Reklama

15 ti-létá prohlídka - před rodiči trenky nesundám

Jakub (Pá, 26. 8. 2011 - 21:08)

Začátkem prázdnin jsem na...Pokračování .......
Byl jsem přikryt slabou bílou dekou a musel jsem ležet.Za chvilku přišla mladší sestra,kterou jsem ještě neviděl a někam mě
odvezla.Byl jsem v nějaké místnosti do které za chvilku vstoupil doktor a ppověděl,že dostanu píchanec a za chvilku uže už budu spát.Popřál pěkné sny a během cchvíle jsem byl jako omráčen.Pak už nevím cco následovalo.Nejhorší to bylo po pprobuzení.Byl jsem hrozně unaven a docela tto bolelo.Nic jsem neviděl,protože bolestí jsem se nemohl pohnout.Asi za tři hodiny to bylo lepší,ale nejhorší bylo vykonat potřebu.Něco strašného.Přesto,že bylo doporučeno jak a co.Hrozně to bolelo.Naštěstí odpoledne přišla na návštěvu rodina a tak jsem na nemoc zapoměl.Druhý den ráno už jsem byl štastný,protože doktor povídal,že se mohu připravit,protože za chvilku pujdu domů.Byl jsem rád.Nejhorší byl ještě týden po operaci.To bylo hrozné,ale dnes už je dobře.Za chvilku je konec prázdnin.Na začátek prázdnin nemám dobré vzpomínky.Ale raději pujdu do školy než do nemocnice.

? (Pá, 26. 8. 2011 - 21:08)

no a co ti bylo?

Jakub (Pá, 26. 8. 2011 - 21:08)

ahoj Jakubea jak jsi tak uz...Začátkem prázdnin jsem na těchto stránkách psal,že budu muset na zákrok do nemocnice.Tak tomu také bylo.Po dohodě s rodiči byl nástup na začátku prázdnin,abych nezameškal školu.Nejhorší bylo,když jsem nastupoval do nemocnice.Táta s mamkou mě doprovodili na dětskou chirurgii.Táta se u oddělení se mnou rozloučil a počkal na chodbě.Dovnitř do ordinace jsem vstoupil společně s mamkou.V ordinaci byl doktor,tak kolem 40 let a doktorka.Podle mého odhadu stejného věku jako doktor.Doktor zavolal do ordinace také tátu a poučil rodiče co bude na mém tělo provedeno a jak.Od té chvíle jsem byl strachem vyděšen.Sestra to poznala a stále mě uklidňovla,že za dva dny budu doma a bude po všem.Táta s mamkou něco podepsal dostal jsem od každého pusu na rozloučenou a bylo to.Pochopitelně jsem trochu slzel.Poprvé v nemocnici a sám.Po odchodů rodičů jsem byl požádán o svlečení.Musel jsem svléknout také slipy a následně se položit na lehátko.Doktor mě vyšetřil a řekl,že ten problém odstraníme a budu opět zdráv.Mezi tím přišla sestra a donesla nemocniční pyžamo.Dok kterého jsem se oblékl,ale bez spodního prádla.Doprovodila mě do pokoje.Na pokoji byl Martin o něco mladší.Byl operován na slepé střevo.Od toho dne mám bezva kamaráda.Od chvíle jsem to nevnímal,že jsem v nemocnici.Zhruba kolem 23 večer to bylo nejhorší.Nemohl jsem spát a bál se rána.Nějak k ránu jsem usnul.Kolem 7 hodiny přišla sestra a měřila teplotu.Hrozně jsem se bál.Netrvalo to dlouho a kolem 9 hodiny došla sestra a pověděla,že pujdeme.Když jsem přicházel do oblasti operačních sálu nejraději bych utekl,ale nemohl jsem nic dělat.Jen sestra neustále opakovala,že o ničem nebudu vědět a budu spát.Přišel jsem do nějaké místnosti a musel se komplet svléknout.Sestra byla u všeho přítomná,ale v ten okamžik to bylo jedno.Byl jsem rád,že nejsem sám.Musel jsem dojít na záchod a udělat potřebu.Pak nařídila,abych se řádně osprchoval.Po osprchování jsem se utřel a nahý jsem přešel na chodbu kde jsem musel ulehnout na lehátko.

jirka (Út, 9. 8. 2011 - 15:08)

Tak snažila se zjistit proč...a jaky vysetreni se delaj ?

xxx (Út, 9. 8. 2011 - 00:08)

Tak snažila se zjistit proč nerostu a neprodukuji testosteron, posílala mě na různé vyšetření.

xxx (Pá, 5. 8. 2011 - 06:08)

kdyz jsi chodil na...Přestaň si ho honit a běž si hrát na pískoviště.

