Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Mili (Pá, 15. 12. 2017 - 10:12)

Mili: mně bylo řečeno, že...Ahoj Naďo dekuji za informaci.Mne operater rekl postupně "odhazovat"berle ale blíže nic nespecifikoval, ven chodim samozrejmes berlemi.

Naďa (Pá, 15. 12. 2017 - 09:12)

Chci se zeptat jestli nemáte...Mili: mně bylo řečeno, že postupné zatěžování po šesti týdnech znamená, že budu chodit s berlemi takzvanou střídavou chůzí. Berle jsem ale pořád měla i doma, takže se mi nic takového nestalo. Ke konci (těsně před třemi měsíci od operace) jsem v kuchyni odkládala berle ve stoje u linky a ne na dlouho, stát se moc nemá. Na chození ani po domě ale ne. O nic jsem nepřišla, tři měsíce s dají vydržet, a za komplikace to nestojí. Tak doporučuju vydržet a se zatěžováním se řídit podle pokynů tvého kyčle - ten zjevně spěchat nechce, tak ho šetři. Držím palce, ať otok sám odejde, když budeš nohu šetřit :-).

Mili (Čt, 14. 12. 2017 - 20:12)

Mili, odhazovat berle po...Chci se zeptat jestli nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti.Na radu lékaře jsem začala plně zatěžovat operovanou nohu (20.12. -2mesice od operace) a obcas odhoim berle v kuchyni.a mam trochu otok v oblasti kloubu ,je to normální, nic neboli.Stalo se to někomu? Dekuji za odpověď.

Helena (60) (Po, 11. 12. 2017 - 19:12)

Tak já jsem po TEPkách nebyla v lázních taky ani jednou, jen na rhb. Ve 3 měs. jsem odložila fr. hole a šla do práce. Druhá operace byla v únoru a nejlepší rhb bylo moře v červenci. Normálně jsem plavala (jako Pájja).
Tak ať se vám všem v lázních líbí, já to nemůžu posoudit.

Mirek (Po, 11. 12. 2017 - 15:12)

Já jsem poctivě cvičil byl 3 týdny na rehabilitačnim oddělení, 5 týdnu v lázni a kyčel po půl roce stálé zlobí

Pájja (Po, 11. 12. 2017 - 08:12)

Lázně - já byla od začátku rozhodnutá, že do nich nechci jet. Můj operatér se mě ptal při první kontrole zda jedu. Já že nee, že chci k moři. Pochválil mě jak mám vše perfektně rozhýbané, a že moře je super. Od propuštění jsem poctivě cvičila, po 6 týdnech denně rotoped 60 minut, pak 3x týdně ráno bazén a šlo to. V bazénu nebyl problém si u kraje cvičit cviky, dají se najít na netu. A plavání působilo na zpevnění celého těla. Myslím, že to je individuální. Já celkově nemám kolektivní zařízení rada, ale třeba kamarádka, ta lázně doslova miluje. Druhá operace po roce a opět vše sama. Dokonce u této nohy to celé šlo rychleji a samo, už jsem věděla co a jak. 6 týdnů poloviční zátěž, potom plný došlap, doma už bez berlí, venku bez po třech měsících od operace. Každý doktor má své postupy. Takže si myslím, že to jde tak i tak :-)

Věra (So, 9. 12. 2017 - 14:12)

Ahoj Věro, děkuji za...Mili, odhazovat berle po první kontrole? Já ji měla po šesti týdnech a zatížení jen 50% do 3 měsíců. Pak teprve jsem směla odkládat postupně fr. hole a zatěžovat na 100%. No, každý to má jinak.
Já mám lázně ráda, jak už jsem tu psala, ale vždy jsem jela až po třech měsících po operaci. Nejkrásnější zážitek mmám, když jsem přišla o fr. holích do fitka, které jsem dostala jako procedůru a v životě jsem v něm nebyla :-) A pak krásné bylo plavání v bazénu, když jsem udělala první tempo a noha sloužila jako by se nic nezměnilo. A jinak vše stejné jako píše Naďa. Jeď, uvidíš, že budeš spokojená.

Eva (Pá, 8. 12. 2017 - 18:12)

Eva: já bych rozhodně do...Děkuju za odpověď.ještě si to všechno promyslím, asi přece jen pojedu.

Naďa (Pá, 8. 12. 2017 - 16:12)

to se v ní leží nebo...Eva: já bych rozhodně do lázní jela, i když to byly moje první lázně v životě a jinak mě to do lázní neláká. Měla jsem možnost porovnat, jak jsem na tom byla s pohybem a rozhýbáním kloubů já a paní, stejně stará, stejně fyzicky zdatná jako já. Ona byla na operaci stejně jak já, ale doktor jí řekl, že do lázní má jít až měsíc po operaci. Já šla do lázní hned po operaci (12. den). Ona zatím doma cvičila, ale když přišla (naše pobyty se dva týdny překrývaly), já měla klouby mnohem víc rozhýbané, rozsah pohybu mnohem větší, nebolely mě záda. Ona na tom byla o dost hůř a pak to v lázních doháněla. V perličkových lázních jsem ležela a uvolňovala, ale v bazénu, kde byla taky minerální voda, jsme cvičili, od 18. dne po operaci už se chodí do vody, to znamená, že i když jdeš do lázní hned po operaci, tři týdny z těch čtyř cvičíš ve vodě. A pak samozřejmě cvičení v tělocvičně a taky individuální cvičení, to je nejlepší. K tomu masáže, případně další procedury, co Ti napíše doktor. Navíc lázně Bohdaneč, kde jsem byla, jsou uzpůsobené tak, že v zimě nemusíš vystrčit nos ven - jsou tam kryté kolonády, které spojují všechny místa, kam chodíš na procedury. Takže vřele doporučuju! Měsíc se to dá vydržet a zdraví to rozhodně prospěje!

