Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Oli (Út, 14. 3. 2017 - 08:03)

Zdravím, dnes mi doktor doporučil vitamíny clara pro cukrovkáře, znáte někdo, berete?

rom (Po, 12. 3. 2018 - 18:03)

Zdravím diskutující. Tak...S metforminem se u t2d hypoglykemie nemusíte bát. Je to dlouhodobý lék, kde se účinky projeví až po delším čase (měsíce).

Glukóza na lačno by měla být do 5,6 a hodinu po jídle do 7,7, dvě hodiny po jídle zase max 5,6.
Při 11 začíná organismus vylučovat glukózu přímo do moči, aby se jí zbavil - proto stálá žízeň a močení.

Doporučil bych omezit příjem sacharidů na jedno jídlo. Jinak metformin nepomůže a skončíte časem na inzulinu.

Další diabetik (Út, 6. 3. 2018 - 19:03)

Zdravím diskutující. Tak jsem se nedávno dozvěděl, že mám cukrovku. Dieta prý nebude stačit a mám předepsaný Metformin 500 jeden večer (zatím). Cukr na lačno jsem měl opakovaně 6,5-7,5. Po jídle (velkém ) tak max. 12-13, ale většinou spíše do 10. Má někdo zkušenosti s tímto lékem? O kolik může jedna tableta denně snížit hladinu cukru cca při zhruba stejné dávce jídla? Mám trošku obavy, abych nakonec neměl cukru moc málo - hypoglikemii.

Chróstal (Pá, 16. 9. 2016 - 11:09)

Dobrý den,
Delší dobu se necítím ve své kuži, hodně se potím a hubnu. No a před týdnem mi byla diagnostikována cukrovka 2.typu - 15mmol. Hned mi byla nařízena dieta a nasazena léky (Stadamed 850). Jsem tedy čerstvý diabetik – začátečník. Dá se nějak říct za jak dlouho po zahájení léčby se mi udělá trochu líp? Zatím je mi pořád dost blbě.

Děkuji.

Diabetik (Čt, 1. 9. 2016 - 09:09)

Pro Astra: alkohol glykemii nezvyšuje, nýbrž snižuje. Funguje to tak, že játra přednostně odbourávají alkohol a už jim nezbývá kapacita na přeměnu glykogenu na glukózu. Proto při silné podnapilosti může klesnout glykemie tak nízko, že subjekt upadne do hypoglykemického komatu. To platí hlavně pro destiláty bez přidaného cukru (slivovici apod.). U sladkých likérů, piva a sladkého vína se mohou efekty neutralizovat.

Tony (Čt, 1. 9. 2016 - 09:09)

Někteří doktoři totiž patří ke zvláštnímu živočišnému druhu, který se nazývá HRABOŠ BODOVÝ.

pro Aragonit (Čt, 1. 9. 2016 - 09:09)

Doporučuji změnu lékaře. Je to zřejmě přesně ten případ, o kterém jsem psal.

Astra (St, 31. 8. 2016 - 15:08)

5,7 je zcela normální hodnota. K doktorovi bych nešla. Všechno hned léčí a otravují. Pacient je rukojmí. Méně slaďte a jestli máte trochu nadváhu, tak dieta. Jinak alkohol zvyšuje glykémii a taky některá antidepresiva ( Deniban).

Aragonit (Út, 30. 8. 2016 - 19:08)

Hodnota 5,7 mmol/l je pro...Děkuji moc, já měl jednou glykemii nalačno 5,6 a řekli mi, že už je to prediabetes a musím kvůli tomu chodit na diabetologii i když jsem v pořádku a i dlouhodobý cukr je v pohodě, je mi 26

Pro Aragonit (Út, 30. 8. 2016 - 14:08)

Hodnota 5,7 mmol/l je pro zdravého člověka OK. Alarmující je jedině to, že doktoři na nátlak farmaceutických firem stále snižují povolenou mez, aby byl "důvod" ordinovat více léků a tedy výrobci aby měli větší zisky. Glykemii prokazatelně zvyšuje podávání statinů (viz varování a výstrahy SÚKL) a ty se dnes paušálně předepisují téměř každému.