jirka (Čt, 4. 8. 2011 - 21:08)

Co se týká mě tak u nás...kdyz jsi chodil na endokrinologii tak casto to te pokazdy kontrolovala velikost varlat a to te je nak merila a stahovala predkozku a co pak rikala ?

xxx (St, 3. 8. 2011 - 00:08)

od čeho jsem to měl to nevím okolo 12 jsem přestal růst a nedostal jsem ani pořádně pubertu tak mě zkoušeli nastartovat to se povedlo jenom částěčně už jsem začal produkovat testosteron ale velmi málo proto jsem tam chodil ze začátku co 3 týdny na injekci Sustanon poté co měsíc a byl jsem tam asi před třyčtvtě rokem to mi přestali dávat sustanon ať zkusí jestli si už testosteron neprodukuji sám a po 3 měsícech jsem byl na testech a pak mi řekli že už si ho produkuji sám a že už je to v normálu, ale nepřišlo se na původ dělali mi 2 krát magnetickou rezonanci hypofýzy rengen kostí aji na genetice jsem byl jestli nejsem xxy ale to se taky nepotvrdilo

jirka (Út, 2. 8. 2011 - 21:08)

já jsem měl nedostatek...ana co prisli od ceho jsi to mel a co te na to davali?

xxx (Út, 2. 8. 2011 - 21:08)

já jsem měl nedostatek testosteronu

jirka (Út, 2. 8. 2011 - 15:08)

Co se týká mě tak u nás...a co jsi mel za problemy ? moje pritelkyne tam taky chodi mela zvisenou funkci stitny zlazi

xxx (Po, 1. 8. 2011 - 23:08)

Co se týká mě tak u nás doktorka vždy jenom stáhne trochu trenky a podívala se a řekla mi vždycky že je vše v pořádku, když mi bylo okolo 14 let tak jsem ale začal chodit na endokrinologii a tam to bylo horší, vždy poctivě kontrolovala velikost varlat a přetahovala předkožku jednu dobu jsem tam chodil skoro každý měsíc a tak jsem si na to zvykl, jinak doktorka byla tak stará asi jako moje mamka a nijak mě to nevzrušovalo jednou tam s ní byla ještě jedna mladá doktorka na praxi dokonce jsem jí znal z tábora byla tam jako praktikantka a doktorka se mě zeptala jestli mi nebude vadit když onu prohlídku provede ona, bylo mi blbé říct ne tak jsem souhlasil jenomže to dělala jinak tak nějak jemněji a navíc byla hrozně hezká a mě to začlo vzrušovat a tak se mi postavil, v tu chvíli mi bylo hrozně trapně, doktorka se na mě jenom tak pousmála a řekla že se to stává od té doby už tam naštěstí ta mladá doktorka na praxi nebyla.
A co se týče mamky tak ta vždycky chodila se mnou sedla si tam na židly ale při onem vyšetření jsem byl k ní vždycky záda tak to tak nevadilo.

jirka (Po, 25. 7. 2011 - 20:07)

Já jdu zítra na 15-letou...tak jak probihala prohlidka

jirka (Ne, 24. 7. 2011 - 21:07)

Já jdu zítra na 15-letou...tak pak napis jak to u vas probihalo

Táta (Čt, 21. 7. 2011 - 19:07)

Proboha co kluci blázníte.žádné svlíkání se nekoná, čeho se tak bojíte?jednoho pohledu od doktorky na penis? Nikdy si nedovolí vás osahávat.Každý kluk už v tomhle věku má vědět zda mu předkožka funguje. Pokud se stydíte matky,pora´dte se s tátama. Každý z nich to zažil, moje generace ve 14 létech.A u odvodu o pár let také jsme topřežili.
Dnes máte všechno, vše je free,hulíte marijánku a 15 minut v ordinaci se bojíte..

Radek (Čt, 21. 7. 2011 - 19:07)

no jestli nekecáš tak já...No kdyz budes souhlasit a kapnes na hezkou sestru, tak to vydrzis. V nekterejch pripadech, kdyz podezrivaji ze kluk neni na holky, tak ten striptyz provede sestrak to pak muze byt trapas kdyz se ti postavi.

jirka (Čt, 21. 7. 2011 - 18:07)

A kdo tě nutí abys tam šel...Franto mas pravdu u doktora kdyz neco nechces tak na tebe nemuzou jedineze bis asi byl v ohrozeni zivota jinak skazdym vysetreni musis souhlasit.

