zdá se mi, jestli se už nebavíme o věcech, které nám nepřísluší. Co je Jeho cílem? Na to si netroufám odpovídat. Snad jen, v souvislosti s námi lidmi, že si myslím, že "je rád", když se chováme jako praví lidé. Že nechce, abychom trpěli, ale že když činíme něco proti Jeho vůli, že nás nechá to zkusit, co nám to přinese. Že chce svobodné, radostně a láskyplně tvořící bytosti ... Ale na nás vůbec není závislý. Jako malíř, když namaluje obraz (stvoření), tak na něm není závislý, stojí vedle něj. Proč nás stvořil? Nejste rád, že smíte být? Děkujme za to, že smíme být. Snad mohu zde uveřejnit jednu báseň k tomuto tématu. Moc se mi líbí, třeba něco pěkného přinese i Vám všem ... :-)ZA TO, CO MÁMEVolám k tobě, kdo slyšíš!Volám k tobě, kdo sníš!Volám k tobě, kdo vidíš,děkuj za vše, co smíš.Děkuj za to, že cítíš,děkuj za myšlenek dar,děkuj za to, že žiješ,volám, abys děkoval!Volám k tobě, kdo toužíš!Volám k tobě, kdo jdeš!Volám k tobě, kdo spatřitnádheru nebeskou chceš.Volám k nám, všem ubohým,volám k semínkům na dně,musíme učit se děkovat,děkovat za to, co máme.Volám k sobě, vždyť vnímám!Volám k sobě, miluji ...Volám ...lidé, je tu tak krásně!Pojďme se chytit za ruce,ať do daleka může jednohlasně znít:

j. (So, 21. 8. 2004 - 14:08)

blue:Protože by bylo lepší kdyby se z těch cihel postavilo něco pro lidi kteří nemají kde bydlet a myslim že by zlato nepotřebovali.j.: Myslela jsem spíš, když všichni (kdo chtějí) mají kde bydlet. blue: Ve starověku bylo tradicí obětovat bohu zvířata a někdy i lidi,dnes je oběť zlato.Princip je stejný.j.: Nelíbí se mi obětování zvířat, natož lidí, to není v souhlase s vůlí Boží. A oběť zlato? Zlatem se člověk nevykoupí. Ale jen čistou a trvalou snahou k dobrému si může odčinit svá dřívější pochybení. Takže zlato neberu v tom "vysněném" chrámě jako oběť, ale jako zkrášlování toho místa. Proč nám dává země zlato? Proč nám vše dává?Abychom to používali k užitku všech.Blue, já si myslím, že homo habilis už měl lidskou duši, že to byl člověk (homo). To lidské dítě vyrůstající v přírodě má stále lidskou duši. Když už je jednou ta duše v těle, jak by se tam dostala duše zvířecí??Ne, podle mě nemá moucha stejnou duši jako opice.

bluegrasshopper (So, 21. 8. 2004 - 13:08)

"V chrámu je nás více, tak by to mělo mít i větší sílu. atd"? "Chrámy by měly být ke cti Nejvyššího (tak proč ne krása - i zlato), "Protože by bylo lepší kdyby se z těch cihel postavilo něco pro lidi kteří nemají kde bydlet a myslim že by zlato nepotřebovali.Ve starověku bylo tradicí obětovat bohu zvířata a někdy i lidi,dnes je oběť zlato.Princip je stejný."Zvířata mají duši, ale jednou přišla místo duše zvířecí duše lidská."V tom případě by mě zajímalo co si myslíte:Měl Homo Habilis lidskou duši? A ještě víc by mě zajímalo:Dítě(lidské), které odmalička vyrůstá v přírodě,osvojí si její zvyky a nemůže se později zařadit do lidské společnosti,protože k člověku ani nic necítí(ani v dospělosti),je schopno jen minimální komunikace má podle vás čí duši? A moucha má stejnou duši jako opice?

Ynnos (So, 21. 8. 2004 - 09:08)

No zajímavé....zvláštní.Na tom odkazu jsem mrknul na příspěvky "Why God" a moc se mi to nezdálo. Napadají se tam ještě více než my tady (ale ano napadáme) a navíc je to tam takové slovíčkaření-tedy alespoň ze začátku, dále jsem ještě neměl čas dočíst. Zlatá naše diskuse.

Pavel (So, 21. 8. 2004 - 09:08)

Zajimave diskuse na podobna temata rovnez na http://www.christnet.cz/diskuse/diskuse.asp

Ynnos (So, 21. 8. 2004 - 02:08)

Dobře tedy, nesouhlasíte.V tom případě mi prosím Vás řekněte, proč nás Bůh stvořil a co je jeho cílem?Dobrou

j. (So, 21. 8. 2004 - 01:08)

blue

j. (So, 21. 8. 2004 - 01:08)

Y:Souhlasíte s názorem, že se Bůh skrze nás poznává a že nakonec dojde ke splynutí?j.:Ynnosi, promiňte, ale já se snažím odpovídat a reagovat na příspěvky postupně, jak jdou za sebou. Takže jsem ještě nedošla k této Vaší otázce. Tak to Vás zdržuji od spaní, co? :-)Přeskočím tedy.Takže - nesouhlasím. Ani s první částí ani s druhou.A dobrou noc :-)

Reklama

Přidat komentář