Aragonit (Út, 30. 8. 2016 - 13:08)

Dobrý den, chci se zeptat jestli je bezne, ze i normální zdravý člověk při vypití velkého množství alkoholu (9 piv desítek a 2 griotky) mel ranní glykemii 5,7? Jsou tyto hodnoty alarmující nebo zdravý člověk by je měl nižší i při vypití takového množství? moc děkuji

Petra (St, 24. 8. 2016 - 10:08)

Dobrý den,

20. listopadu 2015 jsem skončila v nemocnici kvůli pokusu o sebevraždu z velmi tragických vážných dúvodů.
Po probuzení mi pan dr. ihned oznámil že mám diabetes a že mi naměřili hodnotu 30.
od té doby mi to snížili dávky: Lantus 8-10
Humalog 5-7
neustále mám problémy s hypoglikemii i když dodoržuji vše jak mám. Minulej tyden jsem byla i u nutriční terapeutky.
S ničím jiným mě od té doby nevyšetřili i když mám neustálé komplikace.
Vždy mi napíše do papíru, že jsem dobře kompenzovaná atd.
teprve teď mi pan dr. dělá od 17.08.2016 krevní testy na celikalii ( mám neustále bolesti břicha, střevní potže, které ni neudržím a únavu takovou že mi přímo padá hlava)
mezitím držím bezlepkovou dietu a je mi o dost lépe
Má neustále taky takové potíže?
Jsem už z toho zoufalá.
Nechci si stěžovat, ale už mi to přiapadá jako věčnost...

Moc Vás zdravím

Petra

Honza (Po, 25. 7. 2016 - 14:07)

Dobrý den, vybírám si nový glukometr a potřebuji poradit.
Prosím, jaké máte zkušenosti s glukoměrem EasyGluco https://www.levneglukometry.cz/glukometr-easygluco/glukometr-easygluco-50-ks-prouzku Mají ho v akci a cena se mi zdá příznivá. Budu hned k novému glukometru potřebovat i kontrolní roztok nebo je to na začátek zbytečné?

Sabina Štěpánko (So, 9. 7. 2016 - 20:07)

Dobrý den,

vyplníte mi krátký dotazníček o sladidlech, pokud je používáte?
- má 8 otázek
- nemusíte odpovědět na všechny
- a zabere Vám to míň jak minutku

Moc mi tím pomůžete, takže Vám předem děkuji :)

Sabina Štěpánková :)

https://www.survio.com/survey/d/J2H8W2V3S7F3A7S9A

https://www.survio.com/survey/d/J2H8W2V3S7F3A7S9A

pomohl (Út, 21. 6. 2016 - 15:06)

Vám někomu přípravek Gurmar ?? respektive Gymnema Silvesrte.

dobrý den (Po, 20. 6. 2016 - 16:06)

Hubnutí je obvykle jeden z...Chápu ale bylo právě doporučeno nutně zhubnout tak nechápu jak se to myslí.

Diabetik (Po, 20. 6. 2016 - 16:06)

Hubnutí je obvykle jeden z příznaků zhoršení diabetu. Kvůli nedostatku inzulínu tělo nedokáže transportovat glukózu do buněk, nastartuje jiný druh metabolismu a glukóza se začne získávat rozkladem tuků. Proto tedy dochází k hubnutí. Vedlejším produktem této přeměny jsou ketolátky (např. aceton).
Jde o značně nebezpečný stav, i když někteří šílenci toužící po zhubnutí tento mechanismus záměrně používají k odstraňování tuků z těla.

dobrý den (Po, 20. 6. 2016 - 13:06)

Má někdo zkušenost s vyléčením cukrovky 2
typu? Co jste užívali aby se předešlo lékům kromě změny stravy.
Doporučeno zhubnout ale prý je příznak i hubnutí jak to rozpoznat když nechcete hned nasadit léky.
Co s ochablým svalstvem způsobeném hubnutím?
Děkujiza rady

hana (Ne, 27. 3. 2016 - 23:03)

díky za odpověď..zajdu po svátcích do lékárny jestli ho tam mají a zkusila bych ho

Šárina (Út, 22. 3. 2016 - 23:03)

Mně teda jo Hano, a bavila jsem se se známou a ta si ho nedávno taky koupila a říkala, že jí pomáhá a že jí hlavně uklidňuje, že ho může mít pořád u sebe jako rychlý a diskrétní řešení

Reklama

Přidat komentář