Franta (Čt, 21. 7. 2011 - 17:07)

jo jo-ale co když nebudu...A kdo tě nutí abys tam šel ? podívej, já byl na těchto prohlídkách naposled ve 13 letech a na té výstupní v 18 letech sem taky nebyl, a co se stalo ? NIC. Nikdo tě nebude nasílím do něčeho nutit, za předpokladu že tě tam nedotáhnou rodiče :)) a jak ti bude 18 tak tě nikdo nedonutí abys šel na výstupní prohlídku za doktorem, jestli ti přišla pozvánka (dřív to tak bylo) tak ji hoď do koše a ignoruj to, tak jako já. Ale jen pokud víš, že je u tebe zdravotně všechno v pořádku. Ale jak říkám, pokud tě tam dovlečou rodiče, ty to odmitneš, třeba se i svlíknout, tak co nadělaj, nic, budeš akorát za blbce, doktor řekne tak to skončíme, běžte domů, rodiče budou hanbou, jak se choval jejich syn, červený až na zadku, doma ti vynadaj za tu ostudu a tím to hasne. NIKDO TĚ NEBUDE NÁSILÍM SAVLÍKAT NEBO VYŠETŘOVAT, to maximálně na letišti v USA až budeš pašovat třeba drogy, tak si tě podaj a svlečou tě a vyšetřej i kdybys stokrát nechtěl :)))

Pavel (Čt, 21. 7. 2011 - 16:07)

Pánové, je vám 15 - 16...jo jo-ale co když nebudu chtít? tos nečetl o tom přivazování za ruce ke stropu?myslíš si,že je to sranda? to těžko........asi ví o čem mluví

Franta (Čt, 21. 7. 2011 - 15:07)

Pánové, je vám 15 - 16 let, a nevidíte, že si z vás utahuje ? Nic takovýho se samozřejmě nedělá a divím se, že mu to žerete. Jde o normální prohlídku, tak jako ty předchozí, tohle je obsah: (6) Obsahem preventivních prohlídek dětí v 15 letech věku je
a) celkové vyšetření a aktualizace anamnestických údajů podle odstavce 5 písm. a), kontrola, popřípadě doplnění chybějícího očkování v rozsahu stanoveném jiným právním předpisem1),
b) zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění výškově-hmotnostního poměru a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy či obezity,
c) kompletní fyzikální vyšetření, včetně prohlídky kůže a sekundárních pohlavních znaků,
d) vyšetření moče,
e) vyšetření krevního tlaku, pulzu,
f) vyšetření zraku,
g) vyšetření sluchu, řeči a hlasu,
h) vyšetření dutiny ústní, stavu chrupu, popřípadě doporučení stomatologického vyšetření,
i) celkové zhodnocení stavu a vývoje dítěte, poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejících se sexuálním životem, včetně poučení o chráněném sexu, u dívek doporučení preventivního gynekologického vyšetření podle § 4 a poučení o možnosti očkování proti karcinomu děložního čípku,
j) zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob zdravotně postižených vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti a informování o možnosti požádat příslušný úřad práce o rozhodnutí, zda nejde o osobu zdravotně znevýhodněnou, podle jiného právního předpisu2).
(7) Obsahem preventivních prohlídek dětí v 17 letech věku je
a) doplnění sociální, rodinné a osobní anamnézy podle odstavce 5 písm. a), kontrola, popřípadě doplnění chybějícího očkování dítěte, v rozsahu stanoveném jiným právním předpisem1),
b) zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění výškově-hmotnostního poměru a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy či obezity,
c) kompletní fyzikální vyšetření, včetně prohlídky kůže,
d) vyšetření moče,
e) vyšetření krevního tlaku, pulzu,
f) vyšetření zraku,
g) vyšetření sluchu, řeči a hlasu,
h) vyšetření dutiny ústní a stavu chrupu včetně doporučení stomatologického vyšetření,
i) poučení o chráněném sexu, u dívek doporučení preventivního gynekologického vyšetření podle § 4,
j) zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob zdravotně postižených vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti a informování o možnosti požádat příslušný úřad práce o rozhodnutí, zda nejde o osobu zdravotně znevýhodněnou, podle jiného právního předpisu2).
(8) Poslední preventivní prohlídka se provádí před ukončením péče u praktického lékaře pro děti a dorost, nejpozději přede dnem dovršení 19 let věku. Obsahem prohlídky je kromě obsahu prohlídky podle odstavce 7 dále
a) závěrečné zhodnocení zdravotního stavu před ukončením péče u praktického lékaře pro děti a dorost a převedením do péče praktického lékaře pro dospělé,
b) zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy, vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob zdravotně postižených vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti a informování o možnosti požádat příslušný úřad práce o rozhodnutí, zda jde o osobu zdravotně znevýhodněnou, podle jiného právního předpisu2).

Reklama

Přidat komentář