Miki (Pá, 8. 12. 2017 - 07:12)

Ahoj Mili, kontrola, doufám,...Ahoj Věro, děkuji za informaci.Kontrola u ortopeda dopadla dobře,mám začít odhazovat berle a zatěžovat operovanou nohu. Dnes si jdu k obvodní pro poukaz na lázně.Zatím mi bolí záda do lázní jedu prvně tak mam ze všeho obavy.

Eva (Čt, 7. 12. 2017 - 19:12)

Jodová voda je prostě tady...to se v ní leží nebo cvičí? Ještě nikdy jsem v lázních nebyla. ještě nikdy jsem neměla operaci.jsou možné nějaké podrobnosti? nevím si rady, děkuju za ně.

Vlasta (Čt, 7. 12. 2017 - 18:12)

DOTAZ pro Vlastu. co je ta...Jodová voda je prostě tady ta lečivá voda,je fakt prima a lečiva. Já už jezdim tady par roku a je tady hodně lidi hlavně po vyměně kloubu.Ja si nedovedu představit nejet do lázni po vyměně kloubu,na rozcvičeni je to to nejlepši

Eva (Čt, 7. 12. 2017 - 16:12)

Tak piši z lázniček, je...DOTAZ pro Vlastu. co je ta jodová voda. taky se chystám do lázní, co mě tam čeká. ani tam moc nechci, tlačí doktor. jsem po operaci a je mi dobře, rozcvičím se v klidu sama. názory na lázně jsou tu rozdílné.

Vlasta (St, 6. 12. 2017 - 19:12)

Tak piši z lázniček, je tady prima, hlavně ta jodová voda,to je balzam na tělo. Moc si to užívám A JEN DOUFÁM, ŽE TO DOBŘE ROZCVIČIM

Věra (St, 6. 12. 2017 - 16:12)

Chtěla bych se zeptat, zdali...Hedviko, já se bojím pořád. A ne jen chození, ale jakéhokoli většího zatížení. Po reoperaci to z hlavy nedostanu. Sice s berlemi nechodím, ale jak píše Alena, raději sucho a teplo než námrazu a led.

Věra (St, 6. 12. 2017 - 16:12)

Tak mam po TEP kyčle zitra...Ahoj Mili, kontrola, doufám, dopadla dobře. Já jsem byla po prvním kyčli i po kolenu v Auroře v Třeboni. Velké plus pro mě je ten velký bazén na plavání. Velice dobrá na TEP je Bohdaneč, tam jsem byla s kolegyní.

Alena (Út, 5. 12. 2017 - 22:12)

tak to ti teda zavidim ten...Hedviko,
k tomu postoji jsem se postupně propracovala asi díky svému pudu sebezáchovy. Všichni kolem mne byli přísní a chtěli po mně výkony, které mi nešly. Tak jsem si to dělala všechno nakonec podle sebe, jak mi to vyhovovalo, jak mi moje fyzické i psychické možnosti dovolily. Nic jiného poradit neumím. Doktor mi řekl, že mám odložit hole, mně to nešlo, tak jsem je měla dál a postupně je odkládala, až se to podařilo. Kdyby nebylo těch bolestí v zádech, šlo by to rychleji. Neboj, zvládneš to taky, hlavně se nenervuj jako já kdysi. A zase napiš. Mně tu moc pomáhalo podělit se o své starosti, získat nějaké rady a hlavně podporu.

hEDVIKA (Út, 5. 12. 2017 - 21:12)

Hedviko,
skoro stejně jako...tak to ti teda zavidim ten tvůj postoj,ja se taky hodně bojim, vim že je to vše v hlavě ale nejde to odbourat,porad prosim

Alena (Út, 5. 12. 2017 - 20:12)

Před operaci jsem už asi...Hedviko,
skoro stejně jako ty jsem na tom byla já. 2 roky před první operací o holích, pak půl roku do další operace taky, pak další půlrok to samé - s cílem se těch holí zbavit. Nebylo to jednoduché, bolesti v zádech po chvíli chůze bez holí byly hodně nepříjemné, dokonce tak hrozné, že se už nedalo dál v chůzi pokračovat. Cvičení jistě pomůže, ale u mne to bylo i o psychice. Tak jsem si vymyslela svoji teorii a řídím se jí i v praxi: "Poslouchej svoje tělo, samo si řekne..." Žádný doktor, žádný rehabilitační instruktor a většina lidí z naší diskuze se mnou nebudou souhlasit, přesto jsem si dělala po svém, tedy jen to, na co se cítím. Celá jedna zima šla do háje, protože jsem se sama bála ven. Tak jsem nešla. Pak už to bylo lepší, dnes jsem fit, ale jak už jsem psala, dodnes mám raději
zimu teplou a suchou.

Vlasta (Út, 5. 12. 2017 - 19:12)

Za jak dlouho jste šla po...Já šla hnedka z nemocnice po 14 dnech

Reklama

Přidat komentář